Teraz jest 21 cze 2018 3:51:18
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
KindlePL 5.0.x - wersja oprogramowania dla Kindle 4 Touch 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lut 2012 9:35:25
Posty: 27
eCzytnik: Kindle 4T + Kindle PC/Android
Post KindlePL 5.0.x - wersja oprogramowania dla Kindle 4 Touch

================================================================================================
Lokalizacja Kindle 4 Touch - dodanie języka polskiego

================================================================================================


Od dnia 05 kwietnia 2012 roku wszystkie teksty oprogramowania Kindle 5.0.3 zostały przetłumaczone!
Dlatego też informacje o nieprzetłumaczonych frazach występujące między innymi na rzutach ekranowych należy traktować jako nieaktualne.
Pomimo tego, że teoretycznie ukończono tłumaczenie plików lokalizacyjnych, nie oznacza to, że nie będą możliwe poprawki tychże plików. Warto sprawdzać kiedy ostatnio były zmiany w lokalizacji pl i ewentualnie aktualizować system.
Sprawdzenie aktualizacji na stronie: https://www.transifex.net/projects/p/kindle-touch-framework/r/all-resources/


UWAGA informacja ixtab z forum mobileRead!
WAŻNA INFORMACJA DLA firmware 5.1.0: Obecnie trwa ocena koniecznych dostosowań do pełnego wsparcia tej wersji firmware. Jeśli używasz 5.1.0, NIE spróbuj zainstalować lokalizacji. Jeśli planujesz uaktualnić do wersji 5.1.0, odinstaluj pakiet językowy i "locale enabler" do stanu przed aktualizacją. Nie instaluj lokalizacji po aktualizacji. Gdy jesteśmy pewni, że wszystko działa poprawnie na wersji 5.1.0, instrukcje te zostaną zaktualizowane.
Teoroetycznie ixtab sprawdził działanie lokalizacji i po pierwsze: "locale settings enabler" nie jest już potrzebny (bo jest wbudowany w 5.1), ale lokalizacja nie zawsze działa poprawnie - chłopaki sprawdzają co i jak, dlatego póki co dostosujcie się do w/w informacji o nie aktualizowaniu do 5.1 (dla tych, którzy lokalizację zainstalowali) lub nie instalowaniu lokalizacji w 5.1Na mobileread.com jest od końca grudnia 2011 wątek jak zlokalizować kindla 4T, tu nie zauważyłem, a może (chyba na pewno) się komuś przyda mały opis co i jak.
1. Aktualizacja oprogramowania do wersji 5.0.3 - do pobrania tu: http://s3.amazonaws.com/G7G_FirmwareUpd ... _5.0.3.bin
Pobrać, przekopiować do głównego foldera kindle (nie do folderów!), wykonać aktualizację kindle.

2. Podstawą jest jailbreak - tu akurat nie ma co się rozpisywać, raczej powinno być wiadomo jak to zrobić, do pobrania tutaj: http://ge.tt/9XeUvcC/v/2 - pobrać, rozpakować archiwum zip, plik data.tar.gz skopiować jak wyżej, restart kindle, po restarcie kindle powinien zostać "uwolniony".

3. Pobrać locale_settings_enabler.zip - http://ge.tt/9XeUvcC/v/21 - instalacja jak aktualizacja systemu (punkt 1 - czyli skopiować do napędu dysku kindla, wykonać aktualizację). Plik o tyle pożyteczny, że dodaje do menu ustawień pozycję International, gdzie można będzie zmienić język (a być może i klawiaturę i słownik domyślny dla danego języka - choć nie pamiętam, czy bez tego też tak się nie da tego zrobić?).

4. Z http://ge.tt/5DrrFNC pobrać plik locales-5.0.3-YYYYMMDD.zip (gdzie YYYY to oznaczenie roku, MM miesiąca, DD - dnia, czyli na dziś najbardziej aktualnym archiwum z danymi lokalizacyjnymi jest locales-5.0.3-20120224.zip), rozpakować i skopiować na kindla (jak w punkcie 1) lokalizację tylko tego języka, który chcemy, w przypadku języka polskiego będzie to: update_5.0.3-20120224-pl_install.bin (w przypadku kolejnych dat plik będzie miał nieco inną nazwę np. z 1 marca będzie to update_5.0.3-20120301-pl_install.bin). Wykonać aktualizację systemu. Po aktualizacji zobaczycie napis: Proszę czekać, włączam kindle. Jeśli chcesz doinstalować kolejną lokalizację powtórz w/w czynności.

5. Aktualizacja lokalizacji - dla lokalizacji datowanych od 1 lutego to standardowo przekopiowanie pliku update_5.0.3-YYYYMMDD-pl_install.bin i aktualizacja systemu. Dla wcześniejszych wymagane jest odinstalowanie lokalizacji i instalacja nowej.

6. Usunięcie lokalizacji to standardowo przekopiowanie pliku update_5.0.3-YYYYMMDD-pl_uninstall.bin.

Należy pamiętać, że tłumaczenie jest wciąż w fazie rozwoju, więc lokalizacja może być (i póki co jest!) tylko częściowa dla danego języka. Dla języka polskiego na dzisiaj przetłumaczonego jest 52% tekstów sytemu (ale są to podstawowe teksty!) - tu: https://www.transifex.net/projects/p/ki ... resources/ można sprawdzić jaki jest procent lokalizacji w różnych językach. Niestety, ma to swoje konsekwencje np. mogą nawet występować awarie systemu, restarty itp. Aczkolwiek na ogół system działa stabilnie. Zostałeś ostrzeżony i działasz na własną odpowiedzialność.

Przykładowy zrzut ekranu:
Po wejściu do ustawień:
Obrazek

Jak widać mieszanka polskiego z angielskim, wejście do opcji International (czyli tam, gdzie można zmienić język, klawiaturę (polskiej póki co - brak), domyślne słowniki):
Obrazek

Tu już lepiej, prawda?

No i wygląd opcji eksperymentalnych:
Obrazek

Pozostaje mieć nadzieję, że tłumaczenie będzie odbywać się w szybkim tempie i wkrótce całość zostanie przetłumaczona na nasz język. No chyba, że Amazon zrobi to pierwszy ;-).================================================================================================
Kindle 4T przemawia po polsku głosem Agaty

================================================================================================

Dzięki koledze sexymora możemy dopełnić polonizację, przyda się również możliwość czytania po polsku. W tym przypadku mamy do dyspozycji póki co tylko głos żeński "Agata". Zmuszenie K4T żeby gadulił po naszemu jest bardzo proste.
    1. Ściągamy http://dl.dropbox.com/u/16679763/tts.zip, rozpakowujemy.
    2. Podłączamy K4T kabelkiem USB, kasujemy folder TTS lub (co lepsze) zmieniamy nazwę foldera TTS na TTSold (czy jakkolwiek) - tak na wszelki wypadek. Można go również przekopiować na PC, a później skasować.
    3. Przekopiowujemy rozpakowaną zawartość pliku tts.zip -> fizycznie musimy przekopiować rozpakowany folder TTS.
    4. Zrestartować czytnik.

Od tej pory możemy słuchać książek pisanych w naszym ojczystym języku - ale tylko głosem "female" (żeńskim). Czytając książki po angielsku przełączymy głos na "male" (męski) i czytnik będzie czytał po angielsku. Całkiem przydatna funkcja. Jeśli przełączymy "w locie" czyli podczas syntezy głosu głos żeński na męski (czyli polski na angielski) lub odwrotnie, to minie chwila, nim czytnik przełączy się na drugi syntezator głosu. To normalne.

Jedynym mankamentem syntezatora jest to, że potrafi on zamilknąć przy (kilka - kilkanaście razy, jeszcze nie liczyłem, może ilość jest jednakowa, a może losowa?) używaniu przycisku "pauza" - przywrócenie syntezy jest możliwe dopiero po restarcie czytnika.================================================================================================
Niestandardowe wygaszacze ekranu dla K4T (NIE DLA WERSJI SO!)

================================================================================================


Źródło: http://yifan.lu/p/custom-screensaver/

Tam modyfikacja pozwala na uzycie niestandardowych obrazów jako wygaszaczy ekranu. Zgodnie z projektem, ten mod działa tylko z K4T w wersji bez reklam.

Obejmuje:
- brak ograniczeń nazw pliku
- automatyczna aktualizacja nowych plików
- przewijanie w kolejności alfabetycznym (nie losowo, dzięki czemu można zarządzać kolejnością zdjęć)
- jeśli nie ma niestandardowych obrazów, domyślnie wyświetlają się oryginalne wygaszacze ekranu Kindle
- po znalezieniu nieprawidłowego/uszkodzonego pliku, zostanie on pominięty, po 5 takich plikach następuje powrót do oryginalnego wygaszacza (zabezpieczenie przed zawieszeniem i koniecznością restartu).

Obrazy są automatycznie skalowane, nie ma potrzeby konwersji do 600x800 w skali szarości przed umieszczeniem na Kindle. Oczywiście można przygotować obrazy o takiej roździelczości, ale obowiązku nie ma. Jedynym ograniczeniem jest format obrazu PNG.

Dodatkowym bonusem jest lockscreen.png. Umieszczenie tego obrazu w folderze screensaver (i nic więcej) spowoduje, że strona, którą ostatnio czytałeś będzie wygaszaczem ekranu z dodatkiem kłódki na górze strony.

Do pobrania: http://cloud.github.com/downloads/yifan ... er_1.0.zip
lub ze strony podanej wyżej - może będą późniejsze wersje? Ostatnia zmiana: 2012-01-15

Jak zainstalować?
1. Ściągnąć plik
2. Rozpakować.
3. Przekopiować update_kindle_touch_custom_screensaver_1.0_install.bin do foldera głównego Kindle
4. Odłączyć kabel usb (bezpieczne odłączenie) i zaktualizować kindle (menu -> aktualizacja)

Jak odinstalować?
Standardowo - j.w. tylko z plikiem update_kindle_touch_custom_screensaver_1.0_uninstall.bin

Jak używać?
Zastosowanie:
Wgraj pliki PNG do foldera "Screensaver".

Bonus - Lockscreen:
Plik o nazwie "lockscreen.png". Jest to specjalny wygaszacz ekranu, który pokazuje tylko czarny pasek z ikoną kłódki. Nie usuwa nic z ekranu. Jeśli umieścisz "lockscreen.png" w folderze "Screensaver" i nic poza tym, zamiast wygaszacza ekranu, urządzenie będzie wyświetlać ostanio otwartą stronę jako wygaszacz ekranu z ikoną kłódki.
================================================================================================
Menu Launcher dla Kindle Touch - obracanie ekranu, usb network i inne

================================================================================================


Autor Yifan Lu (http://yifan.lu/)

Źródło: https://github.com/yifanlu/KindleLauncher

Ta modyfikacja dodaje opcję w głównym menu "Launcher".
Wybranie opcji "Launcher" spowoduje ukazanie się nowego menu, które można dowolnie konfigurować.

W pakiecie są zawarte dwa rozszerzenia: OBRACANIE EKRANU i USB NETWORK

UWAGA - Obracanie ekranu NIE działa od razu, tzn. po wybraniu opcji: Menu -> Launcher -> Orientation -> Landscape Left (Right, Portrait/Portrait Inverted) ekran obracany jest DOPIERO przy czytaniu książki!
Co gorsze - w 5.0.3 póki co obrócenie w tryb landscape "zżera" kilka literek po prawej stronie - za to sprawdza się przy czytaniu plików PDF

Tak to wygląda:
Obrazek

Rozwiązanie? Jest, ja użyłem automatycznego obracania ekranu - kindle 4T używa akcelerometru, opis jest w tym wątku: amazon-com-kindle-f146/ktrotate-obracanie-ekranu-za-pomoca-akcelerometru-t10900.html#p85546
plik do pobrania jest w w/w wątku lub tutaj: http://www.mobileread.com/forums/attach ... 1328290875

UWAGA - należy pamiętać o odinstalowaniu w/w uaktualnienia (tego do obracania automatycznego) PRZED zainstalowaniem aktualizacji systemowej np. 5.0.4!!! Bez odinstalowania uaktualnienie chyba się nie powiedzie!
W pakiecie jest deinstalator.

Czy obracanie automatyczne działa razem z obracaniem ręcznym? TAK, ale... Obracanie automatyczne naprawi obcinanie prawego marginesu, jednak jeśli użyjemy obracania ręcznego, to automat wyłączy się (do restartu) i trzeba będzie używać obracania ręcznego. Ma to też swoje plusy - niektórzy wolą obracać ekran ręcznie. Jeśli wolisz automat, to nie instaluj/nie używaj launchera...

Po użyciu powyższego strona wygląda tak:
Strona książki z wykresem w pionie:
Obrazek
Po obróceniu do poziomu:
Obrazek

Jak widać, niektóre książki lepiej się czyta w poziomie - zwłaszcza te z grafikami, wykresami itd. Podobnie pliki PDF.


============================================================================
USB network - żeby używać należy w Windows zainstalować sterowniki Linux RNDIS.
IP kindle zawsze jest: 192.168.15.244

Reszta szczegółów opisana w Readme (jak ktoś nie potrafi tego zrozumieć, to niech nie rusza ;-) )

Umieścić rozszerzenia w osobnych folderach w folderze extensions.
Każde z rozszerzeń MUSI mieć plik "config.xml". Sprawdź tu: http://yifanlu.github.com/KindleLaunche ... oader.html żeby sprawdzić jak powinien wyglądać plik "config.xml".
Albo też sprawdź rozszerzenia które są zawarte w "Menu Launcher"

Jeśli robisz rozszerzenia menu JSON, możesz sprawdzić przykładowe rozszerzenia lub opcje rozszerzeń tu: http://yifanlu.github.com/KindleLaunche ... va.io.File)
Więcej informacji: http://yifanlu.github.com/KindleLaunche ... uable.html


Ostatnio edytowano 18 kwi 2012 11:10:40 przez prozor, łącznie edytowano 14 razy24 lut 2012 9:46:58
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2008 8:17:37
Posty: 63
Lokalizacja: Nitra
eCzytnik: K4T
Post Re: KindlePL 5.0.x - wersja oprogramowania dla Kindle 4 Touc
prozor, dobra robota. Co prawda nie korzystałem praktycznie, ale wyjaśnienie jest bardzo przejrzyste, przez co unika się potem tysiąca pytań na forum.

Przy tej okazji chciałbym napomknąć o pewnej idei, która już za mną chodzi dłuższy czas. Myślę o stworzeniu przyklejonych wątków, w których prezentowane będą tego typu tutoriale. Byłyby one zablokowane na komentarze – edytowane tylko po to by je poprawić lub uaktualnić.

Już niejeden raz zdarzało mi się przebijać przez kolejne strony komentarzy w wyszukiwaniu działającej/najlepszej wersji jakiegoś udogodnienia. A tak byłaby jedna wersja, działająca i sprawdzona. Komentować zawsze można to w innym wątku podając tylko link do interesującego nas zagadnienia.

Są wśród nas pasjonaci (chwała im za to), którzy znają się na programowaniu, języku angielskim/polskim, i potrafią to wykorzystać dla dobra nas wszystkich. Są też zwykli użytkownicy korzystający z dorobku ww., a działający w innych sekcjach naszego forum. Nie znają się na zawiłościach języków programowania. Dla nich łatwiejsze jest skorzystanie z dobrze wyjaśnionego opisu.

Decyzja należy oczywiście od zarządzających forum. Czym więcej jednak pomysłów, tym lepiej działające forum, a na tym wszystkim (taką mam nadzieję) nam zależy.


24 lut 2012 12:16:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lut 2012 9:35:25
Posty: 27
eCzytnik: Kindle 4T + Kindle PC/Android
Post Re: KindlePL 5.0.x - wersja oprogramowania dla Kindle 4 Touc
Racja - ewentualnie najważniejsze zmiany wprowadzać w pierwszym poście, na tym forum się da, na forach gdzie nie można wprowadzić zmiany do pierwszego postu faktycznie znalezienie poprawek jest bardzo utrudnione. Aczkolwiek trzeba pamiętać o poinformowaniu o zmianach jakie nastąpiły ;-)


24 lut 2012 13:19:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 lut 2012 20:52:18
Posty: 2503
Lokalizacja: Radom
eCzytnik: Brak
Post Re: KindlePL 5.0.x - wersja oprogramowania dla Kindle 4 Touc
A może tak dział z hack'ami tylko do Kindle Touch? Artykuł dla K3K znajduje się na stronie, tymczasem dla KT nie ma takiego opracowania po polsku nigdzie w sieci.


24 lut 2012 13:42:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lut 2012 9:35:25
Posty: 27
eCzytnik: Kindle 4T + Kindle PC/Android
Post Re: KindlePL 5.0.x - wersja oprogramowania dla Kindle 4 Touc
Ja wiem? Chyba wszystko opisane jest tutaj: http://wiki.mobileread.com/wiki/Kindle_Touch_Hacking to i po co dublować? No chyba, że coś wybitnie pod polskiego użytkownika? Faktycznie nie wszyscy potrafią w miarę sprawnie czytać (i rozumieć) teksty w j.angielskim, to i zebranie paru podstawowych tematów w jednym ułatwiłoby społeczności życie ;-). No ok, to dołożę jeszcze parę kruczków: TTS, wygaszacz ekranu itd.

Wstrzymam się przed umieszczaniem informacji, które są dostępne dla raczej zaawansowanych użytkowników, a których zastosowanie przez kogoś, kto robi coś na chybił-trafił może doprowadzić do zbrickowania (zepsucia) czytnika. Jeśli ktoś jest chce np. żeby automatycznie uruchamiała mu się sieć przez USB przy starcie sytemu, to może skorzystać z informacji zawartych w powyżej podanym linku. Jeśli ktoś nie potrafi zrozumieć kilku zdań po angielsku to lepiej niech nie próbuje grzebać w plikach konfiguracyjnych. Proste.


24 lut 2012 14:55:59
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2011 12:30:29
Posty: 159
Lokalizacja: K-ce / Sarnów
eCzytnik: Kindle Touch, iPod Touch.
Post Re: KindlePL 5.0.x - wersja oprogramowania dla Kindle 4 Touc
Dzięki prozor, może jeszcze nie dziś, ale jak już dotłumaczą soft, to skorzystam.

Tylko mała prośba - tekstów w ciemnogranatowym nijak nie widać na ciemnym tle...


24 lut 2012 15:04:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lut 2012 9:35:25
Posty: 27
eCzytnik: Kindle 4T + Kindle PC/Android
Post Re: KindlePL 5.0.x - wersja oprogramowania dla Kindle 4 Touc
Soft jest na tyle dotłumaczony, że warto używać już teraz - szczególnie dla tych, którzy angielskiego nie znają (taaa... są i tacy), np. moja żona ;-)

Wyrzuciłem kolorki, bo faktycznie ja używam zielonego motywu, ale inni nie muszą, prawda?


24 lut 2012 16:24:11
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03 lip 2011 12:30:29
Posty: 159
Lokalizacja: K-ce / Sarnów
eCzytnik: Kindle Touch, iPod Touch.
Post Re: KindlePL 5.0.x - wersja oprogramowania dla Kindle 4 Touc
jakby nie było, to nie muszę, bo wszystko rozumiem. A dwukrotne instalowanie, to dwukrotnie większa szansa na uwalenie, nie? :)


24 lut 2012 20:22:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lut 2012 9:35:25
Posty: 27
eCzytnik: Kindle 4T + Kindle PC/Android
Post Re: KindlePL 5.0.x - wersja oprogramowania dla Kindle 4 Touc
Na 1 marzec 2011 to 63% przetłumaczenia. Czyli już kolejne 11% ;-)


02 mar 2012 11:13:26
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 gru 2011 12:17:53
Posty: 23
Lokalizacja: Zamość
eCzytnik: Kindle Touch nr 1 z 2011 roku
Post Re: KindlePL 5.0.x - wersja oprogramowania dla Kindle 4 Touc
prozor napisał(a):


[b]
================================================================================================
Menu Launcher dla Kindle Touch - obracanie ekranu, usb network i inne

================================================================================================


Autor Yifan Lu (http://yifan.lu/)

Źródło: https://github.com/yifanlu/KindleLauncher

Ta modyfikacja dodaje opcję w głównym menu "Launcher".
Wybranie opcji "Launcher" spowoduje ukazanie się nowego menu, które można dowolnie konfigurować.

W pakiecie są zawarte dwa rozszerzenia: OBRACANIE EKRANU i USB NETWORK

UWAGA - Obracanie ekranu NIE działa od razu, tzn. po wybraniu opcji: Menu -> Launcher -> Orientation -> Landscape Left (Right, Portrait/Portrait Inverted) ekran obracany jest DOPIERO przy czytaniu książki!
Co gorsze - w 5.0.3 póki co obrócenie w tryb landscape "zżera" kilka literek po prawej stronie - za to sprawdza się przy czytaniu plików PDF

Tak to wygląda:
Obrazek

Rozwiązanie? Jest, ja użyłem automatycznego obracania ekranu - kindle 4T używa akcelerometru, opis jest w tym wątku: amazon-com-kindle-f146/ktrotate-obracanie-ekranu-za-pomoca-akcelerometru-t10900.html#p85546
plik do pobrania jest w w/w wątku lub tutaj: http://www.mobileread.com/forums/attach ... 1328290875

UWAGA - należy pamiętać o odinstalowaniu w/w uaktualnienia (tego do obracania automatycznego) PRZED zainstalowaniem aktualizacji systemowej np. 5.0.4!!! Bez odinstalowania uaktualnienie chyba się nie powiedzie!
W pakiecie jest deinstalator.

Czy obracanie automatyczne działa razem z obracaniem ręcznym? TAK, ale... Obracanie automatyczne naprawi obcinanie prawego marginesu, jednak jeśli użyjemy obracania ręcznego, to automat wyłączy się (do restartu) i trzeba będzie używać obracania ręcznego. Ma to też swoje plusy - niektórzy wolą obracać ekran ręcznie. Jeśli wolisz automat, to nie instaluj/nie używaj launchera...


Miałem wcześniej zainstalowane na swoim K4T z 5.0.3 oraz zrobiony jaijbrake aby zainstalować dodatek Menu Launcher, ale miałem problem w trybie landscape, bo obcinane były dwie ostatnie litery po prawej stronie. Rozwiązanie tego błędu było doinstalowanie KTRotate_0.2.zip czyli automatycznego obracania ekranu. Po jego zainstalowaniu problem z obcinaniem liter znikł.

Niedawno zauważyłem, że wyszła nowa aktualizacja 5.0.4 (do pobrania od Amazona http://www.amazon.com/gp/help/customer/ ... =200790650 ), postanowiłem ją zainstalować. Aktualizacja się udała (umieściłem aktualizację w głównym katalogu pamięci kindle pod podłączenie do komputera, a potem wybrałem odpowiednią opcję w ustawieniach kindla aby dokonał aktualizacji. Aktualizacja 5.0.4 wgrała się poprawnie i dodatek "Menu Launcher" nadal działa dobrze z nowym update 5.0.4 , ale jest tylko jeden problem znowu pojawią się błędy z obcinaniem tekstu na końcu wierszy po prawej stronie.

Postanowiłem wgrać ponownie KTRotate_0.2 , ale nic to nie pomogło bo podczas jej instalacji pojawiał się błąd "error 7". Postanowiłem więc ten dodatek KTRotate_0.2 odinstalować bo miałem zainstalowany wcześniej z 5.0.3 (jak pisałem wyżej) - swoją drogą czytałem że powinienem go odinstalować przed robieniem aktualizacji do 5.0.4.

Umieściłem na kindle 4T więc deinstalator KTRotate_0.2, usuwanie dodatku tego udało się, bo pojawił się stosowny komunikat o prawidłowej aktualizacji kindla. Postanowiłem więc go ponownie zainstalować KTRotate_0.2 , ale nic to nie pomogło bo podczas jej instalacji pojawiał się błąd "error 7 (tak jak zresztą wcześniej). Tak więc nadal mam problem, bo ucinanie tekstu mam nadal.

Obserwuję rożne wieści w internecie ale jak narazie (po tygodniu od wydania 5.0.4) nie znalazłem rozwiązania problemu. Śledzę wątek odnośnie KTRotate http://www.mobileread.com/forums/showth ... p?t=164828 ale obecnie nie ma aktualizacji KTRotate albo innego rozwiązania problemu.

Jeżeli ktoś znalazł rozwiązanie proszę o jego podanie.


08 mar 2012 19:21:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lut 2012 9:35:25
Posty: 27
eCzytnik: Kindle 4T + Kindle PC/Android
Post Re: KindlePL 5.0.x - wersja oprogramowania dla Kindle 4 Touc
Między innymi dlatego też nie aktualizuję do 5.0.4...


09 mar 2012 10:54:46
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lut 2012 21:08:12
Posty: 127
Lokalizacja: Monaco
eCzytnik: iPad, KT, PW
Post Re: KindlePL 5.0.x - wersja oprogramowania dla Kindle 4 Touc
mam zaktualizowane do 5.0.4 i 'obracanie' działa bez problemu, bez żadnych błędów opisanych wyżej - z tymże nie mam Launchera - może w nim jest problem?


09 mar 2012 22:31:03
Zobacz profil ICQ WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sty 2012 20:36:12
Posty: 4
eCzytnik: Kindle Touch
Post Re: KindlePL 5.0.x - wersja oprogramowania dla Kindle 4 Touc
Właśnie pojawiło się kolejne kilka % tłumaczenia i mamy już 96% w pl dla naszych KT.
Mam KT 5.0.4 wgrałem i jest ok.


30 mar 2012 18:56:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2011 15:46:25
Posty: 20
eCzytnik: kindle
Post Re: KindlePL 5.0.x - wersja oprogramowania dla Kindle 4 Touc
prozor napisał(a):
====================================
Kindle 4T przemawia po polsku głosem Agaty
====================================


Po dwukrotnej próbie zainstalowania Agaty otrzymuję jedynie komunikat (bardzo ładnie przetłumaczony :) ):

Kod:
Alarm Tekst-na-Głos
Tekst-na-Głos napotkał na problem. Proszę zrestartuj Kindle z Menu – Ustawienia. Jeśli problem pozostaje, proszę skontaktuj się z Serwisem Obsługi Klienta pod http://www.kindle.com/support.


Restart nie pomaga.
Poproszę o wskazówki.

_________________
Witek

Nie jestem tym co jem,
nie jestem tym co czytam.


31 mar 2012 22:42:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lut 2012 9:35:25
Posty: 27
eCzytnik: Kindle 4T + Kindle PC/Android
Post Re: KindlePL 5.0.x - wersja oprogramowania dla Kindle 4 Touc
Ściąnij jeszcze raz - być może jakiś błąd podczas pobierania?
Innych wskazówek raczej nie ma, bo prościej się nie da - usuwasz oryginalny folder (lub zmieniasz nazwę - na wszelki wypadek), przekopiowujesz na kindle zawartość archiwum (rozpakowany katalog).
Oczywiście to jest dla Kindle 4T, na 3 nie zadziała ;-)


31 mar 2012 23:47:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron