Teraz jest 20 kwi 2024 13:14:31




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 358 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 24  Następna strona
Onyx BOOX C67 AfterGlow 2 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 17 gru 2014 20:21:48
Posty: 41
eCzytnik: Kindle PW2
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
No to masz faktycznie szczęście, aż zazdroszczę, ale tak nieszkodliwie, żeby nie zapeszyć :)
Ja mam wyłączone wifi, światło poniżej 1/3, dograny jedynie alreader, poza tym czysto.
Czytam koło godziny dziennie i mój czytnik chyba mnie nie lubi, bo nie wytrzymuje 3 dni, godzina na nim jest z kosmosu, wskaźnik naładowania pokazuje to, co akurat mu się podoba.. cierpliwość mi się skończyła.
A mogło być tak pięknie...


31 gru 2014 0:16:21
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
zakonnica napisał(a):
nie wytrzymuje 3 dni, godzina na nim jest z kosmosu, wskaźnik naładowania pokazuje to, co akurat mu się podoba.. cierpliwość mi się skończyła.
Zanim go oddasz (wyrzucisz przez okno, pod tramwaj itp...) sprawdź dwie rzeczy:
1. Czy masz ustawioną automatyczną aktualizację czasu i ew. strefę czasową. To jest w ustawieniach pod: System -> Data.
Jeśli nie łączysz się z siecią przez WiFi (lub bardzo rzadko) a zegar spieszy lub spaźnia się o kilka minut/godzin dziennie to sprawa do naprawy gwarancyjnej.
2. Czym ładujesz czytnik, jaką ładowarką - chodzi o moc w amperach ? Te czytniki źle przyjmują ładowanie zbyt mocnym prądem. Spróbuj naładować z portu USB z komputera (0,5A) lub ładowarką o mocy nie większej od 1A. Z mojej praktyki, te czytniki najlepiej i najpełniej ładują się prądem ok. 750 mA (0,75A).

_________________
W Obrazek też ;)


31 gru 2014 0:32:04
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 gru 2014 20:21:48
Posty: 41
eCzytnik: Kindle PW2
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Dobrze, zrobię to.
Ładowałam kabelkiem podpiętym do ładowarki od telefonu (500mA), spróbuję przez usb, zobaczę czy to coś zmieni.
Mam zaptaszkowane obie opcje, i automatycznie i strefę.
Chciałabym, żeby to pomogło, ale chyba już nie mam złudzeń :::?


31 gru 2014 0:48:20
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Jeśli nie ładowałaś jakąś super-mocną od tabletu (1,5-2A) to raczej nic nie da - USB z komputera też ma 500mA.
Raczej tylko serwis albo aktualizacja pomoże...

_________________
W Obrazek też ;)


31 gru 2014 1:04:56
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2012 4:38:17
Posty: 8
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Myślę, że to nie kwestia serwisu. Wszystkie egzemplarze tak mają. Dokładnie tak, jak piszecie. To jest albo błąd konstrukcyjny, albo w oprogramowaniu. Słowem - ZASILANIE JEST FATALNE, gorsze niż w moim smartfonie.
Jest jeszcze sporo innych wad, tym razem chyba na pewno oprogramowania. Wbrew entuzjastycznemu zachwalaniu przez producenta / dealera operowanie pamięcią jest do d. Nieraz trzeba długo czekać, aż coś w niej przerobi. Słowniki chodzą jak żółwie w mazi. Czytnik nie potrafi porządnie zindeksować plików. U mnie po każdym uruchomieniu od razu przystępuje do wykonywania tej idiotycznej funkcji i miele godzinami, aż ją wściekły wyłączę przyciskiem centralnym - ile można czekać na dostęp do czytania! Chyba że od razy przeskoczę do Alreadera i z niego uruchomię czytanie. Nie da się tak ustawić czytnika, żeby wznawiał czytanie od Alreadera. Ja w każdym razie nie potrafię, a instrukcji jak wiadomo - nie ma. Powrót z zamknięcia "magnetycznego" raz się udaje, raz nie, bo na ogół bateria padnięta.
Czekam jeszcze parę dni i jeśli nie zobaczę aktualizacji oprogramowania, to - jako nabity w butelkę - wyrzucam na śmietnik, ale po napisaniu odpowiedniej recenzji w odpowiedniej prasie.
Nie ma to jak i62, chociaż bez wbudowanego światełka - korzystam z dodatkowej listewki diodowej kupionej we Francji. Leciutka, niekłopotliwa i wystarczy. Niepotrzebnie napaliłem się na światło wbudowane. Ale jest parę nowych doskonałych produktów konkurencyjnych. Jeden z nich ma moja córka, inny jej mąż, obydwa na poziomie. I chyba kupię to samo, bo Onyx został daleko w tyle.
Reklama mówiąca, że Afterglow 2 to "jedyny na świecie ... który ma bezpośredni dostęp do Google Play" (czy jakoś tak) jest po prostu kitem.
Niestety ArtaTech jakoś nie reaguje na nasze wpisy, więc można śmiało powiedzieć, że firma ta przyznaje, iż Afterglow 2 to bubel totalny i nie ma co marzyć o zmianie sytuacji. Jeśli nic się nie zmieni, to tymczasem stanowczo odradzam zakup tego gniota. Szczęśliwego nowego roku!


31 gru 2014 5:20:16
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
A C65 był taki udany, tylko że przestali go już produkować... :?

_________________
W Obrazek też ;)


31 gru 2014 13:19:38
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 gru 2014 20:21:48
Posty: 41
eCzytnik: Kindle PW2
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Niestety,przyznaję rację Piotrowi, sprzęt zupełnie nie nadaje się do tego, do czego w zamiarze został stworzony :evil:
Z całym szacunkiem, ale ja nie śpię na forsie, nie stać mnie na trzymanie bubla i udawanie, że wszystko jest dobrze.
Czy ktoś z ArtaTech zabierze głos w tej sprawie?
Tylko proszę, bądźmy dorośli, bez lania wody, wbrew pozorom nie przychodzą tu sami ułomni :evil:


31 gru 2014 14:06:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Zapomnij, że ktoś z AT przyzna Ci rację.. Swoją drogą, nie dziwię się.. Sprzedać jak najwięcej, a ciemny naród kupi.. Mówiąc jak pewien polityk..


31 gru 2014 14:53:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Ojej firmo z Wrocławia czyżby kolejny strzał w kolano??? Ale przecież macie gotową odpowiedź: my tego nie robimy, żale do producenta nie do nas. Ehhh jakie to POLSKIE


31 gru 2014 16:18:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 paź 2014 7:39:12
Posty: 100
eCzytnik: KOBO AURA ONE and H2O
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Jak widać, powiela się cyrk jakże dobrze znany użytkownikom T68 Lynx. Kolejny bubel na rynku... Mam tylko nadzieję, że zadziałają prawa rynku i pozamiatają tak producenta jak i dystrybutora tych jakże "zacnych" sprzętów.


31 gru 2014 18:36:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 gru 2014 10:56:04
Posty: 3
eCzytnik: Kindle 3G, AfterGlow2
Post Re: Odp: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Widocznie firma przygotowuje się mocno do Sylwestra ;-) Zresztą co tu można mądrego napisać w odpowiedzi. Widzę że wszystko to co pisałem wcześniej się potwierdza, czyli nie jest to jakaś jednostkowa sprawa.

Również używam AlReadera i jakoś od biedy da się czytać kilka dni po około godzinę dziennie, choć faktycznie wskaźnik baterii zachowuje się conajmniej dziwnie. W konsekwencji było tak że w trakcie dłuższego czytania raz czytnik się zupełnie sam wyłączył kiedy pokazywał poziom baterii 10% a innym razem już przy 15%. Zarządzanie zasilaniem w AfterGlow 2 jest fatalne. W telefonie (Xperia Z1) dokładnie wiadomo na ile tej baterii wystarczy i procenty "schodzą" proporcjonalnie do sposobu używania. Zresztą w kilku innych telefonach było podobnie, jak również w moim starutkim już kindle nie ma problemów z baterią.

Niestety po raz kolejny mam wrażenie że firma nie testuje i nie sprawdza urządzeń które sprzedaje, albo ma tylko świetnie działające testowe egzemplarze ;-) A jak widać wystarczy średnio dociekliwy człowiek i tydzień zabawy z czytnikiem żeby wychwycić większość problemów.

Życzę użytkownikom tego forum z okazji Sylwestra aktualizacji która naprawi wszystkie problemy ;-), ciekawych książek w nowym roku, bo chyba to jest wspólnym mianownikiem, a firmie Arta Tech lepszych testerów, programistów i lepszego kontaktu z klientami.

Pozdrawiam

__Tapatalk XZ1__


31 gru 2014 18:41:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 gru 2010 16:49:12
Posty: 451
eCzytnik: PW2, H2O, Inkpad 3, One, Forma
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Dziękuję jako użytkownik forum za życzenia a co do życzeń dla firmy z Wrocławia to jak mawiała stara reklama: takie rzeczy to tylko w Erze


31 gru 2014 19:12:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 gru 2014 20:21:48
Posty: 41
eCzytnik: Kindle PW2
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Życzę wszystkim szczęśliwego Nowego Roku, aby zdrowie było, to najważniejsze. Czytnik rzecz nabyta, ten albo inny, człowiek uczy się na błędach.
Mam nadzieję, że kupujący zajrzy tu, zanim podejmie decyzję i ominie AfterGlow2 szerokim łukiem.
Amen :mrgreen:


31 gru 2014 21:11:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2014 14:27:37
Posty: 102
eCzytnik: OnyxAG2, nookSTG, KoboGHD, Oasis 3
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Ja też dziękuje za życzenia i również życzę wszystkiego dobrego oraz jak najszybszej aktualizacji.
Chciałem się również pochwalić rekordem w użytkowaniu czytnika. Jak widać na zdjęciu bateria wytrzymała 8dni 3 godz. Prez ten czas z podświetlenia korzystałem tylko raz. Czytnik nie był wyłączany, korzystałem z okładki usypiającej Obrazek

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka


01 sty 2015 22:12:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 paź 2014 7:39:12
Posty: 100
eCzytnik: KOBO AURA ONE and H2O
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Łał, dech zapiera taka bateria... Można wiedzieć jak dużo bawiłeś się czytnikiem, tudzież ile stron przerzuciłeś ?


01 sty 2015 23:08:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 358 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 24  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: