Teraz jest 20 kwi 2018 4:20:31

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona
PocketBook Touch Lux 3 otrzymuje aplikację Legimi 
Autor Wiadomość
Użytkownik

eCzytnik: Inkbook i Pocketbook TL3
Post Re: PocketBook Touch Lux 3 otrzymuje aplikację Legimi
Kochani!
Mam pytanko, ponieważ od roku mam Inkbooka i zaczął mnie porządnie wkurzać (zmuły, zwiechy średnio co 2 dni, poza tym popsułam sobie gniazdo ładowania i muszę układać czytnik w Jedynej Słusznej Pozycji z elegancko podwiniętym pod spód kabelkiem żeby się raczył ładować). Inkbooka wzięłam tylko dla Legimi (które kocham) i skoro pokazała się alternatywa, to zapałałam chęcią wymiany czytnika.
Rozumiem że apka Legimi służy tylko do pobierania plików, a książki czyta się tym samym programem, co wgrane ręcznie książki. Czy książki z Legimi można czytać tylko w tym domyślnym Pocketbookowym programie do czytania? Czy na np. Coolreaderze (widziałam że sobie tutaj niektórzy go chwalą) też da się je otworzyć? Bo te książki są zaszyfrowane przecież, więc obstawiam że FBreader jest do tego przystosowany, a "zewnętrzne" apki niekoniecznie - tak na chłopski (babski) rozum.

29 sie 2016 9:30:56
Zobacz profil WWW
Mod

eCzytnik: PB622
Z tego co opisał Cyfranek w swojej recenzji (http://cyfranek.booklikes.com/post/1455 ... h-e-bookow) to tylko FBReader, który został odpowiednio zmodyfikowany na potrzeby współpracy z Legimi.

29 sie 2016 9:51:17
Użytkownik

eCzytnik: Kindle Touch, Kindle Voyage
W CoolReaderze tylko po złamaniu zabezpieczeń. Nie ma w znanej mi części jawnego internetu opisu jak to zrobić i sam też nie zamierzam popełnić podobnego, więc na chwilę obecną tylko FBReader zpatchowany przez Legimi (lub PB na zlecenie Legimi).

29 sie 2016 9:56:00
Użytkownik

eCzytnik: Kindle K3G Kindle Voyage Kobo Mini
Fyrrea napisał(a):
Kochani!
Rozumiem że apka Legimi służy tylko do pobierania plików, a książki czyta się tym samym programem, co wgrane ręcznie książki. Czy książki z Legimi można czytać tylko w tym domyślnym Pocketbookowym programie do czytania?

Jest tak jak piszesz - FB Reader staje się tym samym domyślnym programem do czytania. Wciąż książki spoza Legimi można otwierać także CoolReaderem (doinstalowanym samodzielnie) bądź Adobe Readerem (wciąż obecnym w czytniku). Ale dzięki "wyjściu" poza aplikację Legimi księgozbiór jest jeden, działają słowniki, podkreślenia itp.

29 sie 2016 11:36:55
Zobacz profil WWW
Użytkownik

eCzytnik: kindle classic
athame napisał(a):
W CoolReaderze tylko po złamaniu zabezpieczeń.

W jakim formacie są na czytniku książki z legimi? W Calibrze da się podejrzeć zawartość ebooka?

29 sie 2016 12:16:46
Użytkownik

eCzytnik: Kindle K3G Kindle Voyage Kobo Mini
pajacek napisał(a):
W jakim formacie są na czytniku książki z legimi? W Calibrze da się podejrzeć zawartość ebooka?

Książki są z rozszerzeniem EPUB. Calibre pokazuje spis treści lub np.:

Kod:
calibre, version 2.65.0
BŁĄD: Nie można otworzyć książki: Nieudany odczyt książki „C:\Users\...\AppData\Local\Temp\calibre_57nz_n\jqyzxv_view_device_book.EPUB”; naciśnij „Pokaż szczegóły”, by uzyskać więcej informacji.

Traceback (most recent call last):
  File "site-packages\calibre\utils\ipc\simple_worker.py", line 276, in main
  File "site-packages\calibre\ebooks\oeb\iterator\book.py", line 62, in extract_book
  File "site-packages\calibre\customize\conversion.py", line 241, in __call__
  File "site-packages\calibre\ebooks\conversion\plugins\epub_input.py", line 234, in convert
  File "site-packages\calibre\utils\localunzip.py", line 223, in extractall
  File "site-packages\calibre\utils\localunzip.py", line 210, in _extractall
ValueError: Not a ZIP file

29 sie 2016 12:30:10
Zobacz profil WWW
Użytkownik

eCzytnik: kindle classic
Umiesz zmieniać rozszerzenia plików? Co się stanie gdy zmienisz z epub na zip i spróbujesz rozpakować?

29 sie 2016 12:40:11
Użytkownik

Jesteś creackerem lub przynajmniej masz solidne wykształcenie kryptoanalityczne? Nie. To zapomnij. Zabezpieczenia są tu na kilku poziomach. Podpowiem, że najłatwiej zaczekać aż program rozkoduje treść i przechwycić ją.

W mojej ocenie bez sensu. E-booki w Legimi nie są jakoś wybitnie składane - średnio słaba norma rynkowa. Wykorzystanie w ten sposób wykracza poza prawo, więc prościej i szybciej jest zajrzeć na warezy.

29 sie 2016 15:44:07
Mod

A kto tu mówi o łamaniu zabezpieczeń? Po prostu zwykła ciekawość. Ja też jestem ciekaw czy np. jest to zahasłowany ZIP, czy może ZIP zaszyfrowany w całości, a może zazipowane zaszyfrowane pliki?

29 sie 2016 16:41:17
Użytkownik

eCzytnik: Cybook Odyssey, inkBook, Kindle 3
Czy możecie napisać jak wygląda formatowanie książek w FBreaderze? Cz zachowane są style wydawcy typu kursywa, odstępy pomiędzy paragrafami itp? Na inkbooku FBreader jest koszmarny, wszystko usuwa i mamy całkiem inna książkę. Za to aplikacja Legimi cudownie się sprawdza, nawet jeżeli Adobe Reader nie czyta stylów ładuję książkę na półkę i aplikacja pokazuje wszystko idealnie. Wydaje mi się że jest to jedna z najważniejszych funkcji bo zależy mi żeby formatowanie książki było dobrze odwzorowane.

29 sie 2016 19:03:57
Mod

Na podstawie "Hubala" Jacka Komudy wydanego przez Fabrykę Słów (jeden z ładniej wydanych e-booków, które ostatnio czytałem), mogę stwierdzić, że jest znośnie - nie ma istotnych różnic, choć w FB zgubiły się odstępy przed i po nagłówku sekcji, co nieco psuje wrażenie. Generalnie - Adobe Reader górą ;)

Addendum:
Heh, dopiero teraz zauważyłem, że FB zignorował czcionki osadzone w epubie, aczkolwiek zachował ich styl. Tym bardziej AR górą ;)

29 sie 2016 20:01:06
Użytkownik

eCzytnik: Kindle, Inkbook, Pocketbook
oktaryna napisał(a):
Czy możecie napisać jak wygląda formatowanie książek w FBreaderze? Cz zachowane są style wydawcy typu kursywa, odstępy pomiędzy paragrafami itp? Na inkbooku FBreader jest koszmarny, wszystko usuwa i mamy całkiem inna książkę.

Tak sobie wygląda. Podobnie jak na Inkbooku, w końcu to ten sam program. Czyli style wydawcy honoruje bardziej niż Alreader, ale znacznie gorzej niż Adobe Reader. A przed minutą doszedłem właśnie do wniosku, że FB w ogóle nie obsługuje tabel.

Cytuj:
Za to aplikacja Legimi cudownie się sprawdza, nawet jeżeli Adobe Reader nie czyta stylów ładuję książkę na półkę i aplikacja pokazuje wszystko idealnie. Wydaje mi się że jest to jedna z najważniejszych funkcji bo zależy mi żeby formatowanie książki było dobrze odwzorowane.

Mówisz o Legimi na Inkbooku? Tam akurat dość często trafiam na źle poformatowane ebooki.
Co wspólnego ma Adobe Reader z aplikacją Legimi?

29 sie 2016 20:06:18
Użytkownik

panjan napisał(a):
A przed minutą doszedłem właśnie do wniosku, że FB w ogóle nie obsługuje tabel.

Serio?

Jako pocieszenie mogę wspomnieć, że w formacie KFX zrobienie tabelki wymaga niebanalnej wiedzy. Uprzedzając: użycie
Kod:
<table>, <tr> i <td>

nie pozwoli na utworzenie tego formatu (błąd walidacji).

29 sie 2016 21:24:08
Użytkownik

eCzytnik: Cybook Odyssey, inkBook, Kindle 3
Brzmi bardzo zniechęcająco bo na inkbooku FB zupełnie mi nie odpowiada. Poza tym to liczenie ilości stron jako każdego ekraniku jest straszne. PocketBook to fajny czytnik ale z takim oprogramowaniem mnie nie zachęca.

Jeśli chodzi o Adobe Reader vs. aplikacja Legimi chodziło mi iż mam czasami takie uparte książki gdzie np. znikają zdania pisane kursywą, brak odstępów podkreślających treść itp. Czasami nawet nie da się tego poprawnie zobaczyć w Adobe Reader. Ale po załadowaniu do aplikacji Legimi wszystko jest idealnie. Nie wiem czemu ale mam wszystkie opcje formatowania które powinny być. Czasami książki z abonamentu faktycznie nie są idealne ale i tak wyglądają lepiej niż to co widzę na screenach z FB.

30 sie 2016 6:15:43
Użytkownik

eCzytnik: Inkbook i Pocketbook TL3
A mnie właśnie zachęca, bo mam sporo książek spoza Legimi i jedna wspólna biblioteczka z opcją sortowania i układania na półeczkach bardzo mi odpowiada. Dzisiaj ma przyjść Pocketbook (skusiłam się) to będę testować.
Hitem hitów w apce Legimi były zdjęcia zasłaniające tekst - http://orig00.deviantart.net/89a3/f/201 ... afy0if.jpg :D Zrobię update ze zdjęciem tego samego fragmentu w FBReaderze - zobaczymy jak się będzie sprawował.

30 sie 2016 8:41:58
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 135 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna strona