Teraz jest 28 mar 2024 17:27:31




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
PocketBook 613 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 24 paź 2012 17:44:51
Posty: 14
Post PocketBook 613
Dzień dobry Wszystkim!

Długo się opierałam e-czytnikom, ale przyszła pora i na mnie:) A skoro tak, postanowiłam dołączyć tutaj.
Szukając czegoś dla siebie natknęłam się na Pocketbook Basic New (613), ale jako początkująca chciałabym najpierw poznać opinie innych.
Może ktoś ma/miał z nim kontakt? Wie o nim coś więcej niż tyle, co można znaleźć na stronie sklepu?


24 paź 2012 17:54:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 paź 2012 17:44:51
Posty: 14
Post Re: PocketBook 613
naprawdę nikt nic nie wie...?


25 paź 2012 19:09:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: PocketBook 613
O bliźniaczym modelu 611 była tu swego czasu recenzja.
Link: http://www.eksiazki.org/pocketbook-611-recenzja/

Oglądałem go (613) właśnie na Targach w Krakowie.
Porównawczo, moją uwagę zwróciły:
- ekran Vizplex
- obudowa w całości plastikowa
- dość słaba bateria 1000 mAh
- dostępne kolory czarny (ciemno-szary) i biały

_________________
W Obrazek też ;)


25 paź 2012 20:45:11
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 paź 2012 17:44:51
Posty: 14
Post Re: PocketBook 613
dziękuję

no tak, nie może być równocześnie pięknie i stosunkowo tanio...
a więc trzeba szukać dalej


25 paź 2012 22:22:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2012 19:15:57
Posty: 65
eCzytnik: PB613, PB6254, PB625, InkPad 3
Post Re: PocketBook 613
Witam.
Odgrzewam temat "PocketBook 613" - od dłuższego czasu szukam opinii o tym czytniku - raczej niewiele można się doczytać :?
- rosyjskojęzyczne publikacje na youtube - takie "sponsorowane" :::? .
Jestem "leciwą" osobą i chciałabym poznać "za" i "przeciw" - nie jestem w zbytnio zaawansowana "technologicznie".
Za plus w tym modelu PocketBooka uważam brak WiFi, dotykowego ekranu oraz niezaprzeczalnie stosunkowo niską cenę.
Czy ktoś używa tego czytnika i byłby uprzejmy napisać obiektywną opinię /spostrzeżenia z perspektywy bezpośredniego "użyszkodnika" ?


12 sty 2013 19:35:05
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 lis 2012 0:25:18
Posty: 32
eCzytnik: Narazie naprawiam
Post Re: PocketBook 613
Ogólnie lepszym, bo tańszym wyborem jest Pocketbook 611, dostępny w empiku a i urządzeniu opisywane było na forum. Jeśli chodzi o samo urządzenie podejrzewam, że jedyną różnicą jaka różni 613 od 611 to brak wifi. Ponoć w obsłudze i wyglądzie to praktycznie takie same urządzenia.


12 sty 2013 21:45:37
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2012 19:15:57
Posty: 65
eCzytnik: PB613, PB6254, PB625, InkPad 3
Post Re: PocketBook 613
bdr90 napisał(a):
Ogólnie lepszym, bo tańszym wyborem jest Pocketbook 611, dostępny w empiku


Co do ceny - to pojęcie względne, "taniość" Empiku do :
Kod:
http://www.legalo.eu/pl/pocketbook-basic-new-education-grey.html

mogę kupić na ucznia/wnuczka *

A brak WiFi - uważam za zaletę, wszystkie te dodatki typu gry, kalkulator, itp. im mniej skomplikowania - tym lepiej ;)
potrzebuję urządzenia do czytania książek a nie "koła gospodyń wiejskich"


13 sty 2013 11:11:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2012 18:36:37
Posty: 42
eCzytnik: Pocketbook 611
Post Re: PocketBook 613
czy ja wiem czy to aż taka oszczędność? na w/w stronie PB613 kosztuje 339+koszty wysyłki, czyli kurierem wyjdzie Ci pewnie około 359, a w empiku PB611 - 369, a wysyłka za darmo, poza tym wifi wyłączone nikomu nic nie robi, a może akurat kiedyś się przyda


13 sty 2013 11:54:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2012 19:15:57
Posty: 65
eCzytnik: PB613, PB6254, PB625, InkPad 3
Post Re: PocketBook 613
Podbijając temat nie chodziło mi o to "gdzie i jak najtaniej" a o opinie z użytkowania czytnika "z pierwszej ręki" -
temat zaczyna zbaczać i podobnie jak tutaj :

Kod:
http://forum.eksiazki.org/pocketbook-f169/pocketbook-611-czy-polecacie-t12444.html


z dyskusji o czytniku zrobiła się dyskusja o wyższości softu "empikowego" nad oryginalnym , o samym czytniku zaś niewiele można się dowiedzeć :cry:
Reasumując - dalej czekam że jakiś posiadacz PocketBooka 613 napisze co o nim myśli.

kriss napisał(a):
poza tym wifi wyłączone nikomu nic nie robi, a może akurat kiedyś się przyda

akurat w mojej sytuacji , z pełną świadomością, nigdy się nie przyda


13 sty 2013 12:15:39
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: PocketBook 613
@tereza - czy masz możliwość podejść do salonu Empik? Jeśli tak to proponuję to zrobić i potestować tam model PB 611 - jest on bardzo podobny do modelu 613, zarówno pod względem wyglądu jak i oprogramowania.


13 sty 2013 12:43:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2012 19:15:57
Posty: 65
eCzytnik: PB613, PB6254, PB625, InkPad 3
Post Re: PocketBook 613
MiPr napisał(a):
@tereza - czy masz możliwość podejść do salonu Empik? Jeśli tak to proponuję to zrobić i potestować tam model PB 611 - jest on bardzo podobny do modelu 613, zarówno pod względem wyglądu jak i oprogramowania.


Niestety :
1.Mieszkam na tzw."zadupiu" - do najbliższego Empiku mam ponad 100 km.
* w mojej miejscowości nie ma sklepu gdzie organoleptycznie mogłabym potestować jakikolwiek czytnik
2."Podejść" - także nie, najwyżej podjechać (wózkiem inwalidzkim) ;)

Tak więc pozostaje tylko decyzja o zakupie przez internet , opierając się o opinie użytkowników + oferty sklepów online(ale z tym to już raczej sama nieźle sobie radzę)


13 sty 2013 13:31:56
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: PocketBook 613
Ja mam PB 622 Touch więc nie mogę przekazać opinii na temat modelu 613. Wiem tyle tylko co zdołałem przeczytać lub obejrzeć na YT - jest kilka filmików prezentujących ten model, przeważnie po rosyjsku (nie powiem abym był w tym języku biegły, od szkoły średniej nie używałem ;), ale większość daje się zrozumieć).

Będąc w Empiku bawiłem się trochę modelem 611, który jest bardzo podobny do 613 i moje odczucia są raczej pozytywne(porównując do PB 622 oraz Onyxa A62S Evolution). Trochę się musiałem przyzwyczaić do obsługi klawiszami, ale układ menu i ogólnie sposób "poruszania się" po czytniku idzie dość sprawnie (no, może za wyjątkiem wpisywania tekstu) - sądzę, że szybko bym się przyzwyczaił. Z perspektywy czasu nie jestem przekonany czy dopłacenie do modelu dotykowego było warte wydanych pieniędzy. Nie to, że żałuję zakupu - z mojego 622 jestem bardzo zadowolony, ale jak sądzę model 611 czy 613 także spełniłby moje oczekiwania.

Czy masz jakieś konkretne pytania? Może będę potrafił odpowiedzieć.


13 sty 2013 13:58:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 11:13:07
Posty: 33
Post Re: PocketBook 613
Mam 613 trzy miesiące, wcześniej czytałem na OnyxieX61S.
Po trzech miesiącach mogę powiedzieć, że jestem zadowolony z zamiany.
Czytnik jest bardzo szybki, a dzięki opcji ustawienia ostatnio czytanej strony jako ekranu startowego można czytać w sekundę po włączeniu zasilania.
Bardzo prosta obsługa, przejrzyste menu – każde działanie można wykonać w 3 – 4 kliknięciach.
Genialne zarządzanie kolekcją książek – filtrowanie, grupowanie, wyszukiwanie – wreszcie mogę trzymać na czytniku całą kolekcję i bez problemu znaleźć każdą książkę.
Ale po zakupie nie było tak pięknie, teraz trochę minusów.
Fabryczny soft w czytniku miał błędy powodujące częste zwisy, więc pierwsza czynność po zakupie to flashowanie (od tego czasu zero problemów).
Zarządzanie kolekcją – pełne wykorzystanie wszystkich opcji wymaga książek w formacie FB2 – inne formaty nie mają w metadanych informacji o seriach drugi w kolejności epub ma tylko jedno pole na opis autora (brak rozróżnienia imienia i nazwiska) więc jest problem z sortowaniem po autorach itp.
Ja przenoszę całą swoją kolekcję na Fb2 – im lepiej poznaję ten format, tym bardziej mi się podoba.
Indeksowanie – koszmar dużych kolekcji.
Po każdym podłączeniu do komputera, wejściu do biblioteki, wyjściu z książki czytnik wykonuje autoindeksację – czyli sprawdza całą zawartość pamięci czytnika pod kątem zmian w bibliotece.
Przy dużej ilości plików prowadzi to do zwisów, zwolnienia pracy urządzenia, szybkiego wyczerpania baterii.
Twórcy oprogramowania przyznali się do błędu, obecnie pracują nad nowy algorytmem indeksacji i obiecują, że w następnej wersji oprogramowania będzie to poprawione i będzie możliwość ręcznego włączenia indeksacji. Obecnie można to kontrolować poprzez ręczną edycję pliku konfiguracyjnego.
Czytanie – standardowo Adobe i Fbreader.
Nie zawiele opcji, brak dzielenia wyrazów – taki ebookowy standard, ale po zainstalowaniu coolreadera sytuacja się zmienia.
Bogate menu konfiguracyjne, polskie reguły dzielenia wyrazów, gamma czcionek, przypisy na dole strony (zawsze tam gdzie trzeba) – jest super.
Bateria trzyma około miesiąca – przy czytaniu 40 – 60 min dziennie.
Obrazek
Przykładowy ekran (oczywiście w naturze tło jest ciemniejsze ;))


13 sty 2013 16:14:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2012 19:15:57
Posty: 65
eCzytnik: PB613, PB6254, PB625, InkPad 3
Post Re: PocketBook 613
Wreszcie opinia użytkownika :) - bardzo dziękuję

galon3 napisał(a):
Fabryczny soft w czytniku miał błędy powodujące częste zwisy, więc pierwsza czynność po zakupie to flashowanie (od tego czasu zero problemów).

Czy "flashowanie" = wgranie najnowszego fabrycznego oprogramowania czy raczej coś zupełnie innego ?

Znalazłam 2 opinie o PocketBook 613 w związku z softwarem :

Kod:
http://www.euro.com.pl/czytniki-ebookow/pocketbook-basic-613.bhtml#opinie

"..Po zakupie masakra. Ciągle się wieszał. Trzeba było aktualizować firmware. Teraz działa poprawnie.Generalnie po aktualizacji fw - działa poprawnie..."
i
".. Zawieszał się bardzo. Trochę mu przeszło po naładowaniu. A po wgraniu aktualizacji działa już zupełnie poprawnie.."

Zastanowiło mnie jeszcze to :
galon3 napisał(a):
po zainstalowaniu coolreadera sytuacja się zmienia.
Bogate menu konfiguracyjne, polskie reguły dzielenia wyrazów, gamma czcionek, przypisy na dole strony (zawsze tam gdzie trzeba) – jest super


w tym momencie to już czarna magia , oraz "..format FB2.." :mrgreen: czas na edukację - ale od czego mamy google
* na brak czasu nie narzekam ;)
ps. czy o tym mowa ?
Kod:
http://www.forum.pocketbook.pl/forum/czytniki-group3/pocketbook-pro-602-forum4/instalacja-coolreader-thread56/


13 sty 2013 17:34:42
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: PocketBook 613
Coolreader to alternatywny program do czytania ebooków. Mozna sobie ściągnąć gdzieś z forum Mobileread i zainstalować jeśli ktoś lubi albo mu standardowe czytniki (AdobeReader i FBReader) nie wystarczają.

FB2 - żadna magia - po prostu kolejny format, podobno bardzo popularny za naszą wschodnią granicą (u nas bardziej epub się chyba przyjął). Sądzę, że mając Calibre da się wszystko przekonwertować bez problemu.


13 sty 2013 17:40:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: