Teraz jest 19 mar 2024 10:46:03




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
polonizacja Kindle classic 4.1.1 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 22 lut 2013 12:22:09
Posty: 11
eCzytnik: Kindle Classic
Post polonizacja Kindle classic 4.1.1
POLONIZACJA KINDLE CLASSIC by danan72

" Chcę się podzielić przygotowanym przeze mnie spolszczeniem dla Kindle Classic z firmware 4.1.0 i 4.1.1.
Różnice w stosunku do KindlePL 4.0.1:

uzupełnione wszystkie najważniejsze braki w tłumaczeniach
do klawiatury ekranowej zostały dodane polskie znaki (ą,ę,ć itp)
domyślne wyszukiwanie w polskich serwisach google i wikipedii (zamiast anglojęzycznych)


Przygotowanie polskiej lokalizacji dla najnowszych firmware nie byłoby możliwe gdyby nie praca kolegi @dsimd z forum MR, który podjął leżący odłogiem temat lokalizacji i zaktualizował narzędzia, za co należą mu się wielkie podziękowania.
Muszę też podziękować moim kumplom, którzy nie bali się pożyczyć mi swoich K4 do eksperymentowania (ja sam nie posiadam tego modelu).

Instalacja:
1. Oczywiście musi być zainstalowany jailbreak
2. Jeśli macie zainstalowaną lokalizację KindlePL 4.0.1, to należy ją odinstalować

a) zmienić w ustawieniach Kindle język na angielski en_US (nie jest to konieczne ale zalecane)
b) skopiować plik update_KindlePL_4.0.1r1_k4w_uninstall.bin (do pobrania z linku w pierwszym poście tego wątku) do pamięci głównej urządzenia i uruchomić aktualizację ([Menu]->Settings->[Menu]->Update Your Kindle)

2. Pobrać nową wersję spolszczenia stąd: http://www.martyni.katowice.pl/kindle/u ... _4_1_1.zip ( Wersja 1.19 lokalizacji jest dostępna tutaj: http://martyni.katowice.pl/kindle/updat ... _v1_19.zip. )
3. Rozpakować i skopiować plik update_loc_pl_4.1.1_v1.4_k4_install.bin do pamięci głównej czytnika
4. uruchomić aktualizację
5. Po zakończeniu aktualizacji i uruchomieniu czytnika zmienić język na polski ([Menu]->Settings->2 strona->Device Language->set->Polski->set->potwierdzić chęć zmiany języka)
6. Poczekać jak czytnik się zrestartuje i uruchomi w języku polskim. "

t3d: aktualizacja linka do tłumaczenia


22 mar 2013 12:07:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lut 2013 9:40:18
Posty: 23
eCzytnik: Kindle Classic - czarny
Post Re: polonizacja Kindle classic 4.1.1
Czy po zmianie języka będzie można robić w Kindle Classic notatki z polską czcionką? Teraz brakuje mi ą, ś, ć itp


08 kwi 2013 13:58:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 lut 2013 12:22:09
Posty: 11
eCzytnik: Kindle Classic
Post Re: polonizacja Kindle classic 4.1.1
Po zmianie języka (polonizacji) w klawiaturze ekranowej pojawia się ą, ś, ć itp.
Tego wcześniej zawsze mi brakowało (np przy opisach kolekcji, notatkach itp).

Kolejnym "+" polonizacji, jest to, że pożyczając swojego Kindle osobie nie używającej go wcześniej i posługującej się jedynie naszym ojczystym językiem, niemal nie musisz tłumaczyć jej instrukcji obsługi.

Masz jailbreak, możesz wypróbować polonizację. Zawsze można ją usunąć :)


08 kwi 2013 14:19:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lut 2013 9:40:18
Posty: 23
eCzytnik: Kindle Classic - czarny
Post Re: polonizacja Kindle classic 4.1.1
ok to robię! ale które pobrać?:
Pobrać nową wersję spolszczenia stąd: http://www.martyni.katowice.pl/kindle/u ... _4_1_1.zip ( Poprawiona wersja (1.5) lokalizacji jest dostępna tutaj: http://www.martyni.katowice.pl/kindle/u ... 1_v1_5.zip. )
mam czarnego classica 4.1.1 (1813030025) i własnie mi się zresetował po włączniu wifi ?! - nie zauważyłem czy coś krzyczał, zobaczyłem dopiero "drzewko z ludzikiem", jakaś aktualizacja była?

Zrobiłem :) 1.5
Fajnie! Dzięki! :)


08 kwi 2013 14:33:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2013 22:52:37
Posty: 1
eCzytnik: kindla 4.1.1
Post Re: polonizacja Kindle classic 4.1.1
mam jailbroken a nie mogę spolszczyć, mam pobrany plik i widzę go na kompie tylko jak daję uruchom to jakiś dziwny format wyskakuje i nie wiem co dalej robić, proszę o pomoc.


04 cze 2013 23:23:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2013 0:36:47
Posty: 10
eCzytnik: moonreader, kindle NT, kindle PPW
Post Re: Odp: Jailbreak i własne wygaszacze na Kindle classic 4.1
Jaki plik masz pobrany? Jak masz jb to wystarczyć spolszczenie wypakowac i przegrać na kindla do glownego folderu i wybrać w ustawieniach update. Zrestartuje się już po polsku. W 8 miejscach to opisane jest. I z tego co pamiętam to jeszcze instrukcja w srodku jest.

Tapatalked


05 cze 2013 12:46:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2011 11:10:45
Posty: 151
eCzytnik: Kindle 3, Paperwhite 2
Post Re: polonizacja Kindle classic 4.1.1
Pod adresem http://www.martyni.katowice.pl/kindle/update_loc_pl_4_1_1_v_1_11.zip udostępniłem wersję 1.11 spolszczenia. Zawiera ona mnóstwo kosmetycznych poprawek (m.in kilka nieprzetłumaczonych wcześniej komunikatów) więc myślę, że warto ją zainstalować.
Przed jej wgraniem należy najpierw odinstalować poprzednią wersję, przy pomocy pliku update_loc_pl_4.1.1_v1.5_k4_uninstall.bin, który również znajduje się w paczce.

_________________
“A reader lives a thousand lives before he dies. The man who never reads lives only one.”
A Dance With Dragons.


27 lis 2013 13:10:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 gru 2013 0:37:59
Posty: 1
eCzytnik: Amazon Kindle 4 Black
Post Re: polonizacja Kindle classic 4.1.1
@up Dzięki wielkie za polonizację menu. Mam jednak jedną uwagę co do tłumaczenia. Znalazłem jeden bug odnośnie informowania na portalach społecznościowych o ukończeniu danego tytułu. Posłużę się przykładem instrukcji obsługi do Kindle'a tj. książki Kindle User's Guide. Po udostępnieniu statusu na FB komunikat brzmi: "skończył Amazon", gdzie po przestawieniu języka na Enlish(US) ten sam komunikat brzmi: "finished Kindle User's Guide by Amazon". Ponadto nie wyświetla się komunikat o udostępnieniu treści na ekranie Kindle tylko coś tam mryga w tle, natomiast przy angielskim menu komunikat jest widoczny w górnej części ekranu. Bardzo proszę o ewentualne poprawki w kolejnej wersji spolszczenia.
Pozdrawiam serdecznie.

krzynio


18 gru 2013 0:51:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 mar 2014 22:49:00
Posty: 5
eCzytnik: Kindle 5
Post Re: polonizacja Kindle classic 4.1.1
Czesc Wszystkim:)

Zainstalowalem spolszczenie najpierw v1.5, ale zauwazylem po pewnym czasie ze nie moge wejsc w slowniki. Wchode na forum i szukalem problemu, ale widze ze wersja 1.11 jest, to zaintalowalem ale problem nie zniknal. Nie moge wejsc w slowniki w menu home, a takze w slowniki w elementy archiwalne. Gdy wejde w opcje to moge zmienic domyslny slownik. Nie dziala mi tylko na polskiej wersji, gdy zmienie jezyk to bez problemu smiga.

Ktos cos wie? Mial taki problem? Jest gdzies opisany a ja nie znalazlem?

Z gory dzieki za odpowiedz:)


11 mar 2014 22:56:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2011 11:10:45
Posty: 151
eCzytnik: Kindle 3, Paperwhite 2
Post Re: polonizacja Kindle classic 4.1.1
Wersja 1.12 spolszczenia rozwiązująca problem z dostępem do kolekcji słowników została udostępniona tutaj

_________________
“A reader lives a thousand lives before he dies. The man who never reads lives only one.”
A Dance With Dragons.


12 mar 2014 15:01:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 mar 2014 22:49:00
Posty: 5
eCzytnik: Kindle 5
Post Re: polonizacja Kindle classic 4.1.1
Dziękuję:) Nowa wersja pomogla:)

Rozumiem, ze projekt polonizacji jest jeszcze rozwijany, tak?
Gdzie moge znalezc najnowsze info tworcow?


12 mar 2014 22:04:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2011 11:10:45
Posty: 151
eCzytnik: Kindle 3, Paperwhite 2
Post Re: polonizacja Kindle classic 4.1.1
W tej chwili aktualizacją spolszczenia zajmuję się ja. Robię to jeśli ktoś zgłasza w tym temacie błędy (tak jak np. Ty wczoraj) i mam akurat pod ręką znajomego z czytnikiem, który pozwala mi przetestować zmiany, bo sam nie dysponuję tym modelem. Informacje o najnowszych wersjach spolszczenia znajdziesz w tym temacie.

_________________
“A reader lives a thousand lives before he dies. The man who never reads lives only one.”
A Dance With Dragons.


12 mar 2014 23:33:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 mar 2014 22:49:00
Posty: 5
eCzytnik: Kindle 5
Post Re: polonizacja Kindle classic 4.1.1
W takim razie dziekuje za bardza szybka reakcje. Wykonales bardzo dobra prace wykonujac tlumaczenie:)

Skoro mozna zglaszac, to taka drobna rzecza, ktora bynajmniej u mnie wystepuje to "Rate this book" zamiast np "Oceń ksiązkę" po przeczytaniu dokumentu/ksiazki.

Jeszcze jeden szczegol wygladaowy, choc nie wiem czy sie da, po otworzeniu PDF --> ustawienia --> przyblizenie i kontrast --> moznaby zmienszyc czcionke pierwszej linii gdzie jest "dopasuj do ekranu" do w wersji pionowej ucina slowa z lewej i prawej. W poziomie jest spoko.


13 mar 2014 11:02:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2011 11:10:45
Posty: 151
eCzytnik: Kindle 3, Paperwhite 2
Post Re: polonizacja Kindle classic 4.1.1
Bohyn napisał(a):
Skoro mozna zglaszac, to taka drobna rzecza, ktora bynajmniej u mnie wystepuje to "Rate this book" zamiast np "Oceń ksiązkę" po przeczytaniu dokumentu/ksiazki.

Mógłbyś zrobić zrzut ekranu z tym tekstem (wciśnij i przytrzymaj KEYBOARD, po czym jednocześnie wciśnij MENU aż zamiga ekran; plik gif z zrzutem znajdziesz w katalogu documents)?

Bohyn napisał(a):
Jeszcze jeden szczegol wygladaowy, choc nie wiem czy sie da, po otworzeniu PDF --> ustawienia --> przyblizenie i kontrast --> moznaby zmienszyc czcionke pierwszej linii gdzie jest "dopasuj do ekranu" do w wersji pionowej ucina slowa z lewej i prawej. W poziomie jest spoko.

Czcionki nie da się zmniejszyć ale można skrócić komunikaty tak aby się mieściły. Tutaj też poproszę o zrzut.

krzynio napisał(a):
Ponadto nie wyświetla się komunikat o udostępnieniu treści na ekranie Kindle tylko coś tam mryga w tle, natomiast przy angielskim menu komunikat jest widoczny w górnej części ekranu.

Kolegę także proszę o przykład w postaci printscreena.

_________________
“A reader lives a thousand lives before he dies. The man who never reads lives only one.”
A Dance With Dragons.


13 mar 2014 15:20:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 mar 2014 22:49:00
Posty: 5
eCzytnik: Kindle 5
Post Re: polonizacja Kindle classic 4.1.1
Wstawiam screeny:

1. Rate this book
2. Przyciety tekst
3. Nadal wystepuje problem ze slownikiem w "Elementy Archowalne" -> "Słowniki" - czyli nie mozna otworzyc

Licze ze pomoga.


14 mar 2014 18:55:33
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: