Teraz jest 28 mar 2024 17:06:01




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Soft BOOX I62 Espresso w wersji 1.8 z 23.03.2013 r. 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sty 2013 16:38:03
Posty: 6
Post Soft BOOX I62 Espresso w wersji 1.8 z 23.03.2013 r.
Witam,
czy ktoś już zainstalował nowy soft? Czy są jakieś znaczące zmiany?


26 mar 2013 16:34:27
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 mar 2012 6:23:07
Posty: 41
Post Re: Soft BOOX I62 Espresso w wersji 1.8 z 23.03.2013 r.
Pierwsze co widzę, to usunięto byk w wyświetlaniu wykazu książek na karcie SD: teraz wykaz wyświetla sie od początku czyli od A i nie ma wcześniejszego błędu, że lista łądowała się w okolicach M a pasek mylnie wskazywał, że to początek zbioru.
Pod nowym Adobe PDF Readerem wystawiono więcej funkcji bezpośrednio na dolny pasek. Komunikat przy zamykaniu książki, że zaraz zostanie zamknięta książka i czy na pewno, nadal w języku angielskim, mimo że interface ustawione na język polski. Dzielenia słów w języku polskim brak.

Poza tym - może autosugestia - jakby gładziej czy szybciej chodziło. Generalnie moja ocena in plus, chociaż znowu muszę sobie po swojemu powstawiać czcionki, ustawienia CoolReadera i FB2 i wygaszacze i ekran startowy i tak dalej.


26 mar 2013 23:41:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 mar 2013 8:59:52
Posty: 2
Post Re: Soft BOOX I62 Espresso w wersji 1.8 z 23.03.2013 r.
Jest dość dużo kosmetycznych zmian:
Przywrócono ikonkę stanu baterii w FBreaderze.
CoolReader jest teraz zintegrowany z systemem i otwarte przez niego pliki są umieszczane na liście ostatnio otwartych.
Poprawiono działanie słownik, zmieniono ikonkę przerzucania słownika z góry na dół i odwrotnie i przywrócono funkcje automatycznego przerzucania słownika.
No i bardzo przydatna funkcja w słowniku czyli jeśli nie ma danego słowa w słowniku, to nadal wyświetla słowo podobne, ale jest możliwość wyświetlenia alfabetycznej listy słów.


28 mar 2013 9:16:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 sie 2012 18:02:35
Posty: 43
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso
Post Re: Soft BOOX I62 Espresso w wersji 1.8 z 23.03.2013 r.
Mam pytanie. W moim Espresso mam soft o numerze 1.7 20120927, a wiec jestem bodaj trzy aktualizacje do tylu. Czy aby zaktualizowac czytnik musze po kolei instalowac poprzednie softy czy moge od razu zainstalowac ten najnowszy?


28 mar 2013 13:55:44
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2008 19:31:20
Posty: 190
eCzytnik: Bebook V5,Boox 60, BOOX i62E,C65AG
Post Re: Soft BOOX I62 Espresso w wersji 1.8 z 23.03.2013 r.
Zainstalowałem, używam.
Zaznacze na wstępie że chmury i www. nie uzywam i uzywać nie będe ... ale to kwestia osobnicza, jak mniemam...

Sortowanie plików po nazwie w katalogach karty SD działa bez zarzutu - czyli można ustawić kolejność wyświetlania plików czy folderów po nazwie a nie z danych meta, a czytnik ten fakt zapamiętuje - i zaczyna od A a nie gdzies od środka... rzecz bardzo wazna , aczkolwiek tyko dla szczególnej kategorii czytelników... :mrgreen: Takich którym treść metadanych mocno w parade wchodzi ... I tu juz rozwijać tematu nie będę bo to temat na osobny poemat się robi ... ...Niestety, lista "ostatnio czytanych " pobiera dane z metadanych i tego zmienić nie mozna.Ale to w sumie bzdurny i mały mankament. Większy - w FBR plik otwiera sie domyślnie w trybie pełnoekranowym. Nie jest to upierdliwe - a raczej jest - ale tylko obecnie irytuje, nie zniechęca Ale jeśli się to przestawi to potem już pamieta że dolną belkę ma pokazywać, dla danego pliku oczywiście. Przywrócono ikonę baterii w FBReaderze, za co dzięki, choć moje do niej zaufanie nadal gór nie przenosi... :lol:
Ergo: naprawiono sporo. Jeśli jeszcze okaże się że czytnik nie zżera baterii w oczach - o czym sie dowiem za kilka dni, mając na uwadze moją szybkość przyswajania lektury - to jak dla mnie bardo duży postęp. Nie na "6" ani na "5" ale na "+4" z cała pewnością. Wreszcie przypomina to soft a nie jak dotąd kiepskie wprawki początkującego programisty....
I to piszę ja, Fraktal, czołowy szyderca i prześmiewca Onyxa. Mam nadzieję że sie nie zawiodę ( battery drying ? )
Wiarę trza mieć, Wiarę ! - jako pisał Poeta - i twardą dupę ... :mrgreen:

_________________
Nie wahaj się ! Kup BOOX'a ! Kształtuj charakter, bo trza być twardy landsknecht, a nie mientka ninja !


30 mar 2013 0:13:03
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 mar 2012 6:23:07
Posty: 41
Post Re: Soft BOOX I62 Espresso w wersji 1.8 z 23.03.2013 r.
Ja bym jeszcze błagał o usunięcie tego namolnego komunikatu wyskakującego przy zamykaniu książki. Nie dość, że irytujący, to zbędny i w języku. którego w polskiej wersji być nie powinno pod żadnym pozorem. Jak po polsku to ma być po polsku i nie ma to, tamto, nie i już. Proszę to poprawić, a najlepiej w ogóle tę wątpliwą funkcjonalność usunąć bez śladu. Jeżeli jest to aż tak niezbędny gadżet, niechaj będzie na życzenie wyłączalny, mnie już piana wściekłości kapie z ust na widok tego idiotyzmu i bardzo mi to psuje komfort użytkowania.


30 mar 2013 19:37:13
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Soft BOOX I62 Espresso w wersji 1.8 z 23.03.2013 r.
Sortowanie jest w końcu zapamiętywane. Odnoszę też wrażenie, że czytnik jest szybszy. WiFi też szybciej się łączy. Pliki otwarte przez CoolReader w końcu są w ostatnio otwartych.

Testowa wersja przeglądarki PDF otrzymała opcję pełnego ekranu i po za tym komunikatem przy wychodzeniu jest lepsza niż Adobe :D

Ogólnie ten Upgrade to krok w dobrym kierunku - czyli usuwanie drobnych wad, które choć nie są wielkie to psują troszkę przyjemność kożystania z czytnika.

oby tak dalej.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


31 mar 2013 15:50:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: