Teraz jest 28 mar 2024 19:13:24




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Dylemat świerzaka prestigio vs pocketbook 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sty 2013 16:24:39
Posty: 4
Post Dylemat świerzaka prestigio vs pocketbook
Witam. Mam dylemat dotyczący zakupu pierwszego czytnika. Po przejrzeniu forum i poszerzeniu swojej wiedzy mam kilka wątpliwości. Mój budżet i opinie na temat niektórych urządzeń zdecydowały że wybieram pomiędzy prestigio 3464b a pocketbook 613. Oto kilka pytań:
1. Który jest bardziej niezawodny (nie zacina się, jest bardziej stabilny i wytrzymały)?
2. Podobno pocketbook ma lepsze wsparcie - co to dla świerzaka oznacza?
3. Prestigio ma mniej obsługiwanych formatów - czy to spora różnica?
4. Czy czytniki mają możliwość istalowania jakiś programów aplikacji itp?
5. Czy uniwersalne etui na allegro pasują na oba czytniki np taki do kindle?
6. Czy wyświetlacze są takie same jakościowo w realu?

Za choćby najmniejszą pomoc serdecznie dzięki :D


29 sty 2013 16:41:27
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Dylemat świerzaka prestigio vs pocketbook
Hej, witaj na forum :)

rybka3 napisał(a):
Witam. Mam dylemat dotyczący zakupu pierwszego czytnika. Po przejrzeniu forum i poszerzeniu swojej wiedzy mam kilka wątpliwości. Mój budżet i opinie na temat niektórych urządzeń zdecydowały że wybieram pomiędzy prestigio 3464b a pocketbook 613.

Do tych dwóch możesz dorzucić jeszcze Onyx A62S Evolution (osobiście nie polecam, ale sporo ludzi jest zadowolonych) oraz Pocketbook 611 - wersja "Empik" (kosztuje teraz tyle co 613-tka, ma w zasadzie te same możliwości + Wi-Fi, choć Wi-Fi w czytniku to tylko raczej taki bajer jest).

Cytuj:
Oto kilka pytań:
1. Który jest bardziej niezawodny (nie zacina się, jest bardziej stabilny i wytrzymały)?

Z PB nie mam problemów. Mimo, że plastik to wykonany dość solidnie i wygląda na wytrzymały a jest dość lekki dzięki temu. Mam model 622 ale 611-tki, które miałem w rękach wyglądały nie mniej solidnie.

Co do Prestigio to się nie wypowiem bo nawet w ręku nie miałem tego modelu. Kolega ma inny model Prestigio i sobie chwali aczkolwiek w Internecie ludzie narzekali na problemy techniczne.

Cytuj:
2. Podobno pocketbook ma lepsze wsparcie - co to dla świerzaka oznacza?

Można napisać do serwisu na Ukrainie (chyba ich główny oddział) i dość przyjemnie sobie z nimi pogadać - po polsku. Jeśli będą probelmy z oprogramowaniem to chyba coś pomogą. Jeśłi chodzi o sprzęt to wsparcie jest udzielane w Polsce (np. we Wrocławiu są ze dwie firmy, które się tym zajmują).

Cytuj:
3. Prestigio ma mniej obsługiwanych formatów - czy to spora różnica?

Na jakich formatach najbardziej Ci zależy? Z tego co widzę, to PB 613 chyba przeczyta mobi (mój 622 czyta) a Prestigio chyba nie. To moim zdaniem główna różnica (najczęściej spotykane formaty w Polce to chyba epub i mobi). Ale nic straconego - zawsze można się posiłkować konwerterem formatów, np. słynnym Calibre. Tym niemniej, moim zdaniem, mieć więcej formatów jest lepiej :)

Cytuj:
4. Czy czytniki mają możliwość instalowania jakiś programów aplikacji itp?

Pocketbook ma taką możliwość, ale za dużo aplikacji dostępnych nie ma. Prestigio - nie wiem. Generalnie, czytnik nie jest tabletem - ma służyć do czytania książek i nie nadaje się do uruchamiania różnego rodzaju aplikacji.

Cytuj:
5. Czy uniwersalne etui na allegro pasują na oba czytniki np taki do kindle?

Etui na Kindle nie będą pasować ani do PB ani do Prestigio. Można jednak kupić etui uniwersalne. Ja na przykład kupiłem za jakieś 40 zł etui do którego czytnik się "wkleja" (spokojnie - można potem odkleić ;)).

Cytuj:
6. Czy wyświetlacze są takie same jakościowo w realu?

Nie widziałem tego Prestigio więc po prostu nie wiem, ale w praktyce nie spodziewałbym się większych różnic.


29 sty 2013 17:21:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sty 2013 16:24:39
Posty: 4
Post Re: Dylemat świerzaka prestigio vs pocketbook
Dzięki wielkie! Bardziej wyczerpującej odpowiedzi otrzymać nie mogłam. A jakie np programy można instalować? Jakieś alternatywne do otwierania ebooków? A są jakieś etui dostępne dla pb ze skóry oprócz tego oryginalnego?


29 sty 2013 18:13:17
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Dylemat świerzaka prestigio vs pocketbook
Programy jakie można zainstalować to np. kilka gier, nazwijmy to "logicznych" (nic co wymaga częstych zmian zawartości ekranu nie ma sensu), alternatywna przeglądarka obrazów, która potrafi odczytać formaty cbz/cbr (w takie formaty najczęściej pakuje się komiksy), chyba widziałem też Cool Reader (na moim 622 nie ma on sensu - nie obsługuje ekranu dotykowego). Szczerze mówiąc, to jedyna aplikacja jaka mnie zachęciła i jaką zainstalowałem to ta przeglądarka obrazów.

Co do przeglądania ebooków - PB ma na pokładzie Adobe Reader oraz FBReader i szczerze mówiąc na razie nie widzę potrzeby instalowania czegoś innego.

Jeśli chodzi o etui to tak jak pisałem ja używam takiego "wklejkowego" uniwersalnego (na naszym serwisie aukcyjnym poszukaj "Etui Kindle 5, Touch, PaperWhite, PocketBook, Sony" - pierwsze trafienie to powinno być to - za około 40 zł), ale żona ma inną okładkę ("Uniwersalne Etui Bluecosto Kindle 4, 5 i Touch" ;) - jakieś 5 zł mniej). Teraz jednak bym się skusił na etui firmowe - w Empiku mają cenę, która jest akceptowalna.


29 sty 2013 21:31:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lip 2012 18:51:39
Posty: 58
eCzytnik: pocketbook 622
Post Re: Dylemat świerzaka prestigio vs pocketbook
z gier to tylko szachy mają jakiś sens.


29 sty 2013 22:27:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sty 2013 16:24:39
Posty: 4
Post Re: Dylemat świerzaka prestigio vs pocketbook
Chodzi o takie etui? http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=2967324514
Bo czytałam negatywne opinie o tych na przyklejanie, jak z tym powyższym? Czy mocowanie jest dobre, nic sie nie poluzuje nie wypadnie itp?
A i jeszcze, jaki format ebooka jest najkorzystniejszy? Bo chcę zacząć tworzyć bibliotekę a nie wiem który format jest najlepszy.


29 sty 2013 23:21:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 wrz 2012 11:43:45
Posty: 57
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Classic (black)
Post Re: Dylemat świerzaka prestigio vs pocketbook
zarówno prestigio jak i pocketbook czytają epub więc to jest podstawowy format jaki powinieneś zbierać/kupować
choć jeśli planujesz tworzyć biblioteczkę to warto pobierać wszystkie formaty danej książki oferowane przez księgarnie (zwykle to ePub, MOBI oraz PDF).

sam mam Kindle ale zbieram mobi i epub'y (jak są dostępne w multi-formacie), bo nie mogę na 100% założyć, że mój następny czytnik też będzie pochodził od Amazonu, a głupio by było potem musieć kupować jeszcze raz te same książki tylko w innych formatach, bo akurat zmieniłem czytnik i nowy nie obsługuje poprzednio "kolekcjonowanego" formatu.


30 sty 2013 9:02:04
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Dylemat świerzaka prestigio vs pocketbook
rybka3 napisał(a):
Chodzi o takie etui? http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=2967324514
Bo czytałam negatywne opinie o tych na przyklejanie, jak z tym powyższym? Czy mocowanie jest dobre, nic sie nie poluzuje nie wypadnie itp?

Dokładnie takie etui ma moja żona do PB 622. Gumki mocujące troszkę przeszkadzają przy ekranie dotykowym ma górze oraz troszkę zasłaniają przycisk włączania i gniazdo słuchawek na dole. Generalnie da się z tym żyć.

Ale UWAGA - właśnie sprawdziłem wymiary PB 611/613 - w stosunku do PB 622 są one dłuższe o jakiś milimetr i szersze o jakieś 8 mm. Z tym etui powyżej może więc być problem. Z tym przyklejanym chyba nie powinno być problemu. Tak przy okazji - jakie negatywne opinie? U mnie to działa raczej OK - nie ma żadnych problemów.

Cytuj:
A i jeszcze, jaki format ebooka jest najkorzystniejszy? Bo chcę zacząć tworzyć bibliotekę a nie wiem który format jest najlepszy.

Zgadzam się z przedmówcą w zupełności :)


30 sty 2013 10:48:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sty 2013 16:24:39
Posty: 4
Post Re: Dylemat świerzaka prestigio vs pocketbook
Dzięki chłopaki ;) Chyba jednak kupię pocketbooka. Jeśli mogę jeszcze was prosić o jakiegoś linka gdzie później pobierać te programy itp


30 sty 2013 13:26:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lip 2012 18:51:39
Posty: 58
eCzytnik: pocketbook 622
Post Re: Dylemat świerzaka prestigio vs pocketbook
ja mam pb622 i etui od pb611 kosztowało 70, teraz mozę być tańsze, ale jest bardzo dobre, nic nie zasłania, zamykanie na magnes.


30 sty 2013 19:01:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: