Teraz jest 28 mar 2024 16:19:59




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
PB 611 konwersja słownika 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lip 2012 13:27:28
Posty: 1
eCzytnik: PB 611
Post PB 611 konwersja słownika
Cześć,
Nie wiem dokładnie jak skonwertować .lsd plik w .dic. Może ktoś wie?
Bardzo potrzebuję pol-ukr słownika. Może ktoś ma? :D :mrgreen:
[color=#4000FF][/color]
Anton


03 gru 2012 16:19:13
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: PB 611 konwersja słownika
Wydaje mi się, że LSD jest "skompilowaną" odmianą formatu DLS: kombinowanie z rozpakowaniem słowników LSD może naruszać prawa autorskie i raczej nie jest wspierane przez narzędzia. Dlatego też konwerter do formatu Pocketbook-a obsługuje DSL ale nie LSD: w instrukcji do konwertera podano nawet następującą informację:
Cytuj:
Обратите внимание, что конвертирование словарей для Lingvo возможно только из исходных файлов (DSL). Словари в упакованном формате (LSD) не поддерживаются из-за лицензионных ограничений.

W praktyce trochę googlania pozwala znaleźć opis jak rozpakować LSD do DSL, a potem to już z górki, ale ja jednak proponuję poszukać "otwartych" słowników, z których można swobodnie korzystać. Dla przykładu słowniki pol-ukr i ukr-pol można ściągnąć ze stron http://www.slovnyk.org/ (format CSV, który trzeba nieco zmodyfikować aby dał się przekonwertować na potrzebny format). Być może znajdzie się też coś na http://sourceforge.net/projects/xdxf/files/. Jeśli chodzi o przydatne informacje i narzędzia to rzuć okiem na ten post: pocketbook-f169/pocketbook-i-slowniki-t12350.html


04 gru 2012 10:00:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron