Teraz jest 28 mar 2024 22:57:57




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
[rozwiązany] X61S - znikające foldery z pamięci czytnika 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lis 2011 23:44:02
Posty: 64
eCzytnik: Kindle 4 Touch, Kindle Paperwhite 4
Post [rozwiązany] X61S - znikające foldery z pamięci czytnika
Pożyczyłem córce na wakacje czytnik i dziś dostałem rozpaczliwy telefon, że po włączeniu zniknęły jej wszystkie foldery z książkami, a strona główna wygląda tak:

https://mail-attachment.googleuserconte ... M1m31Snw9o

Zniknął folder "Publikacje" zawierający książki i samoczynnie zmienił się wygląd strony. Nie korzystamy s karty SD, wszystko jest w pamięci czytnika. Oczywiście nie mając komputera nie była w stanie sprawdzić rzeczywistej zawartości czytnika. Mnie na odległość też trudno było cokolwiek poradzić, tym niemniej kazałem jej otwierać po kolei wszystkie foldery ze strony głównej i ku naszemu zaskoczeniu okazało się, że w jednym z nich (nie pamiętam już w którym) siedziały sobie nasze "Publikacje". Oczywiście wszystko z innym układem niż pierwotnie (teraz są ikony, a było jakoś po 5 czy 6 książek jedna pod drugą) i bez zapamiętanej ostatnio czytanej strony.
Wszystko to odbyło się samoistnie po zwykłym włączeniu wyłączonego wcześniej czytnika.
Czy to jakiś kolejny psikus softu? Co można teraz zrobić, żeby przywrócić stan poprzedni i jak zapobiegać takim niespodziankom na przyszłość?


19 sie 2012 0:23:13
Zobacz profil
Post Re: X61S - znikające foldery z pamięci czytnika
Niestety link do załącznika z poczty Gmail nie jest widoczny dla nikogo innego oprócz właściciela.
emindflow napisał(a):
w jednym z nich (nie pamiętam już w którym) siedziały sobie nasze "Publikacje". Oczywiście wszystko z innym układem niż pierwotnie (teraz są ikony, a było jakoś po 5 czy 6 książek jedna pod drugą) i bez zapamiętanej ostatnio czytanej strony.
Pisząc w ciemno, myślę, że zresetowały się ustawienia czytnika do domyślnych.
Katalogi z pamięci flash czytnika dostępne są pod ikonką "Pamięć wewnętrzna".
Sposób wyświetlania zawartości pamięci/karty zmienia się w Menu -> Widok. Dostępny są widoki: Ikony, Szczegóły i Lista. Prawdopodobnie przełączyło się na "Ikony".

Jeśli zrobił się samoistny reset i w dodatku czytnik nie pamięta ostatnio czytanej strony po wyjściu z książki i ponownym otwarciu to było by to niepokojące i wymagało kontaktu z serwisem (można by to ocenić po obejrzeniu zdjęcia). Możliwe jest jednak, że taka sytuacja nastąpiła po czyjejś (umyślnej lub nieumyślnej) ingerencji w ustawienia czytnika. O zmianie widoku katalogów już pisałem, natomiast jeśli zmienimy domyślny program (taka opcja) dla danego formatu to nowy program "nie zna" miejsca ostatniego czytania otwartej przed zmianą książki, tylko otworzy ją na pierwszej stronie. Po powrocie, w ustawieniach do poprzedniej aplikacji, książki otwierane przed zmianą, znów się otworzą na zapamiętanej stronie.

Trzeba sprawdzić zachowanie czytnika po powrocie.


20 sie 2012 19:11:01
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lis 2011 23:44:02
Posty: 64
eCzytnik: Kindle 4 Touch, Kindle Paperwhite 4
Post Re: X61S - znikające foldery z pamięci czytnika
Dziękuję za szybką odpowiedź panie Robercie.
O tym, że reset był samoistny wiem z relacji córki, ale jak było naprawdę głowy nie dam. Nie była sama, więc pod jej nieobecność ktoś mógł majstrować. Jutro wieczorem będę miał możliwość zobaczyć wszystko osobiście.
Nie miałem pojęcia, że tę fotkę tylko ja widzę, więc jeszcze jedno pytanie. Całe menu jest teraz w języku angielskim i nie pamiętam, czy to też się zmienia w ustawieniach, bo wydawało mi się, że od początku miałem po polsku


20 sie 2012 20:37:02
Zobacz profil
Post Re: X61S - znikające foldery z pamięci czytnika
emindflow napisał(a):
Całe menu jest teraz w języku angielskim i nie pamiętam, czy to też się zmienia w ustawieniach, bo wydawało mi się, że od początku miałem po polsku
Tak, po resecie ustawia się angielski domyślnie.
Zmienić można w Menu -> Settings -> Language.


20 sie 2012 20:45:50
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lis 2011 23:44:02
Posty: 64
eCzytnik: Kindle 4 Touch, Kindle Paperwhite 4
Post Re: X61S - znikające foldery z pamięci czytnika
Dzięki, mam wrażenie, ze Pańska diagnoza co do przyczyny zaistniałej sytuacji jest trafna.
W jaki sposób można spowodować samoistny reset, a jak robi się to w sposób świadomy?
Czy podczas tego resetu zachowują się w czytniku wgrane wcześniej czcionki?


20 sie 2012 21:49:37
Zobacz profil
Post Re: X61S - znikające foldery z pamięci czytnika
emindflow napisał(a):
Czy podczas tego resetu zachowują się w czytniku wgrane wcześniej czcionki?
Taki samoczynny reset ustawień nie powinien się zdarzać. Jeśli się to będzie powtarzać, czytnik należało by zgłosić do serwisu.
Wgrane czcionki ani pliki nie znikają - to inny obszar pamięci czytnika.
W takich sytuacjach zawsze zalecam jednak zrobienie sobie kopii zawartości pamięci wewnętrznej dostępnej dla użytkownika.

Jeszcze dla formalności zapytam, czy w czytniku jest najnowsze oprogramowanie z naszej strony: v.1.7 20120514, bo była starsza wersja oprogramowania z którą zdarzały się resety.


21 sie 2012 14:18:19
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lis 2011 23:44:02
Posty: 64
eCzytnik: Kindle 4 Touch, Kindle Paperwhite 4
Post Re: X61S - znikające foldery z pamięci czytnika
Na pewno to nie jest najnowsza wersja softu. Ostatnią aktualizację robił mi serwis podczas naprawy na początku roku (luty? marzec?).


21 sie 2012 15:31:29
Zobacz profil
Post Re: X61S - znikające foldery z pamięci czytnika
Bardzo proszę zrobić aktualizację z naszej strony do wersji 1.7 20120514 - ta wersja jest naprawdę dopracowana i pozwala pewnie używać czytnika w całym zakresie wszystkich funkcji (pozostaje tylko wybudzanie dowolnym klawiszem z uśpienia, co jest problemem procesora i na co nie mamy wpływu).


21 sie 2012 17:14:49
Użytkownik

Dołączył(a): 07 lis 2011 23:44:02
Posty: 64
eCzytnik: Kindle 4 Touch, Kindle Paperwhite 4
Post Re: X61S - znikające foldery z pamięci czytnika
Czytnik właśnie przyjechał. Obejrzałem go i jest dokładnie tak jak sugerował pan Robert. W ciągu kilku minut przywróciłem wszystko do stanu sprzed awarii. Przy okazji sprawdziłem soft i ma 20120301, nawiasem mówiąc poprzedni był lepszy, nawet wybudzanie działało jak trzeba.
Dziękuję za pomoc i wszystkie rady, nowy soft wgram przy jakiejś okazji, chociaż nie ukrywam swoich obaw:)


21 sie 2012 18:42:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: