Teraz jest 28 mar 2024 12:02:43




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Pomoc w wyborze czytnika. Prośba o porady. 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sie 2012 15:57:59
Posty: 3
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika. Prośba o porady.
To ja powiem tak. Jeśli zależy Ci na czasie , i np tak jak ja potrzebujesz faktury a nie masz siły bawić się w rozliczanie faktury z Amazonu, czekanie na wysyłkę ze stanów kup na Alledrogo u sprzedawcy z gwarancją i w cenie z tego co widziałem takiej samej jak amazonu.
Rzecz konieczna - rejestracja na stronie amazonu. Zaraz wyjaśnię dlaczego.
Kupiłem Kindla na Allegro z pełną fakturą więc dla mnie w ogóle tanio( działalność Gospodarcza więc odpisuje VAT) wersja SO
Pękł mi ekran w torbie pod naciskiem :cry:
i się zaczyna:
1. Gwarancja sprzedawcy z Allegro:
Piszę maila z prośbą o realizację gwarancji
reakcja :proszę dosłąć zdjęcie:
dosyłam zdjęcie pękniętego ekranu
reakcja : proszę zapakować w pudełko oryginalne , wysłąć wraz z kartą gwarancyjną wymienimy bez pudełka nie da rady
więc i tak nieżle że chcą wymienić jednak pudełka niet żona najukochańsza zrobiła porządek :roll:
Więc i tak nieźle że chcą wymienić ale pudełka brak...
Co robić?
Przeczytałem instrukcję w internecie i uderzam na czat do amazona:
Ja:popsułem czytnik dokładnie ekran.
amazon(Pani Milena :D ): o jak mi przykro
ja:co mam zrobić??
amazon:adres do wysyłki na amazonie aktualny?
ja:tak
amazon: prosze o numer karty i datę ważności
ja:podałem
amazon: wysyłam do Pana nowy czytnik a na mail wysyłam etykietę UPS aby mógł Pan odesłać popsuty czytnik.Ma Pan na to 30 dni.
ja:dziękuję bardzo :D

Po trzech dniach miałem nowy czytnik też SO :D Bez jakichkolwiek opłat.!

Podsumowując: kupując na allegro masz podwójną gwarancję i sprzedawcy i amazonu. Warunkiem jest zarejestrowanie czytnika na Amazonie najlepiej zaraz po zakupie.
Nie jest istotne że kupiłeś w Polsce SO.
Parę rad na czacie amazonu sprawdzonych przez innych:
jesli konsultant na czacie robi problemy z wymianą rozłączyć się i spróbować za godzinę połączą z kimś innym i najcześciej sie udaje i tak do skutku.
Może komuś pomoże pozdrawiam.


04 gru 2012 15:41:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lis 2012 13:27:18
Posty: 7
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika. Prośba o porady.
no to teraz się zastanowię nad tym, może i przez allegro zamówię, dziś podejmę decyzję


04 gru 2012 15:57:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 paź 2012 15:07:13
Posty: 79
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika. Prośba o porady.
Jeśli nie potrzebujesz faktury, to ja bym brał przez amazon. Dostajesz go praktycznie po 3 dniach roboczych, masz wersję międzynarodową, więc gwarancję zawsze Ci uwzględnią. Do tego masz bez pośredników.

_________________
Zapraszam na mój blog o czytnikach Kindle i nie tylko - http://mojkindle.eu


04 gru 2012 16:12:19
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sie 2012 15:57:59
Posty: 3
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika. Prośba o porady.
traju napisał(a):
Jeśli nie potrzebujesz faktury, to ja bym brał przez amazon. Dostajesz go praktycznie po 3 dniach roboczych, masz wersję międzynarodową, więc gwarancję zawsze Ci uwzględnią. Do tego masz bez pośredników.

A co złego w pośredniku? Jeśli cena atrakcyjna..


04 gru 2012 16:20:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 paź 2012 15:07:13
Posty: 79
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika. Prośba o porady.
Ja nie mówię, że jest coś w nim złego. Ja tylko mówię, co moim zdaniem jest lepsze. Po prostu gdy mam opcję za podobną cenę kupić oficjalnymi kanałami to wybieram wtedy ten sposób. Na allegro pewnie jest coś taniej, tyle że model SO, a jak cena podobna to chyba lepiej mieć prosto od amazonu niż od pośrednika. Bo nie każdy oferuje swoją gwarancję i to na tak preferencyjnych warunkach jak wspomniano wyżej.
Nie dalej jak wczoraj czytałem gdzieś, że komuś sprzedawca z allegro odrzucił reklamację bo było to uszkodzenie mechaniczne, a na amazonie od ręki wymienili. Więc jaki jest interes w braniu od pośrednika?

_________________
Zapraszam na mój blog o czytnikach Kindle i nie tylko - http://mojkindle.eu


04 gru 2012 16:26:26
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lis 2012 13:27:18
Posty: 7
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika. Prośba o porady.
http://allegro.pl/amazon-kindle-5-wifi- ... 73752.html
wygląda na dobrą ofertę, bez reklam, cena może ok 30zł większa niż bezpośrednio z amazonu
sprzedający ma same pozytywy i to aż tak wiele, to za często na allegro się nie zdarza :P


04 gru 2012 16:30:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sie 2012 15:57:59
Posty: 3
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika. Prośba o porady.
traju napisał(a):
Ja nie mówię, że jest coś w nim złego. Ja tylko mówię, co moim zdaniem jest lepsze. Po prostu gdy mam opcję za podobną cenę kupić oficjalnymi kanałami to wybieram wtedy ten sposób. Na allegro pewnie jest coś taniej, tyle że model SO, a jak cena podobna to chyba lepiej mieć prosto od amazonu niż od pośrednika. Bo nie każdy oferuje swoją gwarancję i to na tak preferencyjnych warunkach jak wspomniano wyżej.
Nie dalej jak wczoraj czytałem gdzieś, że komuś sprzedawca z allegro odrzucił reklamację bo było to uszkodzenie mechaniczne, a na amazonie od ręki wymienili. Więc jaki jest interes w braniu od pośrednika?


Zgadzam się że własciwie żaden jesli nie potrzebna faktura, bądź czas nie goni..Chciałem tylko naświetlić że kupno na allegro nie wyklucza gwarancji amazonu a dla mniej zaawansowanych użytkowników , badź bez karty kredytowej(którą i tak w BTW przy reklamacji na amazonie trzeba mieć ) może stanowić alternatywę..


04 gru 2012 17:15:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lis 2012 16:24:16
Posty: 2
eCzytnik: kindle PW
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika. Prośba o porady.
Ciekawe jak wyglada sprawa gwarancji Amazonu na e-czytniki zakupione w irlandi przez znajomych przyjerzdzajacych na swieta do Polski?
http://www.pcworld.ie/category/Tablets-eReaders/2.9 i w Tesco.ie

cena 82 Euro x4.1 = 336 PLN robi różnicę :)


04 gru 2012 18:18:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lis 2012 13:19:27
Posty: 16
eCzytnik: Nook
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika. Prośba o porady.
Ja jeszcze dodam tylko, że moim zdaniem możliwość rozszerzenia pamięci wewnętrznej o kartę przydaje się, może być potrzebna, dla mnie była niezbędna - nie kupiłam kindle'a dlatego, że takiej możliwości nie dawał. Oprócz kilkuset ebooków, które gromadziłam jeszcze przed zakupem czytnika :D mam np. setkę komiksów, które jednak zajmują więcej miejsca, niż zwykłe e-książki. Poza tym, nieustająco gubię wszelkiego rodzaju pen drive'y, więc zaczęłam traktować czytnik także jako pamięć podręczną. 1,25GB plus nawet te 5GB w chmurze to wcale nie jest aż tak dużo, obawiam się, że za parę lat, o ile technologia się nie zmieni, to będę musiała mieć kilka kart do czytnika :) Lubię mieć pod ręką nie tylko te tytuły, które akurat czytam, lubię do różnych rzeczy wracać, na czytnik kupuję także np. przewodniki po sezonach lubianego serialu, a takich rzeczy nie zamierzam składować gdzieś tam na dysku twardym komputera.


11 gru 2012 16:17:22
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 gru 2012 18:47:43
Posty: 40
eCzytnik: onyx boox x61e / pb623 touch lux
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika. Prośba o porady.
Caroline napisał(a):
Ja jeszcze dodam tylko, że moim zdaniem możliwość rozszerzenia pamięci wewnętrznej o kartę przydaje się, może być potrzebna, dla mnie była niezbędna - nie kupiłam kindle'a dlatego, że takiej możliwości nie dawał. Oprócz kilkuset ebooków, które gromadziłam jeszcze przed zakupem czytnika :D mam np. setkę komiksów, które jednak zajmują więcej miejsca, niż zwykłe e-książki. Poza tym, nieustająco gubię wszelkiego rodzaju pen drive'y, więc zaczęłam traktować czytnik także jako pamięć podręczną. 1,25GB plus nawet te 5GB w chmurze to wcale nie jest aż tak dużo, obawiam się, że za parę lat, o ile technologia się nie zmieni, to będę musiała mieć kilka kart do czytnika :) Lubię mieć pod ręką nie tylko te tytuły, które akurat czytam, lubię do różnych rzeczy wracać, na czytnik kupuję także np. przewodniki po sezonach lubianego serialu, a takich rzeczy nie zamierzam składować gdzieś tam na dysku twardym komputera.


Zgadzam się - nie wyobrażam sobie czytnika bez karty.


11 gru 2012 23:15:20
Zobacz profil
Virtualo.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 sty 2012 13:13:47
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: BOOX i62
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika. Prośba o porady.
Co do kart pamięci - faktycznie przy wgraniu dużej ilości komiksów na czytnik, pamięć może okazać się zbyt mała. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że rozwijająca się technologia pozwoli na dołożenie sobie odpowiedniej ilości miejsca na ulubione książki;)

_________________
Księgarnia internetowa http://virtualo.pl


02 sty 2013 10:26:04
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 16 sty 2013 17:01:23
Posty: 11
eCzytnik: PB 611
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika. Prośba o porady.
Witam, Jestem Kaśka i właśnie kończę studia. Zainteresowałam się e-czytnikami i właśnie szukam czegoś dla siebie. Większość poleca Kindle lub Onyx. Pierwszy obsługuje mało formatów a drugi ma dość zaporowe ceny. Szukam czegoś może tańszego a dobrego. Budżet to tak ok 400 zł (+- 50zł). Zależy mi na jak największej liczbie obsługiwanych formatów (onyx obsługuje excela- chciałabym) i żeby miał wi-fi. Będziecie mi w stanie coś doradzić? Chętnie posłucham posiadaczy tego sprawnego sprzętu :) Pozdrawiam i miłego dnia życzę :)


16 sty 2013 17:06:47
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika. Prośba o porady.
Onyx A62s evolution po 339 zł z Nexto z przesyłką...

http://swiatczytnikow.pl/dwa-dotykowe-c ... j-w-nexto/

Chociaż z tą obsługą Excela to jestem zaskoczony. A co chcesz czytać w formatach Excelowych? Bo mam nadzieję, że nie pisać? :)

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


16 sty 2013 18:18:13
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2012 19:15:57
Posty: 65
eCzytnik: PB613, PB6254, PB625, InkPad 3
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika. Prośba o porady.
confuse napisał(a):
i żeby miał wi-fi.

Vroo napisał(a):
Onyx A62s evolution po 339 zł z Nexto z przesyłką...




Ten model chyba nie ma WiFi :?


16 sty 2013 19:11:58
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Pomoc w wyborze czytnika. Prośba o porady.
A racja. A do czego to wifi ma być?

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


16 sty 2013 20:45:21
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 69 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron