Teraz jest 22 kwi 2018 13:14:30

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona
PocketBook Touch Lux 3 otrzymuje aplikację Legimi 
Autor Wiadomość
Użytkownik

eCzytnik: Kindle, Inkbook, Pocketbook
Post Re: PocketBook Touch Lux 3 otrzymuje aplikację Legimi
athame napisał(a):
panjan napisał(a):
FBReader otwiera go sześć minut (to nie żart).

A jednak śmieszne.

To teraz się dopiero uśmiejesz.
http://www.legimi.com/pl/ebook-trzech-p ... 12180.html
Czas otwierania na pocketbooku: 16,5 minuty.

02 wrz 2016 9:01:39
Mod

eCzytnik: PB622
No nie no, to przecież cieniutka książeczka jest :O
Co oni z nią zrobili, że się 16,5 minuty otwiera? Masz może podgląd na tego epuba? Jaki ma rozmiar?

02 wrz 2016 10:02:18
Użytkownik

eCzytnik: Obisidian; Prime
panjan napisał(a):

Pamiętam jak kiedyś chciałam otworzyć ten ebook na inkBooku i też zwątpiłam, aczkolwiek na Obsidianie to tylko 3 minuty (teraz specjalnie sprawdziłam ;) ). U mnie pokazuje się 1990 stron, chociaż wiem że aplikacja na Andku jakoś inaczej je liczy...

02 wrz 2016 10:18:09
Mod

ZoskaL napisał(a):
Pamiętam jak kiedyś chciałam otworzyć ten ebook na inkBooku i też zwątpiłam, aczkolwiek na Obsidianie to tylko 3 minuty (teraz specjalnie sprawdziłam ;) ). U mnie pokazuje się 1990 stron, chociaż wiem że aplikacja na Andku jakoś inaczej je liczy...

To może mówimy o innej książce? ;) Bo ta, którą czytałem na pewno nie miała 1990 stron :)

02 wrz 2016 10:21:14
Użytkownik

eCzytnik: Obisidian; Prime
MiPr napisał(a):
ZoskaL napisał(a):

To może mówimy o innej książce? ;) Bo ta, którą czytałem na pewno nie miała 1990 stron :)

Dlatego napisałam, że aplikacja inaczej te strony liczy, bo na stronie legimi widnieje liczba 578 ;)

02 wrz 2016 10:22:27
Mod

OK, już widzę - to nie jest książka a podręcznik do nauki angielskiego, "Książka jest kursem języka angielskiego opartym na wspaniałej komicznej powieści Jerome’a K. Jerome’a „Three Men in a Boat (To Say Nothing of the Dog)”, która należy do klasyki humoru angielskiego i od początku XX wieku znajduje się w kanonie literatury satyrycznej".

Dodatkowo: "Na marginesach tekstu podano objaśnienia trudniejszych wyrazów. Każdy rozdział jest zakończony krótkim testem jednokrotnego wyboru lub testem typu „prawda/fałsz”, sprawdzającym stopień rozumienia tekstu."

I tak dalej i tak dalej.

Może więc wczytanie tej książki rzeczywiście jest skomplikowane ...

02 wrz 2016 10:28:21
Użytkownik

MiPr napisał(a):

Nie sądzę. Jak już pisałem wcześniej, żadnych objaśnień na marginesach w ebookach z tej serii nie ma. Jest tylko sporo linków i trochę tabel. Rozmiar pliku epub to niecałe 2,5 MB, więc nic szczególnego. Wersja bez zabezpieczeń (nabyta dawniej, z innego źródła) otwiera się 7 minut na FB, podczas gdy jedynie 8 sekund w Adobe Readerze. Na inkbooku teraz nie sprawdzę, ale też trwało to sekundy a nie minuty.

02 wrz 2016 10:39:40
Użytkownik

eCzytnik: PocketBook 626 Touch Lux 3
panjan napisał(a):
MiPr napisał(a):

Nie sądzę. Jak już pisałem wcześniej, żadnych objaśnień na marginesach w ebookach z tej serii nie ma. Jest tylko sporo linków i trochę tabel. Rozmiar pliku epub to niecałe 2,5 MB, więc nic szczególnego. Wersja bez zabezpieczeń (nabyta dawniej, z innego źródła) otwiera się 7 minut na FB, podczas gdy jedynie 8 sekund w Adobe Readerze. Na inkbooku teraz nie sprawdzę, ale też trwało to sekundy a nie minuty.

Patrząc na to wydaje mi się, że to jakiś problem FB a nie czytnika. Może spróbuj otworzyć ten e-bok w CR? Masz go zainstalowanego na PB TL3?

Niestety nie mam tej książki więc u siebie nie sprawdzę (chyba, że mi prześlesz na pw a ja ją usunę po sprawdzeniu).

Próbowałeś przerobić epub-a na mobi?

3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - aktualnie używany i Kindle 7 używany przez syna.

02 wrz 2016 10:55:01
Mod

Problem w tym, że jeśli ten ebook jest z Legimi to nie za bardzo da się go otworzyć w czymś innym.

02 wrz 2016 11:37:46
Użytkownik

eCzytnik: PocketBook 626 Touch Lux 3
MiPr napisał(a):
Problem w tym, że jeśli ten ebook jest z Legimi to nie za bardzo da się go otworzyć w czymś innym.

No kolega napisał

panjan napisał(a):
... Wersja bez zabezpieczeń (nabyta dawniej, z innego źródła) otwiera się 7 minut na FB, podczas gdy jedynie 8 sekund w Adobe Readerze. ....

Myślałem o tej wersji.

Mój czytnik zaktualizował się bez Legimi ale nie planuję podawać serwisowi swojego nr bo nie czytam w FB tylko w CR.
Nie wiem czy coś się nie pomiesza w systemie bo ktoś tu napisał, że FB zostaje ustawiony jako domyślny dla epub i mobi.

A tak z ciekawości to ktoś próbował otworzyć epuba (posiadanego z innego źródła niż Legimi) poprzez długie przytrzymanie nazwy książki i otwarci go np w Adobe Readerze?
Oczywiście myślę o osobach z zainstalowaną apką Legimi.
Czy zmiana w extensions.cfg coś pomaga w zmianie domyślnego programu?

3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - aktualnie używany i Kindle 7 używany przez syna.

02 wrz 2016 12:13:14
Użytkownik

eCzytnik: Kindle Touch, Kindle Voyage
panjan napisał(a):
To teraz się dopiero uśmiejesz.

Bez żartów. To jest nieakceptowalne. W 16,5 minuty można sporo poczytać.

[OT on]
Przypomniały mi się czasy stare czasy, gdy kolega miał komputer z 1MB RAM-u i Win 95. Jak chcieliśmy z niego skorzystać, to najpierw załączał zasilanie, potem szliśmy pograć w piłkę przez 45 minut i wracaliśmy do sprzętu. Nie zawsze zdążył się już załadować system, ale czasami wystarczało.
[OT off]

Rozumiem, że to odosobnione przypadki połączenia słaby program z beznadziejnie przygotowanym e-book'iem. Jeśli jest inaczej, to czytnik w takiej konfiguracji jest, wg moich standardów, nieużywalny. Mam wrażenie, że jednak z czytnikiem jest coś nie w porządku. Upewnij się czy u innych działa to tak samo wolno i albo naciskajcie na Legimi, albo na PB. Jeśli zaś tak jest tylko u ciebie to pora na odświeżenie systemu, a najlepiej całkowity reflash*, bo nie wiadomo co jest namieszane.

* jak masz gwarancję to poproś o wgranie systemu od nowa, a żeby cię nie olali (nic nie robienie) to uszkodź go odpowiednio (programowo).

02 wrz 2016 12:15:06
Użytkownik

athame napisał(a):
Upewnij się czy u innych działa to tak samo wolno i albo naciskajcie na Legimi, albo na PB.

Owszem, cień szansy jest, że to tylko mój egzemplarz taki. Zatem, koledzy legimiści-pocketbukiniści, pomożecie?
Dla przypomnienia:
1. http://www.legimi.com/pl/ebook-czarnoks ... 00240.html — 6 minut
2. http://www.legimi.com/pl/ebook-trzech-p ... 12180.html — 16,5 minuty

Epuby te nie moga być jakoś wybitnie skopane, bo chociażby Adobe na PB otwiera je w rozsądnym czasie kilku sekund. Do supportu PB zgłoszone, na razie "zgłoszenie jest opracowywane" (Przynajmniej odpowiedają, ci z Legimi tylko jak im się akurat chce.)

02 wrz 2016 14:29:52
Użytkownik

eCzytnik: PocketBook Touch Lux 3
To co się wrzuci na półkę w aplikacji legimi już się nie da usunąć? Przynajmniej tyle dobrego, że nie trzeba tam wchodzić żeby czytać...

02 wrz 2016 14:39:41
Użytkownik

eCzytnik: Inkbook i Pocketbook TL3
MikeParcero napisał(a):
To co się wrzuci na półkę w aplikacji legimi już się nie da usunąć? Przynajmniej tyle dobrego, że nie trzeba tam wchodzić żeby czytać...

Robiłam teścik - ze strony (czyli przypisane do konta) nie da się usunąć, ale na Androidzie sobie spokojnie wywalasz książki z apki i nie wracają przy synchronizacji, chyba że się wylogujesz (i automatycznie usuniesz wszystkie pobrane książki) i zalogujesz na nowo.
W PB zrobiłam "pobierz wszystko". Wywaliłam później jedną z książek i odpaliłam ponownie "pobierz wszystkie ebooki". Zaczęło pobierać tę samą książkę od nowa, ale zawiesiło się na 0%. Po restarcie czytnika to samo. Tak więc lepiej nie wywalać z półek niczego póki nie będzie jakiegoś update'a. Na razie oznaczam sobie jako przeczytane, bo miejsca starcza ;)
A "Trzech panów..." nawet ściąga mi się jakoś podejrzanie długo. Pamiętam że za czasów Inkbookowych z ciekawości też ściągnęłam jedną z tych książek dwujęzycznych i też coś było nie tak z czasem włączania się.
OK, 17:40, pora kliknąć tych "Trzech panów...".
17:44 - normalnie bym już zresetowała czytnik myśląc, że się zawiesił. Podziwiam za cierpliwość i wiarę w to, że po takim czasie coś się jeszcze otworzy. Nawet klepsydra przestała sypać ziarenkami.
17:51 - bateria mi padła. Sorry, eksperymentu nie powtórzę. Wniosek: tak czy siak otwiera się kosmicznie długo.

02 wrz 2016 16:52:37
Zobacz profil WWW
Użytkownik

eCzytnik: Kindle Touch, Kindle Voyage
Trochę drogo jak do testów. Sonduję czy ktoś ze znajomych nie ma, ale póki co brak pozywnego rezultatu.

Wrzuć tu z 4-8 przykładowych stron, najlepiej różniących się zawartością. Ewidentnie ktoś tu bez wyobraźni wrzucił jakieś "ciężkie" elementy np. tabelki z nieobsługiwanymi stylami (kombinacja zabójcza dla każdego czytnika), obrazki w formacie rozkodowywanym bez przyspieszeń sprzętowych (mały rozmiar pamięci, gigantyczna ilość operacji obliczeniowych) lub po prostu e-book warstwowy, a z tym PB ma ogromne problemy (podobnie jak inne czytniki z wyłączeniem Kindle).

02 wrz 2016 18:47:40
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna strona