Teraz jest 29 mar 2024 17:28:21




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 229 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Następna strona
Czytnik Pocketbook 622 ? 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
JanJ napisał(a):
i62, ale właśnie głosy z forum mnie wychamowały, bo z instalowaniem słowników są tam PONOĆ poważne trudności (zainstalowane słowniki nie działają)
Hmm, dobrze że widzę słowo "ponoć" ;) Wiadomo, że jak ktoś wrzuci słownik w innym formacie to nie zadziała. Mam Onyx Boox i jakikolwiek słownik w formacie StarDict wrzuciłem, to mi działa. Może lepiej się dopytać tych, którzy używają?
Powtórzę dla pewności: w Onyx Boox, słowniki w formacie StarDict działają.
Problem może być z dostępnością niektórych wersji i rzadkich połączeń językowych, ale są też narzędzia do tego formatu.
Dodam jeszcze, że ich ilość nie jest ograniczona, można przełączać się z dowolnego na dowolny w trakcie czytania/używania.

_________________
W Obrazek też ;)


03 paź 2012 20:37:04
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2012 17:58:17
Posty: 20
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
airs napisał(a):
... Może lepiej się dopytać tych, którzy używają?
Powtórzę dla pewności: w Onyx Boox, słowniki w formacie StarDict działają.
Problem może być z dostępnością niektórych wersji i rzadkich połączeń językowych, ale są też narzędzia do tego formatu.
Dodam jeszcze, że ich ilość nie jest ograniczona, można przełączać się z dowolnego na dowolny w trakcie czytania/używania.

Dziękuję...
Ależ ja pytałem "tych, którzy używają..." ! Ale tylko Ty odpowiedziałeś :D
Gdybyś jeszcze wiedział, gdzie takie "pełne" słowniki mozna znaleźć... to byłbym :D :D

_________________
Pozdrowienia
JanJ


03 paź 2012 20:55:33
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
JanJ napisał(a):
Gdybyś jeszcze wiedział, gdzie takie "pełne" słowniki mozna znaleźć...
Przypomina mi się wątek z tego forum:
http://forum.eksiazki.org/programy-i-dodatki-f175/slownik-t11620.html
http://forum.eksiazki.org/programy-i-dodatki-f175/cale-mnostwo-slownikow-do-boox-ow-t10540.html
też kilka tu: http://chomikuj.pl/Onyx_BOOX/Pliki/dicts (nie wiem na jakich licencjach).

_________________
W Obrazek też ;)


03 paź 2012 21:56:03
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lis 2009 15:32:20
Posty: 58
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Boox60, FujitsuT4310, PB603, PB622
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
JanJ napisał(a):
Cytuj:
Nie gniewaj się ;)

Ależ się nie gniewam! (No może trochę za to, że nie wiesz, że Ellen Ripley to kobieta ;)) Sama czytam tylko po angielsku więc znajomość 3 języków w stopniu umożliwiającym w miarę swobodne czytanie to naprawdę dla mnie WOW.
Na codzień używam Booxa60, stąd wiem, że poprawnie skonstruowane słowniki w formacie stardict na Booxach śmigają bez problemów.
W PB622 dostępny slownik Ang-Pol jest na potrzeby mojej drugiej połowy wystarczający, stąd nie robiłam prób z innymi zewnętrznymi słownikami.
Z ciekawości wrzucę dziś wieczorem moje slowniki stardict do PB622 i sprawdzę czy (i jak) działają.

Edit: Jak skonwertować słowniki StarDict (i nie tylko) do formatu słowników PB dokładnie opisano w wątku http://forum.eksiazki.org/pocketbook-f169/pocketbook-i-slowniki-t12350.html. Działa bez problemu na moim PB622 fw. 4.0. Gotowe słowniki (pliki dic) wystarczy umieścić w katalogu system/dictionaries/.


Ostatnio edytowano 02 gru 2012 16:33:51 przez EllenRipley, łącznie edytowano 1 raz



04 paź 2012 10:22:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2012 17:58:17
Posty: 20
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
EllenRipley napisał(a):
...(No może trochę za to, że nie wiesz, że Ellen Ripley to kobieta ;)) ... nie robiłam prób z innymi zewnętrznymi słownikami.

A..... to wiele wyjaśnia :lol: :lol: A Kopernik też był kobietą... ;) Ksywka zwykle nie ma płci. Gdybyś napisała tą drugą część zdania, byłoby od poczatku wszystko jasne. No, ale skoro jesteś Kopernikiem... :P

_________________
Pozdrowienia
JanJ


04 paź 2012 16:06:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 wrz 2011 18:11:14
Posty: 10
eCzytnik: Pocketbook 622
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
Mam takie pytanko, czy ktoś wie jak włączyć kalendarz na całą stronę w podstawowym temacie :?


13 paź 2012 9:51:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2012 15:06:15
Posty: 9
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
Witam,

mam pytanie czy w waszych PB622 gdy czytacie i przechodzicie do następnej strony zdarza się ze przewija znowu tą samą stronę, zamiast przechodzić do następnej? Gdy dotykam ekranu po prawej stronie czesto zamiast poakzac następną stronę odświerza się ta sama strona albo nawet cofa się o kilka stron. To samo gdy dotykam po lewej stronie żeby cofnąć to czasem mi do przodu przeskakuje. To chyba nie jest normalne? dodam że czytam teraz książke w formacie epub, innych formatow jeszcze nie testowałam bo to nowy czytnik.


09 lis 2012 0:23:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lip 2012 18:51:39
Posty: 58
eCzytnik: pocketbook 622
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
żeby cofnać, trzeba dotknać, ekranu, czy to z prawej czy zlewej, ale na dole, natomiast dotknięcie pośrodku z lewej czy prawej przyjdzie do przodu. o kilka nigdy nie przeskoczyło mi, czasami 2, ale wyrażnie za lekko dotknałem i zadrżała ręka... jak podwójne kliknięcie.


09 lis 2012 18:34:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
Agis7 napisał(a):
Witam,

mam pytanie czy w waszych PB622 gdy czytacie i przechodzicie do następnej strony zdarza się ze przewija znowu tą samą stronę, zamiast przechodzić do następnej? Gdy dotykam ekranu po prawej stronie czesto zamiast poakzac następną stronę odświerza się ta sama strona albo nawet cofa się o kilka stron. To samo gdy dotykam po lewej stronie żeby cofnąć to czasem mi do przodu przeskakuje. To chyba nie jest normalne? dodam że czytam teraz książke w formacie epub, innych formatow jeszcze nie testowałam bo to nowy czytnik.


Jeśli chodzi o te odświeżanie stron zamiast przechodzenia do następnej, to takie zjawisko występuje u mnie bezpośrednio po odblokowaniu urządzenia. Kiedy na chwilę wyłączam przyciski i funkcje ekranu dotykowego. Moim zdaniem to nic niezwykłego, że tak powiem ten typ tak ma.


10 lis 2012 10:42:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lis 2012 15:06:15
Posty: 9
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
dzięki za odpowiedź;]


10 lis 2012 14:24:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
Taka mała uwaga jeśli chodzi o najnowszą aktualizację oprogramowania...
Otóż po jej wgraniu może się okazać, że nie ma niektórych grafik menu i zamiast nich pokazuje "braki".
Aby czytnik nadawał się do użytku polecam wgrać temat "Crystal4":
http://www.mobileread.com/forums/showth ... p?t=188665

Musi on być wgrany do katalogu system\themes .


27 lis 2012 21:32:29
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
No właśnie - tak cichcem pojawiła się oficjalna wersja oprogramowania w wersji 4 - właśnie ściągnąłem ze stron PB i zainstalowałem :D

@Krzysztof - z tym Crystal4 mam mieszane uczucia - czytnik jakby stracił stabilność gdy używałem tego tematu. W szczególności miewał nieoczekiwane problemy z wyłączaniem (pozostawał widoczny ostatni ekran i to w dodatku z klepsydrą, zamiast ekranu "spoczynkowego") i potem zdarzało się, że czytnik "wstawał" z czystym ekranem. Ponowne wyłączenie/włączenie przywracało normalny wygląd ale bez zapamiętanych ostatnich czytanych pozycji - tak jakby konfiguracja się wyczyściła. Ale może to ja coś namieszałem wcześniej - nieopatrznie zainstalowałem tematy do wersji 3 ...


28 lis 2012 0:36:42
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2012 9:22:40
Posty: 92
eCzytnik: InkBOOK
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
MiPr napisał(a):
No właśnie - tak cichcem pojawiła się oficjalna wersja oprogramowania w wersji 4 - właśnie ściągnąłem ze stron PB i zainstalowałem :D

@Krzysztof - z tym Crystal4 mam mieszane uczucia - czytnik jakby stracił stabilność gdy używałem tego tematu. W szczególności miewał nieoczekiwane problemy z wyłączaniem (pozostawał widoczny ostatni ekran i to w dodatku z klepsydrą, zamiast ekranu "spoczynkowego") i potem zdarzało się, że czytnik "wstawał" z czystym ekranem. Ponowne wyłączenie/włączenie przywracało normalny wygląd ale bez zapamiętanych ostatnich czytanych pozycji - tak jakby konfiguracja się wyczyściła. Ale może to ja coś namieszałem wcześniej - nieopatrznie zainstalowałem tematy do wersji 3 ...


Myślisz, że to sprawka tematu? Bo mam dokładnie to samo, a żadnych tematów dla 3 nie instalowałam... Generalnie nie pojawia się grafika ustawiona dla wyłączania, jest to albo ostatnia strona (wygląda, jakby sprzęt złapał zawieszkę) albo czysta strona.

edit.
Po powrocie na Constrast i resecie wciąż to samo. Chyba jakiś bug w tej wersji firmware'u.


28 lis 2012 9:29:26
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
YuukiSaya napisał(a):
Myślisz, że to sprawka tematu? Bo mam dokładnie to samo, a żadnych tematów dla 3 nie instalowałam... Generalnie nie pojawia się grafika ustawiona dla wyłączania, jest to albo ostatnia strona (wygląda, jakby sprzęt złapał zawieszkę) albo czysta strona.

edit.
Po powrocie na Constrast i resecie wciąż to samo. Chyba jakiś bug w tej wersji firmware'u.

Aktualizację do oficjalnej wersji przeprowadziłem dopiero wczoraj wieczorem więc się nie wypowiem jeszcze - nie miałem szansy użyć czytnika. Jednak na wcześniejszej wersji "pre-release" oprogramowania miałem następujący efekty:
1) Przy wyłączeniu czytnik nie wyświetla obrazka "spoczynkowego",
2) Wciśnięcie przycisku włączania czasem startuje czytnik "normalnie", ale zgubione są ostatnio czytane pozycje, albo zgubione informacje na jakiej stronie książka była czytana (czyli książka była otwierana na stronie tytułowej),
3) Czasem jednak dostawałem czysty czytnik - z jakimś szczątkowym widokiem paska stanu na dole. Zadnego menu, żadnej listy nowości. Charakterystyczne było to, że wciśnięcie (i być może przytrzymanie) klawisza menu (tego po prawej) powodowało pojawienie się menu kontekstowego o widgetach. Warto dodać, że dokładnie taki efekt miałem gdy ustawiłem któryś z tematów dla softu w wersji 3.
Zamiana tematu na domyślny (Contrast) i restart urządzenia tak aby wszystko się przeładowało jak należy spowodowała, ze efekty przestały się pojawiać. Dlatego myślę, że powodem może być ten nieszczęsny temat - niby jest przystosowany do wersji 4 ale chyba jednak nie do końca.

Dlatego moja propozycja: ustaw sobie Contrast jako temat, po chwili wyłącz czytnik, włącz go ponownie - to powinno spowodować, że temat wczyta się jak należy. Możesz spróbować usunąć i dodać profile - może tu się coś pochrzaniło? Jeśli to nie pomoże to reset "wykałaczką przez dziurkę" ;)


28 lis 2012 10:05:08
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lis 2012 9:22:40
Posty: 92
eCzytnik: InkBOOK
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
MiPr napisał(a):
YuukiSaya napisał(a):
Myślisz, że to sprawka tematu? Bo mam dokładnie to samo, a żadnych tematów dla 3 nie instalowałam... Generalnie nie pojawia się grafika ustawiona dla wyłączania, jest to albo ostatnia strona (wygląda, jakby sprzęt złapał zawieszkę) albo czysta strona.

edit.
Po powrocie na Constrast i resecie wciąż to samo. Chyba jakiś bug w tej wersji firmware'u.

Aktualizację do oficjalnej wersji przeprowadziłem dopiero wczoraj wieczorem więc się nie wypowiem jeszcze - nie miałem szansy użyć czytnika. Jednak na wcześniejszej wersji "pre-release" oprogramowania miałem następujący efekty:
1) Przy wyłączeniu czytnik nie wyświetla obrazka "spoczynkowego",
2) Wciśnięcie przycisku włączania czasem startuje czytnik "normalnie", ale zgubione są ostatnio czytane pozycje, albo zgubione informacje na jakiej stronie książka była czytana (czyli książka była otwierana na stronie tytułowej),
3) Czasem jednak dostawałem czysty czytnik - z jakimś szczątkowym widokiem paska stanu na dole. Zadnego menu, żadnej listy nowości. Charakterystyczne było to, że wciśnięcie (i być może przytrzymanie) klawisza menu (tego po prawej) powodowało pojawienie się menu kontekstowego o widgetach. Warto dodać, że dokładnie taki efekt miałem gdy ustawiłem któryś z tematów dla softu w wersji 3.
Zamiana tematu na domyślny (Contrast) i restart urządzenia tak aby wszystko się przeładowało jak należy spowodowała, ze efekty przestały się pojawiać. Dlatego myślę, że powodem może być ten nieszczęsny temat - niby jest przystosowany do wersji 4 ale chyba jednak nie do końca.

Dlatego moja propozycja: ustaw sobie Contrast jako temat, po chwili wyłącz czytnik, włącz go ponownie - to powinno spowodować, że temat wczyta się jak należy. Możesz spróbować usunąć i dodać profile - może tu się coś pochrzaniło? Jeśli to nie pomoże to reset "wykałaczką przez dziurkę" ;)


Wypróbowałam to wszystko i nic. Wieczorem wrzucam 3.2 i poczekam na stabilniejszą wersję. No chyba, że proponujesz skasowanie pliku Crystal z czytnika...


28 lis 2012 10:29:22
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 229 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 16  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: