Teraz jest 19 kwi 2024 23:13:42




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 229 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Następna strona
Czytnik Pocketbook 622 ? 
Autor Wiadomość
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
Hmm, w tej sytuacji nic mi nie przychodzi do głowy ... chyba, że jeszcze "formatuj pamięć" - jest chyba taka opcja - to chyba wyczyści wszystkie możliwe śmieci.

Wieczorem "pobawię" się czytnikiem i sprawdzę na ile stabilnie działa po ostatniej aktualizacji ...

Pozytywne jest to, że można swobodnie wrócić do wersji 3.2 - próbowałem wczoraj :D


28 lis 2012 11:16:27
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2012 9:22:40
Posty: 92
eCzytnik: InkBOOK
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
Zaczęłam się zastanawiać, czy przypadkiem nie ma wpływu fakt skasowania paru preinstalowanych "ksiażek" - gdzieś mi się rzuciło w oczy, że ostrzegano, bo może to mieć wpływ na stabilność sprzętu...


28 lis 2012 19:52:40
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
Coś rzeczywiście jest nie tak - nie wyświetla mi się logo spoczynkowe - po prostu zostaje ostatni ekran jaki był. Ale urządzenie raczej startuje jak należy. Dziwne ...


28 lis 2012 21:41:25
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2012 9:22:40
Posty: 92
eCzytnik: InkBOOK
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
MiPr napisał(a):
Coś rzeczywiście jest nie tak - nie wyświetla mi się logo spoczynkowe - po prostu zostaje ostatni ekran jaki był. Ale urządzenie raczej startuje jak należy. Dziwne ...


Usuwałeś coś z preinstalowanych guidebooków? Przełączałeś na theme Crystal? Bo ja zdążyłam przeinstalować na 3.2, stwierdzić, że spróbuję jeszcze raz, wrócić na 4.0 i zobaczymy...

Czy problem z logo spoczynkowym miałeś od razu? Pytam tym bardziej, że na mobilread nie widziałam, by ktoś zgłaszał ten problem...


Ostatnio edytowano 28 lis 2012 21:51:19 przez YuukiSaya, łącznie edytowano 1 raz



28 lis 2012 21:49:11
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
Kurde, przełączyłem się na motyw Crystal4 i nagle zaczęło działać. Za diabła nie wiem o co chodzi ...


28 lis 2012 21:51:05
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2012 9:22:40
Posty: 92
eCzytnik: InkBOOK
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
MiPr napisał(a):
Kurde, przełączyłem się na motyw Crystal4 i nagle zaczęło działać. Za diabła nie wiem o co chodzi ...


A mi wczoraj przestało działaś po przełączeniu na Crystal4...


28 lis 2012 21:53:22
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
Na wszelki przypadek sprawdź czy masz ostatnią wersję tego motywu - autor aktualizował to kilka razy w ciągu ostatnich dni ...


28 lis 2012 21:59:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2012 9:22:40
Posty: 92
eCzytnik: InkBOOK
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
[/size]
MiPr napisał(a):
Na wszelki przypadek sprawdź czy masz ostatnią wersję tego motywu - autor aktualizował to kilka razy w ciągu ostatnich dni ...


Na razie (tfu tfu) działa na czystym systemie, będę obserwować.

Czy ktoś może mnie poinstruować/pokierować jak zrobić glówną stronę tak:

Obrazek


28 lis 2012 22:06:10
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
YuukiSaya napisał(a):
Czy ktoś może mnie poinstruować/pokierować jak zrobić glówną stronę tak:

Wydaje mi się, że to jest jeden z motywów, które działały na wersji 3.2 oprogramowania. Niestety Pocketbook postanowił "wyjść naprzeciw prośbom klientów" i tak "ulepszył oprogramowanie", że stare motywy na wersji 4.0 nie działają i nie ma wcale pewności, że będą działały tak jak poprzednio (nie ma gwarancji, że cała funkcjonalność będzie osiągalna). Tak więc na razie mamy jeden motyw: Crystal4. No dobra: dwa, bo jeszcze jest ten wbudowany ;) Jeśli więc zależy Ci na ekranie jak wyżej to obawiam się, że jedynym wyjściem jest powrót na wersję 3.2 ...


28 lis 2012 22:32:12
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2012 9:22:40
Posty: 92
eCzytnik: InkBOOK
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
MiPr napisał(a):
YuukiSaya napisał(a):
Czy ktoś może mnie poinstruować/pokierować jak zrobić glówną stronę tak:

Wydaje mi się, że to jest jeden z motywów, które działały na wersji 3.2 oprogramowania. Niestety Pocketbook postanowił "wyjść naprzeciw prośbom klientów" i tak "ulepszył oprogramowanie", że stare motywy na wersji 4.0 nie działają i nie ma wcale pewności, że będą działały tak jak poprzednio (nie ma gwarancji, że cała funkcjonalność będzie osiągalna). Tak więc na razie mamy jeden motyw: Crystal4. No dobra: dwa, bo jeszcze jest ten wbudowany ;) Jeśli więc zależy Ci na ekranie jak wyżej to obawiam się, że jedynym wyjściem jest powrót na wersję 3.2 ...


Przeżyję ;) Ale dzięki za wyjaśnienie.

Co do motywów - na pewno pojawią się nowe, kwestia czasu.


28 lis 2012 22:51:38
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012 19:55:38
Posty: 218
eCzytnik: Kobo Aura ONE
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
witam, poważnie zastanawiam się nad Pocketbookiem i mam kilka pytań na które za nic nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedzi, w recenzjach ludzie piszą o baterii, obudowie, przeglądarce, kalendarzu a nikt nie zająknie się o tym co najważniejsze, tj. o szczegółowych ustawieniach dot. czytania książki:

- czy w Pocketbook jest możliwość dokładnej zmiany wielkości czcionki co 1 pkt. (tak jak w programie Coolreader na Onyxach lub smartfonach)
- to samo pytanie dot. regulacji marginesów i interlinii - jak precyzyjnie można to ustawić, co 1 pkt. czy np. jak w Kindle są tylko 3 predefiniowane ustawienia
- czy tak dokładna zmiana wielkości jest możliwa co do każdej czcionki i każdego formatu e-booka?
- ile jest (mniej więcej) czcionek PL do wyboru w 622, czy czcionki działają w każdym formacie publikacji?

- czy jest możliwość aby nie wyświetlało się żadne menu, pasek postępu ani nr stron na ekranie czytania książki a cały ekran był zajęty jedynie tekstem?

_________________
kindle Touch->kindle Paperwhite->Kobo Aura HD->Kobo Aura H2O->Kobo Aura ONE


13 gru 2012 11:24:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
Cytuj:
- czy w Pocketbook jest możliwość dokładnej zmiany wielkości czcionki co 1 pkt. (tak jak w programie Coolreader na Onyxach lub smartfonach)


Skok zmiany wielkości jest zmienny. Między "8" a bodaj "16" można regulować z dokładnością do 1 punktu, potem do około "30" co dwa, a wyżej co cztery. Ale to w moim odczuciu w zupełności wystarcza, po prostu okolice "20" to już dużo.


Cytuj:
- to samo pytanie dot. regulacji marginesów i interlinii - jak precyzyjnie można to ustawić, co 1 pkt. czy np. jak w Kindle są tylko 3 predefiniowane ustawienia


W AdobeViever'ze z którego zwyczajowo korzystam, marginesy mogą mieć cztery wartości: ustawiony przez wydawcę, mały, średni i duży.
Interlinii jest kilkanaście do wyboru.


Cytuj:
- czy tak dokładna zmiana wielkości jest możliwa co do każdej czcionki i każdego formatu e-booka?


Na urządzeniu są dwa programy służące czytaniu - AdobeViever (pdf i epub jeśli się nie mylę) oraz fbreader (epub i cała reszta).
Ich funkcjonalność jest pod tym względem taka sama.


Cytuj:
- ile jest (mniej więcej) czcionek PL do wyboru w 622, czy czcionki działają w każdym formacie publikacji?


Około 15 - 20, ale zawsze można dodać nowe, bo urządzenie rozpoznaje czcionki używane przez komputer.
Eksiążki są wydawane w formatach epub/mobi i w nich nie ma problemów.


Cytuj:
- czy jest możliwość aby nie wyświetlało się żadne menu, pasek postępu ani nr stron na ekranie czytania książki a cały ekran był zajęty jedynie tekstem?


Z tego co widzę, to w najnowszym oprogramowaniu da się wyświetlanie odpowiednio ustawić.


13 gru 2012 19:03:58
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
Do informacji podanych powyżej może tylko dodam dwie rzeczy:

* Jest możliwe ustawienie "kroku zmiany czcionki" - dla jej powiększania/pomniejszania przy pomocy "szczypnięcia" - i tu można ustawić co 1, 2, 3, itd. Po ustawieniu kroku co 1 albo co 3 daje się wymusić pośrednią wielkość czcionki, tj. pomiędzy wielkościami dostępnymi z menu (np. ja przed chwilą ustawiłem wielkość 27 - dokładnie pomiędzy 26 i 28, które można ustawić z menu),

* Jeśli chodzi o możliwość zmiany czcionki to nie jestem pewien jak to działa z książkami epub, które mają czcionki "zaszyte" w środku.


13 gru 2012 21:50:19
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012 19:55:38
Posty: 218
eCzytnik: Kobo Aura ONE
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
właśnie widziałem że jest możliwość zmiany skoku regulacji czcionki, czyli ustawiając skok co 1 pkt. mamy nieograniczoną możliwość regulacji, niezależnie od rozmiaru czcionki, także tych rozmiarów powyżej 20 pkt. - czy tak?
Czy zmiana rozmiaru poprzez "szczypanie" jest precyzyjna, tj. czy nie przeskakuje od razu o kilka wielkości naraz zamiast o jedną? Gdzieś czytałem że ekran PB słabo reaguje i są problemy z tego typu gestami.

Jeszcze odnośnie marginesów: w AdobeViewer są 3 marginesy do wyboru a w FBReader...? Tyle samo czy więcej? Na smartfonie FBReader ma regulacje marginesu co 1 pkt. i to każdego z osobna, a tu?
Czy te marginesy są ustawione przez producenta jakoś sensownie, żeby nie marnować za dużo ekranu, czy tak jak w Kindle gdzie mamy beznadziejny wybór marginesu jedynie między: "duży", "ogromny" i "na pół ekranu", nie muszę dodawać że wybór jest tu iluzoryczny bo dwa ostatnie ustawienia są kompletnie nieprzydatne.

Ponoć interlinia w Pocketbooku jest regulowana co 5% - ?

_________________
kindle Touch->kindle Paperwhite->Kobo Aura HD->Kobo Aura H2O->Kobo Aura ONE


13 gru 2012 22:20:17
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
Na początku wydaje się, że zmiana wielkości czcionki przez szczypanie to porażka ale po prostu trzeba się tego nauczyć - e-papier to nie LCD i reaguje z opóźnieniem. Szczególnie istotna jest pierwsza chwila kiedy ekran jakby "głupieje" i "przeładowuje" się - trzeba mu dać chwilkę (sekundę, dwie) na przygotowanie. Po prostu kładziemy dwa palce na ekranie, czekamy aż ekran się przeczyści i potem powoli jedziemy palcami. Pospiech nie jest tu zalecany ;)

Ogólnie - w tym wypadku naprawdę żałuję, że PB nie "poszedł" w zdublowane sterowanie - co im szkodziło dodać "wybierak pięciopozycyjny" tak jak w modelach 611/613? W ten sposób mogli osiągnąć dwa cele: lepsze sterowanie (np. zmiana wielkości czcionki poprzez wciskanie góra/dół, alternatywna obsługa menu) oraz wsteczną kompatybilność z istniejącymi aplikacjami (tymi pisanymi społecznosciowo). Obecnie niektóre aplikacje nie działają bo zostały napisane tak, że są obsługiwane przez przyciski a nie dotyk. Niestety. Hmm, może do pewnego stopnia da się to obejść przy pomocy mapowania klawiszy?

Utawień marginesów są trzy poziomy - zarówno w FBReader-że jak i Adobe Viewer-że. W tym pierwszym margines "mały" oznacza tekst w zasadzie tuż przy ramce, co może być nawet za blisko jeśli oświetlenie pada z boku - cień ramki może przeszkadzać. Osobiście ustawiłem sobie na "średni".

Z rego co widzę to interlinia ma następujące ustawienia: 70, 80, 90, 100, 120, 150, 200.

EDITED: zapomniałem dopisać, że "szczypanie" jedzie przez cały dozwolony zakres wielkości czcionek.


13 gru 2012 22:48:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 229 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: