Teraz jest 29 mar 2024 4:18:53




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 358 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 24  Następna strona
Onyx BOOX C67 AfterGlow 2 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
JA pierdziu ... 8 dni. Szacun. Mój Kobo chodzi już ponad 2 tygodnie i ma pół baterii, żony Paperwhite prawie miesiąc ale ona mniej czyta. Oj geniusz onyxów znowu się objawił


01 sty 2015 23:42:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2014 14:27:37
Posty: 102
eCzytnik: OnyxAG2, nookSTG, KoboGHD, Oasis 3
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
lucjanos, Akurat teraz czytam "Bastion" Kinga w oReader pokazuje że książka ma 2642 str. czytam ją już od 2 tygodni, przeczytałem 2100 stron. Tak dokładnie to nie powiem Ci ile przeczytałem, a i byłbym zapomniał w pierwszy i drugi dzień świąt oraz sylwestra nie bardzo %%nadawałem się%% :mrgreen: do czytania. hehe
tomaszek71, Po zakupie AG2 na początku grudnia oddałem swojego nook'a swojej kobiecie i dopiero ładowała go jakoś w tamtym tygodniu (czyta bez podświetlenia).


02 sty 2015 12:17:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 paź 2011 10:09:59
Posty: 14
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Porównałem dzisiaj w sklepie kontrast mojego Kindle Touch i Onyx'a After Glow. Kindle bije go na głowę, bez względu na jasność podświetlenia. Czy w After Glow kontrast jest lepszy?

Tapatalk on Xperia's Z board

_________________
...and e-ink for All!


02 sty 2015 17:19:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 gru 2014 20:21:48
Posty: 41
eCzytnik: Kindle PW2
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Nie jest.
Mam do przetestowania kindle pw2, ciekawa jestem, co powiem za jakiś czas. Na razie mam go trzy dni. Niestety, już na dziś mogę powiedzieć, że onyx mu do pięt nie sięga. Co mnie podkusiło z tym onyxem, to sama nie wiem, cena za oba prawie identyczna, a tak bardzo się różnią. Myślałam, że kindle przereklamowany jest, ale guzik, zasługuje na te wszystkie zachwyty, co tu dużo mówić. Porządny, wygodny, nic nie trzeszczy, nic się nie zacina..
Muszę jeszcze przyjrzeć mu się pod kątem baterii, ale to dopiero za jakiś czas.
Pozdr.


02 sty 2015 18:16:15
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Nie mieszajcie proszę czytników bez doświetlenia i tych z wbudowanym światełkiem.

Ja co prawda mam AfterGlow jedynkę, ale porównując z Kindle PW2 widziałem dokładnie różnice między nimi.
Kindle PW2 ma ekran Carta (najlepszy z istniejących typów) i specjalizowane, ukierunkowane na produkty Amazonu oprogramowanie - to jego plusy.
Onyx AfterGlow ma słabszy, mniej kontrastowy ekran, ale wszechstronne, uniwersalne oprogramowanie, potrafiące obsłużyć wszystkie dostępne formaty ebooków, z epub na czele.
W zależności od priorytetów, następuje wybór i chwalenie produktu - nie ma w tej dziedzinie produktów uniwersalnych, bo skończylibyśmy z hasłem: "jedzmy gówno - miliony much nie mogą się mylić" ;)

Dziwiłbym się komuś, mieszkającemu w Stanach, kto kupowałby czytnik np. z włoch, mający włoskie menu i włoską księgarnię, podczas gdy ma u siebie Kindle z Amazonem (anglojęzyczna literatura).
Tak samo dziwię się, gdy Polak wybiera produkt zza oceanu, mający menu w obcym języku i dostep do księgarni, w której nie ma książek w jego rodzimym języku. Jeśli natomiast ktoś czyta i potrzebuje literatury, która znajduje się w ich księgarni, to oczywisty staje się zakup czytnika zintegrowanego z tą księgarnią.
Również jeśli priorytetem ponad wszystko, jest kontrast ekranu lepszy o te 20-25%, również to rozumiem, ale idiotycznym dla mnie jest potępianie całego produktu dlatego, że ma słabszy ekran, albo bardziej rozbudowane oprogramowanie (pomijam ewidentne problemy z błędami oprogramowania). Można mieć inne priorytety i dokonywać innych wyborów, ale potrzebne konkrety i konstruktywne uzasadnienia, inaczej dyskusja i merytoryczny poziom forum sprowadzi się do "mgły smoleńskiej" albo "winy tuska" :|

Faktem jest, że nie ma takiego porządnego "polskiego" czytnika jak mają np. niemcy (vide: Tolino), ale mam w odniesieniu do czytnika takie wymagania, którym Kindle, nawet ze swoim super-ekranem nie jest w stanie sprostać (elastyczność, sposoby formatowania tekstu, dzielenia wyrazów, operacje na plikach itd...).

Ciężko jest też funkcjonować w sfanatyzowanym środowisku, bo jak Kupię Kindla i okaże się wadliwy to znaczy, że mam pecha (wstyd być pechowcem), a jak kupię Onyxa i ma wadę to zamiast odesłać do naprawy/wymiany powinieniem ponarzekać jak to dystrybutor sprzedaje szmelc i robi wszystkich w balona :P

no offence

_________________
W Obrazek też ;)


02 sty 2015 18:57:21
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 gru 2014 20:21:48
Posty: 41
eCzytnik: Kindle PW2
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Zacznijmy od początku - jeśli chodzi o formaty, to częściowo się z Tobą zgodzę, jednakże nie jest to wielki minus dla kindle, nie przesadzajmy.
Zdecydowanie bardziej podoba mi się produkt zza oceanu, przyczyna jest prosta - nie odbiega od opisu, czego nie można powiedzieć chociażby o AfterGlow2.
Priorytetem jest łatwość obsługi i wytrzymałość baterii, choć nie przeczę, że wygląd też robi swoje. Z tych zalet AfterGlow2 ma tylko wygląd.
Robercie, może ag1 nie ma tych wad, ale proszę, żebyś zrozumiał tych mocno zawiedzionych od ag2. Tu żadne nowe oprogramowanie nie pomoże.


02 sty 2015 20:04:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 paź 2011 10:09:59
Posty: 14
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
To nie wątek o Kindle, ale rzeczywiście porównując Kindle Touch i Onyx'a After Glow ma się odczucie jakościowej przepaści. AG2 kusi natomiast specyfikacją, a przede wszystkim Androidem.

Tapatalk on Xperia's Z board

_________________
...and e-ink for All!


02 sty 2015 20:11:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 paź 2011 10:09:59
Posty: 14
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Najbardziej udanego, czyli?

Tapatalk on Xperia's Z board

_________________
...and e-ink for All!


03 sty 2015 0:48:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 gru 2014 20:21:48
Posty: 41
eCzytnik: Kindle PW2
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Mnie czytnik potrzebny do czytania.
Kupując ag2 pomyślałam jednakże, ze zawsze warto mieć wiecej niż mniej, że może android, przeglądarka, muzyka i inne bajery kiedyś się przydadzą.
Smutne fakty - bateria starcza na 2-3 dni, dotyk co i rusz nie reaguje. A przecież tylko czytam!! Gdybym włączyła wifi i odpaliła muzykę, na ile starczyłoby baterii? - boję się nawet myśleć.
Wniosek - potrzebne mi coś, co przetrwa choć tydzień, 10 dni na jednym ładowaniu. Nie będzie się zacinało, wieszało i mnie drażniło. W końcu za to płacę, chcę się z tego cieszyć, a nie zastanawiać, dlaczego coś nie działa i że może doczekam się jakiejś aktualizacji oprogramowania, która rozwiąże 1/10 moich problemów.
Mam nadzieję, że nie wymagam zbyt wiele i jest to oczywiste.
Pozdr.


03 sty 2015 1:57:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 paź 2011 10:09:59
Posty: 14
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
zakonnica napisał(a):
(...) Wniosek - potrzebne mi coś, co przetrwa choć tydzień, 10 dni na jednym ładowaniu. Nie będzie się zacinało, wieszało i mnie drażniło(...)


Dziękuję za wyjaśnienia. Mam podobne wymagania, więc obejdę się smakiem, jeśli chodzi o elastyczność rozwiązania z Androidem i dalej czytam słuchając muzyki na Kindle Touch 3G mając Wikipedię na całym świecie przez 3G za darmo...
Szkoda, bo AG2 na papierze wygląda świetnie.

_________________
...and e-ink for All!


03 sty 2015 2:01:08
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 gru 2014 20:21:48
Posty: 41
eCzytnik: Kindle PW2
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
A proszę uprzejmie :)
Szkoda,bo gdyby ag2 faktycznie spełniał warunki swojej specyfikacji - mógłby być fantastycznym czytnikiem.
Pozdr.


03 sty 2015 2:06:32
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
@zakonnica: Rozumiem Cię. W tym momencie AfterGlow 1 pewnie zaspokoił by Twoje potrzeby, aczkolwiek na początku też miał niewielkie problemy z dotykiem, które dopiero 3 aktualizacja rozwiązała. No ale AG1 to sprzęt sprzed roku i już niestety jego produkcja zakończona, jak można zobaczyć na stronie Onyx-Int.
Miałem nadzieję, że AG2 to coś lepszego niż AG1, ale w tym wypadku (czytnika) nowy Android i dwa rdzenie nie robią różnicy, zwłaszcza jeśli trzeba ponownie przechodzić przez choroby wieku dziecięcego w oprogramowaniu :|

_________________
W Obrazek też ;)


03 sty 2015 2:10:25
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 paź 2011 10:09:59
Posty: 14
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Czy istnieje czytnik z Androidem o dobrym wyświetlaczu E-Ink?

_________________
...and e-ink for All!


03 sty 2015 2:16:32
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Pearl jest dobrym ekranem e-ink, ulepszony Pearl jest lepszy od Pearl. Ekran typu Carta jest aktualnie najlepszy, ale nie znam żadnego czytnika z systemem Android, który by miał ten typ ekranu.

_________________
W Obrazek też ;)


03 sty 2015 13:28:47
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
airs napisał(a):
Ekran typu Carta jest aktualnie najlepszy, ale nie znam żadnego czytnika z systemem Android, który by miał ten typ ekranu.


Tolino Vision :)

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


03 sty 2015 14:08:51
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 358 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 24  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron