Teraz jest 28 mar 2024 18:24:24




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Proszę o pomoc w dostosowaniu słowników 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2012 17:58:17
Posty: 20
Post Re: Proszę o pomoc w dostosowaniu słowników
Cenzor napisał(a):
...takie wgryzanie doprowadziło mnie do problemu jakim jest instalacja słowników rosyjsko-polskiego i polsko-rosyjskiego. Dysponuję takimi słownikami. Każdy z nich ma po trzy pliki z rozszerzeniami .dict .idx .ifo Nie mogę sobie jednak poradzić z konwersją i uruchomieniem ich na czytniku. Nawet jak uda mi się osiągnąć efekt że mam plik .dict.dz to czytnik wprawdzie słownik widzi ale nie odnajduje haseł w nim.

Witam
A ja mam prośbę do Robert ArtaTech o skomentowanie tego wątku. Byłem już zdecydowany na i62, ale po lekturze tego wątku na jakiś czas wychamowałem. Bardzo mi zależy na możliwości implantowania słowników, ale jeśli wiąże się to z tak skomplikowanymi procedurami, to muszę się zastanowić...
:::?

_________________
Pozdrowienia
JanJ


03 paź 2012 14:38:44
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Proszę o pomoc w dostosowaniu słowników
Procedury w pocketbooku i onyksie są takie same, bo obsługiwany jest ten sam format słowników. Jedynie Amazon robi to inaczej: http://www.bumato.pl/p/ustawienia.html

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


03 paź 2012 15:06:53
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 wrz 2012 14:21:29
Posty: 8
eCzytnik: Onyx i62 Espresso
Post Re: Proszę o pomoc w dostosowaniu słowników
Zgadzam się z t3d.

Jeśli ma się kompletny zestaw plików w formacie StarDict (słownik (.dict lub .dict.dz), indeks (.idx) i plik informacyjny (.ifo)) to słownik po prostu się wgrywa i działa. Zajmuje to mniej niż minutę.

Opisane trudności w tym wątku dotyczą sytuacji, gdy chcemy uruchomić słowniki, które nie są kompletne, lub które trzeba przerabiać.


03 paź 2012 16:28:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2012 17:58:17
Posty: 20
Post Re: Proszę o pomoc w dostosowaniu słowników
t3d napisał(a):
Procedury w pocketbooku i onyksie są takie same, bo obsługiwany jest ten sam format słowników. Jedynie Amazon robi to inaczej: http://www.bumato.pl/p/ustawienia.html

Bardzo dziekuję, uspokoiłeś mnie, bo dzisiaj zmawiam czytnik... Gdybyś jeszcze wiedział, gdzie można kupić "pełny" słownik... :D

_________________
Pozdrowienia
JanJ


03 paź 2012 20:56:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron