Teraz jest 28 mar 2024 21:05:56




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
[i62HD] Problemy z kopiowaniem na pamięci czytnika (serwis?) 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 02 lis 2012 20:14:25
Posty: 32
eCzytnik: ONYX Boox i62HD
Post [i62HD] Problemy z kopiowaniem na pamięci czytnika (serwis?)
Witam.
W nowo-zakupionym i62HD mam taki problem (zresztą nie jedyny), że kopiowanie na czytnik (na pamięć wewnętrzną lub kartę pamięci) dużych plików lub większej ilości mniejszych plików powoduje rozłączenie urządzenia z komputerem.
Dzieje się to w 9/10 przypadków, szczególnie przy plikach ok 100MB i większych. Kopiowanie jest przerywane nagle w trakcie lub na końcu procesu kopiowania standardową metodą windowsową jak również poprzez programik TeraCopy.
Prędkość kopiowania i pasek postępu zachowują się dziwnie, czasem jest to np 200KB/s a czasem dochodzi do kilkudziesięciu MB/s.
Przerwanie skutkuje często błędem w Win i powrotem do ekranu zawartości pamięci na czytniku. Pozostają tam fragmenty niedokopiowanych plików, takie które mają obciętą końcówkę i nawet takie, które się w całości skopiowały (również z rozłączeniem). Często Win po ponownym podłączeniu chce naprawiać błędy w pamięci po ostatnim nieprawidłowym rozłączeniu urządzenia.
Nic nie dają restarty czytnika, wgrany nowy soft, przeinstalowanie sterowników. Boję się, że w końcu uszkodzę tę pamięć w czytniku.
Przeprowadziłem wiele prób na 4 różnych komputerach (jest różnica), 2 różnych kablach (bez różnicy), różnych portach USB (bez różnicy).
Nie wiem dlaczego ale na 2 laptopach problemy występują a na 2 stacjonarnych PC nie.
Czy to jakiś problem z kontrolerem, napięciami w USB, pamięciami czy czymś innym?
Czy to podlega serwisowaniu?


12 maja 2013 20:02:57
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: [i62HD] Problemy z kopiowaniem na pamięci czytnika (serw
To napięcie. Laptopy często mają nieco niższy prąd. Postaraj się podłączać czytnik jako jedyne urządzenie do jednego hosta (często kilka gniazd ma wspólny host), tak, żeby nie podbierały sobie prądu nawzajem. I koniecznie zrezygnuj z pasywnych hubów.

Choć nie mam onyksa, to znam problem, bo kiedyś chciałem skopiować jakiś plik z mojego kindla na onyksa mojego taty. Podłączyłem najpierw kindle do złącza z przodu obudowy, a chwilę potem M92 do sąsiedniego gniazda. Opadła mi szczęka, bo system nagle stracił kontakt z pamięcią kindla, co NIGDY w ciągu kilku lat używania kindli mi się nie zdarzyło. Po prostu podpięcie onyksa spowodowało taki spadek napięcia, że kindle się powiesił. Onyx też po chwili z tego co pamiętam się zresetował. Oczywiście po przepięciu czytników pod osobne hosty wszystko zaczęło działać normalnie.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


13 maja 2013 14:04:37
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron