Teraz jest 29 mar 2024 3:51:34




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 171 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Następna strona
PocketBook Touch HD 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: PocketBook Touch HD
Daro fomyślnie będzie otwierać w CR w głównym ekranie. U mnie tak jest. Jak chcę "odpalić" w adobe czy fb to wchodzę w "książki" i tam odpalam. U mnie jest tak" główny ekran CR a w "książki" zapamiętuje której aplikacji używałem


26 gru 2016 15:53:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: PocketBook Touch HD
Czyżbym coś spieprzył przy instalacjiCR? Jak wchodzę w książki i chcę otworzyc w fb, to nic się nie dzieje. Natomiast jeśli chcę otworzyć w CR nie ma problemu, po wskazaniu tej aplikacji ksiazka otwiera się. Może przyczyna tkwi w pliku extensions, ktory podmienilem tak jak napisał GolDek w poscie o Inkpadzie 2.Co zrobiłem źle?
Tomaszek71,a jak u ciebie z czcionkami i "widzeniem" czytnika przez kompa?


26 gru 2016 17:56:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2016 11:20:25
Posty: 135
eCzytnik: KOA2, Yotaphone2
Post Re: PocketBook Touch HD
daro napisał(a):
Czyżbym coś spieprzył przy instalacjiCR? Jak wchodzę w książki i chcę otworzyc w fb, to nic się nie dzieje. Natomiast jeśli chcę otworzyć w CR nie ma problemu, po wskazaniu tej aplikacji ksiazka otwiera się. Może przyczyna tkwi w pliku extensions, ktory podmienilem tak jak napisał GolDek w poscie o Inkpadzie 2.Co zrobiłem źle?
Tomaszek71,a jak u ciebie z czcionkami i "widzeniem" czytnika przez kompa?

Problem tkwi prawdopodobnie w pliku "handlers.cfg". Jest to plik, do którego czytnik zapisuje jakiego programu użyłeś otwierając książkę po raz pierwszy i później już zawsze otwiera tę książkę w tym programie. Aby temu zaradzić, trzeba ten plik wyedytować (ścieżka: /system/config/) usuwając jego zawartość i nadając mu atrybut "read only" tak aby system nie mógł zapisywać do tego pliku. Po takim zabiegu, po zamknięciu czytnika i ponownym włączeniu, będziesz mógł otwierać książkę w dowolnej aplikacji. Inną przyczyną może być błąd w oprogramowaniu Touch HD, ten "przepis" działa na pewno w PocketBook InkPad, ja natomiast nigdy nie miałem w ręku THD.
Co do czcionek, to nie powinieneś się martwić, to poczwórne wyświetlanie jest naprawdę irytujące, w THD widocznie to poprawili w stosunku do innych modeli (chyba THD ma najświeższe oprogramowanie).


Ostatnio edytowano 26 gru 2016 19:20:18 przez GolDek, łącznie edytowano 1 raz



26 gru 2016 19:19:29
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: PocketBook Touch HD
GolDek napisał(a):
daro napisał(a):
Czyżbym coś spieprzył przy instalacjiCR? Jak wchodzę w książki i chcę otworzyc w fb, to nic się nie dzieje. Natomiast jeśli chcę otworzyć w CR nie ma problemu, po wskazaniu tej aplikacji ksiazka otwiera się. Może przyczyna tkwi w pliku extensions, ktory podmienilem tak jak napisał GolDek w poscie o Inkpadzie 2.Co zrobiłem źle?
Tomaszek71,a jak u ciebie z czcionkami i "widzeniem" czytnika przez kompa?

Problem tkwi prawdopodobnie w pliku "handlers.cfg". Jest to plik, do którego czytnik zapisuje jakiego programu użyłeś otwierając książkę po raz pierwszy i później już zawsze otwiera tę książkę w tym programie. Aby temu zaradzić, trzeba ten plik wyedytować (ścieżka: /system/config/) usuwając jego zawartość i nadając mu atrybut "read only" tak aby system nie mógł zapisywać do tego pliku. Po takim zabiegu, po zamknięciu czytnika i ponownym włączeniu, będziesz mógł otwierać książkę w dowolnej aplikacji. Inną przyczyną może być błąd w oprogramowaniu Touch HD, ten "przepis" działa na pewno w PocketBook InkPad, ja natomiast nigdy nie miałem w ręku THD.


W PocketBook Touch Lux 3 też działa. Nie znałem tego sposobu. Zastosowałem u siebie i jestem wdzięczny za info 8-)

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


26 gru 2016 19:20:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2016 11:20:25
Posty: 135
eCzytnik: KOA2, Yotaphone2
Post Re: PocketBook Touch HD
kriss.kg napisał(a):
W PocketBook Touch Lux 3 też działa. Nie znałem tego sposobu. Zastosowałem u siebie i jestem wdzięczny za info 8-)

Cieszę się, że mogłem być pomocny :D


26 gru 2016 19:22:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: PocketBook Touch HD
Niestety, zrobiłem jak pisałeś, wyczyściłem plik, tylko do odczytu i pomimo że w pliku nic się nie zapisuje nadal nie moge otworzyć ksiazki w FB :(
Napisałbym do supportu PB, ale nie wiem czy CR można legalnie montować w PB.


26 gru 2016 20:06:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 paź 2011 16:12:51
Posty: 103
eCzytnik: Angel Glow, Kobo H20, InkPad2, 3
Post Re: PocketBook Touch HD
GolDek - dzięki, to mi się teraz rozjaśniło :)

Co do otwarcia 2 na raz na podzielonym ekranie - miał bym tylko jedno zastosowanie.
Jeśli było by więcej literatury fachowej z mojej działki w wersji elektronicznej, to można by czytać dany rozdział w 2 książkach / czasopismach na raz i porównywać treść.
W wersji papierowej nieraz tak robiłem.

Do tego możliwość precyzyjnego podkreślania rysikiem, jak było w moim pierwszym Onyxie i by było super.

Ale nawet na 8 czy 10 calach sens by był otworzyć najwyżej 2.


26 gru 2016 21:54:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: PocketBook Touch HD
Kolejny problem?
Usługa send to PB. Zrobilem wszystko jak trzeba, na adres PB wysłałem książkę i.. figa, nic nie przyszło :(


26 gru 2016 22:25:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2016 11:20:25
Posty: 135
eCzytnik: KOA2, Yotaphone2
Post Re: PocketBook Touch HD
daro napisał(a):
Kolejny problem?
Usługa send to PB. Zrobilem wszystko jak trzeba, na adres PB wysłałem książkę i.. figa, nic nie przyszło :(

Sprawdź pocztę, prawdopodobnie musisz zautoryzować adres e-mail jako pożądany. Jak będziesz dodawał w przyszłości kolejne adresy (np. kolegi, który chce Ci pożyczyć e-booka), każdy trzeba autoryzować.


26 gru 2016 23:38:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: PocketBook Touch HD
Adres podany przy aktywacji uslugi automatycznie jest dodawany do białej listy. Usługa została aktywowana prawidłowo, a w poczcie nic nie ma


26 gru 2016 23:47:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2016 11:20:25
Posty: 135
eCzytnik: KOA2, Yotaphone2
Post Re: PocketBook Touch HD
daro napisał(a):
Adres podany przy aktywacji uslugi automatycznie jest dodawany do białej listy. Usługa została aktywowana prawidłowo, a w poczcie nic nie ma

Z tego co pamiętam mimo wszystko trzeba ją aktywować klikając w link od Pocktbooka. Czasami przy synchronizacji są pewne opóźnienia, no i twój serwer pocztowy może czasem przytrzymać pocztę lub paść, czasem literówka przy adresie email, przyczyn może być wiele. Sprawdź wysyłając kolejnego ebooka, odczekaj parę minut i dokonaj synchronizacji. Ta usługa nigdy mnie nie zawiodła, choć czasem zadziałała z małym opóźnieniem. Za to z Dropboxem miałem problemy i nie używam go.


27 gru 2016 0:07:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: PocketBook Touch HD
Jeszcze będę próbował. Link był aktywowany. Dropbox działa natomiast idealnie


27 gru 2016 0:14:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: PocketBook Touch HD
Niepotrzebnie się martwiłem, książki przyszły ale musiałem czekać do rana. Zauważyłem jednak pewną prawidłowość. Ksiazki które były załącznikiem do maila posiadającego temat i jakaś treść ( np. Hfvvfg) dostalem w ciągu godziny. Dziwne


27 gru 2016 9:02:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2016 11:20:25
Posty: 135
eCzytnik: KOA2, Yotaphone2
Post Re: PocketBook Touch HD
daro napisał(a):
Niepotrzebnie się martwiłem, książki przyszły ale musiałem czekać do rana. Zauważyłem jednak pewną prawidłowość. Ksiazki które były załącznikiem do maila posiadającego temat i jakaś treść ( np. Hfvvfg) dostalem w ciągu godziny. Dziwne

Ja po wysłaniu mam książkę w ciągu minuty, dwóch. Ten czas potrzebny jest zapewne do wykonania przez serwer procedur sprawdzenia pliku/plików pod kątem bezpieczeństwa. Godzina to strasznie długo. Załącznik z książkami wysyłam automatem "Wyślij do -> adresat poczty" za pomocą Thunderbirda, on zawsze dodaje temat z automatu i działa to bez zarzutu.


27 gru 2016 12:24:50
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: PocketBook Touch HD
daro napisał(a):
Niestety, zrobiłem jak pisałeś, wyczyściłem plik, tylko do odczytu i pomimo że w pliku nic się nie zapisuje nadal nie moge otworzyć ksiazki w FB :(
Napisałbym do supportu PB, ale nie wiem czy CR można legalnie montować w PB.

A możesz pokazać zawartość pliku extensions.cfg ?

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


27 gru 2016 12:37:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 171 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 12  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron