Teraz jest 29 mar 2024 17:48:55




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Ulubiony poeta 
Autor Wiadomość
Post 
Według mnie bezsprzecznie Charles Baudelaire...

za tematykę

Była mowa o Poświatowskiej...

to najlepsza POETKA (bo wprowadzam rozróżnienie)


27 lip 2007 0:15:21
Post 
ja tam nie mam ulubionego poety.
Lubię Stachurę, Białoszewskiego. Noi o dziwo niektóre wiersze ze szkoły. "Redute ordona" szczególne :D


23 sie 2007 9:55:09
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 lip 2007 20:25:39
Posty: 215
Lokalizacja: Kraków/ZamoœÌ
Post 
Dziwne ze nikt nie wymienił Jacka Kaczmarskiego

_________________
http://toolsweb.pl/


21 wrz 2007 22:18:56
Zobacz profil WWW
Post 
Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Ewa Lipska, Krzysztof Baczynski, Cyprian Norwid


30 gru 2007 15:33:30
Mod
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 16:39:15
Posty: 693
Post 
Stanisław Staszewski - bezapelacyjnie :) Innych poetów, albo nie znam, albo nie trawię :)

------------------ Dodano: Nie Gru 30, 2007 4:33 pm ------------------
madmax napisał(a):
Dziwne ze nikt nie wymienił Jacka Kaczmarskiego


No, dobra, Kaczmarski, owszem, ale w oryginale - wiem, bluźnię! - nie zawsze mi podchodzi :)

_________________
Cytuj:
"Z książkami jest tak samo jak z ludźmi: tylko niewielka część odgrywa dużą rolę, reszta gubi się w wielości."

Gregory Benford - "Zagrożenie Fundacji"


Cytuj:
"Out in the oceans of sand
I saw the future
Of a golden land
Below the plains
I've been meeting my fate
I stood the test
The universe
In the palm of my hand
Oh, am I blessed
Or cursed "


Savage Circus "Legend of Leto II"


30 gru 2007 17:33:59
Zobacz profil
Post 
Krzysztof Kamil Baczyński zdecydowanie... Jedyny potem którego wiersze lubiłem/rozumiałem.


27 lut 2008 23:40:39
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lut 2008 17:56:46
Posty: 85
Lokalizacja: Z takiego miejsca, którego nie ma
Post 
Moim ulubionym poetą jest Leopold Staff - za całokształt :). Pierwsze miejsce zajmuje już od dawna i nic nie wskazuje na to, że mógłby zostać zdetronizowany. Kolejnych poetów nie udało mi się ustawić, upodobanie do ich twórczości zmienia się zależnie od pory dnia i nastroju. Do wybranej gromadki należą (kolejność przypadkowa): Tetmajer, Kofta, Pawlikowska-Jasnorzewska, Osiecka i od czasu do czasu inni :)

_________________
Ludzie mówią, że życie to jest to, ale ja wolę sobie poczytać.


http://www.larche.org.pl/ - Arka (L’Arche) jest rodziną wspólnot, w których razem żyją i pracują osoby z niepełnosprawnością intelektualną oraz asystenci, którzy na pewien czas lub na stałe decydują się być w Arce.

http://www.stowarzyszenie-razem.org - Dolnośląskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Zepsołem Downa


28 lut 2008 0:28:50
Zobacz profil
Post 
ja również nie mam jednego jedynego ulubionego poety czy poetki , ale kilkoro z nich można wymienić jak np: Pawlikowska, Przerwa- Tetmajer, Asnyk czy Dickens. :P


28 lut 2008 14:25:59
Post 
Ogólnie to jestem pasjonatem poezji, sam także piszę i nie tylko poezję, lecz to ona pozwala mi się odprężyć. Moi poeci? Długo by wymieniać , jest ich wielu...Wojaczek,
Emily dickinson, stachura, william blake, walt whiteman, ezra pound i wielu innych paublo neruda, octavio paz, frederico garcia lorca.....pozdrawiam wszystkich


29 lut 2008 0:05:26
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lut 2008 17:56:46
Posty: 85
Lokalizacja: Z takiego miejsca, którego nie ma
Post 
Williama Blake'a też lubię, chociaż mam z nim pewien problem - moja znajomość angielskiego nie zawsze wystarcza do czytania poezji (a wiersz znacznie traci, gdy siedzi się nad nim ze słownikiem ;) ), a niektóre tłumaczenia wołają o pomstę do nieba. Czasami, gdy mam czas, staram się znaleźć kilka wersji jednego wiersza, niestety nie zawsze jest to możliwe :(

_________________
Ludzie mówią, że życie to jest to, ale ja wolę sobie poczytać.


http://www.larche.org.pl/ - Arka (L’Arche) jest rodziną wspólnot, w których razem żyją i pracują osoby z niepełnosprawnością intelektualną oraz asystenci, którzy na pewien czas lub na stałe decydują się być w Arce.

http://www.stowarzyszenie-razem.org - Dolnośląskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Zepsołem Downa


29 lut 2008 0:13:31
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lut 2008 15:19:44
Posty: 118
Lokalizacja: OleÂśnica/Vavataun
Post 
daroslaw88 napisał(a):
Krzysztof Kamil Baczyński zdecydowanie... Jedyny potem którego wiersze lubiłem/rozumiałem.


Mam tak samo.
Z jednej strony niezwykle poważne jak na dwudziestokilkuletniego chłopaka erotyki, z drugiej, jego twórczość już w czasie Powstania, ciężka i przejmująca.
W trakcie spacerów po Wawie przejdźcie się pod Pałac Blanka, tam zginął jako w sumie dzieciak....


29 lut 2008 1:47:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lut 2008 15:02:15
Posty: 34
Lokalizacja: z maÂłej wioski
Post 
Poezje, jak pare innych rzeczy w zyciu, trzeba nie tylko rozumiec, ale i czuc. Ja tam lubie utwory Wislawy Szymborskiej, wymienionych juz Stachury, Poswiatowskiej i wielu innych. Kiedys nawet sama pisallam, ale ostatnio minela mi wena...


29 lut 2008 2:44:48
Zobacz profil WWW
Post 
Hmm przede wszystkim Poświatowska, niesamowity styl, niesamowite metafory... Leśmian, czemu jeszcze nikt o nim nie wspomniał? Uwielbiam go. A ponad to, wielu jeszcze poetów lubię, ale to już tak bardziej chodzi o lubienie ich poszczególnych utworów. Długo by wymieniać :)


29 lut 2008 14:03:33
Post 
Czemu w dyskusjach o poezji wymienia się najczęściej tylko piszących w sposób poważny i wzniosle; a istnieją też tacy artyści jak np. Jan Sztaudynger

" I po co rzucać perły przed wieprze,
Pomyje dla nich o wiele lepsze."


29 lut 2008 14:10:16
Post 
Gałczyński. konstanty idefons. Za "zaczarowaną dorożkę". Za drugie imię. Za jędrne, wesołe i okrągłe frazy.


29 lut 2008 19:40:28
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron