Teraz jest 23 wrz 2018 5:27:13

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Format formatowi nierówny - epub na czytniku TL3 
Autor Wiadomość
Użytkownik

eCzytnik: 613
Post Re: Format formatowi nierówny - epub na czytniku TL3
Do formatowania nie przywiązuję większej wagi. Mnie wystarczy dobra czcionka szeryfowa i przenoszenie wyrazów. Reszta ma marginalne znaczenie.

03 lis 2016 16:01:24
Użytkownik

eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook

Dokładnie dlatego prc "jest" bazodanowy gdyż w palmos był używany miedzy innymi do trzymania kontaktów, ale wiesz tylko wtedy gdy ta baza tam była, można było nazywać prc bazodanowym, jak był dokument, obrazek czy co tam jeszcze można było wsadzić to już bazą danych to to nie było.
Jak nie zrozumiesz, to trudno, ale jak zauważę że rozpowszechniasz tę brednie, to nie omieszkam wytknąć tego że nie rozumiesz czym jest baza danych i dlaczego mobi nie jest bazodanowy mimo że protoplasta mógł być tak nazywany (acz tylko w pewnych przypadkach).

vhek: to muszę ci przyznać że szczęśliwy człowiek z Ciebie :) ja owszem powoli odpuszczam z wariactwem, że musi super wyglądać by czytać, ale mimo wszystko to jednak jakoś musi wyglądać (a nie jak jakiś good'ol txt w notatniku ;p ), a i jakieś dziwactwa z ocr-u niestety nadal mnie rozpraszają.

t3d: usunięty kontrowersyjny początek postu

04 lis 2016 3:47:00
Użytkownik

eCzytnik: 613
Artii napisał(a):
vhek: to muszę ci przyznać że szczęśliwy człowiek z Ciebie :) ja owszem powoli odpuszczam z wariactwem, że musi super wyglądać by czytać, ale mimo wszystko to jednak jakoś musi wyglądać (a nie jak jakiś good'ol txt w notatniku ;p ), a i jakieś dziwactwa z ocr-u niestety nadal mnie rozpraszają.

To nie jest aż tak, że odpowiada mi totalna sieczka i rozwalony tekst ze śmieciami pomiędzy wyrazami, z drugiej strony - zwykły plik tekstowy zdecydowanie mi wystarczy. Zresztą nawet z takiej formy korzystam, bo jak tu już kiedyś wspominałem, robię sobie "tygodniki" - przez tydzień zbieram teksty, których nie chce mi się czytać na kompie, do jednego pliku i w weekend kopiuję go na czytnik i czytam. No i jeszcze nawiązując do formy - lubię normalne myślniki (a nie dywizy) i cudzysłowy oraz apostrofy "drukarskie" itp., więc o takie detale też dbam przed wrzuceniem tekstu na czytnik.

04 lis 2016 10:36:50
Admin

eCzytnik: kindle
Artii, athame,
Czy moglibyście się przestać spierać o ten format? Robicie to z poświęceniem godnym lepszej sprawy, a wygląda na to, że jedyne co jesteście w stanie osiągnąć to się nawzajem poirytować.

04 lis 2016 22:44:13
Zobacz profil WWW
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2