Teraz jest 20 kwi 2024 6:15:04




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona
Ulubiony poeta 
Autor Wiadomość
Post 
Lubię trochę ironiczną Szymborską, pana Cogito Herberta- postać, która może pokazać jak postępować.


01 mar 2008 1:08:16
Post 
Moim ulubionym poetą kiedyś stał się i już chyba pozostanie Pablo Neruda - za jego ekspresyjność, emocjonalność, ale jednocześnie wielką subtelność - Latynos pełną gębą.


01 mar 2008 1:21:03
Post 
Do mnie przemawiają wiersze ks. Twardowskiego, C. Miłosza. Kiedyś skłaniałem się w kierunku zwichrowanego Wojaczka, czy E. A. Poe, ale teraz wolę poezję wyważoną, spokojniejsza:)


01 mar 2008 19:25:09
Post 
Ja bardzo lubię Leśmiana, Staffa, Pawilkowską - Jasnorzewską, Tuwima. Wiem, ze to dość klasyczny zestaw, naprawdę ich cenię.


02 mar 2008 12:57:50
Post 
mnie sie najbardziej podobaja wieresze williama ashblessa, niestety nie tlumaczone na jezyk polski. na przyklad wiersz last coin:
I watched her fly away for Vegas,
I waved the plane out of sight,
Then I tried to drive home without stopping at a bar,
but I
Didn't make it, quite.
And sitting with those blue-jeaned shadows there, that
had
Been there all night,
I found myseld shivering over my chilly drink,
Half dead of fright.


02 mar 2008 13:53:20
Użytkownik

Dołączył(a): 03 mar 2008 18:20:14
Posty: 49
Post 
Nie wiem, czy mogę o nich pisać, jako o "ulubionych" poetach, bo często to po poezję nie sięgam, ale twórcami, których czytać lubię są Szymborska, Herbert, Stachura. I widzę, że nie tylko ja po nich sięgam. A jednym z moich ulubionych wierszy Szymborskiej jest wiersz "Miłość od pierwszego wejrzenia". Herberta lubię za jego białe wiersze, a Stachurę uwielbiam słuchać ( jego wiersze często są śpiewane przez SDM).


04 mar 2008 22:35:06
Zobacz profil
Post 
Na pierwszym miejscu ks. Twardowski a to dlatego ze budzi w ludziach optymizm i radość życia , tyle zachwytu nad światem !
Nie znosze natomiast takich "Wojaczków " wszystko beee ... wszędzie żle tylko iść i się powiesić


05 mar 2008 1:14:59
Post 
Loverka napisał(a):
Ja lubie Asnyka i wiersze Jana Pawla II, wciaz chwytaja mnie za serce.


Dla mnie wiersze Jana Pawła II są za trudne , rozumiem z nich mniej niż bym chciała np Tomik " Totus Tous " kiedyś w dyskusji poruszaliśmy temat wierszy papieża i nie dla każdego jest trudne

Podoba mi sie Źródło :
Jeśli chcesz znaleźć źródło,
musisz iść do góry, pod prąd.
Przedzieraj się, szukaj, nie ustępuj,
wiesz, że ono musi tu gdzieś być —
Gdzie jesteś, źródło?... Gdzie jesteś, źródło?!
Cisza...

Znacie z piosenki Strumieniu , leśny strumieniu ( Rubik + Książek )


05 mar 2008 18:38:20
Post 
A ja uważam ze czytanie poezji w szkole czy to średniej czy podstawowej to dobry pomysł tylko trochę żel zrealizowany.
A ogólnie wiadomo ze jeżeli coś jest narzucone odgórnie to na pewno nikt nie będzie miał ochoty tego czytać :) ,
ale z to właśnie dzięki takiemu systemowi co niektórzy w ogóle coś przeczytali w swoim życiu Tuwima Mickiewicza czy Szymborskiej.

A moimi ulubionymi poetami są Mickiewicz, Szymborska, Fryderyk Nietzsche


06 mar 2008 17:23:02
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2007 20:25:39
Posty: 215
Lokalizacja: Kraków/ZamoœÌ
Post 
ja też uważam, że czytanie Poezji w szkole średniej to dobry pomysł, aczkolwiek analizowanie wiersza pod kadem środków stylistycznych (epitetów, porównań, gradacji i oksymoronów) jest odrobinę bezsensowne. A co Tobie się nie podoba w systemie przerabiania wierszy w podstawówce i w liceum?? To Nitzsche pisał wiersze??

_________________
http://toolsweb.pl/


06 mar 2008 23:23:49
Zobacz profil WWW
Post 
mój ulubiony poeta to Jan Kochanowski.
o najsłynniejszych dzieł poety należą cykle utworów: Pieśni, Fraszki, napisane pod koniec życia
Treny oraz oparty na historii wojny trojańskiej dramat Odprawa posłów greckich.


07 mar 2008 14:07:06
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 mar 2008 5:23:17
Posty: 32
Lokalizacja: Rzeszów/Kraków/Cardiff
Post 
Jak dla mnie - Gałczyński, Rymkiewicz, Szymborska i ks. Twardowski...


09 mar 2008 5:30:37
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 mar 2008 0:34:58
Posty: 25
Lokalizacja: KrakĂłw
Post 
absalomie napisał(a):
mnie sie najbardziej podobaja wieresze williama ashblessa, niestety nie tlumaczone na jezyk polski.


Z tej kategorii poetów, zdecydowanie lepszy jest Elektrybałt :P Ashbless to w końcu ot taki sobie XIX-wieczny romantyk (choć skądś znał np. słowo "transnokturnowa"), a Elektrybałt umiał wypowiedzieć się poetycko w każdym ponoć stylu; choć dla potomności ocalały głównie jego dzieła z nurtu surrealistycznego... W tej sytuacji bądźmy zresztą konsekwentni i doceńmy dzieła Jaskra, a raczej te ich fragmenty, które zacytował niejaki A. Sapkowski ;)

Pzdr


09 mar 2008 23:45:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 mar 2008 11:21:51
Posty: 28
Lokalizacja: na razie Mazowsze
Post 
Witam,
Od zawsze towarzyszą mi dwa tomiki wierszy: James'a Joyca i Williama Butlera Yeatsa. Dla nich nauczyłem się angielskiego... czy wciąż się jej uczę. Pozdrawiam.


10 mar 2008 8:29:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lut 2008 20:24:34
Posty: 29
Post 
A dla mnie numerem jeden jest Herbert. Za to co chciał przekazać swoją twórczością. Aczkolwiek lubię też wielu innych - cenię sobie Norwida (choć jak już pisałem - słabo go rozumiem), Staffa, Baczyńskiego. Nie trawię natomiast Szymborskiej - poza jednym wierszem "Bez tej miłości można żyć" (nie wiem czy to jest tytuł, czy tylko początek). Miłosz - a owszem, od czasu do czasu... No i oczywiście jeśli chodzi o zabawę słowem - to niech żyje Leśmian :)


11 mar 2008 12:38:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron