Teraz jest 19 kwi 2024 15:14:19




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Książki fantasy o skrytobójcach 
Autor Wiadomość
Post Książki fantasy o skrytobójcach
Witam,
szukam książek traktujących o skrytobójcach, mordercach działających na zlecenie i tym podobnym szumowinach. :) Oczywiście wszelkie opinie mile widziane, a za każdy tytuł będę bardzo wdzięczny.

ps. Kiedyś czytałem książkę, poświęconą właśnie skrytobójcy, którego nazywano "Wilkiem". Za żadne skarby nie mogę sobie jednak przypomnieć tytułu ani autora - może ktoś kojarzy?


06 cze 2008 16:59:28
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:46:01
Posty: 887
Lokalizacja: www.eksiazki.org
Post 
Może Piekara i jego Mordimer? :D Wprawdzie nie jest to skrytobójca ani morderca (a przynajmniej nie jest to jego główny zawód), ale działa czasami na zlecenie i przyjmuje czasami "ciemne" zadania. Tak więc może się nada? :)

PS. Może czytałeś cykl "Skrytobójca" Robin Hobb? A jeśli nie, to też się nada. :)


07 cze 2008 14:26:52
Zobacz profil WWW
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post 
Trudno tu nie wspomnieć o nietuzinkowej Gildii Skrytobójców ze Świata Dysku. Jakkolwiek w różnych tomach odgrywa mniejszą lub większą rolę, to jednak nie wyobrażam sobie dyskowego miasta Ankh-Morpork bez skrytobójców :) Książek w tym cyklu, poświęconych skrytobójcom, co prawda nie ma, ale w "Piramidach" głównym bohaterem jest uczeń Gildii, takoż polecam.

Ponadto, skoro już jesteśmy przy Świecie Dysku, który czerpie z klasyki m.in. Fritza Leibera to warto polecić książki z jego cyklu lankmarskiego, gdzie o ile mnie pamięć nie myli też pojawiają się skrytobójcy, ale przeciwieństwie do ŚD, całkiem na serio :)

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


07 cze 2008 15:30:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lut 2008 3:44:40
Posty: 56
Post 
Polecam cykl Vlad Taltos Stevena Brusta.Caly cykl traktuje o "dobrym" skrytobojcy poslugujacym sie tez magia.Czyta sie bardzo fajnie,wciaga od pierwszych stron.Na stronach forum w dziale fantastyka jest temat poswiecony cyklowi.


08 cze 2008 13:27:19
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 kwi 2008 19:03:53
Posty: 37
Lokalizacja: ze wszond
Post 
Zaraz po przeczytaniu tematu automatycznie przyszła mi do głowy Robin Hobb i jej trylogia SKRYTOBÓJCY właśnie :) Interesujące, wciągające, dobrze napisane fantasy z ciekawie zarysowaną intrygą, aczkolwiek samego skrytobójstwa z tomu na tom coraz mniej.
Tak właśnie patrzę, że Obi-One poleca to samo, no cóż, nie ma się co dziwić, to taki ewidentny przykład :)

Poleciłabym jeszcze Malazańską, gdzie skrytobójcy są, a jakże i to niezwykle klimatycznie przedstawieni (Kalam! *_*), ale z lektury innych tematów wyciągam wnioski, że to akurat masz nie dość że obeznane to jeszcze na bieżąco :>

_________________
W liczbie π od pozycji 2440 po przecinku znajduje się 666. Strzeżcie się koła i jego pola!


11 cze 2008 22:02:04
Zobacz profil
Post Re: Książki fantasy o skrytobójcach
zir napisał(a):
Witam,
szukam książek traktujących o skrytobójcach, mordercach działających na zlecenie i tym podobnym szumowinach. :) Oczywiście wszelkie opinie mile widziane, a za każdy tytuł będę bardzo wdzięczny.

ps. Kiedyś czytałem książkę, poświęconą właśnie skrytobójcy, którego nazywano "Wilkiem". Za żadne skarby nie mogę sobie jednak przypomnieć tytułu ani autora - może ktoś kojarzy?


Ty piszesz o książkach Miroslava ÂŽambocha "Na ostrzu noża" "Krawędź żelaza"
Są to opowiadania które w końcu łączą się w całość....choc trzeba przyznać że czasem niektóre opowiadania jakby były zdublowane ale ostatni tom mi podobał sie bardzo i jeśli ktoś lubi takie "klimaty" )( to nie będzie to zmarnowany czas :)


A tak PS :) główny bohater Koniasz to postać w sumie podobna do Kostucha z Mordrimera ........a wsumie taka Hybryda Mordrimera i Kostucha :)


15 cze 2008 21:47:35
Użytkownik

Dołączył(a): 14 wrz 2008 13:38:37
Posty: 33
Post 
Z ostatnio przeczytanych pozycji polecam szczerze "Czarną ikonę" Mieszko Zagańczyka. Ciekawie skonstruowana fabuła.
Jestem przed tomem 2 gdzie będzie kontynuacja tej ciekawej historii ale tom 1 mogę polecić w 100%.
Ciekawy jest sam proces "tworzenia" skrytobójcy!


14 wrz 2008 15:16:20
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 paź 2007 19:46:05
Posty: 53
Lokalizacja: KoziegÂłowy
Post 
O skrytobójcach jest też książka Licii Troisi "Wojny Świata Wynurzonego" Jak również naszego rodzimego pisarza: Wroński Marcin pod tytułem "Wąż Marlo"
Serdecznie zapraszam do przeczytania obu pozycji :D

_________________
Żyj i pozwól żyć innym !!!

Obrazek

Lubię być głaskany przez kobiety (z włosem a nie pod włos !!!), a jak się zbytnio rozochocę to kąsać zaczynam :-}


10 paź 2008 17:59:53
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2008 0:14:37
Posty: 32
Post 
Dość ciekawą pozycją jest Lian Hearn, cykl opowieści rodu Otori (pierwszy tom - Na posłaniu z trawy). Seria w konwencji dalekiego wschodu, właśnie z motywami skrytobójczymi.


25 lis 2008 2:09:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 lis 2008 21:52:07
Posty: 31
Post "Night angel"
Brent Weeks napisał trylogię: "Night angel". W jej skład wchodzą:
-"The way of shadows"
-"Shadow's edge"
-"Beyond the shadows"

Sam nie czytałem, ale książki traktują o skrytobójcy. Myśli przewodnie umieszczone na okładkach takie jak: "The prefect killer has no friends. Only targets" lub "The perfect killer has no identity, but many faces" brzmią obiecująco.
Z tego co wiem nie istnieje polski przekład.

Prosze o opinie jeśli ktoś czytał.


04 gru 2008 20:04:14
Zobacz profil
Post 
A ja polecam Ci Sagę najemników R.A. Salvatore a skrytobójcach (w sumie można tak opowiedzieć o obydwu) Jarlaxle i przede wszystkim Artemisie Entrerim. Jak cię nie znudzi to trylogię doliny lodowego wichru (jest tam sporo Entreriego). Ogólnie sam szukam takowych książek. Dobrzy bohaterowie już mi się znudzili. Z chęcią poczytałbym książki o jednym ale złym bohaterze (dobrym dla siebie oczywiście ;) )

Co do Piekary - to bym nie przesadzał. Mordimer to przede wszystkim inkwizytor a nie morderca.


05 gru 2008 12:42:01
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: