Teraz jest 28 mar 2024 14:17:02




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
ONYX C65 (Tagus Lux) - problem z dotykiem - czasami 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lut 2014 23:41:55
Posty: 8
eCzytnik: Tagus Lux (hiszpanski Onyx C65ML)
Post ONYX C65 (Tagus Lux) - problem z dotykiem - czasami
Witam,

Od kilku dni posiadam czytnik Targus Lux - jest to hiszpanski odpowiednik modelu Oyx C65 ML - z podswietleniem. Przebywam w Hiszpanii wiec najprosciej bylo nabyc ten model ;)

Zauwazylem, ze wystepuje dziwne zachowanie ekranu dotykowego i chcialbym sie zapytac czy jest to norma czy powinienem reklamowac.
Otoz kiedy wkladam czytnik - bez pokrowca z wlaczonym wygaszaczem - do kieszeni kurtki/marynarki i wyjmuje po kilku minutach - po odblokowaniu wygaszacza - przez piewsze kilkadziesiat sekund lub nawet kilka minut ekran nie reaguje na dotyk. Fizyczne przyciski dzialaja, ale dotyk zaczyna dzialac dopiero po jakims czasie.

Przy korzystaniu (zamykaniu i blokowaniu) kiedy czytnik jest w pokrowcu tego problemu nie odnotowalem.

I nie wiem czy to norma czy wada urzadzenia ?


16 lut 2014 0:46:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lut 2014 23:41:55
Posty: 8
eCzytnik: Tagus Lux (hiszpanski Onyx C65ML)
Post Re: ONYX C65 (Tagus Lux) - problem z dotykiem - czasami
Ustalilem, ze mozna ten problem latwo powtorzyc.

Wystarczy:
- polozyc na czytniku cala dlon na kilka/nascie sekund
- nastepnie sprawdzic czy funkcje dotykowe wyswietlacza dzialaja

U mnie nie dzialaja po takiej kombinacji. DOpiero ponowne wygaszenie i wlaczenie ekranu po kilkunastu sekundach przywraca dzialanie dotyku.

Gdyby ktos mogl sprawdzic swoj czytnik (C65) i potwierdzic/zaprzeczyc bylbym bardzo wdzieczny!


16 lut 2014 4:51:25
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: ONYX C65 (Tagus Lux) - problem z dotykiem - czasami
To wygaszanie, to po prostu uśpienie czytnika.
W moim C65 nic takiego się nie dzieje - dotyk działa zaraz po wybudzeniu, położenie dłoni na dłuższy czas również nie "zatyka" dotyku.
To może być problem oprogramowania, może Targus ma starszą wersję firmware? Miał jakąś aktualizacje?

_________________
W Obrazek też ;)


16 lut 2014 17:46:25
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lut 2014 23:41:55
Posty: 8
eCzytnik: Tagus Lux (hiszpanski Onyx C65ML)
Post Re: ONYX C65 (Tagus Lux) - problem z dotykiem - czasami
Z tym rekonstruowaniem tej sytuacji to jednak nie takie proste. W tym momencie nie udało m się tego powtórzyć, może zadzwonię po Copperfielda ;)
Jeśli chodzi o firmware, to zaraz po kupnie miałem monit i automatycznie wgrała się najnowsza wersja. Obecnie jest to:
Tagus_C65ML_gingerbread_v2.10.00
Tagus_C65ML_b3dbd03 1.4.6

Korci mnie, żeby wgrać wersję z Onyxa i sprawdzić czy ruszy. Jeśli gdzieś na forum jest instrukcja jak się za to zabrać to pewnie w niedalekiej przyszłości tak uczynię.

PS: Tagus, nie Targus chociaż wiem, że w Polsce ta nazwa ma takie skojarzenie własnie ;)


17 lut 2014 0:19:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lut 2014 23:41:55
Posty: 8
eCzytnik: Tagus Lux (hiszpanski Onyx C65ML)
Post Re: ONYX C65 (Tagus Lux) - problem z dotykiem - czasami
Na marginesie pozwólcie, że się dopytam: trafiłem na wątek gdzie ktoś wspomina, że aplikacje instaluje się "na piechotę".
Ja w bliźniaczym Tagusie mam dostęp do marketu googla i instaluję aplikacje online korzystając z mojego konta @gmail. Czy najnowsze wersje firmware do Onyxa zapewniają to samo ?


17 lut 2014 4:16:10
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: ONYX C65 (Tagus Lux) - problem z dotykiem - czasami
Nie - w polskiej dystrybucji (nie wiem jak inne), jest włączony instalator aplikacji, ale dostęp do marketu (Play) jest zamknięty.

_________________
W Obrazek też ;)


17 lut 2014 10:24:45
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lut 2014 23:41:55
Posty: 8
eCzytnik: Tagus Lux (hiszpanski Onyx C65ML)
Post Re: ONYX C65 (Tagus Lux) - problem z dotykiem - czasami
Dzięki! W takim razie odpuszczam zmianę na polski firmware, za to jak ktoś chce dostęp do marketu online to polecam wersję hiszpańską (z językiem angielskim do wyboru).


17 lut 2014 20:25:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lut 2014 23:41:55
Posty: 8
eCzytnik: Tagus Lux (hiszpanski Onyx C65ML)
Post Re: ONYX C65 (Tagus Lux) - problem z dotykiem - czasami
Dziś udało mi się sprawdzić drugi egzemplarz i wygląda na to, że ten typ tak ma. Po przyłożeniu reki na chwilę, przez kilka sekund potem dotyk nie działa.
Im dłużej ekran ma styczność tym więcej czasu potrzeba potem na to aż dotyk zacznie działać.

Zastanawiam się czy jest jakiś sposób poprzez blokadę wyłączać jednocześnie czujniki dotyku, które widać wariują ? Czy też jedynym sposobem jest całkowite wyłączanie czujnika za każdym razem ;/


22 lut 2014 22:35:28
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: ONYX C65 (Tagus Lux) - problem z dotykiem - czasami
Eh, zastanawiam się jak to jest że w Hiszpanii Onyx może mieć dostęp do Google Play, a w Polsce nie może...

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


23 lut 2014 0:48:56
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: