Teraz jest 28 mar 2024 19:47:12




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
622 z EMPIK usunięcie strony startowej z przeglądarki. 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sty 2013 21:45:17
Posty: 3
eCzytnik: PocketBook 622
Post 622 z EMPIK usunięcie strony startowej z przeglądarki.
Witam!
zakupiłem w Empik PocketBook 622 w celu pobierania z internetu materiałów, przeglądania ich oraz odsłuchiwania.
System zaktualizowałem do wersji P622.4.0.389 20121221-113748.
Czytnik sprawuje się dobrze, można przegladać mniej rozbudowane pdfy, ale korzystanie z przeglądarki www to mordęga. Szczególnie irytująca jest strona tytułowa (Empik), której nie mogę zmienić, najchętniej bym ją usunął a w to miejsce wstawił swoją ulubioną. Czy jest to mozliwe do wykonania?

Ewentualnie czy można wgrać inną przeglądarkę?

Ze strony Producenta ściągnąłem firmware sw_20121128_622_EURO_euro_rr_br_4.0_622_373_user skopiowałem na kartę sd niestety podczas próby aktualizacji system nie widzi lub uważa za starszą wersję przeze mnie ściągniętą i twierdzi, że mam zainstalowany najnowszy soft.
Być może powinienem w inny sposób aktualizować system lecz poprzednio tak robiłem i przeszedłem na wersję 4 w takim razie proszę o wskazówki.

Jakie jeszcze przydatne aplikacje mógłbym zainstalować?

Wdzięczny będę za sugestie


09 sty 2013 22:11:23
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: 622 z EMPIK usunięcie strony startowej z przeglądarki.
No więc wreszcie znalazłem chwilę czasu aby podpiąć swój czytnik do komputera i zobaczyć co i jak. Sprawa jest stosunkowo prosta: w katalogu \applications znajduje się "aplikacja" webbrowser.app. Piszę w cudzysłowie ponieważ tak na prawdę jest to skrypt, który startuje właściwą aplikację. Zawartość tego skryptu jest następująca:

Kod:
#!/bin/sh
/ebrmain/bin/openbook /ebrmain/bin/browser.app http://empik.com


Nie wchodząc w techniczne szczegóły: trzeci argument jest stroną startową jaka pojawi się przy starcie przeglądarki. Wystarczy podedytować plik w edytorze tekstowym i gotowe (polecam jakiś edytor rozumiejący Unix-owe końce linii, jakiś Notepad++, albo SciTe, albo coś podobnego - nie polecam zwykłego Notepada). Dla przykładu mój skrypt zmieniłem na:

Kod:
#!/bin/sh
/ebrmain/bin/openbook /ebrmain/bin/browser.app http://m.dropbox.com


I już mnie coś-tam nie trafia od mrugania reklam na Empiku ;)


10 sty 2013 22:00:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sty 2013 21:47:44
Posty: 1
Post Re: 622 z EMPIK usunięcie strony startowej z przeglądarki.
[Ze strony Producenta ściągnąłem firmware sw_20121128_622_EURO_euro_rr_br_4.0_622_373_user skopiowałem na kartę sd niestety podczas próby aktualizacji system nie widzi lub uważa za starszą wersję przeze mnie ściągniętą i twierdzi, że mam zainstalowany najnowszy soft.
Być może powinienem w inny sposób aktualizować system lecz poprzednio tak robiłem i przeszedłem na wersję 4 w takim razie proszę o wskazówki.]

Nie wiem czy udało Ci się rozwiązać ten problem ale w razie czego pisz na adres : help@pocketbook-int.com - możesz pisać po polsku i wyjątkowo szybko reagują na maile.
Daj znać bo też się przymierzam do zmiany firmwaru ( WARTO ????? ) o chciałbym mieć ewentualnie możliwość powrotu do starej wersji


12 sty 2013 21:57:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 sty 2013 21:45:17
Posty: 3
eCzytnik: PocketBook 622
Post Re: 622 z EMPIK usunięcie strony startowej z przeglądarki.
@MiPr
Bardzo dziękuję za wskazówki. Są bezbłędne. Ustawiłem ulubioną stronę i działa znakomicie.
Prawdą jest jednak, że wbudowana przeglądarka nie jest demonem szybkości.
W informacjach producenta podawana jest informacja, że system operacyjny jest to autorski Linux. Natomiast wydaje mi się, że to Android oczywiście wiem, to też system oparty na jądrze Linuksa.
Przy okazji czy masz informacje na temat czy można w takim razie instalować aplikacje np z Google Play? Czy też jest to ryzykowne? Ewentualnie samodzielnie skompilować?

Przepraszam, że wcześniej nie odpisałem ale z powodu nawału zajęć dopiero dziś przetestowałem poradę, czytnik miałem w odstawce nie korzystałem z niego.

@japo
Dziękuję za radę, pozostanę na tej wersji którą zainstalowałem. Nie będę jej jednak zmieniał.

Pozdrawiam


18 sty 2013 22:41:45
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: 622 z EMPIK usunięcie strony startowej z przeglądarki.
System PocketBook to Linux, nie Android. Nie da się instalować aplikacji Androida. Aby skompilować aplikację (co wymaga ściągnięcia i zainstalowania sobie odpowiedniego SDK) trzeba najpierw wykonać jej "porting" co zazwyczaj jest dość kłopotliwe, szczególnie dla PB 622 - ze względu na konieczność obsługi "dotyku". Dla przykładu aplikacja PBImageViewer działająca bez problemu na "klawiszowych" odmianach PB nie działała prawidłowo na PB 622 - nie było jak wywołać menu itd. Trzeba było tę aplikację dostosować do BP 622 aby wszystko było OK.


20 sty 2013 12:56:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 lut 2013 18:54:22
Posty: 1
eCzytnik: PocketBook 611
Post Re: 622 z EMPIK usunięcie strony startowej z przeglądarki.
Witam!

Mam pytanie, ponieważ próbowałem odszukać zgodnie z informacjami wyżej mojego pliku webbrowser.app niestety takowego nie posiadam, mam tylko empik.com.app, w środku niestety również nie wygląda on jak te przytoczone wyżej i tak się zastanawiam, czy w PocketBook'u 611 jest jakaś możliwość uruchomienia przeglądarki? Udało się komuś, oczywiście bez wgrywania firmweare'u w jakiś sposób odblokować przeglądarkę? Poniżej zawartość mojego pliku empik.com.app.

Kod:
#!/bin/sh
exec /ebrmain/bin/empik.com.app


Myślałem, że może w katalogu ebrmain znajdę aplikację przeglądarki ale nie mogę znaleźć tego katalogu, natomiast katalog BIN jest pusty. Próbowałem też stworzyć plik o takiej zawartości:

Kod:

#!/bin/sh
exec /ebrmain/bin/browser.app


I w menu "Aplikację" pojawia się opcja "Przeglądarka" ale nie działa, niestety. Ma ktoś jakiś pomysł jak uruchomić przeglądarkę? Może mi ktoś udostępni plik ze swojego PC 611 browser.app???


02 lut 2013 19:21:35
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: 622 z EMPIK usunięcie strony startowej z przeglądarki.
Wydaje mi się, że PB 611 z Empiku nie ma przeglądarki.


02 lut 2013 22:10:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron