Teraz jest 29 mar 2024 9:00:51




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
mam problem z tworzeniem e-book w pdf 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 18 lip 2007 22:38:47
Posty: 3
Lokalizacja: Gdynia
Post mam problem z tworzeniem e-book w pdf
Mam taka sprawe, i liczę na pomoc. Chcę zrobić kilka e-booków. O ile wszystko jest Ok gdy skanuje z ponmocz ABBY Readera/tworaę skany,lub też potem w Irfan obrazy bitmapowe, to zaczynaja sie potem schody . Abby owszem przetwarza skany na dokumenty Word'a i idzie to sprawnie, ale jakośc utworzonych e-booków jwest wzgledna.Dobra jakość uzyskuje się w .pdf, ale tu mam p[roblem , o ile z pojedyńczego obrazu z Irfan przy pomocy PDF Creatora/ a tylko ten mam/ mozna stworzyć pojedyńczą strone .pdf i kolejne tyakże, to zaczyna szwankować mozliwośc utworzenia tego jako ciagłą postać/ nie wiem jak to zrobić/ czy w Foxireaderze lub Adobe jest taka mozliwość, a moze robi sie to inaczej. Proszę o ew. porady na e-maila ldmppdster@gmail.com


31 lip 2007 12:05:25
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post 
Po pierwsze: dlaczego akurat chcesz tworzyć w .pdf? Dlaczego niby w .pdf masz lepszą jakość? Chodzi Ci o grafikę? W Ustawieniach formatu przy eksporcie do dokumentu Wordowskiego możesz wybrać jakiej jakości ma być ewentualna grafika dołączona do dokumentu.

p.s. Co skanujesz?

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


31 lip 2007 12:49:16
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post 
Właśnie, trochę to chaotyczne takie. Nie ma sensu robienie PDFa z obrazków, lepiej to FineReaderem zOCRować - wtedy rozmiar będzie dużo mniejszy (chyba, że ktoś bawi się czymś strasznie kolorowym, ot, podręczniki do RPGów). Poza tym, jeżeli masz Worda, bez problemów możesz zrobić i PDFa - albo zakup ;) pełną wersję Adobe Acrobata, albo też skorzystaj z darmowych drukarek PDFów, dostępnych w necie.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


31 lip 2007 13:05:32
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 18:24:08
Posty: 211
Lokalizacja: Land Of No Return
Post 
Mori napisał(a):
Poza tym, jeżeli masz Worda, bez problemów możesz zrobić i PDFa - albo zakup ;) pełną wersję Adobe Acrobata, albo też skorzystaj z darmowych drukarek PDFów, dostępnych w necie.


Ehh, ja też chciałem stworzyć PDFa z pliku DOC, ale za chiny nie mogłem. Próbowałem tą sztuczkę z drukarką. Nie udało mi się :( A co do w ogóle PDF... mają to, czego nie ma word - lepiej chronione prawa autorskie :)

_________________
Obrazek


31 lip 2007 18:46:00
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 17:00:00
Posty: 49
Lokalizacja: Ukryte Krolestwo
Post 
jest taki zestaw biurowy.. openoffice.. writher sie nadaje do zapisywania dokumentow jako *.pdf-y ale ogolnie nie sadze by akurat to mialo wplyw na jakosc.. bo jakosc to bol wylapywania bledow popelnionych przez te wczesniejsze programy.. ale jesli chcesz latwego sposobu na zamiane *.doc na *.pdf to ja nie znam prostszego..

_________________
paranoiczna zwolenniczka Zakazanych i Malazanskich Ksiag


31 lip 2007 18:58:23
Zobacz profil
Post 
"lepiej chronione prawa autorskie" - wcale nie oznacza dobrze (choć się da)

Ważniejsza jest możliwość zapisania pliku w ustalony (niezmienialnym) formacie i z dowolnym (własnym) zestawem czcionek
Poza tym - można tak zapisać każdy plik (nie tylko tekst) - więc przekazać równieżinformację o formacie (nie tylko samą treść)

Najskuteczniejsza znana mi (małą) aplikacja do zapisu w formacie PDF, traktowana jak drukarka to PDFCreator
http://www.pdfforge.org/products/pdfcreator/

Zapisywać w PDFda sierównież z OpenOffice i Ms Office 2007

(oczywiście działa tak również Adobe ACROBAT)

Ale jak skanujesz za pomocą FineReadera- to możesz zapisywać wynik od razu w PDF - na dodatek ustawiając (przed spanowaniekm lub i później) sposób zapisu PDF-a
(m.in. w celu ustawienia rozdzielczości zapisywanego pliku - czyli jego wielkości (w MB)


31 lip 2007 19:02:43
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lip 2007 21:21:38
Posty: 47
Lokalizacja: bydgoszczanin
Post 
Po skanowaniu FineReaderem zostawiam jako plik wyjściowy formar rtf z niego całkiem dobrze PDF Creator "drukuje" mi (jeśli potrzeba) książkę w pdf . Gorzej wygląda tworzenie pdf'u z pliku txt , a wogóle zmorą dla mnie to zeskanowanie fragmentów tekstu zapisanych jako wstawki wierszowe FR traktuje je jako ciągłośc tekstu a wstawienie jakiejś grafiki?...Owszem grafika jest ale ciągle zastanawiam się czy warto powiększać plik objętościowo dla "przerywników" w książce które nie są (dla mnie) estetyczne a wydawca umieścił ich od groma


31 lip 2007 19:27:16
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Ja tam zawsze bez problemu przerabiałem pliki doc na pdf najpierw używając Qprintera, a teraz PDFCreator. IMO ten drugi jest lepszy. I drukowało wszystko bardzo dobrze - tekst, wstawione obrazki i zOCRowany tekst. Chyba nigdy nie miałem wielkich problemów.


Cytuj:
Ehh, ja też chciałem stworzyć PDFa z pliku DOC, ale za chiny nie mogłem. Próbowałem tą sztuczkę z drukarką. Nie udało mi się :( A co do w ogóle PDF... mają to, czego nie ma word - lepiej chronione prawa autorskie :)


Wcale nie tak lepiej ;) Trochę lepiej, ale niezbyt dużo ;)


31 lip 2007 19:51:59
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 13:39:17
Posty: 318
Lokalizacja: GdaĂąsk
Post 
Nie wiem jakie problemy macie ... ja tam uzywałem darmowych programików Qprinter oraz doPDF - ten drugi, polska prodkukcja, beznajmniejszych problemow sobie radził :) oczywiscie nie dodaje znakow wodnych do dokumentów (kiedys miałem własnie taki co wstawił jakieś śmieszne logo) i gorąco polecam :) Naturalnie oba Darmowe :P

_________________
Obrazek


01 sie 2007 19:52:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 kwi 2008 19:39:26
Posty: 13
Lokalizacja: Żagań/Brzeg
Post 
Aha z tego co przeczytałam to mogę też sama stworzyć ebooki super :D mam sporo biblioteczkę własnych książek, które po zeskanowaniu będą funkcjonowały jako ebooki? Czy dobrze zrozumiałam ??? Bo się właśnie zastanawiałam czy mam przepisywac ksiazke w wordzie czy ja zeskanowac. A czy w wordzie mogą być te ebooki ? Bo coś czuje że mogę mieć niezłą jazdę z przerobieniem to na pdf bo word nie ma takiego rozszerzenia a open offica to ja nie cierpię ! A czy jest możliwość ściągnięcia jakiegoś dobrego programu który będzie to przerabiał?


16 kwi 2008 20:56:56
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Czy będzie to format wordowski, czy pdf, to zasadniczo nie ma znaczenia. Niektórzy nawet wolą .doc Chcesz przepisywać? Podziwiam. Zeskanuj, później zOCRuj Fine Readerem, przejrzyj tekst pod kątem błędów i popraw je i gotowe. Wcale nie tak dużo pracy :P


16 kwi 2008 21:11:03
Zobacz profil WWW
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post 
ewela1122 napisał(a):
Bo coś czuje że mogę mieć niezłą jazdę z przerobieniem to na pdf bo word nie ma takiego rozszerzenia a open offica to ja nie cierpię!


A czemuż to tak nie cierpisz? Jeśli koniecznie upierasz się przy tym, żeby eBook był w formacie PDF to możesz wyedytować go pod MS Wordem, potem wczytać właśnie w OpenOffice i spod niego wyeksportować do PDF - bynajmniej wersja 2.0.2 ma taką opcję. To chyba najłatwiejsza z dostępnych metod?

A co tworzenia eBooków "ręcznie" to podziwiam... To znaczy, będę pełen podziwu, kiedy pierwszego takiego stworzysz :) Cóż, do odważnych świat należy, ja jednak podobnie, jak Obi polecam skanowanie i OCR. :)

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


16 kwi 2008 22:53:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 kwi 2008 19:39:26
Posty: 13
Lokalizacja: Żagań/Brzeg
Post 
muaddib2 napisał(a):
A czemuż to tak nie cierpisz?


Ponieważ mam w pracy i tego i worda i niektóre plik stworzone w open offic po wydrukowaniu wychodzą krzywe - po 2 często dokumenty z worda po otworzeniu w tym się rozjeżdżają a ja tego nie znoszę a po 3 nie wiem jakoś tak mam awersję do tego programu no ale nie jestem całkiem na nie jeżeli nie będzie innego wyjścia to go pobiorę :) ale myślę nad tym programikiem co przerabia obrazy na tekst gdzieś go mialam na kompie i wtedy powinno byc spoko 8)

muaddib2 napisał(a):
A co tworzenia eBooków "ręcznie" to podziwiam... To znaczy, będę pełen podziwu, kiedy pierwszego takiego stworzysz :)


Z pewnością bym tego dokonała, tylko z braku czasu to troche musiało by mi zająć, więc narazie nie będę tego dokonywać ale postaram się w ten weekend zeskanować jakąś interesującą książkę i też ją udostępnić. Dziękuje wam za odp bo musze przyznać, że na początku jak zaczełam czytać całą "instrukcję" do forum to wiele z tego nie zrozumiałam ale potem poczytałam posty i mi się rozjaśniło troszke :D


17 kwi 2008 8:22:49
Zobacz profil
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post 
Jeśli chodzi o samo używanie OpenOffice Writera to sam raczej korzystam z niego tylko przy edycji wielostronicowych dokumentów, bo nie muli mi tak jak MS Word, więc bronił go mocno nie będę :)

ewela1122 napisał(a):
Ponieważ mam w pracy i tego i worda i niektóre plik stworzone w open offic po wydrukowaniu wychodzą krzywe...


W jakim sensie krzywe? Czy to aby nie wina drukarki?

muaddib2 napisał(a):
A co tworzenia eBooków "ręcznie" to podziwiam... To znaczy, będę pełen podziwu, kiedy pierwszego takiego stworzysz :)
ewela1122 napisał(a):
Z pewnością bym tego dokonała


Ja nie mówię, że nie byłabyś w stanie tego dokonać, tylko dziwię się po co miałabyś to robić, skoro można zrobić to łatwiej, szybciej i przyjemniej? A względem zeskanowania i udostępnienia w weekend to myślę, że raczej w dwa dni się nie wyrobisz, bo chociaż skanowanie jest szybszą metodą niż wklepywanie ręczne, to mimo wszystko trochę czasu zajmuje. No, ale fajnie, że masz zapał i oczywiście czekamy na efekty Twojej pracy :)

P.S. Do cytowania używaj opcji Cytuj (lub tagu 'quote').

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


17 kwi 2008 8:36:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 kwi 2008 19:39:26
Posty: 13
Lokalizacja: Żagań/Brzeg
Post 
Cytuj:
A względem zeskanowania i udostępnienia w weekend to myślę, że raczej w dwa dni się nie wyrobisz, bo chociaż skanowanie jest szybszą metodą niż wklepywanie ręczne, to mimo wszystko trochę czasu zajmuje.


Dla tego zaczełam już dziś i rzeczywiście schodzi długo. Najlepiej się spisuje ABBYY FineReader ale ja dalej nie wiem jak to potem dodać wiem do momentu utworzenia szablonu co mam robić. A reszta to totalna magia :?: i czytam i czytam i nic nie rozumiem jak mam to wrzucić na serwer ?
Czy jest ktoś chętny kto to zrobi za mnie ?


A odnośnie Tego cytatu:
Cytuj:
W jakim sensie krzywe? Czy to aby nie wina drukarki?


W takim że poprostu krzywo wydrukowało pismo i nie była to wina drukarki bo trzy razy próbowałam i sprawdzałam czy papier jest równo w podajniku i za każdym razem zez :o dopiero po przepisaniu w wordzie wyszło więc miałam dodatkową pracę.
Wracając do tematu jak przetransportować do pdf to wiem już jak to zrobić nie instalując open offica więc problem z głowy.
Ściąga się rozszerzenie do worda i jest pięknie, nie polecam jednak tego robić przy piracie bo chyba sprawdza legalność wersji.
A o resztę jak by co będę pytać dalej na pw :D żebyście się nie denerwowali że spam robię :D

Pozdrawiam i dzięki za pomoc i miłe przyjęcie w swoim gronie :) .


17 kwi 2008 19:59:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron