Teraz jest 20 sie 2018 15:18:04

Połączenie czytnika kablem USB z komputerem 
Autor Wiadomość
Użytkownik

eCzytnik: PocketBook 626 Touch Lux 3 OREGO
Post Połączenie czytnika kablem USB z komputerem
Czytnik PocketBook 626 Touch Lux 3 posiadam od 3 tygodni. To pierwszy mój czytnik w życiu. Bardzo mnie cieszy, mam wszystko skonfigurowane, synchronizacje Send-to-PocketBook i Dropbox działają. Do konwertowania i ewentualnego wrzucania nowych e-booków używam m.in program Calibre. /czytnik niestety źle czyta formaty pdf, nawet po skonwertowaniu do epubów./
Nie jestem tylko pewna czy po podłączeniu czytnika kablem USB do komputera - komputer widzi wszystko co powinien.
A co powinien to nie wiem.
Za pierwszym połączeniem widział wszystkie pliki, dzięki czemu mogłam usunąć 700 obcojęzycznych e-booków ofiarowanych na początek przez firmę.
W następnych połączeniach pokazywał już tylko kilka pustych folderów, mimo że w czytniku były e-booki wgrane programami Send-to-PocketBook, i Dropbox. Do tych pustych folderów wklejam pliki... b.szybko pokazują się na pierwszej stronie Księgozbioru czytnika. Przy następnych połączeniach czytnika z komputerem pokazuje / czyli widzi / tylko pliki własne wrzucone przeze mnie.
Oprócz tego widzi zrzuty ekranu. Nic więcej.
Wg. mnie komputer powinien pokazywać całą zawartość czytnika, tak jak np. w odtwarzaczach mp3 z audiobookami, czy muzyką.
Proszę bardzo posiadaczy PocketBook 626 Touch Lux 3 - powiedzcie mi jak to jest u Was. Podejrzewam u siebie wadliwe połączenie kablem USB.

01 kwi 2017 19:14:11
Użytkownik

eCzytnik: kindle, pocketbook
Post Re: Połączenie czytnika kablem USB z komputerem
Czytnik udostępnia to, co jest przeznaczone dla użytkownika. Książki można ładować normalnie kablem USB do wybranych katalogów na czytniku lub też bezpośrednio do katalogu "głównego" czytnika. Najlepiej jednak zorganizować to sobie w katalogach, np. wg tematyki (akcja, dzieci, historia, kryminal, s-f, wojna itp) lub wg autorów. Dostęp do książek masz poprzez bibliotekę (opcja KSIĄŻKI) u dołu ekranu, w której można sobie ustawić sposób prezentacji księgozbioru (po katalogu, autorze, tytule, typie książki) itp. Na głównej stronie prezentowane są tylko 3 ostatnio czytane książki, a pod spodem kilka ostatnio wgranych książek.
Ja robię tak: całość swojej biblioteki trzymam na PC-cie w dwóch wersjach: epub dla Pocketbooka i Inkbooka i azw3/mobi dla Kindle. Na czytnik przesyłam tylko to, co mam zamiar czytać lub przeglądnąć. Przy takiej organizacji nie ma większego problemu z wyszukaniem właściwej książki.

04 maja 2017 9:07:08