Teraz jest 19 mar 2024 6:59:17




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 229 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Następna strona
Czytnik Pocketbook 622 ? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
Tak dla informacji.
Są działające tematy. Jeśli się nie mylę umożliwiają przełączanie użytkowników bez wychodzenia do menu konfiguracji.

http://www.mobileread.com/forums/showth ... p?t=188665


01 wrz 2012 22:55:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 31 lip 2012 10:18:13
Posty: 3
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
t3d napisał(a):


Bardzo dziękuję za poradę. Przepraszam, że tak późno odpisuje.

Czytnik ma wbudowane kilka rodzajów zbliżeń do pdf'ów: dopasuj szerokość, ręczne ustawienie przybliżenia, tryb reflow, oraz dwie kolumny (zbliżenie na lewy górny róg, lewy dolny, prawy górny, prawy dolny i następna strona). W przypadku artykułów z jedną kolumną można też obrócić ekran czytnika o 90*, że zwiększa się szerokość wyświetlacza co pozwala na całkiem przyjemne czytanie takich dokumentów.

Co prawda przeszkadza mi ten pasek na dole bo gdy ustawia tryb dopasowania szerokości dokumenty do ekranu to 99% strony jest wyświetlane i zmiana strony na następną pojawia się tylko stopka z numerem strony albo kawałek stopki. Czy można jakoś ukryć ten pasek, żeby nie był wyświetlany cały czas?

Już ponad miesiąc mam PB622 i jestem zadowolony. Nie napiszę, że bardzo bo pod dwoma względami rozczarowałem się tym urządzeniem. Jeżeli chodzi o czytnik to jestem zadowolony, bardzo dobrze mi się czyta książki (pod warunkiem, że nie jest to pdf oraz źle skonwertowany epub).

Jak napisałem wcześniej nie jestem zadowolony z dwóch rzeczy:

Rozczarował mnie bardzo odtwarzacz. Czytałem, że jest prymitywny ale to co zobaczyłem przeraziło mnie. Tylko 5 przycisków: Play/Pausa, Next, Previous, Głośniej, Ciszej. Brak możliwości tworzenia playlist i wczytywanie wszystkich utworów do jednej głównej playlisty. Jak dla mnie jest to zbyt duży prymityw.

Druga sprawa. Po takim urządzeniu spodziewałem się jakiegoś wbudowanego organizera. Nic wielkiego taki kalendarz, gdzie mogę zapisać jakieś wydarzenie, notatkę albo coś innego. Niestety nie ma nic takiego. Nigdzie też nie było napisane, że coś takiego miało być, ale rozczarowałem się brakiem takiej aplikacji bo nawet w najprostszym telefonie jest coś takiego.

Ale miało być to elektroniczne urządzenie do czytania książek elektronicznych i pod tym względem sprawuje się całkiem dobrze. Każda inna sprawa to już jest dodatek. Taka wisienka na torcie.

Pozdrawiam


23 wrz 2012 11:34:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
Raczej zleżała ta wisienka, ale to raczej wszystkie czytniki jeśli mają już odtwarzacz to raczej nie grzeszy on mnogością funkcji.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


23 wrz 2012 12:13:46
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lip 2012 18:51:39
Posty: 58
eCzytnik: pocketbook 622
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
I sam sobie odpowiedziałeś, to jest czytnik, i jeśli już ma odtwarzacz, to do słuchania audiobooków, a nie piosenek :))


23 wrz 2012 17:59:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2012 17:58:17
Posty: 20
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
Krzysztof Kopeć napisał(a):
Mój egzemplarz dotarł do mnie w poprzedni poniedziałek i jest wykorzystywany w każdej wolnej chwili...

Ponieważ już dość długo używasz 622, mam pytania:
1. Czy korzystasz ze słownków i jak to dokładnie wygląda? Pytam dlatego, że przeczytałem instrukcję na stronie dystrybutora i podany tam opis jest dość lakoniczny. Wynika z niego, że aby skorzystać ze słownika, trzeba szukane słowo wpisać z klawiatury, po otwarciu słownika, Z kolei na filmiku w youtube pokazano stosowanie słownika w ten sposób, że zaznacza się słowo w tekście, klika i przechodzi ono automatycznie do słownika. Jak to jest w rzeczywistości?

2. Czy próbowałeś zainstalowac nowy słownik? Z informacji wynika, że trzeba wówczas odinstalowac jeden z obecnych (mogą być tylko 4 słowniki)
Jestem w przededniu kupna czytnika a słowniki mają dla mnie zasadnicze znaczenie

_________________
Pozdrowienia
JanJ


30 wrz 2012 23:09:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lis 2009 15:32:20
Posty: 58
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Boox60, FujitsuT4310, PB603, PB622
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
JanJ napisał(a):
1. Czy korzystasz ze słownków i jak to dokładnie wygląda? Pytam dlatego, że przeczytałem instrukcję na stronie dystrybutora i podany tam opis jest dość lakoniczny. Wynika z niego, że aby skorzystać ze słownika, trzeba szukane słowo wpisać z klawiatury, po otwarciu słownika, Z kolei na filmiku w youtube pokazano stosowanie słownika w ten sposób, że zaznacza się słowo w tekście, klika i przechodzi ono automatycznie do słownika. Jak to jest w rzeczywistości?


W otwartej książce z menu wybierasz słownik. Następnie zaznaczasz (wystarczy dotknąć palcem) słowo w tekście i pojawia się tłumaczenie w oknie słownika.
Działa bardzo sprawnie.

JanJ napisał(a):
2. Czy próbowałeś zainstalowac nowy słownik? Z informacji wynika, że trzeba wówczas odinstalowac jeden z obecnych (mogą być tylko 4 słowniki)
Jestem w przededniu kupna czytnika a słowniki mają dla mnie zasadnicze znaczenie


Instalacja słowników jest trywialna. Wystarczy w ustawieniach usunąc jeden ze słowników niepotrzebnych (odkliknąć go na liście) a potem zainstaować nowy zgodnie z instrukcją na stronie pocketbook.pl. Nie ma z tym żadnych problemów.


01 paź 2012 12:35:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2012 17:58:17
Posty: 20
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
Cytuj:
skyisover87...Do onyksów z reguły dają...

Czy mozesz zdradzić jaka firma dodaje do onyxa etui? Przeszperałem Internet i sklepy w W-wie - nigdzie niedaja.... :cry:

_________________
Pozdrowienia
JanJ


01 paź 2012 20:51:29
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
A to chyba zależy - ten biały i62 bywał na początku sprzedawany w ofercie łączonej razem z etui.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


01 paź 2012 21:01:46
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2012 17:58:17
Posty: 20
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
EllenRipley napisał(a):
...Instalacja słowników jest trywialna. Wystarczy w ustawieniach usunąc jeden ze słowników niepotrzebnych (odkliknąć go na liście) a potem zainstaować nowy zgodnie z instrukcją na stronie pocketbook.pl. Nie ma z tym żadnych problemów.

Hmm...Dostałem taka informcję z serwisu P:


Witam serdecznie,
...niestety nie mamy filmu o słownikach. Słownik działa w dwóch trybach: 1. otwieramy aplikację słownika, wpisujemy z klawiatury słowo i uzyskujemy tłumaczenie. 2. Gdy czytamy książkę, z książki uruchamiamy podprogram słownik, a następnie wskazujemy palcem w treści słowo, które chcemy przetłumaczyć. Poniżej wyświetla się tłumaczenie. Aby doinstalować słownik nie trzeba odinstalowywać żadnych z istniejących.
Czytniki w Warszawie można obejrzeć w salonach Sferis. ..
Pozdrawiam
Marcel Sowiak
71media technical support


Nawiasem mówiąc, w Sferisie to obejrzeć nic nie można :lol:
No, to już nie wiem, kto ma rcję... :o

_________________
Pozdrowienia
JanJ


01 paź 2012 21:40:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lis 2009 15:32:20
Posty: 58
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Boox60, FujitsuT4310, PB603, PB622
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
No ale jaki jest problem? Skoro nie trzeba odinstalowywać innych slowników to chyba nawet lepiej.
Po prostu jest lista slowników w ustawieniach, na której zaznaczasz/odznaczasz te słowniki z których korzystasz/nie korzystasz.


02 paź 2012 13:16:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2012 17:58:17
Posty: 20
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
EllenRipley napisał(a):
No ale jaki jest problem? Skoro nie trzeba odinstalowywać innych slowników to chyba nawet lepiej.
Po prostu jest lista slowników w ustawieniach, na której zaznaczasz/odznaczasz te słowniki z których korzystasz/nie korzystasz.

Problemu to nie ma. Ale z Twojej informacji wynikało jasno, że liczba słowników jest ograniczona (4 ?), i aby zainstalować nowy slaownik, trzeba odinstalowąać inny. A tak nie jest. Po prostu uwierzyłem, że masz w tym zakresie doświadczenie...

_________________
Pozdrowienia
JanJ


02 paź 2012 18:23:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lip 2012 18:51:39
Posty: 58
eCzytnik: pocketbook 622
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
To chyba pomyłka słownika z TTS czyli głosami które czytają, tych są 4.


02 paź 2012 21:13:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2012 17:58:17
Posty: 20
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
qxmarek napisał(a):
To chyba pomyłka słownika z TTS czyli głosami które czytają, tych są 4.

Też tak sadzę. Ale EllenRipley pisał(a) o słownikach właśnie... Po prostu trzeba mieć ograniczone zaufanie do forumowiczów ;)

_________________
Pozdrowienia
JanJ


03 paź 2012 14:25:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lis 2009 15:32:20
Posty: 58
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Boox60, FujitsuT4310, PB603, PB622
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
JanJ napisał(a):
Też tak sadzę. Ale EllenRipley pisał(a) o słownikach właśnie... Po prostu trzeba mieć ograniczone zaufanie do forumowiczów ;)

A tak, przepraszam bardzo. Muszę się pokajać. qxmarek ma rację, chodzi o języki TTS, na słowniki nie ma ograniczeń.

Z Twojej dociekliwości w tym temacie wnioskuję, że będziesz czytał w co najmniej czterech językach :o. Imponujące.
Inaczej nie rozumiem po co drążyć tak mało istotny detal (co za różnica ile slowników jest dostępnych?).
Zdecydowanie ważniejsza wydaje się być funkcjonalność i łatwość ich obsługi, a ta jest IMHO zadowalająca.
Ale najlepiej pojedź do Sferisa czy gdzie tam w Warszawce można sobie czytniki PB obejrzeć.
W końcu jak ostrzegali w X-Files "TRUST NO ONE" (ale ale ... po co w takim razie prosisz o pomoc na forum :?).


03 paź 2012 16:54:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2012 17:58:17
Posty: 20
Post Re: Czytnik Pocketbook 622 ?
Cytuj:
...chodzi o języki TTS, na słowniki nie ma ograniczeń...Z Twojej dociekliwości w tym temacie wnioskuję, że będziesz czytał w co najmniej czterech językach ...W końcu jak ostrzegali w X-Files "TRUST NO ONE" (ale ale ... po co w takim razie prosisz o pomoc na forum :?).

Nie gniewaj się ;) Możemy obejść się bez złośliwości... :klotnia:
Z czytnika będą korzystały 2 osoby. Potrzebne są słowniki ang-pol, pol-ang, ros-po, pol-ros, hisz-pol i pol-hisz. Razem 6. Byłem w przededniu kupienia i62, ale właśnie głosy z forum mnie wychamowały, bo z instalowaniem słowników są tam PONOĆ poważne trudności (zainstalowane słowniki nie działają). Dlatego pytałem na forum... W międzyczasie napisałem do serwisu P i otrzymałem natychmiastową odpowiedź. Opublikowałem ją, aby była w tym temacie jasność. Ja do Ciebie nie mam pretensji, odpowiedziałeś tak jak wiedziałeś... Ale stąd wniosek, że - jeżeli to możliwe - należy sprawdzić u źródła. Nie zawsze jest to możliwe, bo niektóre "źródła" stosuja zasadę "przemawiał dziad do obrazu...". Wtedy pozostaje forum.
O obejrzeniu czytnika w Sferisie możesz zapomnieć. Bywam w tym sklepie dość czesto, czasami nawet coś kupuję :lol: Ze sprzedawcami jestem poniekąd zaprzyjaźniony. Można tylko obejrzeć pudełko.

_________________
Pozdrowienia
JanJ


03 paź 2012 19:28:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 229 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron