Teraz jest 29 mar 2024 12:45:48




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Miłość 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 16 mar 2008 13:16:57
Posty: 60
Lokalizacja: ToruĂą
Post Miłość
W natchnieniu iść przed siebie
I rozdać się na cztery strony świata
Na dwie półkule Ziemii
I wszechwiejące wiatry

Z miłości patrzeć w niebo
Z miłości krzyczeć w gwiazdy
Z miłości modlić się i płakać
I umrzeć też z miłości

_________________
Rickabacka

Czekam, kiedy w końcu czas zacznie odmierzać sie w Anno Homini. Kiedy przestaniemy produkować mordercze zabawki - plastikowe karabiny, drewniane miecze. Czy nikt nie widzi że plastikowym pistoletem można wyrządzić więcej krzywdy niż bronią na ostrą amunicję? Można zabić człowieka w sobie...


16 mar 2008 14:13:35
Zobacz profil
Post 
Dobre!
..... "Miłość"

Miłość musi przejść strefy:
-milczenia
-wyniszczenia
-unicestwienia
Aby się stała:
-czysta
-przejrzysta
-ognista
Bez skazy i cienia!


17 mar 2008 10:30:36
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 mar 2008 23:10:07
Posty: 111
Lokalizacja: Piwniczna
Post 
Świetny wiersz, kiedy go czytałem wpadłem w jakiś dziwnie podniosły nastrój. Trochę w nim melancholii, trochę smutku a jednak pełny nadziei. Świetnie oddaje nastrój zakochania. A jeśli chodzi o wiersz napisany przez Kehayah to jest on prosty i bardzo intrygujący. Skłania do przemyśleń, ale myślę, że prawdziwej miłości nie da się wyniszczyć czy unicestwić.

_________________
audiatur et altera pars


20 mar 2008 12:03:45
Zobacz profil
Post 
a to moh skromny i beznadziejny wiersz.. tylko prosze sie nie smiac ;P bo ja mam niespelna 14 lat

co z tego, że pragne z nim być.
Teraz w kącie szlocham.
I nie chce już żyć.

On nie czuje tego samego,
uważa mnie za dziewczynke, która niewie nic.
Każdy mówi: Znajdziesz innego...
A ja nie moge przestać o nim śnić.

Mówią też : To idiota, nie łam się. Olej go.
A ja nie umiem zapomnieć z dnia na dzień osoby, którą kocham.
Serce i rozum mówią co innego.
Serce, że jest cudowny, a rozum, że to zwykły cham.

I co zrobić mam??
Żyć w świadomości, że nie będzie z tego nic?
Czy urlop od życia sobie dam?
Moje życie to jeden wielki kicz...

------------------ Dodano: Dzisiaj o 15:04:05 ------------------
oj...przepraszam ze dodalam tutaj swoj wiersz...;/ ale jestem tu nowa... i wydawalo mi sie ze tutaj sie dodaje o milosi... a jednak sie mylilam da sie usunac...?


23 mar 2008 16:04:05
Użytkownik

Dołączył(a): 16 mar 2008 13:16:57
Posty: 60
Lokalizacja: ToruĂą
Post :)
Mi to nie przeszkadza że dodałaś tu swój wiersz, i chyba nic się nie stanie, ponieważ ktoś wyżej też już to zrobił i zero konsekwencji :)
A co do Twojego wiersza to na pewno się nie śmieję. Fajnie piszesz, a słowa te świadczą o Twojej dojrzałości. Mało jest 14latków którzy tak poważnie myślą o życiu, o miłości. Ja osobiście jestem pod wrażeniem. Pozdrawiam

_________________
Rickabacka

Czekam, kiedy w końcu czas zacznie odmierzać sie w Anno Homini. Kiedy przestaniemy produkować mordercze zabawki - plastikowe karabiny, drewniane miecze. Czy nikt nie widzi że plastikowym pistoletem można wyrządzić więcej krzywdy niż bronią na ostrą amunicję? Można zabić człowieka w sobie...


23 mar 2008 19:32:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 mar 2008 20:47:56
Posty: 54
Post 
LooL-ka, wiersz wcale nie jest beznadziejny . Tylko ,jak dla mnie ,jest to...tekst piosenki hip-hopowej .Nie uważaj tego za zarzut, to poprostu moje skojarzenie. Troszkę mi tam zgrzyta w trzeciej zwrotce, ale nie należy gnębić młodych literatek :) Powodzenia


23 mar 2008 22:07:21
Zobacz profil
Post 
N-ty wiersz o miłości........
Duszę się tym romantyzmem!!!!!!!!!!!!
Stawiam 0/10
Totalny brak kreatywności i oryginalności


26 mar 2008 23:03:09
Użytkownik

Dołączył(a): 16 mar 2008 13:16:57
Posty: 60
Lokalizacja: ToruĂą
Post miłość
Miłość jest tematem wszechogromnym. Nie ma początku, nie ma końca. Nie jest niczym ograniczona. każdy ma własną definicję miłości, i tak jak 6 miliardów ludzi na ziemi, tak tych definicji jest również 6 miliardów. Myślę że nie można tego traktować w ramach oryginalności. Jasne, wiersz ma prawo Ci się nie podobać. Ale moim zdaniem miłość zawsze będzie tematem otwartym i zawsze wielcy tego świata jak i szarzy ludzie, będą o tym mówili, pisali itp. Ja czytając wiersze o miłości innych autorów czuję zadowolenie. Wiem, że mimo całego tego zła na świecie, wojen i terroru, istnieje w ludziach iskierka nadziei. Oby więcej takich wierszy...

_________________
Rickabacka

Czekam, kiedy w końcu czas zacznie odmierzać sie w Anno Homini. Kiedy przestaniemy produkować mordercze zabawki - plastikowe karabiny, drewniane miecze. Czy nikt nie widzi że plastikowym pistoletem można wyrządzić więcej krzywdy niż bronią na ostrą amunicję? Można zabić człowieka w sobie...


27 mar 2008 10:55:37
Zobacz profil
Post 
miłości nie da się opisać... a jednak poezja potrafi to zrobić... to o wiele prawdziwszy obraz niż we wszystkich "powieściach" ze szczęśliwymi zakończeniami "...i żyli dlugo i szczęśliwie..."
miłość nie żyje długo i szczęśliwie.... zawsze jest coś co próuje ją zniszczyć, a tylko prawdziwa miłość potrafi przetrwać...
wszystkim wam tego życzę


27 mar 2008 18:31:58
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lut 2008 14:51:10
Posty: 30
Lokalizacja: Zielona GĂłra
Post 
Marx256 napisał(a):
N-ty wiersz o miłości........
Duszę się tym romantyzmem!!!!!!!!!!!!
Stawiam 0/10
Totalny brak kreatywności i oryginalności


Mamo... co to za zarzut??? n-ty wiersz o miłości? I co z tego? Akurat ten temat jest jednym z motorów napędowych poezji niemal od chwili jej powstania. Zaraz po wątkach religijnych. I wcale się nie wyczerpał. Zapewniam też, że nie wyczerpie się do czasu, kiedy będzie istniała poezja. Mnie męczy dekadentyzm, a wygląda tak, jakby wielu tu piszących czytało Beaudelaire'a do śniadania. I wcale nie zamierzam z tego powodu przelewać na monitor swojego niezadowolenia pod każdym mrocznym wierszem.
Brak kreatywności... Dobrze, że Twoja ocena była kreatywna, a co ważniejsze rzeczowa:P

_________________
-------------------------
<'//><
-------------------------


28 mar 2008 10:13:53
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07 mar 2008 23:10:07
Posty: 111
Lokalizacja: Piwniczna
Post 
Wyzwaniem jest napisać coś kreatywnego na temat tak przenicowany jak miłość. Z drugiej strony miłość to temat jak studnia bez dna głęboki i jeśli ma się odwagę zanurkować to wynik może przejść najśmieksze oczekiwania. LooL-ka wielki plus dla ciebie za odwagę. Szkoda, że dostałaś bana. Ale, ale, czy my tu aby nie mieliśmy skupić się na wierszu napisanym przez Rickabacka?

_________________
audiatur et altera pars


28 mar 2008 14:32:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 13:49:00
Posty: 294
Post 
No cóż mamy dwa w jednym.
Miłość istniała od początku świata i będzie do jego końca. Jak można się dziwić, że ludzie piszą o niej w wierszach? Jest to ludzkie uczucie i to uczucie bardzo pozytywne! Co by był wart świat bez miłości?
Obydwa wiersze są dobre. O ile pierwszy jest bardzo podniosły, nastrojowy, poważny, to wiersz LooL-ki, lepiej do mnie trafia. Widzę w nim wiele uczucia, jest on bardziej intymny, osobisty.
Dostałaś bana, ale może, lepiej się postaraj i zacznij ponownie...


11 kwi 2008 20:24:39
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron