Teraz jest 24 kwi 2024 16:40:48




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
PocketBook 613 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: PocketBook 613
geohound napisał(a):
Dobra, pierwsze wrażenia:

Pocketbook 613 biały jest PIĘKNY. Przepiękny. Pomimo posiadania dużego panelu - nagroda za design z mojej strony. Ale jest POTWORNIE delikatny - nie wiem, może mój egzemplarz tylko, ale te przyciski (zwłaszcza cztery kierunkowe na planie koła) dosłownie się muska a nie naciska. Ten 'do góry' już całkowicie - nie czuć nawet, że się dociska.

I nie słucha mnie menda jedna - włączyłem, ustawiłem w opcjach, żeby pytał czy chcę ładować, czy też łączyć się z PC podczas połączenia kablem, a on się zaczął ładować (czego bardzo nie chciałem). Dopiero za drugim razem zaskoczył.

Pisaliście mi, że biały ma tę wadę, że ekran wydaje się szarawy - dla mnie to plus. Przybliża to imitację kartki gorszego gatunku. Nie przeczytałem jeszcze na nim niczego, bo aktualnie jestem w połowie książki papierowej, ale załadowałem parę tomów i wygląda to pięknie - czy słońce pełne, częściowe, wszystko widać.

Dużo opcji formatowania tekstu, marginesy, wielkość czcionki - same plusy.

To tyle, póki co jestem zachwycony. Jedynym minusem jest tragiczna instrukcja 'Szybki start', z której nie dowiemy się NICZEGO, a także to 'ghostingowanie' treści pod aktualnie czytanymi, ale rozumiem dlaczego tak się dzieje.

Na razie to eInk ciągle wymięka przy obecnym poziomie techniki druku i papieru.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


20 cze 2013 20:41:49
Zobacz profil WWW
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: PocketBook 613
geohound napisał(a):
a także to 'ghostingowanie' treści pod aktualnie czytanymi, ale rozumiem dlaczego tak się dzieje.

Z tego powodu w opcjach można ustawić co ile stron ma zostać wykonane czyszczenie ekranu. Jest to kosztowna operacja - żre więcej energii i nie wygląda dobrze bo ekran "miga" na czarno. Ja mam ustawione czyszczenie ekranu co pięć stron i efekt jest w miarę dobry. Tak swoją drogą to tuż przed odświeżeniem ekran wygląda tak jakby druk przebijał z drugiej strony kartki, co mi się nawet podoba do pewnego stopnia :)


21 cze 2013 11:40:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 cze 2013 13:24:22
Posty: 30
Post Re: PocketBook 613
MiPr napisał(a):
tuż przed odświeżeniem ekran wygląda tak jakby druk przebijał z drugiej strony kartki, co mi się nawet podoba do pewnego stopnia :)


Doszedłem właśnie do tego samego wniosku :D Do pewnego stopnia jest to świetna i pewnie niezamierzona imitacja.


21 cze 2013 14:41:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 cze 2013 13:08:19
Posty: 4
eCzytnik: PocketBook Touch
Post Re: PocketBook 613
Mamy już 613 i mogę wstępnie porównać z 622
Oba kupiłem w tym samym sklepie i z tym samym firmowym etui pocketa. I tu pierwsza niespodzianka to nowe etui jest słabszej jakości ( chudsze, trzyma czytnik tylko w narożnikach - czyżby producent wszczął akcje redukcji kosztów?
teraz pozytywne jak ktoś nie potrzebuje netu w czytniku nie ma co kupować 622. Dotyk przy przerzucaniu stron denerwuje po zostają ślady paluchów więc w 622 i tak używam przycisków.
Zmiana wielkości czcionki, po zmianie skoku w sofcie na co 1 intuicyjna i nie potrzeba dotyku.
WiFi w 622 przydatne tylko do ściągnięcia nowej wersji softu, swoją drogą nie wiem jak zaktualizować soft, najlepiej automatycznie w 613.
Po kilku miesiącach doświadczeń z 622 i kilku dniach, sorki godzinach- żona wzięła go w posiadanie :) 613 mogę powiedzieć, że jak ktoś naprawdę nie potrzebuje WiFi i netu w czytniku nie ma co przepłacać.
Ja po testach korzystania z netu przez czytnik zdecydowanie wolę do tego inne urządzenia, ten net dla mnie to tylko do upgrade'u bądź w sytuacjach naprawdę awaryjnych. Czy to jest warte 200 PLN oceńcie sami, ja jako kolejne czytniki, dla synów będę brał 613. Z netu i tak korzystają na komórkach bądź kompach więc kolejne okienko na świat nie będzie im tak potrzebne ;)


23 cze 2013 23:33:06
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: PocketBook 613
622 to nie tylko dodany net. Jest on bardziej zaawansowany i nie mam tu na myśli tylko rodzaju e-papieru (613: Vizplex, 622: Pearl) a możliwości oprogramowania, np. "wielozadaniowość". Tym niemniej przy normalnym czytaniu chyba by zbyt wielkich różnic nie ma :)

Jeśli chodzi o aktualizację softu w 613 to po prostu trzeba postępować zgodnie z opisem z dokumentu zamieszczonego tutaj: http://www.pocketbook-int.com/pl/node/4549


24 cze 2013 8:34:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 cze 2013 13:24:22
Posty: 30
Post Re: PocketBook 613
Powiedzcie mi tak z ciekawości - jak zostawiacie 613 po czytaniu?

- Na ostatnio czytanej stronie
- Na obrazku kłódki (po jednokrotnym wciśnięciu On/Off)
- Na systemowym 'wygaszaczu' (napis Pocketbook i te 6 ikon)


24 cze 2013 17:25:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 maja 2013 9:50:01
Posty: 14
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: PocketBook 613
Post Re: PocketBook 613
geohound napisał(a):
Drodzy Państwo właśnie wróciłem ze sklepu z PB613 i mam pytanie - odpakowałem urządzenie i na ekranie był napis POCKETBOOK i 6 ikonek z tekstem o tym, co urządzenie posiada. Potwornie realistyczne - myślałem, że to naklejka. Mimo to nacisnąłem On i ekranik załadował opcje (język, godzinę itp), poprzeglądałem opcje i znów przytrzymałem przycisk On, żeby urządzenie wyłączyć. Pojawił się znów ten ekran z napisem POCKETBOOK i ikonkami - to ma tak zostać na stałe?


Fakt, cholernie realistycznie. Chociaż przed zakupem wiedziałem, że tak to działa, też przez chwilę miałem ochotę drapać paznokciem po ekranie ;-)
Zasadniczo taka jest natura ekranów e-ink. W przeciwieństwie do ekranów LCD, które pobierają prąd przez cały czas kiedy wyświetlany jest obraz, w e-ink pobór prądu następuje tylko w trakcie zmiany wyświetlanej na ekranie treści. Zasadniczo ekran zastyga w jednej pozycji. Dlatego też czytnik może być wyłączony, a obraz może pozostawać na ekranie. Nie wpływa to w żaden sposób na zużycie baterii. Poza tym, jeśli sobie tego życzysz, w ustawieniach możesz zmienić aby po wyłączeniu ekran był pusty. Aczkolwiek czytnik trochę dziwnie wtedy wygląda... przynajmniej dla mnie :P

geohound napisał(a):
Jedynym minusem jest tragiczna instrukcja 'Szybki start', z której nie dowiemy się NICZEGO


W pamięci wewnętrznej urządzenia znajduje się pełna instrukcja w postaci pliku pdf. Na szczęście plik jest przygotowany w taki sposób, że bez problemu czyta się go na czytniku (wielkość stron i czcionki). Oczywiście samą instrukcję można też pobrać ze strony internetowej producenta.

geohound napisał(a):
Powiedzcie mi tak z ciekawości - jak zostawiacie 613 po czytaniu?

- Na ostatnio czytanej stronie
- Na obrazku kłódki (po jednokrotnym wciśnięciu On/Off)
- Na systemowym 'wygaszaczu' (napis Pocketbook i te 6 ikon)


To zależy :)
Jeśli wiem, że przez dłuższy czas nie będę czytał, to wyłączam urządzenie. Jeśli to krótka przerwa (np. na fajka), to przełączam na ekran blokady.


24 cze 2013 23:08:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 cze 2013 13:08:19
Posty: 4
eCzytnik: PocketBook Touch
Post Re: PocketBook 613
geohound napisał(a):
Powiedzcie mi tak z ciekawości - jak zostawiacie 613 po czytaniu?

- Na ostatnio czytanej stronie
- Na obrazku kłódki (po jednokrotnym wciśnięciu On/Off)
- Na systemowym 'wygaszaczu' (napis Pocketbook i te 6 ikon)

ja odkładam sam przechodzi na "wygaszacz" ale prawdę powiedziawszy jemu wszystko jedno i mnie też :D
MiPr napisał(a):
622 to nie tylko dodany net. Jest on bardziej zaawansowany i nie mam tu na myśli tylko rodzaju e-papieru (613: Vizplex, 622: Pearl) a możliwości oprogramowania, np. "wielozadaniowość". Tym niemniej przy normalnym czytaniu chyba by zbyt wielkich różnic nie ma :)

Jeśli chodzi o aktualizację softu w 613 to po prostu trzeba postępować zgodnie z opisem z dokumentu zamieszczonego tutaj: http://www.pocketbook-int.com/pl/node/4549

Vizplex-Pearl mówiąc jeżykiem koszykarskim zwycięstwo 123-122 i to po 2 dogrywce :D ja różnicy nie zauważyłem czytając zarówno w domu ( światło słoneczne i żarówka ledowa oraz na zewnątrz ładna pogoda taras). Wielozadaniowość może i tak ale jak czytam książkę to czytam książkę, jak gram w szachy to gram w szachy ( i tu przewaga 613 :) dotyk czasami zawodzi ), jak.... to wtedy ani mnie ani żonie czytnik nie potrzebny :lol:
MiPr dzięki za link :)


25 cze 2013 2:00:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 cze 2013 13:24:22
Posty: 30
Post Re: PocketBook 613
Ok kończę powoli pierwszą książkę - krótką, bo to Folwark Zwierzęcy. Czyta się na tym świetnie i szybko. Zadziwiająco szybko w porównaniu do papierowej książki. Nie wiem co na to wpływa (tak, wiem, że ekran jest mniejszy niż kartka, ale to nie robi różnicy), ale jestem bardzo zadowolony z urządzenia.

Czcionkę trochę zmniejszyłem do tej, którą spotyka się standardowo w papierowych, bo domyślnie była chyba w wersji dla niedowidzących xP

Faktycznie - przy bardzo mocnym słońcu białe krawędzie będą odbijały światło i waliły po oczach, ale jeszcze tego nie odczułem aż tak.

Teraz muszę kupić jakiś pokrowiec, bo tak to trzymam ciągle w oryginalnej bąbelkowej folii xP


26 cze 2013 17:48:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lip 2013 22:34:18
Posty: 1
eCzytnik: pocketbook 613
Post Re: PocketBook 613
Dotarły do mnie dzisiaj dwa nowe pocketbooki 613 jeden dla mnie, jeden dla żony. Chciałem być cwany i od razu zabrałem się za aktualizację mojego egzemplarza. Po aktualizacji pojawił się ekran startowy z logo Pocketbook i małymi stworkami siędzącymi na półkach i czytnik całkowicie przestał reagować. Świeci się podświetlenie klawisza on/off, jednak ani resetowanie, ani żadna inna kombinacja klawiszy nie daje rrezultatu. Ponadto po podłączeniu przez usb komputer nie widzi czytnika, więc nie mogę ponowić aktualizacji. Jakieś pomysły?
Widziałem już tu na forum dwa tematy, w których użytkownicy skarżyli się na podobny problem.


10 lip 2013 22:44:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 lip 2013 11:27:48
Posty: 1
eCzytnik: PocketBook 613 Basic
Post Re: PocketBook 613
Witam, właśnie zakupiłem 613 Basic, pojawia się następujący problem: kiedy chcę włączyć następną stronę, pojawia się klepsydra i cały czas "stoję" na tej samej stronie... cofa normalnie, jednakże problem jest z tą następną stroną... nic na razie nie aktualizowałem, mógłby mnie ktoś pokierować? :) Byłbym b. wdzięczny za szybką pomoc.


22 lip 2013 11:40:11
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: PocketBook 613
Jaka wersja oprogramowania? Jeśli niższa niż 4.0 to ja bym spróbował aktualizacji ...


22 lip 2013 14:22:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 cze 2013 13:24:22
Posty: 30
Post Re: PocketBook 613
Dobra, mam czytnik już prawie miesiąc, więc mogę co nieco powiedzieć od siebie:

Od 20 czerwca do dziś przeczytałem 4 pełne książki (w sumie nieco ponad 1100 stron) i zaczynałem z poziomu 3 kresek baterii (tak, jak urządzenie wyjąłem z kartonu). Odświeżanie domyślne co 5 stron i dopiero dziś podłączyłem PB do ładowania, bo od chyba 1.5 tygodnia miał jedną kreskę (żadnego komunikatu o niskim stanie).

Czyta się na tym wzorowo, jest lekki i można spokojnie leżeć, trzymając go jedną ręką (polecam prawą, bo lewą ciężko sięgnąć do przełączenia kartki w przód). Przez powyższy okres nie miałem ze sprzętem żadnego problemu, nawet najmniejszego. Szybko się przyzwyczaiłem do takiego czytania i z czystym sercem mogę polecić komuś, kto nie miał w pełni przekonania, a chciałby spróbować - ja też byłem na tym etapie miesiąc temu.


11 sie 2013 15:45:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 sie 2013 20:56:12
Posty: 4
eCzytnik: Pocketbook 611, Afterglow, Inkbook
Post Re: PocketBook 613
tereza napisał(a):
W zasadzie się udało - CoolReadera mam już na pokładzie czytnika, dziękuję MiPr .
Plik "extensions.cfg" pobrałam z http://narod.ru/disk/18759585001/extensions.cfg.html
zawartość :
Kod:
pdf:@PDF_file:1:pdfviewer.app,AdobeViewer.app:ICON_PDF
htm:@HTML_file:1:cr3-pb.app,fbreader.app:ICON_HTM
html:@HTML_file:1:cr3-pb.app,fbreader.app:ICON_HTM
epub:@EPUB_file:1:cr3-pb.app,fbreader.app,AdobeViewer.app:ICON_EPUB
txt:@Text_file:1:cr3-pb.app,fbreader.app:ICON_TXT
fb2:@FB2_file:1:cr3-pb.app,fbreader.app:ICON_FB2
chm:@Z_HTML_file:1:cr3-pb.app,fbreader.app:ICON_CHM
rtf:@RTF_file:1:cr3-pb.app,fbreader.app:ICON_RTF
php:@HTML_file:1:fbreader.app:ICON_HTM
cgi:@HTML_file:1:fbreader.app:ICON_HTM
asp:@HTML_file:1:fbreader.app:ICON_HTM
jsp:@HTML_file:1:fbreader.app:ICON_HTM
pl:@HTML_file:1:fbreader.app:ICON_HTM
doc:@DOC_file:1:fbreader.app,cr3-pb.app:ICON_DOC
docx:@DOC_file:1:fbreader.app,cr3-pb.app:ICON_DOC
docm:@DOC_file:1:fbreader.app,cr3-pb.app:ICON_DOC
prc:@PRC_file:1:fbreader.app:ICON_PRC
pdb:@PRC_file:1:fbreader.app,cr3-pb.app:ICON_PRC
mobi:@PRC_file:1:fbreader.app,cr3-pb.app:ICON_PRC
tcr:@TCR_file:1:fbreader.app:ICON_TXT
wlnk:@weblink:5:fbreader.app:ICON_WWW
djvu:@DJVU_file:1:djviewer.app:ICON_DJVU
djv:@DJVU_file:1:djviewer.app:ICON_DJVU


Później się okazało iż graficzne menu w języku rosyjskim jest niestety "skopane", tz. nie wszystkie ikonki (opisy) odpowiadają rzeczywistości - więc zaadaptowałam je do swoich oczekiwań, czyli zmieniłam tekst na język polski i umieściłam w odpowiednich miejscach oraz powiększyłam nieco (z 322x322 na 515x515 pikseli) - wzrok już nie ten co kiedyś ;) .Wyedytowany plik o nazwie "cr3_pb_quickmenu.png" skopiowałam do folderu ../system / share /cr3/skin - na czytniku - odłączyłam czytnik od komputera i mam teraz tak :


Obrazek

*Dobrze iż liznęłam kiedyś tam nieco photoshopa :mrgreen: - teraz jak znalazł.
Podsumowując - wszystkie modyfikacje przeprowadzałam na PB 613 z softem 4.0 RC - i nie mam pojęcia jak to zda egzamin na innym sofcie/modelu czytnika :?:
Umieściłam pliki extensions.cfg
oraz przerobioną na polskią grafikę (oryginalną wielkość i powiększoną )- do pobrania na linku niżej, gdyby ktoś potrzebował.

http://www.mediafire.com/download.php?od6l5r2mvxk6sj5

Widzę jeszcze jakieś błędy stylistyczne w polskim tłumaczeniu interface CoolReadera - ale to do poprawy(ewentualnej) w bliskiej przyszłości - niestety "gary" w tym momencie mają wyższy priorytet ;)

Jeszcze 1 zauważona opcja - jednoczesne naciśnięcie lewego i prawego klawisza do przerzucania stron powoduje wyjście z CoolReadera do poziomu "Najnowsze wydarzenia" czytnika.



Witam

Ja posiadam PB 611 i również zainstalowałem CoolReadera. Program jest super ale również mam problem z grafikami w menu (nie jest to bardzo denerwujące ale jednak wygląda jak wygląda). Niestety link podany przez Ciebie już nie działa, gdyby była możliwość ponownego dodania na forum lub przesłania pliku na bielik000@op.pl byłbym bardzo zobowiązany. Pozdrawiam


21 sie 2013 21:08:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 sie 2013 23:58:09
Posty: 1
eCzytnik: PB 613
Post Re: PocketBook 613
jestem świeżym posiadaczem ebooka 613 i już się trochę pobawiłem;) wgrałem wersję programu 4.0 i jako wygaszacz ustawiłem sobie ładną różę;)(podmieniłem sobie plik na karcie z jednym logiem) wiem można inaczej;) ale wcześniej tego nie wiedziałem:D a teraz inna sprawa;) widziałem na necie inne interfejsy, takie fajne graficzne;) czy ktoś się tym już bawił, próbował czy coś?;) i taka moja ciekawa obserwacja:] po wgraniu nowszej wersji tak jakby nie pojawiają mi się ghost literki:] nie wierząc w to wyłączyłem odświeżanie i rzeczywiście w plikach typu txt mi ich nie wyświetliło:]


28 sie 2013 0:22:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: