Teraz jest 29 mar 2024 1:47:16




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Onyx Boox Viking - okładka z przyciskiem zmiany stron 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Onyx Boox Viking - okładka z przyciskiem zmiany stron
Onyx pokazał prototypowy model (Onyx Boox Viking?) ze złączem wbudowanym w obudowę i dedykowaną firmową okładką, w której znajduje się fizyczny przycisk do zmiany stron. Moim zdaniem ciekawe: http://cyfranek.booklikes.com/post/1887 ... iany-stron

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


17 maja 2019 11:15:33
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 cze 2020 10:19:03
Posty: 62
eCzytnik: Onyx Leaf 2,Kobo Libra 2, Oasis 3
Post Re: Onyx Boox Viking - okładka z przyciskiem zmiany stron
Kupiłam właśnie tego Onyxa z okładką , zdecydowałam się właśnie na niego z powodu tych przycisków i androida ( wersja 4.4, ale można wgrać legimi) ( chciałam kupić model Livingstone- jednak jest w Polsce niedostępny i nikt do Polski w normalnie cenie nie wysyła- na oficjalnej stronie Onyxa można go kupić z przesyłką za ok. 204 $ , ale to już za drogo). Kupiłam go w Empiku za 599 zł + 49,99 zł okładka, jak potestują to napiszę krótką recenzję, może ktoś będzie zainteresowany.


22 sty 2021 11:00:17
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Onyx Boox Viking - okładka z przyciskiem zmiany stron
A zauważyliście, że teraz jest tendencja do "obcinania" wszystkiego z głównego urządzenia i dodawania tego jako akcesorium/opcja?
Tak się dziej np. z telefonami, gdzie kupując smatrfona nie wyobrażam sobie nie założenia etui i szkła zabezpieczającego. Niektórzy nawet kupują pancerne etui, w które wkłada się telefon i właściwie nie masz fizycznego dostępu do urządzenia bo nawet ekran jest zasłonięty.
Niedługo będzie się sprzedawało samą płytkę a resztę trzeba będzie sobie dokupić.
To nie są usprawnienia. To jest sposób na sprzedaż urządzenia w droższej cenie bo do każdego modelu musisz dokupywać niezbędne akcesoria.
Jestem ciekawy ile osób z nas używa czytnika bez etui. Ja bym się obawiał.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


24 sty 2021 14:21:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 cze 2020 10:19:03
Posty: 62
eCzytnik: Onyx Leaf 2,Kobo Libra 2, Oasis 3
Post Re: Onyx Boox Viking - okładka z przyciskiem zmiany stron
Faktycznie cos w tym jest , ja szukałam dlatego właśnie modelu Livignstone ( posiada w zestawie okładkę w kolorze brązowym oraz dodatkowo wybór barwy oświetlenia) ,ale niestety chyba zapominano o naszym rynku i był dostępny tylko Viking i tu już trzeba dokupić okładkę. Wybór padł na model Viking bo ma przyciski w okładce i androida oraz baterię 3000, nie chciałam kupić poke 3 ( ponieważ dla mnie jako drugi czytniki wydanie prawie 1000 zł to za dużo), a chodziło mi o mniejsze urządzenie , mieszczące się w torebce ;) .
Zainstalowałam legimi i CR, dodałam także sklep Play i książki play, ale te aplikacje bardzo zjadały dużo baterii więc je odinstalowałam, wyrzucę pewnie jeszcze pocztę , ale jeszcze go potestuję. System nie jest demonem prędkości, aktualizacja nie chce się do końca ściągnąć ( dotyczy aktualizacji baterii, mimo ,że przy innych aplikacjach ściągniętych na czytnik przez Internet nie było najmniejszych problemów.
Legimi działa bez problemu - ściągnięta wersja dla androida 4.4.4, CR dla tej wersji działa super- nie próbowałam jeszcze sposobu wgrywania książek przez transfer, wgrywając na komputer pliki wszystkie widzi tylko CR, a główny system nie widzi doc, txt , może ktoś wie jak mam je wgrywać - komputer widzi czytnik, ale mam tylko dwa pliki zdjęcia i DCIM, a jak jak wgram różne rozszerzenia to widzi je tylko CR, czy mogę zmienić jakieś ustawienia, aby to działało ( sugestie mile widziane).
Funkcje są ubogie, ale dla mnie wystarczające tego właśnie chciałam prostego czytnika . Viking jest bardzo prosty w obsłudze i mam nadzieję, że będzie trzymał długo na naładowanej baterii( wyrzucone programy zużywające baterię i wyłączam wifi jak nie używam).

Podsumowując czytnik zostanie ze mną - czegoś takiego szukałam jego plusy duża bateria , okładka z przyciskami ( chyba jestem jedyną osobą , która lubi przyciski w czytnikach :lol: ) oraz system android i możliwość wgrywania innych aplikacji. Czytnik mogę wrzucić do torebki i kiedy mam chwilę to mogę poczytać - używany Inkpad 3 jest za delikaty i duży - pozostaje jako mój główny domowy niestety mój Tolino mimo prób nie mogłam zainstalować legimi ( chociaż system udało mi się zmienić , ale dalej nic) miał iść w dobre ręce, ale córka do mnie - będzie mi potrzeby do lektur , abym mogła zabierać je do szkoły ( jak wrócą ) i tak zostaje z nami :mrgreen:

Mam pytanie co do CR , jakie wybrać parametry , chodzi mi o czcionkę ( jaka na polskie znaki) , ja mam ustawiony Roboto, ale przy wgranych ebookach muszę zmienić ustawienia za każdym razem czy uda się ustawić na stałe lub ograniczyć liczbę zmiany parametrów oraz na co głównie zwrócić uwagę za podpowiedzi z góry dziękuję.


24 sty 2021 19:41:50
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Onyx Boox Viking - okładka z przyciskiem zmiany stron
kriss.kg napisał(a):
A zauważyliście, że teraz jest tendencja do "obcinania" wszystkiego z głównego urządzenia i dodawania tego jako akcesorium/opcja?

Nie wiem, czy słyszałeś, ale ostatnio Apple weszło na kolejny etap w tej zabawie: sprzedaje telefony bez ładowarki.

Z jednej strony masz rację, bo faktycznie większości czytników nie da się bezpiecznie używać bez okładki (choć teraz są już ekrany bez szkła, to pewnie by można było), ale z drugiej, to może ludziom pasować, bo kupią sobie okładkę jaka im się podoba (np. do kindle można przebierać we wzorach i rodzajach).

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


24 sty 2021 21:56:39
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Onyx Boox Viking - okładka z przyciskiem zmiany stron
t3d napisał(a):
Nie wiem, czy słyszałeś, ale ostatnio Apple weszło na kolejny etap w tej zabawie: sprzedaje telefony bez ładowarki.


Słyszałeś.
Między innymi do tego "piję" ;)

t3d napisał(a):
Z jednej strony masz rację, bo faktycznie większości czytników nie da się bezpiecznie używać bez okładki (choć teraz są już ekrany bez szkła, to pewnie by można było), ale z drugiej, to może ludziom pasować, bo kupią sobie okładkę jaka im się podoba (np. do kindle można przebierać we wzorach i rodzajach).


Ja nie mówię o okładce - bo to akcesorium jak najbardziej powinno być wymienne. Nie popieram jednak takich ruchów jak wykonuje Apple z ładowarką, czy Amazon z okładką z wbudowaną baterią (bo na podstawowej trzeba codziennie ładować). Teraz jeszcze Onyx z przyciskami w okładce. Nie ma w czytniku nie dlatego bo taniej w produkcji (bo gniazdo rozszerzające kosztuje pewnie tyle samo), tylko kup od nas okładkę za 1/4 ceny urządzenia i masz już przyciski. Jakby zamontowali przyciski w urządzeniu podrożał by koszt urządzenia o 5$, a tak za okładkę zapłacimy 25$ i interes się kręci. Taki sposób działania mi się nie podoba.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


25 sty 2021 23:56:26
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Onyx Boox Viking - okładka z przyciskiem zmiany stron
Donni napisał(a):
...okładka z przyciskami ( chyba jestem jedyną osobą , która lubi przyciski w czytnikach :lol: )

Ja też lubię przyciski i te w PB InkPad 3 to jakaś pomyłka :(

Donni napisał(a):
...Mam pytanie co do CR , jakie wybrać parametry , chodzi mi o czcionkę ( jaka na polskie znaki) , ja mam ustawiony Roboto, ale przy wgranych ebookach muszę zmienić ustawienia za każdym razem czy uda się ustawić na stałe lub ograniczyć liczbę zmiany parametrów oraz na co głównie zwrócić uwagę za podpowiedzi z góry dziękuję.


Ja sobie wgrałem 2 czcionki: Bookerly oraz Rockwell-mt.
W 99,9% używam tej pierwszej.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


26 sty 2021 0:01:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 cze 2020 10:19:03
Posty: 62
eCzytnik: Onyx Leaf 2,Kobo Libra 2, Oasis 3
Post Re: Onyx Boox Viking - okładka z przyciskiem zmiany stron
W końcu aktualizacja mi się ściągnęła i zainstalowała :D , natomiast jeżeli chodzi o akcesoria , które zmieniają całkowicie urządzenie też jestem przeciw, ( ja już nawet sobie myślę co się stanie jak zniszczy mi się okładka), nawet myślałam ,że kupię drugą za zapas ( ale za chwilę cudowna myśl wydasz tyle za okładkę) zostaje mi tylko nadzieja , że będzie mi długo służyć 8) . Sprawdzałam nawet Aliexpress ( nawet tam ich nie ma , może jest za nowa propozycja na rynku i nie udało się ich jeszcze wyprodukować zobaczymy).

Ja też lubię przyciski i te w PB InkPad 3 to jakaś pomyłka :(

Zgadzam się , one są okropne i mimo, że mam małe ręce to nie mogę się do nich przyzwyczaić ( to był jeden z powodów, jak szukałam czytnika 6'', aby miał lepsze przyciski i umieszczone po bokach.

Ja sobie wgrałem 2 czcionki: Bookerly oraz Rockwell-mt.
W 99,9% używam tej pierwszej.

I tu mała prośba jak mam wgrać czcionkę, lub gdzie mam szukać instrukcji ( nadmienię tylko, że komputer nie pokazuje mi ukrytych plików czytnika ,traktuje go jako aparat taka ikona mi się pojawia na komputerze.)


26 sty 2021 19:28:12
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Onyx Boox Viking - okładka z przyciskiem zmiany stron
Donni napisał(a):
I tu mała prośba jak mam wgrać czcionkę, lub gdzie mam szukać instrukcji ( nadmienię tylko, że komputer nie pokazuje mi ukrytych plików czytnika ,traktuje go jako aparat taka ikona mi się pojawia na komputerze.)


Niestety nie pomogę. Nie znam tego urządzenia. Może trzeba poszukać na jakiś "anglo" lub "ruso" języcznych forach.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


26 sty 2021 21:30:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 cze 2020 10:19:03
Posty: 62
eCzytnik: Onyx Leaf 2,Kobo Libra 2, Oasis 3
Post Re: Onyx Boox Viking - okładka z przyciskiem zmiany stron
Człowiek uczy się całe życie :D , po podłączeniu czytnika z komputerem mogę wybrać jak ma się on połączyć z komputerem i jak wybiorę MTP to widzę wszystko. :) , ciągle chciałabym zainstalować ulubione czcionki na CR, system widzi plik .cr3, ale nie ma w nim katalogu czcionki, gdzie mam go szukać. Z góry dziękuję za podpowiedzi, szukałam , na zagranicznych forach, poustawiałam sobie wszystko tak jak chciałam , była nawet instrukcja wgrania swoich czcionek, ale ja tych katalogów nie widzę.


13 lut 2021 19:11:02
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Onyx Boox Viking - okładka z przyciskiem zmiany stron
Donni napisał(a):
... ale ja tych katalogów nie widzę.


A Windowsie ustawiłaś sobie opcje pokazywania plików i katalogów systemowych?
W eksploratorze Windows:
Narzędzia--> Opcje folderów--> Widok-->
Opcje: <ukryj chronione pliki systemu operacyjnego> oraz <nie pokazuj ukrytych plików, folderów oraz dysków> bez "ptaszka".

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


14 lut 2021 13:47:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 cze 2020 10:19:03
Posty: 62
eCzytnik: Onyx Leaf 2,Kobo Libra 2, Oasis 3
Post Re: Onyx Boox Viking - okładka z przyciskiem zmiany stron
Tak, właśnie mam, ale nic nie widzę. Dowiedziałam się za to ciekawej rzeczy, że ten czytnik model Viking to nie jest model Viking sprzedawany oficjalnie ze strony Onyx :[ , zaczęłam drążyć temat i okazało, że ten model co mam jest sprzedawany na Tajwanie i u nas ( nie ma możliwości zmiany barwy na ciepłą) i przyciski ma w obudowie ( tak jak model Livinstone, który ma już barwę ciepłą) . Nowy model Viking posiada zmianę barwy ciepłą i zimną ( jak Poke 2) i przyciski ma jak kindle Voyager umieszczone na czytniku a nie w okładce i nie ukrywam ten fakt trochę posuł mi humor , ponieważ wiem, że mój model nie będzie wcale brany pod uwagę przy różnych aktualizacjach - pewnie została wypuszczona krótka seria dla sprawdzenia rynku, pewnie dlatego nie ma nic o moim czytniku na innych forach bo to inny model, więc pewnie odpuszczę sobie szukanie ja wgrać, czcionki ( ale jak uparta strona kobieca da o sobie znać ) i zainstaluję nową czcionkę do dam znać. Podsumowując mój model Viking nie jest modelem Viking sprzedawany na oficjalnej stronie Onyxa i np. w Rosji, nie ukrywam, że mnie to trochę rozczarowuje ( i mimo, że mój czytnik jest ok) to wiem, że chcą w nim coś zmieniać będę musiała się sporo nakombinować.


20 lut 2021 20:01:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron