Teraz jest 25 kwi 2024 3:58:55




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 17  Następna strona
Onyx Boox i62 HD "Angel Glow" 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 11 paź 2012 15:07:13
Posty: 79
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
A ja mam pytanie jak to jest z tym gubieniem ustawień i miejsca gdzie skończyliśmy czytać? Bo szczerze mówiąc czekanie na Paperwhite'a w normalnej cenie zaczyna mnie męczyć a jedynie te problemy najbardziej hamują mnie przed kupnem nowego Onyxa.

_________________
Zapraszam na mój blog o czytnikach Kindle i nie tylko - http://mojkindle.eu


22 lis 2012 14:38:21
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lis 2012 13:17:02
Posty: 2
eCzytnik: i62 HD Angel Glow
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
traju napisał(a):
A ja mam pytanie jak to jest z tym gubieniem ustawień i miejsca gdzie skończyliśmy czytać? Bo szczerze mówiąc czekanie na Paperwhite'a w normalnej cenie zaczyna mnie męczyć a jedynie te problemy najbardziej hamują mnie przed kupnem nowego Onyxa.
Hej.
Co do ustawień to przy rtf-ach jest wszystko ok. Zapamiętuje ustawienia i czcionki i strony.
Nie wiem czemu ale gdy otwieram nowy plik w tym formacie mam pełny ekran bez paska na dole, trzeba go ręcznie wyłączyć!
Problemy z zapamiętaniem miałem tylko w formacie doc. Pewnie domyślna przeglądarka to powoduje.
Z lenistwa nie chciało mi się kombinować.( większość plików mam w rtf-ach)
Poza tym muszę powiedzieć że do czytania jest super. Na samym początku jak się nim chciałem trochę pobawić i zacząłem mieszać w ustawieniach to dwa razy mi się powiesił.
Jak dopracują to światełko żeby było jeszcze słabsze (jeśli to możliwe technicznie) i coś zrobią z wyciszeniem klawiszy to będzie extra.
bateria po przeczytaniu ok 1000 stron (w tym ok 500 na podświetleniu) straciła dwie kreski ( łącznie jest 5)
Ogólnie śmiało mogę polecić. ;)


22 lis 2012 16:01:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 paź 2012 15:07:13
Posty: 79
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Ja głównie będę czytał epub i mobi, więc gubienie ustawień przy rtf'ach by mnie nie martwiło ;) Co do baterii to bardzo fajnie się to zapowiada.
No i martwi mnie to światło. W PW jest świetne, mimo, że niby świeci cały czas to na najmniejszym totalnie nie przeszkadza i można komfortowo czytać w ciemności.
Jednak z tego co widzę w Angel Glow już nie jest to tak fajne. Co do mocy podświetlenia pewnie programowo da się to rozwiązać, ale ArtaTech już nie raz zasłynął ze swoich "niebawem publikowanych" aktualizacji oprogramowania.

_________________
Zapraszam na mój blog o czytnikach Kindle i nie tylko - http://mojkindle.eu


22 lis 2012 16:08:13
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 paź 2012 17:42:57
Posty: 72
eCzytnik: Kobo Aura HD
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Nie mam problemów z zapamiętywaniem ustawień dla plików doc, epub, pdf, txt. Mobi nie testowałem. Dodam jeszcze, że w doc-ach jest tylko do wyboru wielkość czcionki i zoom (domyślna przeglądarka). A FBReader jest wstanie tylko "wyciągnąć" sam tekst z doc-a.
Natomiast zauważyłem, że na liście ostatnio otwieranych plików w ogóle nie pojawiają się epub-y.
Problem jest też z dodawaniem adnotacji w plikach pdf. Tylko za pierwszym razem udało mi się zaznaczyć tekst i dodać adnotacje. Kolejne adnotacje już nie chcą się tak łatwo zapisywać na liście. Działa to losowo, albo się zapiszą, albo nie. Samo zaznaczanie tekstu, też nie jest zbyt wygodne. Z tego co widziałem w sieci, lepiej to jest rozwiązane w kindle.
Co do światła, to nie mam porównania z PW, ale uważam że całkiem dobrze się spisuje przy minimalnej wartości w pochmurne dni, jak i wieczorami, ale odnoszę wrażenie, że gdyby producent zdecydował się na zmniejszenie minimalnych wartości, to oświetlenie ekranu już nie byłoby tak jednolite na całej powierzchni.
Ogólnie mogę polecić czytnik, ale warto dorzucić własne czcionki, bo te dostępne w standardzie są kiepskawe.


22 lis 2012 17:30:05
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 lis 2011 13:42:17
Posty: 74
eCzytnik: Lynx (T68)
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Spodobały mi się informacje o tym czytniku i zastanawiam się, czy nie oddać innym członkom rodziny Kindle Touch, a sobie nie kupić tego. A chwilowo mam kilka pytań (wydaje mi się, że żadne z nich nie było jeszcze poruszane tutaj):
1. Czy możecie podać dokładne wymiary tego czytnika (wszędzie znajduję tylko przekątną ekranu, a mi chodzi o fizyczne rozmiary urządzenia)?
2. Czy istnieje do niego okładka "stojakowa" (wiem, że można go kupić w zestawie z dedykowaną okładką, ale te dedykowane, sądząc po Booxach znajomych, są tylko zabezpieczeniem, a nie stojakiem)? Do KT używam okładki Tuuf-luv "Bi-Stand" i nie wyobrażam sobie, że miałabym zrezygnować z tej wygody.
3. Jak to jest z dotykiem? Spotkałam się na żywo dotąd z dwoma "filozofiami" obsługi dotyku w czytniku:
a. W KT - odpowiada na dotyk czymkolwiek (zdarzyło mi się nawet niechcący zmienić stronę kosmykiem włosów)
b. w M90 należącym do mojej przyjaciółki - odpowiada wyłącznie na rysik.
Na filmach z i62 widziałam, że obsługują go palcami, więc sądzę, że obsługa dotyku będzie bardziej podobna do punktu a, ale z drugiej strony w menu nadal zostaje (o ile dobrze zobaczyłam na filmie) możliwość rysowania (więc pewnie i też notatek odręcznych, których mi strasznie w KT brakuje).
Z góry dziękuję :)


23 lis 2012 16:06:26
Zobacz profil
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Ad 1. 12,5 cm x 17,1 cm
Ad 2. Nie wiem, ale też bym taką chciała na mojego Onyxa. W oficjalnym sklepie Onyxa nie ma takich okładek.
Ad 3. Reaguje normalnie na dotyk paluchami, ale nie jest jakoś specjalnie nadwrażliwy, nie mam problemów z dotykiem w żadną stronę (ani nie przesuwa się loczkiem włosów ani nie muszę go maltretować, żeby przeskoczył).
Nie uzywam piórka, ale też nie mam pojęcia czy do tego modelu jest jakieś.


23 lis 2012 16:42:24
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Tzigi :

Wejdź na stronę madonion.eu - tak to strona dla fanów ASG - ale szyją też oporządzenie taktyczne - i w ramach produkcji militarnych gadżetów - mają też "militarne" :D okladki na czytniki - wprawdzie na dziś tylko dla Kundla - ALE - doskonale znam własciciela i wiem, że może uszyć okładkę na dowolny czytnik. Sam zamówiłem u Pawła okładkę na mojego i62 Espresso. :D Ta okladka ma możliwość ustawienia czytnika "stojakowo" zarówno w pionowym i poziomym ustawieniu. Wykonana jest z kordury pokrytej teflonem i ma poliwęglanowe wkładki uszywniające. Kolory tylko "militarne" :D ale czarny jest. Koszt około 120 zł. Całość bardzo pancerna. Paweł też musi znać bardzo dokładnie wymiary czytnika, co do milimetra, bo okładka jest dokładnie spasowana.

Poproś o rozmowę z Pawłem i powiedz, że przysłał Cię Sony :D na stronie madonion.eu Masz numery telefonów.

Jeśli i62 Angel Glow ma identyczne wymiary jak i62 Espresso to Paweł je ma - razem "zdejmowaliśmy" wymiary mojego i62E :D

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


25 lis 2012 21:56:54
Zobacz profil
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Dla wyjaśnienia wątpliwości z poprzednich postów chciałbym dodać:
ociu napisał(a):
Przeczytałem i62 dwie książki jedną w formacie doc. druga rtf.
Z doc-kiem mam problem zmiany ustawień z pozycji czytania książki tzn mogę zmienić jedynie wielkość czcionki ale już nie ją samą. Ogólnie opcje menu są wtedy mocno ograniczone.
Co do podświetlenia to również dołączam się do głosów z prośbą o możliwość jeszcze większej jego minimalizacji, ale dużo bardziej irytuje mnie to, że nie zapamiętuje ostatnich ustawień, czyli w momencie gdy wyłączy się po uśpieniu trzeba ponownie minimalizować oświetlenie. Mało tego nie można tego zrobić z pozycji książki tylko trzeba wychodzić do menu głównego.
Ogólnie z wyłączaniem wiążą się kolejne niedogodności ,
czytnik nie zapamiętuje ostatnich ustawień czytanej książki ani strony ani zmian czcionki.
Dla mnie jest to problem gdyż często muszę przerywać czytanie ( na kilka kilkanaście minut) potem ponownie wszystko muszę ustawiać :cry:

Jeśli chodzi o pliki DOC, to ilość dostępnych opcji zależna jest od wyboru domyślnej aplikacji dla tego formatu. W Office Readerze jest ich mniej, ale program pełniej obsługuje format DOC. W FBReaderze jest możliwość zmiany czcionki, interlinii, ale obsługa formatu jest niepełna (np. brak przypisów).
Zmiany domyślnej aplikacji dokonuje się w: Ustawienia -> Preferowane Aplikacje

Regulacja podświetlenia jest dostępna z poziomu czytanej książki. Wystarczy wywołać Menu (ikonka w lewym dolnym rogu lub przytrzymanie palca na tekście). Ikonka regulacji jest w dolnym pasku okna menu.

Czytnik zapamiętuje ostatnią czytaną stronę w każdej otwartej książce (wyjątkiem jest zmiana aplikacji, np. z FBReader na CoolReader, te programy mają osobne historie), nie ma potrzeby robienia zakładek, one służą do szybkiego przejścia w wybrane miejsca książki/dokumentu.
Natomiast ustawienie kroju i wielkości czcionki, marginesów a także interlinii jest właściwe dla aplikacji, czyli jeżeli to się ustawi w programie FBReader to będzie tak samo w każdym dokumencie otwartym w tym programie. Analogicznie ma CoolReader.

Jeśli po wyłączeniu, czy uśpieniu, są problemy z zapamiętywaniem którejkolwiek z tych rzeczy, to dany egzemplarz ma problemy i należy to zgłosić do serwisu.


29 lis 2012 17:39:47
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012 19:55:38
Posty: 218
eCzytnik: Kobo Aura ONE
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Jako użytkownik Kindle Paperwhite miałem dziś możliwość bliższego zapoznania się z i62HD Angel Glow i powiem że możliwość ustawiania wszystkiego jest fantastyczna. Bardzo wygodne są także przyciski do przełączania stron. Mam już KIndle i strasznie wkurza mnie marna regulacja wielkości czcionki (8 ustawień, zdecydowanie zbyt duże przeskoki między wielkościami), brak sensownej możliwości regulacji marginesów (do wyboru są tylko duże, bardzo duże i wielkie), tylko jeden format ebooków. Pod tym względem Onyx jest super.
Fabrycznie zainstalowane czcionki są w większości marne, ale parę spokojnie nadaje się do normalnego użytku. Czcionki są nieco mniej czytelne niż w Kindle, ale możliwość dowolnej regulacji wielkości to rekompensuje.

Jedynym poważnym "ale" które powstrzymuje mnie przed zamianą na Onyxa jest podświetlenie tego czytnika: w Kindle Paperwhite jest perfekcyjna regulacja od 1 do 24, w Onyxie najmniejsze możliwe podświetlenie jest na poziomie 15-16, porównując do Kindle Paperwhite. Jest to bardzo jasno, zdecydowanie zbyt jasno, do czytania w kiepsko oświetlonym pokoju używa się światełka na poziomie 5-11, więcej już daje mocno po oczach. Poziom minimalny z Onyxa nadaje się do użytku tylko w jasno oświetlonych pomieszczeniach, gdy jest ciemniej światełko jest za mocne.

I tu pytanie do ArtaTech - czy ( i ew. kiedy) regulacja podświetlenie zostanie zmieniona, tak aby możliwe było ustawienie słabszego podświetlenie, cz też zostanie jak jest?

_________________
kindle Touch->kindle Paperwhite->Kobo Aura HD->Kobo Aura H2O->Kobo Aura ONE


30 lis 2012 20:15:22
Zobacz profil
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
crom napisał(a):

Jedynym poważnym "ale" które powstrzymuje mnie przed zamianą na Onyxa jest podświetlenie tego czytnika: w Kindle Paperwhite jest perfekcyjna regulacja od 1 do 24, w Onyxie najmniejsze możliwe podświetlenie jest na poziomie 15-16, porównując do Kindle Paperwhite. Jest to bardzo jasno, zdecydowanie zbyt jasno, do czytania w kiepsko oświetlonym pokoju używa się światełka na poziomie 5-11, więcej już daje mocno po oczach. Poziom minimalny z Onyxa nadaje się do użytku tylko w jasno oświetlonych pomieszczeniach, gdy jest ciemniej światełko jest za mocne.



A pomijając skalę oświetlenia, jakie masz wrażenia co do jakości świateł w obu czytnikach? Czy faktycznie Paperwhite ma te smugi dużo bardziej wyraźnie? Czy kolor światła jest bardziej meczący w Onyxie? Pytam dlatego, że rozważam zakup jeszcze jednego czytnika na prezent i się zastanawiam nad PW.
Jako posiadaczka Onyxa potwierdzam bez porównania do PW, że temu czytnikowi brakuje większej skali regulacji w stronę zaciemnienia - jest ciut za mocno na minimalu. BTW - nie sadzę żeby ktoś przy zdrowych zmysłach czytał na obu czytnikach z maksymalnie ustawionym światłem... Zbędna jest taka mocna latarka.


30 lis 2012 20:47:20
Użytkownik

Dołączył(a): 11 paź 2012 15:07:13
Posty: 79
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
A mi się coś wydaje, że cały ten @crom to ściema. Jakoś tak ta wypowiedź wygląda "modelowo". Jednak jeden post, który jest napisany niemal zaraz po rejestracji i zaraz po tym jak "dziś miał okazję przetestować i62 a ma Kindle'a". Mogę się mylić, no ale I'm just sayin'.

_________________
Zapraszam na mój blog o czytnikach Kindle i nie tylko - http://mojkindle.eu


30 lis 2012 20:59:26
Zobacz profil WWW
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
traju napisał(a):
A mi się coś wydaje, że cały ten @crom to ściema. Jakoś tak ta wypowiedź wygląda "modelowo". Jednak jeden post, który jest napisany niemal zaraz po rejestracji i zaraz po tym jak "dziś miał okazję przetestować i62 a ma Kindle'a". Mogę się mylić, no ale I'm just sayin'.


No ale ma rację w kwestii oświetlenia Onyxa. Niestety.


30 lis 2012 21:29:58
Użytkownik

Dołączył(a): 11 paź 2012 15:07:13
Posty: 79
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Owszem ma, widziałem Onyxa w Vobisie. Chociaż to jest tak. Gdyby arta tech nie bagatelizował tak poprawek w oprogramowaniu. A raczej może nie obiecywał aktualizacji jeżeli są one mało prawdopodobne to dziś nikt by nie wahał się z zakupem tylko pomyślał: pewnie to naprawią - kupuję.
A tak Ci, którzy są zainteresowali czekają. Zresztą uważam, że Onyx jest troszkę za drogi w porównaniu do jakości (zarówno oprogramowania jaki i wykonania) jaką oferuje, ale to tylko moja opinia.

_________________
Zapraszam na mój blog o czytnikach Kindle i nie tylko - http://mojkindle.eu


30 lis 2012 21:33:45
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lis 2012 19:55:38
Posty: 218
eCzytnik: Kobo Aura ONE
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
żadna ściema, byłem dziś w sklepie i porównywałem z pół godziny oba czytniki. Czytam wasze forum od jakiegoś czasu ale dotąd nie pisałem nic od siebie. Jest to to szalenie denerwujące że taka firma jak Amazon wypuszcza czytniki wysokiej jakości ale z tak zubożonymi funkcjami, miałem Kindla Touch i było jeszcze gorzej niż w Paperwhite, tylko 3 czcionki do wyboru.
Z kolei Onyx którego wczesniej nie miałem w ręce mi się spodobał, regulacja czcionki, marginesów co 1 pkt - rewelacja, ale zawalił z regulacją oświetlenia, jest za jasno. Kupiłbym go mimo niedopracowanego oprogramowania, wąskich czcionek fabrycznych i konieczności wgrywania własnych czcionek, ale z drugiej strony jaki sens brać czytnik podświetlany w którym światło nie nadaje się do użytku... . Pod względem oświetlenie wygrywa bezapelacyjnie Paperwhite, mimo delikatnych smug na dole, światło jest lepsze.

Odpowiadając na pytanie - w moim odczuciu światło w Onyxie jest równomiernie rozłożone, na dole widać lśniący pasek światła nieopodal diod, ale to nie jest tragedia, do zaakceptowania. Być może gdyby światło było słabsze nie byłoby to widoczne. Kindle faktycznie ma małe smugi na samym dole, na wysokość 1 cm, wyżej jest ok i światło jest równomierne. Porównując światła Kindle ma światełko mniej rzucające się w oczy, nawet mino delikatnych smug. Właśnie regulacja światełka KIndle powoduje że możemy ustawić sobie taki poziom żeby ekran był biały a światło było ledwie zauważalne. W Onyxie albo podświetlenie wali po oczach albo jest zupełnie ciemno.

Ponawiam moje pytanie do ArtaTech: czy ( i ew. kiedy) regulacja podświetlenie zostanie zmieniona, tak aby możliwe było ustawienie słabszego podświetlenie, cz też zostanie jak jest? Pytam bo przez parę dni mam jeszcze możliwość oddać Paperwhite, i nie wiem czy jest sens brać Angel Glow.

_________________
kindle Touch->kindle Paperwhite->Kobo Aura HD->Kobo Aura H2O->Kobo Aura ONE


Ostatnio edytowano 30 lis 2012 22:40:10 przez crom, łącznie edytowano 2 razy



30 lis 2012 22:25:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 paź 2012 15:07:13
Posty: 79
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: Onyx Boox i62 HD "Angel Glow"
Wydaje mi się, że w Onyxie być może jest tak równomierne i nie widać żadnych cieni, ponieważ jest mocniejsze niż w Paperwhite. Z dwojga złego chyba wolę cienie na dole niż podświetlenie, które nie spełnia swojej głównej funkcji, czyli umożliwienia czytania w słabych warunkach oświetleniowych.

_________________
Zapraszam na mój blog o czytnikach Kindle i nie tylko - http://mojkindle.eu


30 lis 2012 22:34:27
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 244 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 17  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron