Teraz jest 29 mar 2024 13:17:39




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
I62 Espresso - dziwna przypadłość baterii 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: I62 Espresso - dziwna przypadłość baterii
Przez komputer będzie ładowalo dłuuuuuuuuugo :D - wydajność prądowa portu USB w komputerach to 0.5A maksymalnie. A często jest jeżcze niższa. Ale dla potrzeb testu można spróbować - ale licz się z ładowaniem 8 godzin nawet.

Jak Masz inną ładowarkę to spróbuj - jak nie to komputer.

Ja bym jeszcze spróbował dwa - trzy cykle kompletnego rozładowania i naladowania - może elektronika się zresetuje i prawidłowo "odczyta" parametry akumulatora. Jak nie to serwis.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


12 gru 2012 19:35:34
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 cze 2012 20:06:08
Posty: 92
Lokalizacja: Poznań
eCzytnik: Onyx Boox I62
Post Re: I62 Espresso - dziwna przypadłość baterii
Ja przez komputer ładuję (połowę baterii, bo zwykle jak mam 2-3 paski to ładuję) ok. 30min-2h. Zależy ile baterii jest do naładowania.

_________________
Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, zjedz se masło. Ulżyj se =)


16 gru 2012 11:29:20
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 paź 2012 14:56:15
Posty: 10
eCzytnik: Boox i62 Espresso, BOOX A62S Evo
Post Re: I62 Espresso - dziwna przypadłość baterii
A ja mam lepsze jaja :P
Rano - bateria naładowana na full - czytam ze 2h
Popołudniu - brakuje 2 pasków - czytam może dalsze 3h
Wieczorem - bateria rozładowana - czytnik nawet nie chce się włączyć (mryga niebieska dioda power po naciśnięciu).
Ładuję na full - cykl się powtarza...

_________________
Zrównoważenie jest dla słabych!!!


27 gru 2012 2:36:31
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: I62 Espresso - dziwna przypadłość baterii
ZirdZekrun - to Masz na 100% uszkodzoną baterię lub elektronikę. :D Jak najszybciej wysyłaj do serwisu.

Bo po pełnm naladowaniu i normalnym użyszkodnikowaniu spokojnie powinna ci "starczyć" na 3 - 4 Tygodnie.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


27 gru 2012 11:24:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 kwi 2012 10:29:34
Posty: 89
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: I62 Espresso - dziwna przypadłość baterii
No więc ostatnio w końcu rozładowałem czytnik - trzyma mi długo chociaż go nie wyłączam tylko jest w trybie wygaszacza.
Po naładowaniu (pierwszym) brakuje dwóch kresek. Ładowałem ładowarką fabryczną z sieci. Dzisiaj naładuję po raz drugi, podejrzewam że będzie do pełna.
Czyli zmiana firmware na nowsze nie pomogła.
Pytanie do ekspertów - czy może to być związane z pełnym rozładowywaniem baterii - zwykle podłączam czytnik jak pojawi się napis niski stan baterii, jest szansa że jakoś to baterie rozkalibruje czy coś podobnego?

_________________
Pozdrawiam Tomasz


07 sty 2013 9:30:38
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: I62 Espresso - dziwna przypadłość baterii
Nie powinien - elektronika akumulatorów Lixx (LiPo, Li-Ion, LiFePO4 itd) i tak nie pozwoli Ci rozładować do "dna" nawet jak wyłączy sie czytnik to mamy "zapas" w akumulatorach.

Co do "rozkalibrowania" czasem może się zdażyć - ale to wina elektroniki, która może czasem błednie ustawić pojemność i stad wariowanie. Natomiast ładowanie ze stanu minimalnego do maksimum jest zasadniczo najlepsze :D i nie powinno sprawiać kłopotów.

Spróbój "przejść" przez dwa - trzy cykle rozładowanie / ładowanie - elektronik może się skalibrować lub zresetować - jęlsi to nie pomoże to czeka cię serwis.

Ja szybko rozładować akumulator? To PROSTE - mamy pożeracza jak WiFi - wlączamy WiFi i obserwujemy jak "bateria" niknie nam w oczach. Wystarczy po opuszczeniu strony internetowej NIE wyłączyć WiFi. Akumulator szybko "zejdzie" - bardzo szybko.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


07 sty 2013 14:54:53
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 sty 2013 14:15:32
Posty: 4
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso
Post Re: I62 Espresso - dziwna przypadłość baterii
Witam!
Mam pytanie dotyczące ładowania baterii, więc pozwoliłem sobie podpiąć się po temat kolegi Czezare (mam nadzieję, że nie ma mi tego za złe) :)

Otóż w jaki sposób ładować baterię w Onyx Boox i62 Espresso? Czekać, że czytnik się całkowicie rozładuje, czy po prostu podłączyc go do ładowarki, gdy na wskaźniku baterii zostanie powiedzmy jedna kreska? D tej pory bateria załadowana była w dniu zakupu i zostały mi jeszcze dwie kreski, nie wiem jednak, czy powinienem przeprowadzić z dwa lub trzy cykle ładowania i rozładowania, czy mogę raczej baterię doładować, gdy jej stan robi sie niski.
Pozdrawiam!

_________________
Najlepszą sztuczką Diabła było przekonanie ludzi, że nie istnieje.


11 sty 2013 17:08:20
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: I62 Espresso - dziwna przypadłość baterii
W przypadku akumulatorów Lixx (LiIon, LiPo, LiTi, LiFePO4 itd. ) NIE ma potrzeby czekania do rozładowania.
procesem ładowania sterouje elektronika, akumulatory Lixx nie mają efektu pamieci jak akusy NiCd.

Można ładować jak nam pasuje i nie przejmować się "kreskami" :D jak akurak Ci pasuje to Podlączasz i ladujesz - pewnie, ze najlepiej jest ładować "pełnym cyklem" ale w czytniku i tak NIE rozładujemy akusów do końca - elektronika nam nie pozwala. Więc nie ma co się szczypać - ładować jak pasuje i tyle. :D

Pewnie, że najlepiej jest rozładować do końca i ładować do pełna - problem w tym, że czytnik ma elektronikę, która i tak nam nie pozwoli rozładować do końca - jak byśmy mieli akumulatory nie chronione - jak np. moje "przemysłowe" ogniwa 18650 w latarce to je można tak traktować. Ale w czytniku i tak całością rządzi elektronika. Co więcej NIE mamy dokładnego pomiaru tylko kreski - które nam malo mówią - jak bym podpiął akus do stacji ładowania to bym wiedział dokładnie :D a tak mamy orientacyjny poziom - więc nie ma co się przejmować.

Tak więc laduj jak ci pasuje i się nie przejmuj. :D

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


11 sty 2013 20:22:17
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 sty 2013 14:15:32
Posty: 4
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso
Post Re: I62 Espresso - dziwna przypadłość baterii
Wyczerpująca odpowiedź :D Dziękuję!
Wiesz, ja to jeszcze jestem z tych wychowanych na telefonach, których baterie trzeba było kilkakrotnie rozładowywać i ładować, by zachować ich dobrą żywotność hehe.

Jeszcze raz dzięki i nie zaśmiecam już tematu.
Pozdrawiam!

_________________
Najlepszą sztuczką Diabła było przekonanie ludzi, że nie istnieje.


11 sty 2013 21:03:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2012 18:17:51
Posty: 4
Post Re: I62 Espresso - dziwna przypadłość baterii
Dzisiaj pierwszy raz ładowałem i uruchamiałem mojego Onyx Booxa i62 Espresso i... również pojawił się problem ładowania na 2 razy. Gdzie można sprawdzić jaka jest wersja softu i czy coś dalej z tym problemem się dzieje?


12 sty 2013 23:37:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 kwi 2012 10:29:34
Posty: 89
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: I62 Espresso - dziwna przypadłość baterii
No więc śmieszna sprawa - próbuje na siłę rozładować czytnik - i jak na złość nie chce. Wczoraj WiFi łaziło cały dzień i jest śmiesznie - startowałem z 3 kreskami (po ładowaniu aż zgaśnie dioda), po połowie dnia prądu przybyło - zrobiły się 4 kreski - wieczorem już normalnie z powrotem 3 były.
Chyba przestaje patrzeć na ten wskaźnik, być może baterie (elektronika) nie jest przystosowana do bardzo długich cykli bez ładowania.
Może z tego powodu w niektórych wersjach usunięto wskaźnik naładowania.

_________________
Pozdrawiam Tomasz


14 sty 2013 11:50:06
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: I62 Espresso - dziwna przypadłość baterii
Proponuję robić to co ja :D podłączam czytnik jak mi pasuje - nie patrzę na "kreski" - tylko co jakiś czas podłączam i ładuję. Najczęściej w pracy lezy i się ładuje. :D

Swoją drogą muszę sprawdzić czy u mnie nie ma takich objawów - czyli rozładować i ładować całą noc.

Wg mnie to "zwalona" jest elekrtonika lub oprogramowane - stąd takie "dziwne" wskazania.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


14 sty 2013 13:58:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 sie 2012 18:02:35
Posty: 43
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso
Post Re: I62 Espresso - dziwna przypadłość baterii
Po wczorajszym dniu nabralem pewnosci, ze jednak cos jest nie tak. Zeby nie bylo...jeszcze raz to podkresle, a mianowicie fakt, ze nie mam najmniejszych zastrzezen co do dlugosci dzialania baterii, jednak co do ladowania "na raty" juz tak...Wczoraj, jak zreszta wczesniej obiecywalem po rozladowaniu czytnika tym razem nie ladowalem go przez ladowarke, a przez komputer. Po kilku godzinach zgasla zolta dioda ladowania. Po wlaczeniu czytnika okazalo sie, ze brakuje jednej kreski. I tak jest lepiej jak przy ladowaniu za posrednictwem ladowarki, bo tam brakuje dwoch, a czasami nawet trzech kresek na wskazniku! Oczywiscie dalsza kilkugodzinna "dogrywka" wypelnila wskaznik do konca.
Teraz pytanie: czy ta usterke mozna usunac za pomoca patcha oprogramowania, czy fizycznej ingerencji w czytnik i wymiany elektroniki?


16 sty 2013 17:55:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 gru 2012 22:16:31
Posty: 3
eCzytnik: M92
Post Re: I62 Espresso - dziwna przypadłość baterii
Mam tak samo w M92, z tym że brakuje tylko jednej kreski. Dlatego ładuje około 4 godzin na włączonym czytniku w trybie uśpienia.


20 sty 2013 23:05:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lut 2013 22:37:20
Posty: 24
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso
Post Re: I62 Espresso - dziwna przypadłość baterii
Dzisiaj po raz pierwszy ładowałem czytnik. Wyłączyłem go, podłączyłem i po jakichś dwóch godzinach zgasła pomarańczowa dioda. Włączyłem czytnik i znowu zapaliła się pomarańczowa lampka, a czytnik pokazał baterię bez jednej kreski i dalej się ładowało.


03 lut 2013 21:32:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron