Teraz jest 18 kwi 2024 5:33:02




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 796 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 54  Następna strona
Onyx T68 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx T68
grucha44 napisał(a):
Jezeli place za cos 750 zl i dostaje 1500 funkcji podczas podswietlenia danego slowa a nadal to nie dziala bo dotyk jest do dupy i nie mozna tej funkcji wywolac to wybacz airs ale jest to zwykla kpina z uzytkownika.
Masz ten czytnik, czy tylko tak piszesz ? Bo z Twojego profilu widzę, że masz(miałeś) Irex-a i Aurę.
Dotyk działa i nie ma żadnego problemu z wywołaniem funkcji - napisałem tylko, że u dołu strony, np. na klawiaturze ekranowej, zdarzyło mi się podczas szybkiego pisania, że czasem wskoczy litera poniżej i nic ponadto.
Dodatkowo, jak ktoś by nie chciał robić sobie odcisków palców na ekranie, całe sterowanie można wykonać fizycznymi klawiszami :P

Skąd ta napastliwość i tyle złych słów ?
Zapytałem o programy do czytania i problemy z nimi - zero odpowiedzi.
Zapytałem o problemy ze sprzętem, wady niedociągnięcia - zero odpowiedzi.
Zapytałem o jakość doświetlenia i porównanie do Kindle PW - zero odpowiedzi...
Czyli najważniejsze sprawy w tym modelu są OK.

Panowie, żyjmy w prawdzie, bo robi się tutaj onet i konstruktywna dyskusja z argumentami nie ma sensu.
Jak z takim potępianiem w czambuł, bez konkretów, lub w ciemno, inny użytkownik ma sobie wyrobić zdanie o sprzęcie, który oferuje rzeczy, których nigdzie indziej nie znajdą ?
Oczywiście nie wszyscy ich potrzebują, ale to nie argument, że sprzęt jest zły i jest, cytuję: "kpina z uzytkownika".

_________________
W Obrazek też ;)


19 lip 2014 17:03:35
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Onyx T68
Napastliwosc ? Zle slowa ? Bez przesady. To nie ja tlumacze producenta twierdzeniami ze skoro ekran jest wiekszy to ma prawo gorzej dzialac.
Jezeli na podstawie takich tlumaczen ewidentnej wtopy producenta ktos ma sobie wyrabiac zdanie to moze jednak napiszmy jak jest naprawde. A jest jak zwykle w onyxie, dziala ale nie jak na tacy ...


19 lip 2014 19:45:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Onyx T68
grucha44 napisał(a):
Napastliwosc ? Zle slowa ? Bez przesady. To nie ja tlumacze producenta twierdzeniami ze skoro ekran jest wiekszy to ma prawo gorzej dzialac.
Jezeli na podstawie takich tlumaczen ewidentnej wtopy producenta ktos ma sobie wyrabiac zdanie to moze jednak napiszmy jak jest naprawde. A jest jak zwykle w onyxie, dziala ale nie jak na tacy ...

W którym miejscu airs stwierdził, że skoro ekran jest większy to ma prawo być źle dopracowany? Proszę o cytat, ja takiego stwierdzenia nie znalazłem.

Produkty Onyxa dają użytkownikowi wybór, to zarazem zaleta i wadą, bo zmusza czasem do myślenia i wprowadza w konsternację. Przypomina mi to scenę z filmu Moskwa nad Hudsonem, kiedy Robin Williams grający cyrkowca z Moskwy na występach w Nowym Jorku, wchodzi do sklepu i ogląda ścianę z rodzajami kawy, gdzie ma niewspółmiernie duży wybór, traci przytomność i ląduje w szpitalu.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


19 lip 2014 20:27:01
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Onyx T68
grucha44: może masz po prostu uszkodzony egzemplarz? - tak też się przecież zdarza, nawet tym wielkim. Skontaktuj się z serwisem albo coś.


19 lip 2014 20:37:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lis 2008 10:32:57
Posty: 340
eCzytnik: Forma, Oasis 2
Post Re: Onyx T68
@Alcek - tu o ty pisze chyba ze czegos nie zrozumialem

Z precyzją dotyku masz rację - nie na całym obszarze, ale u dołu ekranu rzeczywiście zdarzało mi się "nie trafić" w literę na klawiaturze ekranowej - to znaczy, odpowiadała ta pod spodem, podczas szybkiego i nie dość precyzyjnego wskazywania...
Reszta ekranu odpowiada u mnie prawidłowo i dokładnie.

Porównanie z maluchem jest tu nie na miejscu - to nie czytnik 5 calowy, ma sporo większy ekran od Kindle...


Panowie
Jesli Wam wszystkim ten czytnik odpowiada to super. Przepraszam wszystkich urazonych. Nie jest moja intencja deprecjonowanie zalet onyxa t68. Zauwazcie prosze jesli tego nie widzicie, ze kolejny raz ten prducent traktuje swoich uzytkownikow troche lub bardzo niepowaznie, a to Wy glosujecie swoimi pieniedzmi. Nie powinno sie usprawiedliwac niedociagniec producenta zaletami progamow dostepnych na androidzie bo onyxx ich nie pisal. Powinno sie wymagac aby produkt dostarczony za odpowiednia cene odpowiednio dzialal. Czytam o restartach na niskim poziomie baterii oraz o tym ze nie da sie zmniejszyc poziomu minimalnego podswietlenia bo to jest problem sprzetowy (to akurat za mobileread).
Duzo zadowolenia z nabytego sprzetu zycze ...


20 lip 2014 16:29:10
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx T68
Artii napisał(a):
grucha44: może masz po prostu uszkodzony egzemplarz? - tak też się przecież zdarza, nawet tym wielkim. Skontaktuj się z serwisem albo coś.
Słuchaj, on przecież nie ma tego czytnika, tylko zawiść, albo inna frustracja go pcha do tych sformułowań...
Może drażni go w Aurze niższa rozdzielczość i gęstość niż w T68, może denerwuje go ta siateczka dotykowa na Aurze, która może rozpraszać podczas czytania, może brakuje mu fizycznych klawiszy, których tam nie uświadczysz, albo brak polskiego języka interfejsu, może brakuje obsługi plików rtf/doc/odt czy innych, może żałuje, że nie ma trybu reflow (albo nie działa słownik) w plikach PDF, czy jeszcze inne braki w Aurze, a może mu się po prostu zepsuł i nie ma co z nim zrobić, bo nie ma serwisu w Polsce - kto wie ?

Ciągle nie ma "czytnika idealnego" na rynku, choć dla mnie, na razie takim jest jest (w rozmiarze 6 cali) Onyx C65 AfterGlow, a przy T68 czekam na poprawki (regulacja głośności, usprawnienie obsługi "ostatnio dodanych", rozszerzenie opcji w ustawieniach), które zresztą nie są krytyczne przy podstawowej funkcji, jaką jest czytanie, oraz rozwiązanie mojego problemu, który zgłosiłem do serwisu.

_________________
W Obrazek też ;)


20 lip 2014 18:47:05
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Onyx T68
grucha44 napisał(a):
@Alcek - tu o ty pisze chyba ze czegos nie zrozumialem

Z precyzją dotyku masz rację - nie na całym obszarze, ale u dołu ekranu rzeczywiście zdarzało mi się "nie trafić" w literę na klawiaturze ekranowej - to znaczy, odpowiadała ta pod spodem, podczas szybkiego i nie dość precyzyjnego wskazywania...
Reszta ekranu odpowiada u mnie prawidłowo i dokładnie.

Porównanie z maluchem jest tu nie na miejscu - to nie czytnik 5 calowy, ma sporo większy ekran od Kindle...


Panowie
Jesli Wam wszystkim ten czytnik odpowiada to super. Przepraszam wszystkich urazonych. Nie jest moja intencja deprecjonowanie zalet onyxa t68. Zauwazcie prosze jesli tego nie widzicie, ze kolejny raz ten prducent traktuje swoich uzytkownikow troche lub bardzo niepowaznie, a to Wy glosujecie swoimi pieniedzmi. Nie powinno sie usprawiedliwac niedociagniec producenta zaletami progamow dostepnych na androidzie bo onyxx ich nie pisal. Powinno sie wymagac aby produkt dostarczony za odpowiednia cene odpowiednio dzialal. Czytam o restartach na niskim poziomie baterii oraz o tym ze nie da sie zmniejszyc poziomu minimalnego podswietlenia bo to jest problem sprzetowy (to akurat za mobileread).
Duzo zadowolenia z nabytego sprzetu zycze ...

Ja tego czytnika nie posiadam i nie nabywać nie zamierzam. Co do dyskusji, to znowu nie ma takiej wielkiej różnicy między 6 i 6,8 cali, a Kindle nie ma żadnego czytnika 5-calowego, stąd wypowiedzenie airsa jest tutaj niefortunne. We wcześniejszym zdaniu słowo maluch zostało użyte w kontekście samochodu. Nie odbierałbym tego jako próbę jednak usprawiedliwienia niedoskonałości działania dotykowego ekranu.
Myślę, że lepiej dla dyskusji, będzie jeśli będziemy (to znaczy ci którzy mają z czytnikiem do czynienia) wskazywać w sposób możliwie jak najbardziej precyzyjny jego wady i niedociąŋnięcia.
W Kobo Aura HD zdecydowano się na dotyk oparty na podczerwieni.

Swoją drogą zastanawiam się ile zależy od polskiego dystrybutora. Zgodnie z Onyxową modą, co kraj, a właściwie co dystrybutor, to inny firmware. Na allesebook.de pojawił się artykuł opisujący jak zmienić wersję firmware z firmowanej przez polskiego dystrybutora na niemiecką.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


20 lip 2014 20:46:53
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lip 2014 16:25:23
Posty: 10
eCzytnik: Kindle PW, Onyx Boox T-68
Post Re: Onyx T68
Panowie apeluję również o rzeczową dyskusję. Być może moje emocje tez w pewnym momencie zbyt wzięły górę. Moje żale wynikały z tego że kupiłem T-68 dla konkretnych funkcji ponieważ do "zwykłego" czytania używam PW1.
Po pierwsze chciałem mieć Legimi niestety tu też moja wina założyłem że skoro jest Android to nie będzie problemu - niestety jest. Dwa, chciałem używać Ivony - niestety tu też są problemy. Trzy, w trakcie konfiguracji i testów powyższych funkcji odbiłem się od problemów z dotykiem i dosyć wolnego działania czytnika. Przyznaje nie czytałem jeszcze nic na T-68 dlatego nic konstruktywnego na ten temat nie mogę napisać.
Postaram się w chwili wolnego czasu porównać podstawowe funkcje np. podświetlanie z PW1. Nie, skreślam tego czytnika i mam nadzieję że są to problemy wieku dziecięcego które zostaną naprawione. Czekam tez na PocketBook 840 który też wydaje się interesującym czytnikiem.


21 lip 2014 11:10:09
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx T68
To podsumujmy, na czym stoimy, jaki jest stan bieżący.

Też byłem zaskoczony brakiem współpracy Legimi z tym czytnikiem, mam nadzieję, że Vroo, który pisał, że ma już egzemplarz do testów, a który dobrze pisał o Legimi, uzyska jakąś odpowiedź ze strony firmy, na zapotrzebowanie "czytania bez limitu" na T68 ;)

Ivony jakoś nie sprawdzałem dokładnie, ale włączyłem i czytała... Jakie napotkałeś problemy, w którym programie ? AlReader wprowadził tą funkcję dopiero ostatnio - może mieć z nią problemy.

Z dotykiem nie wiem, jakoś nie odczułem problemów - aktualizacja z końca czerwca nic u Ciebie nie poprawiła ?
Dziwi mnie też refleksja o "dość wolnym działaniu czytnika". Zaraz po włączeniu mogą wystąpić opóźnienia, czy też po włączeniu WiFi, jeśli są jakieś dodatkowe procesy włączone w tle. Ogólnie "responsywność" czytnika jest dobra, działa szybko, nawet byłem zaskoczony szybkością działania przy instalowaniu i wyinstalowywaniu programów.
W jakich sytuacjach działał Ci wolno, czy masz coś dodatkowego doinstalowane ?

PS.: Czy PB też z doświetleniem czy bez ? Będziesz mógł porównać ?

_________________
W Obrazek też ;)


21 lip 2014 11:48:20
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 20 maja 2012 9:01:03
Posty: 100
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Onyx T68
airs napisał(a):
Obawiam się, że przedmówcy "dopracowanie" rozumieją przez podanie określonego niedużego zestawu funkcji "na tacy" ;)


Ja mimo, ze mam Onyxa i byc moze kupie kolejnego (mimo tego, ze tak jakby Onyx nie chcial zebym go kupil ;) ) to jednak uwazam, ze to troche inaczej.

Ja bym oczekiwal, ze onyx ma dopracowana czesc "corowa" to znaczy to co dostajesz w pudelku. Czyli dotyk ma dzialac dobrze, zarzadzanie energia oraz polaczenie kablem USB tez. Czytnik wyjety z pudelka ma nie wieszac sie (nie mowie ze wiesza, ale mowie ogolnie co powinien miec). Wszystkie funkcje w specyfikacji produktu maja dzialac. Jesli jednak cos nie dziala tak jak powinno uzytkownik powinien miec pewnosc, ze zostanie to naprawione (ja takiego zaufania i pewnosci tutaj nie mam). Najgorsze co moze byc to jednak niedopracowanie hardwarowe, bo oczywiscie tego nigdy nie naprawi sie, mozna jedynie tuszowac. Mam obawy, ze to z dotykiem moze byc hardwowe.
Ale jedno mnie dziwi, w czytniku nie ma zadnej kalibracji dotyku?? Moze to przez to i kazdy czytnik ma troche inaczej?? Moze kalibracja softwarowa by pomogla?


Cala reszta ekstra, czyli to co uzytkownik zmieni lub sobie dorobi jest na odpowiedzialnosc uzytkownika. Wiadomo, ze Onyx nie jest w stanie przewidziec, ktore programy beda dzialac, a ktore nie lub tez integrowac wszystkie programy z informacjami "co czytane" itp. Nie kazdy proram bedzie tez dzialal. W koncu to nie jest typowa komorka czy inne popularne urzadzenie z ekranem LCD (chociaz i tak Onyx powinien przy konstruowaniu czytnika tez myslec o tym, zeby byla mozliwie jak najwyzsza kompatybilnosc).

W tym znaczeniu nie jest to wada, ale zdecydowana zaleta czytnika, ze jest otwarty i umozliwia doinstalowanie oprogramowania.

Dopracowany Onyx T68 (w tym rozumieniu co napisalem) rownalby sie moj pewny zakup. Przez to niedopracowanie wstrzymalem sie z zakupem i poczekam na naprawe bledow lub nowy moddel pozbawiony tych wad. A jak nie doczekam sie? No coz, mam jeszcze Onyx i62 i na nim sobie czytam ;)...


21 lip 2014 14:26:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 maja 2012 9:01:03
Posty: 100
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Onyx T68
A i nie zrozumcie mnie zle. Deklaruje:
- nie mam czytnika T68 wiec to jest troche toretyzowanie oparte na tym co pisza inni
- dobrze zycze onyxowi dlatego pisze co mi na sercu lezy
- moje doswiadczenia wyciagam po modeli i62. Dodam, ze tam tez ekran nie jest idealnie precyzyjny, ale nie przeszkadza mi to tak bardzo przy codziennym uzytkowaniu (wiec albo problem jest maly, albo na T68 nastapilo pogorszenie i wtedy nie ukrywam bylaby to spora wada). Z tego tez modelu wyciagnalem moja opinie o wsparciu. Nawet nie racza odpowiedziec na forum czy cos zamierzaja naprawic czy nie. Przykladowo efekt jest taki, ze w ogole nie uzywam chmury, bo ciagle mialem z nia jakies problemy, a pozniej z google drive prawie nic nie dalo sie sciagnac. Obecnie nie wiem czy dziala jakas chmura po nie mam zamiaru juz z tym szarpac sie. Zdazaly mi sie tez sporadzyczne problemy (ktore da sie przezyc, ale tez ich nie powinno byc): czasem czytnik nie zasypial automatycznie, bateria nie jest zbyt wiarygodna tzn jak jest total to wszystko jasne, ale jak juz jest polowa to nie wiadomo kiedy wysiadzie;). Przynajmniej mialem takie wrazenie na poczatku, bo pozniej po prostu po jakims czasu pracy na polowie energii doladowywalem. Wiec moze problem wyeliminowany. Zauwazylem tez, ze bardzo szybko porzucane jest wsparcie do poprzdnich modeli, w momencie kiedy wyjdzie nowy. Stad moj brak ufnosci co do poprawek :).

W praktyce wyglada to tak:
- mam do wyboru drozszego Onyxa, ktory na papierze kusi mnie mozliwosciami. Poniewaz ja nie licze kazdego grosza ta roznica ceny ktora jest miedzy np. Kindle a Onyxem nie jest na tyle istotna zeby to decydowalo. Nie ma co ukrywac Onyx ma swoje zalety i byloby ich sporo gdyby nie punkt 2
- ale od razu mam w tyle glowy, ze czy rzeczywiscie nie bedzie tych roznych bledow/wad ktore skutecznie obrzydza mi uzytkowanie czytnika, a czesc funkcji wcale nie bedzie dzialala - wiec juz nabieram watpliwosci
- pozniej dochodzimy do tego - ok moze bedzie mial jakas wade, ale jak ja zglosze to ja usuna - no i tu dochodzimy do tego, ze ja po doswiadczeniach z i62 nie wierze w to, ze usuna. Mozna miec tylko nadzieje, ze bedzie im sie chcialo i zdaza usunac zanim porzuca wsparcie.

Efekt? Jeszcze nie mam czytnika T68 (Onyx nie zarabia). I dalej nie wiem czy kupie w ogole czytnik Onyx, czy Kobo czy Kindle. Na ta chwile przwdopdoobnie nic, ale w przyszlosci nadal mam zamiar kupic nowy czytnik...

i to jest ta dwoistosc. Jesli cos kosztuje wiecej musi oferowac wiecej. I Onyx spelnia to, ale czesciowo. Przez to ze czesciowo traci na atrakcyjnosci. Gdybyonyx byl tanszy to bylaby inna kwestia. Zeby mnie dobrze zrozumiec: przy dzialajacych poprawie wszystkich podstawywych deklarowanych funkcji czytnika, czytnik jest warty swojej ceny. Po dodaniu wad ktore posiada nie jestem pewien (przy czym nie mowie, ze nie warty lub warty bo do tego musialbym uzytkowac jakis czas czytnik - mowie z perspektywy kogos kto podejmuje decyzje o zakupie).


21 lip 2014 14:45:05
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Onyx T68
Donoszę, że wrzuciłem właśnie pierwszą część swojego testu Lynxa:
http://swiatczytnikow.pl/test-czytnika- ... aplikacje/

Hitem pierwszych dni okazał się Instapaper. :-)

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


30 lip 2014 2:00:18
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 20 maja 2012 9:01:03
Posty: 100
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Onyx T68
Super, juz czytam recenzje - fajnie ze zrobiles :). Bo ciagle mam ten czytnik potencjalnie na celowniku i fajnie poznac subiektywna ocene wad i zalet:).


30 lip 2014 9:45:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 gru 2012 18:21:11
Posty: 27
eCzytnik: M92, T68
Post Re: Onyx T68
Miłosz ArtaTech napisał(a):
Etui na T68 pojawią się w lipcu.
i86 jest w fazie projektowania i testowania. Nie planujemy jeszcze daty wypuszczenia urządzenia na rynek.


Lipiec się kończy, etui brak. A niemiecki dystrybutor ma już od miesiąca.....
Jakiś update w tej sprawie?


30 lip 2014 9:47:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 lip 2014 16:25:23
Posty: 10
eCzytnik: Kindle PW, Onyx Boox T-68
Post Re: Onyx T68
wolviex napisał(a):
Miłosz ArtaTech napisał(a):
Etui na T68 pojawią się w lipcu.
i86 jest w fazie projektowania i testowania. Nie planujemy jeszcze daty wypuszczenia urządzenia na rynek.


Lipiec się kończy, etui brak. A niemiecki dystrybutor ma już od miesiąca.....
Jakiś update w tej sprawie?



Ja rownież czekam na jakieś info ...


30 lip 2014 21:36:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 796 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 54  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron