Teraz jest 29 mar 2024 13:46:58




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Ile przeczytałeś książek na swoim CZYTNIKU? Stastyki 

Korzystając z czytnika, przez miesiąc, czytam około:
- od 1-3 35%  35%  [ 9 ]
- od 3-5 19%  19%  [ 5 ]
- od 5-8 15%  15%  [ 4 ]
- od 8-10 15%  15%  [ 4 ]
- od 10-15 4%  4%  [ 1 ]
- 15 i więcej ebooków 12%  12%  [ 3 ]
Liczba głosów : 26

Ile przeczytałeś książek na swoim CZYTNIKU? Stastyki 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Ile przeczytałeś książek na swoim Kindlu? Trochę stastyk
Dusia napisał(a):
Swoją drogą, tak w kwestii opłacalności, zdarza się komuś obliczać ile zaoszczędził?


U mnie z oszczędzaniem to jest różnie. Sam nie wiem do końca.
Po pierwsze zaoszczędziłem sporo miejsca, po drugie sprzedałem trochę papierowych książek, które kupiłem jako ebooki. I tu się zaczyna problem... Papierowe książki mogę sprzedać, choćby za złotówkę i przynajmniej część kosztów zakupu książki, która mi się nie spodobała, może się zwrócić. Nawet całkiem spora część. Nie dziś to za 20 lat. W przypadku słabej lub nietrafionej książki w ebooku 100% kosztów to pieniądze wrzucone "w błoto".
A wracając do tematu, nie liczyłem, ile przeczytałem książek na czytniku. Sądzę, że 2-3 miesięcznie. Może założę sobie kolekcję "przeczytane"? Hmmm...

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


02 lut 2013 15:42:44
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Ile przeczytałeś książek na swoim Kindlu? Trochę stastyk
Polemika na temat pieniędzy wyrzuconych "w błoto" i możliwości wypożyczania przeniesiona: ogolnie-o-eczytnikach-f155/koszt-ebooka-i-wypozyczanie-t12722.html

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


07 lut 2013 13:09:09
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2012 22:08:12
Posty: 127
Lokalizacja: Monaco
eCzytnik: iPad, KT, PW
Post Re: Ile przeczytałeś książek na swoim Kindlu? Trochę stastyk
...ale oczywiście dyskusja dotycząca 'przeczytanych książek' oraz wszystkiego co z tym związane nadal trwa.

Zachęcam do udziału
;-)


08 lut 2013 0:45:01
Zobacz profil ICQ WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 wrz 2011 12:54:28
Posty: 1
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Ile przeczytałeś książek na swoim CZYTNIKU? Stastyki
Kindla mam od września 2011, obecnie czytam 50 książkę na nim. W między czasie miałem maturę, trochę czytałem też "zwykłych" książek, więc myślę, że to dobry wynik. Nie żałuję pieniędzy wydanych na czytnik, ilość dostępnych książek jest powalająca, wcześniej niektórych pozycji nie mogłem dostać nawet w bibliotece wojewódzkiej. Największą zaletą jest oczywiście wygoda, nie musisz taszczyć całych tomów tylko leciutkie urządzonko...


10 lut 2013 15:53:09
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2012 16:13:35
Posty: 82
eCzytnik: Kindle 4 Classic, Paperwhite 2
Post Re: Ile przeczytałeś książek na swoim CZYTNIKU? Stastyki
Trzeba zaznaczyć, że książka książce nierówna. :) więc ankieta nie odzwierciedla w pełni częstotliwości czytania.
I tak ktoś w tym samym czasie przeczyta pięć dwustu stronicowych książek, gdy w tym samym czasie inna osoba opanuje zaledwie jedną o podobnej "pojemności" stronic.
Przyznam, że ostatnimi czasy trafiały mi się takie właśnie tomiska :D


10 lut 2013 16:13:44
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2012 22:08:12
Posty: 127
Lokalizacja: Monaco
eCzytnik: iPad, KT, PW
Post Re: Ile przeczytałeś książek na swoim CZYTNIKU? Stastyki
@Shimaru:
Trafna uwaga!
Nie pozostaje mi nic tylko przyznać rację.
Również lubię czytać 'opasłe tomiska' i właściwie chyba tylko takowe ostatnio czytam.
Zauważyłeś, że na czytniku 'nie czuje' ich wielkości i jakoś lżej przebrnąć przez tę 'ilość' niż w przypadku 'analogowej książki'?
;-)


10 lut 2013 16:23:57
Zobacz profil ICQ WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 sty 2012 16:13:35
Posty: 82
eCzytnik: Kindle 4 Classic, Paperwhite 2
Post Re: Ile przeczytałeś książek na swoim CZYTNIKU? Stastyki
eeon napisał(a):
... Zauważyłeś, że na czytniku 'nie czuje' ich wielkości i jakoś lżej przebrnąć przez tę 'ilość' niż w przypadku 'analogowej książki'?
;-)


Osobiście jak już się zatracę to nie czuję upływu mijającego czasu ani ilości pominiętych stron. Jedynie o czym myślę, to kiedy znowu znajdę czas na powrót do lektury :D


10 lut 2013 16:41:00
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2012 22:08:12
Posty: 127
Lokalizacja: Monaco
eCzytnik: iPad, KT, PW
Post Re: Ile przeczytałeś książek na swoim CZYTNIKU? Stastyki
akisz1 napisał(a):
Kindla mam od września 2011, obecnie czytam 50 książkę na nim. W między czasie miałem maturę, trochę czytałem też "zwykłych" książek, więc myślę, że to dobry wynik.


PIĘKNIE! - bardzo dobry wynik!
Mam nadzieję, że z maturą poradziłeś sobie równie dobrze :)
akisz1 napisał(a):
Nie żałuję pieniędzy wydanych na czytnik, ilość dostępnych książek jest powalająca...


Podzielam zdanie!
Okazuje się, że w tym względzie nie jest odosobniona opinia ;-)

Shimaru napisał(a):
Osobiście jak już się zatracę to nie czuję upływu mijającego czasu ani ilości pominiętych stron. Jedynie o czym myślę, to kiedy znowu znajdę czas na powrót do lektury :D


...to już podpada pod uzależnienie, żeby nie powiedzieć nałóg - oczywiście w pozytywnym świetle, słów tego znaczenia.
Tak 3maj!
:-)


10 lut 2013 16:54:32
Zobacz profil ICQ WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lut 2013 10:23:58
Posty: 46
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Ile przeczytałeś książek na swoim CZYTNIKU? Stastyki
Tak sobie myślę, że to całe e-czytanie zdecydowanie zwiększa u e-czytacza ilość pochłanianej treści.

W przypadku tradycyjnej książki w przypadku jak się trochę 'opuściłem' z czytaniem z powodu nadmiaru obowiązków czy innego braku czasu, to ciężko było znowu wskoczyć na tory, trzeba było od nowa 'wkręcić' się w książkę. W przypadku e-czytników książkę mam zawsze ze sobą. Kiedyś czytałem na zwykłych komórkach, głównie w podróżach - mała nokia 6300 i 9 książek pochłoniętych na miesięcznym urlopie... gdzie normalnie bym tyle nie przeczytał bo za granice nie zabrałbym 9 książek.

Teraz w przypadku Kindla oraz aplikacji Kindle na smartfony synchronizujące postęp w książce sytuacja wygląda jeszcze lepiej. Książkę mogę czytać wszędzie i zawsze, bo zawsze mam ze sobą albo czytnik albo smartfona i dzięki temu trudniej 'wypaść z torów'. No chyba, że książka nudna, wtedy żadna technologia nie pomoże... Ale tak czy inaczej ilość pochłanianej treści wzrasta drastycznie. W moim przypadku ok 2-3 krotnie.

Kindla mam od roku i przez ten czas przeczytałem ponad 25 książek, z czego 8 miało między 800 a 1000 stron, więc można liczyć podwójnie. ;)
Wcześniej robiłem 1, góra 2 miesięcznie, ale były i miesiące, że nawet jednej nie zrobiłem.


13 lut 2013 22:55:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron