Teraz jest 25 kwi 2024 16:23:09




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 454 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 31  Następna strona
BOOX A62S Evolution 
Autor Wiadomość
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lis 2012 13:50:11
Posty: 269
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: BOOX A62S Evolution
Pierwsze sto urządzeń było wyposażone w nieco inny model płyty głównej, który miał moduł WiFi jednak sam przełącznik nie był wlutowany. Po dokonaniu aktualizacji 1.8.1 pojawiły się kanały RSS jednak w większości czytników sieć nie zadziała, nie ma takiej możliwości ze względu na fizyczny brak modułu.

Jeśli w którymkolwiek z czyników sterowanych rysikiem nie ma go, czy jakiejkolwiek innej części zestawu, prosimy o kontakt ze sprzedawcą. Rysik był i będzie elementarną częścią zestawu.

_________________
www.booxsource.com www.onyx-ereader.pl


22 sty 2013 12:16:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lis 2012 15:54:34
Posty: 86
eCzytnik: Cybook Odyssey HD Frontligh
Post Re: BOOX A62S Evolution
nie zmienia to jednak faktu, że są egzemplarze na których wifi zadziała bo takowi użytkownicy się tu pojawili ... muszę przyznać, że macie dziwną politykę


22 sty 2013 18:50:19
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2012 14:56:15
Posty: 10
eCzytnik: Boox i62 Espresso, BOOX A62S Evo
Post Re: BOOX A62S Evolution
Mam ciekawy problem z A62S evo - zawiesił mi się w menu głównym i za żadnego diabła nie można go zresetować/uruchomić... ;/

_________________
Zrównoważenie jest dla słabych!!!


23 sty 2013 0:10:13
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: BOOX A62S Evolution
Marecki6 - czasem się NIEOPŁACA przestawiać lini produkcyjnej - bardzo częstym przypadkiem jest np. dawanie większyszh dysków twardych. Sam dwa razy dostałem wiekszy dysk z wgranym Bios'em od mniejszego :D Fabryka nie miała mniejszych więc dali większy - ale wgrano soft od mniejszego. Dziś nawet wgrywać im się nie chce :D wysłałem 300 GB dysk a dostałem 500 GB :D

Z Boox'ami jest podobnie - produkowali pewnie partię z modułem WiFi i nie opłacało im się zmieniać ustawień - i mamy pewną ilość czytników z WiFi. Na przykład niektóre routery Asus'a mają w pełni funkcjonalne gniazdo micro SD :D ale aby się do niego dostać, trzeba rozplombować router bo jest na płycie głównej nie dostępne z zewnątrz. :D I działa znakomicie.

A nie informują bo OFICJALNIE A62S oficjalnie WiFi nie ma :D - jak mieli by to napisać? Napisać : jak będziesz miał drogi kilencie farta to trafisz na model z WiFi - bo wyprodukowaliśmy XX sztuk z modułem. No Pomyślcie JAK by to wygladało? Ludzie by mieli pretensję, że on ma a ja nie. A tak kupujac A62S WIESZ, że WiFi nie ma - a jak Ci się udało i trafiłeś na model z WiFi to Masz bonus. :D

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


23 sty 2013 10:10:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 gru 2012 12:43:46
Posty: 3
eCzytnik: onyx book a62s
Post Re: BOOX A62S Evolution
Witam,
mam problem przy uruchamianiu się słownika czytając poprzez coolreadera, Klikając dwukrotnie piórkiem na słowo, które znajduje się po lewej lub po prawej stronie (jeżeli chodzi o wyraz na środku nie ma problemu) to zamiast otworzyć mi słownik to przerzuca strony. Jak można poradzić sobie z tym problemem? Dodam też że zaktualizowałem soft.

Pozdrawiam


23 sty 2013 10:29:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2012 13:57:40
Posty: 89
eCzytnik: onyx a62s / onyx c65 AG
Post Re: BOOX A62S Evolution
Rhavir - nadal wygląda to tak samo żałośnie, jak w sytuacji gdyby było to podane do wiadomości publicznej. Śmieszna sprawa i śmieszne podejście producenta.

Hm, nie uzywam CR, ale sprawdź w ustawieniach programu (w czasie czytania) czy nie znajdziesz jakiejś pomocy:)


23 sty 2013 12:39:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2012 3:00:07
Posty: 5
eCzytnik: A62s
Post Re: BOOX A62S Evolution
Od aktualizacji czytnik ani razu się nie zawiesił, nawet przy niskim stanie baterii, która przestała też sama się rozładowywać kiedy nie czytam (przynajmniej tego nie widzę, a czytnika nigdy nie wyłączam). Mam jednakże kilka problemów:

- W przeglądarce pdf (tej onyxowej) nie działa skrót do powiększania strony/tekstu, zamiast tego wraca do początku dokumentu. Nie wiem czy jest jakiś sposób na przywrócenie tej funkcji.
- Czytnik potrafi co jakiś czas sam wyjść ze stanu uśpienia.
- Czy da się zmniejszyć ogólną głośność? Nawet na poziomie jednej kreski (ustawień głośności)nie da się słuchać audiobooków, muzyki czy ivony, bo uszy bolą. Próbowałem podłączać różne słuchawki, ale to niczego nie zmienia.

A co do wi-fi, to paskudny zabieg ze strony producenta, bo oprogramowanie jest, miejsce w obudowie również (i to jeszcze podpisane xD). Moduły wi-fi są dzisiaj tak tanie, że nawet w byle chłam potrafią je wmontować, niestety jest to też okazja aby o kilkadziesiąt procent podnosić cenę urządzenia za napis wi-fi na pudełku... Dodanie komunikacji radiowej do Evolution zrównałoby go z dwukrotnie droższymi czytnikami, więc ta setka osób, która zakupiła pierwszą partię urządzeń, jest na pewno bardzo szczęśliwa :P

eh ten marketing...


25 sty 2013 5:33:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2012 13:57:40
Posty: 89
eCzytnik: onyx a62s / onyx c65 AG
Post Re: BOOX A62S Evolution
Raczej brak normalnego marketingu.


25 sty 2013 21:53:48
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: BOOX A62S Evolution
To jest normalny marketing. Pamiętajcie, że za podanie nie prawdziwych informacji grożą procesy. Podawanie, że A62S ma WiFi to kłamstwo - i kazdy kto kupił by bez - spokojnie wygra w sądzie. UOKiK tez mógł by interweniować. Mieli napisać, że niektóre mają? Bez jaj.

Trzeba by więc PODZIELIĆ A62S na DWA modele i je WYRAŹNIE oznaczyć. A teraz się ZASTANÓWCIE - producent z jakichś przyczyn wyprodukował partię z WiFi - może nie chciało mu się zmienić ustawień linii - co jest kosztowne lub może ktoś zamówił czytnik pod własną marką - brandowany z WiFi.

Partia jest MAŁA - dużo latwiej i TANIEJ jest pominąć obecność WiFi - konsument NIE jest oszukiwany bo kupuje czytnik bez WiFi - niż wprowadzać ZAMIESZANIE związane z dwoma identycznymi modelami rózniącymi się WiFi.
Taka procedura jest normalna i często spotykana w świecie elektroniki.

Moim zdaniem producent SŁUSZNIE nie informował o WIFi w niektóryc modelach. Przecież NIE klamali co do parametrów - a ci co mają model z WIFi moga się cieszyć :D mają SZCZĘŚCIE i tyle.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


26 sty 2013 12:34:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: BOOX A62S Evolution
Dziękujemy producentowi, który zamiast zablokować programowo w firmware dla tego modelu działanie WIFI wylosował 100 szczęśliwców a pozostałym pokazał palec ....

Rhavir - jak tam ołtarz Onyxowy ? Składasz ofiary ?


26 sty 2013 20:58:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2012 3:00:07
Posty: 5
eCzytnik: A62s
Post Re: BOOX A62S Evolution
Rhavir nikt nie mówi o oszukiwaniu klienta, lecz o tzw. budżetowych modelach urządzeń, które technicznie praktycznie niczym się nie różnią od tych droższych poza tym, że fabrycznie są "uszkodzone" (standard w przypadku np. kart graficznych - raz ATI zaliczyło wtopę, bo jeden z ich budżetowych Radeonów był "popsuty" programowo i sprytni użytkownicy znaleźli na to sposób :P ). Boox A62s to typowa budżetówka, czyli "popsuty" sprzęt dla biedniejszych klientów (takich jak ja na przykład :mrgreen: ), bo przy marży na produktach liczonej w setkach procent zmniejszenie ceny o połowę nie doprowadzi firmy do upadłości (podobnie z ciuchami - promocje 70-80% nadal są dla sklepów baardzo dochodowe). Dzisiaj się płaci głównie za marketing.

Wątek jednak dotyczy czytnika, więc prosiłbym o jakąś poradę jak rozwiązać problemy z nim związane ;D


27 sty 2013 1:03:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2012 13:57:40
Posty: 89
eCzytnik: onyx a62s / onyx c65 AG
Post Re: BOOX A62S Evolution
Rhavir razem z poprawnością jezykową (gratuluję postu bez ortografów, niesamowite jak na Ciebie osiągnięcie techniczne) zgubił obiektywizm dawno temu - fanboy firmy i tyle.

Tak, zastanowiłam się - skoro i tak produkowali te bez wifi to przestawienie maszyny szybciej nie zrobiłoby szkody. Niemniej w tej chwili mamy sto czytników które są o klasę wyższe niż reszta przy tej samej cenie. I Ty nazywasz to zachowaniem fair? Może podaj swoje dane, żebym - w razie spotkania - wiedziała z kim nie robić interesów.

Śmieszna polityka firmy... o PR i generalnie zachowaniach pro-klient firma wie, jak widać - tyle co nic. Gratuluję.


27 sty 2013 2:36:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2012 9:19:12
Posty: 26
eCzytnik: A62S oraz C65 AfterGlow
Post Re: BOOX A62S Evolution
nie rozumiem waszego problemu, kupiliśmy czytnik bez wifi, mamy bez wifi, chcemy wifi płacimy za wifi, ktoś dostał z wifi, miał szczęście, jest zadowolony...

ja kupując a62s wiedziałem, że nie ma wifi i jestem zadowolony, jak by mi się wifi pojawiło też bym był zadowolony, bo i tak bym z niego nie korzystał, bo wybrałem bez wifi ...

ważne aby się nie zawieszał i słownik działał szybciej bo to tego został stworzony, do czytania ...


27 sty 2013 9:38:23
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: BOOX A62S Evolution
Aktualizuję swojego A62s do nowej wersji, może się okaże że ma to WIFI. :)) Trzymajcie kciuki, bo aktualizacja to zawsze doświadczenie pełne emocji.

EDIT: ale jaja, jest wifi. Po włączeniu Aplikacje/RSS Reader wyświetla listę okolicznych sieci i pozwala się połączyć. Sam RSS Reader nie działa (próbuje ściągnąć kanał i bez skutku), ale tak było też na i62 espresso.

Udało się też odpalić przeglądarkę, chociaż nie ma odpowiedniego skrótu na ekranie głównym. Wystarczy na czytnik, albo kartę SD wrzucić plik HTML z linkami. HTML otwiera się zawsze w przeglądarce. Po kliknięciu linku włączy się WIFI, nic się nie stanie, ale klikamy go ponownie i oto wczytuje się np. strona mobilna onetu. :-)

Obrazek

PS. Mam egzemplarz z dystrybucji Nexto, jeśli to ma jakieś znaczenie.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


27 sty 2013 12:38:05
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: BOOX A62S Evolution
Poszukajcie lepiej, to może ktoś jeszcze 3G znajdzie :D

To oczywiście żart ;)

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


27 sty 2013 15:51:11
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 454 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 31  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron