Teraz jest 28 mar 2024 14:47:08




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Onyx Boox m90 - Problem 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 16 gru 2011 14:38:30
Posty: 5
eCzytnik: M90
Post Onyx Boox m90 - Problem
A mianowicie przed chwilą załączyłem książkę która chciałem przeczytać i nic już nie mogę zrobić. Ściął się całkowicie i nie reaguje na żadne przyciski wyświetla cały czas ostatnio otwartą stronę, co mam robić??


06 lut 2012 22:57:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 sty 2012 22:11:54
Posty: 8
eCzytnik: ONYX BOOX M90
Post Re: Onyx Boox m90 - Problem
Z tyłu obudowy jest "przycisk" RESET

rozprostować spinacz, wetknąć do wyczuwalnego "kliknięcia" i próbować włączyć urządzenie

*rozwiązanie alternatywne:
podejrzewam, ze problem może leżeć również w rozładowanej baterii
na wszelki wypadek podłączyłbym do ładowarki


07 lut 2012 13:42:40
Zobacz profil
Post Re: Onyx Boox m90 - Problem
Zwykle proponuję w pierwszej kolejności dłuższe naciśnięcie przycisku "OK". W M90 jest dioda, która sygnalizuje reakcję na przyciski. Jeśli nie reaguje, to można sprawdzić dłuższe naciśnięcie przycisku włączania "Power" - powinien czytnik się wyłączyć. Następne, już krótkie naciśnięcie, spowodowało by włączenie od nowa.

Zawsze pozostaje oczywiście reset, jak w poprzednim poście i sprawdzenie, czy podłączenie zasilania nie "ożywi" czytnika.


07 lut 2012 20:29:44
Użytkownik

Dołączył(a): 16 gru 2011 14:38:30
Posty: 5
eCzytnik: M90
Post Re: Onyx Boox m90 - Problem
Dziękuje za pomoc. Wcisnąłem reset i znów chodzi, ale wyszedł inny problem na jaw, a mianowicie murze go serwisować by wymienili mi baterie bo ta widocznie nie trzyma tak jak powinna bo za nim mi się to stało była prawie pełna a teraz jest pusta.
Prosiłbym żebyście mi powiedzieli jak zmienić datę i gidzie w boox'ie tak by się nie resetowała co włączenie.


08 lut 2012 10:51:37
Zobacz profil
Post Re: Onyx Boox m90 - Problem
Muhabi napisał(a):
Prosiłbym żebyście mi powiedzieli jak zmienić datę i gidzie w boox'ie tak by się nie resetowała co włączenie.

W grupie "Ustawienia", po wybraniu strefy czasowej, datę i czas ustawia się pod ikonką "Data". Góra, dół na czujniku zmienia wartość, prawo, lewo przechodzi do sąsiedniego okienka, "OK" zatwierdza.

Czytnik nie powinien zapominać ustawionej daty i czasu, jeśli nie pamięta po włączeniu to należy go serwisować.


08 lut 2012 18:26:38
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: