Teraz jest 28 mar 2024 23:49:42




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 358 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Następna strona
Onyx BOOX C67 AfterGlow 2 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sty 2015 19:15:06
Posty: 112
eCzytnik: Onyx Boox C67ML AG2
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Wiesz co... dopiero jak napisałeś zauważyłem, że tam jakieś "cieniutkie boki" są :). U mnie trzymają się bez zarzutu, ale tak samo jak ty moge to zwalić na stosunkowo delikatne używanie. Przez 8 miesięcy może z 5 razy w dłuższą podróż zabrałem. Poza tymi przypadkami po prostu w domu jest użytkowany.


Ostatnio edytowano 11 wrz 2015 10:28:00 przez bulek, łącznie edytowano 1 raz



10 wrz 2015 15:02:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lut 2015 22:22:03
Posty: 19
eCzytnik: BOOX i62,Obsidian,Prime,Inkpad 3
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
U mnie zaczęło odłazić po 6 miesiącach. Czytnik prawie cały czas na biurku albo pod łóżkiem.


11 wrz 2015 8:48:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2014 14:27:37
Posty: 102
eCzytnik: OnyxAG2, nookSTG, KoboGHD, Oasis 3
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Mój AfterGlow 2 wyzionął dzisiaj ducha... Ekran przestał działać. Po opisaniu problemu, serwis napisał że prawdopodobnie pękła matryca. Nie chciało mi się wysyłać do serwisu więc sam się upewniłem. (Czytnik zaliczył glebe ale byl caly czas w etui- niestety nie pomogło - a spadł z łóżka z wysokości 70cm). Nie wiem czy będe się bawił w wymianę matrycy. Nawet trochę się ciesze bo już napewno rozstane się z firmą Onyx na zawsze. Teraz może KOBO albo Kindle. Poniżej zdjęcie uszkodzenia.
Obrazek


14 wrz 2015 19:33:09
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Na moim AG (też w etui) niedawno dziecko usiadło w autobusie, ekran przestał działać, wystarczyło tylko jedno pękniecie w poprzek ekranu, ale nie ma sensu wymieniać.
Kobo H2O jest wyśmienity, Kindle PW2/3 wiadomo - może jeszcze Tolino... Ale rzuć chociaż okiem gdzieś też na inkBOOK-a i "pomacaj" go dla porównania, może Ci się spodoba. Wiem, że ryzykuję obicie, ale ekran Carta jest sporo lepszy od tego co w AG2, a możliwości i oprogramowanie dają radę, naprawdę 8)

_________________
W Obrazek też ;)


14 wrz 2015 20:16:27
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2014 14:27:37
Posty: 102
eCzytnik: OnyxAG2, nookSTG, KoboGHD, Oasis 3
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
athame, Tak wiem, od czytnika oczekuje tylko tego aby świetnie się na nim czytało. Mój pierwszy czytnik to był Nook st glowlight i byłem nim zachwycony, ale bardzo łatwo rysowała się powłoka podświetlająca, a tym Onyx'em to chyba chciałem się uszczęśliwić na siłe (skusił mnie android). airs, Sprawdzę InkBooka, również w dotyku, teraz nie kupie niczego na łapu capu. Sprawdzę wszystkie opcje. (Dobrze, że pracuje w bibliotece więc nie będę narzekał na brak czegoś do czytania). Narazie skłaniam się do Kobo Glo HD, tylko tym razem poczekam na recenzje i opinie użytkowników (AG 2 kupiłem odrazu po premierze).


14 wrz 2015 20:52:55
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Kobo Glo HD to jest klasa. Myślę, że biorąc pod uwagę wygląd zewnętrzny, to najładniejszy, choć nie wiem czemu trzymają się tej błyszczącej obramówki między obudową a ekranem, której refleksy czasem rozpraszają.
Ogólnie, całościowo, gdyby AfterGlow 2 był z ekranem Carta, to inkBOOK byłby pomiędzy nim a tym nowym Kobo (pomijając wyższą rozdzielczość tego ostatniego, co nie jest bez znaczenia).
Mając już doświadczenie z czytnikami, trzeba się zastanowić, jaką wagę mają fizyczne klawisze, karta SD, polski język interfejsu czy inne różnice. Dla niektórych istotne może być Legimi...

BTW, też pracuję w bibliotece i to sporej ;)

_________________
W Obrazek też ;)


14 wrz 2015 22:39:14
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sty 2015 19:15:06
Posty: 112
eCzytnik: Onyx Boox C67ML AG2
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
W zeszłym tygodniu w sklepie leżały obok siebie AG2 ze starej dostawy i inkBook. Nie wiem, czy to kwestia oświetlenia była, czy coś innego, ale... praktycznie nie widziałem różnicy. Na prawdę bardzo chciałem ją zobaczyć, bo nigdy carty nie widziałem, a myślałem, że może szybciej niż później czytnik zmienię. Wyłączyłem doświetlenie. Czcionkę w AG2 ustawiłem jak w swoim egzemplarzu, na inkBooku starałem się podobnie. No nic, pomyślałem, że mi się z wiekiem wzrok stępił, ale spytałem syna (21 lat), czy widzi jakąś różnicę i czy któryś jest kontrastowy bardziej, albo wyraźniejszy. Powiedział, że widzi, ale nie umie określić jaką, a nawet nie umie powiedzieć, czy wybrałby pierwszy, czy drugi patrząc jedynie na czytelność tekstu.

Może miałem wygórowane wyobrażenia... myślałem, że carta będzie jakaś taka "bielsza" i tekst będzie się wyraźniej na niej odznaczał. Może AG2 miał tego pearla wyśrubowanego, bo na jakość wyświetlacza narzekać nie mogę, a może inkBook ma tą cartę średniej jakości.


14 wrz 2015 23:08:52
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
bulek napisał(a):
W zeszłym tygodniu w sklepie leżały obok siebie AG2 ze starej dostawy i inkBook. Nie wiem, czy to kwestia oświetlenia była, czy coś innego, ale... praktycznie nie widziałem różnicy.
Masz sporo racji, w takich warunkach trudno odróżnić. Robiłem kiedyś zdjęcia w markecie, oba te czytniki koło siebie i na takich praktycznie bez różnicy.
Ekran Carta w stosunku do Pearl ma mieć 150% lepszy kontrast, ekrany z AG/AG2 są etapem pośrednim, czyli można założyć, że jakieś 125% w zależności od partii.
Duży wpływ na percepcję ma sztuczne, jarzeniowe światło spotykane w sklepach. W oświetleniu naturalnym, słonecznym czy chmurnym różnica jest łatwiej zauważalna.
Szarość tła jest praktycznie ta sama, Carta ma głębszą (mocniejszą) czerń.
Bez doświetlenia jest praktycznie tak samo, dopiero włączenie światełka daje inny efekt. Znakomicie zwiększa kontrast tego co mamy na ekranie, głównie przez pojaśnienie tła. Bardzo istotną różnicą jest to, że Carta ma całkowicie jednolitą "płaszczyznę" światełka (żadnych cieni u dołu, czy rozjaśnień u góry) i odrobinę inny jest odcień barwy. Z czernią jest też inaczej. We wcześniejszych ekranach, przy nawet niezbyt dużej intensywności podświetlenia, światełko jakby rozjaśnia, czy poszarza czarne litery i grafiki - na ekranie Carta tego nie widać, czerń jest nadal czarna.

W wielu sytuacjach, w naturalnym otoczeniu (bez sztucznego światła), po dostosowaniu mocy doświetlenia, doznaję wrażenia/złudzenia jakby ktoś mi wsadził w ramkę prawdziwą kartkę papieru, czego nigdy nie doświadczyłem na poprzednich ekranach.
Można zobaczyć tą różnicę czasem na filmikach czy zdjęciach porównujących Kobo Aurę HD (ulepszony Pearl) z Aurą H2O (Carta).
Również taka sama różnica jest do zaobserwowania na filmach czy zdjęciach porównujących Kindle Paperwhite (ekran jak w AG/AG2) i Paperwhite 2 (Carta).

Pearl jest dobry do czytania, ulepszony jeszcze lepszy, a Carta... Apetyt rośnie w miarę jedzenia ;)

_________________
W Obrazek też ;)


15 wrz 2015 12:34:55
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 sty 2015 9:52:38
Posty: 155
eCzytnik: Trekstor 4INK
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Tak jest ustawiony marketing, że producent ma już opracowane modele na X lat w przyszłość. A my, szaraczki, o tym co kryją sejfy producentów dowiemy się z duużym opóźnieniem ;-). Co ważne: cash must flow.

Co do rodzaju wyświetlacza to zawsze jest to też sprawa indywidualna i oko jednego może wyłapywać różnice, a drugiego już nie.


15 wrz 2015 14:35:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sty 2015 13:32:30
Posty: 22
eCzytnik: AG 2
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Jeśli zaczęliście wierzyć w firmę Onyx to czytajcie dalej.

Przerzucam się mailami z Onyxem i próbuję ustalić, jak to jest z instalowaniem na karcie external (cały czas, za każdym razem, podkreślam, że chodzi mi o external, tę dokładaną, która może mieć do 32 GB).

I dostaję:

Wysłali mi instrukcję graficzną, jak instalować i wiadomość:

Cytuj:
Please check attached steps of install APP in external SD card.


czyli mówimy o external.

Zgłaszam, że nie działa, że to działa, ale dla tej internal.

Korespondencja trwa dalej:

Cytuj:
To install APK on external SD is the new feature of V1.7.3 firmware, we rechecked the firmware working well. Please ensure your step is correct (you can refer to our last email attachment pictures), it must be click the " next " button, and then waiting for the cursor on " install on SD card", and then the APK will install on the external SD card. Please try again, if still fail, maybe you can send that APK for us to check. TKS


czyli mam potwierdzenie, że to nowość od 1.7.3 i działa dla external.

Jestem u kresu wytrzymałości psychicznej, ale w korpo nie z takimi ludźmi mamy do czynienia. Wymieniam uprzejmie listę programów. I następuje cisza. Po kilku dniach ponawiam wiadomość i dostaję odpowiedź (cokolwiek miało to znaczyć):

Cytuj:
Yes, V1.7.3 has this feature, hope you enjoy it. TKS


Nie zrażam się, piszę ponownie, że nie działa. I teraz zwrot akcji, uwaga, trzymajcie się foteli:

Cytuj:
I checked with our technical staff, he reply me as following:

We have never mentioned that we can support installing applications to External SD card (TF card). For nowadays Android cellphone, the flash storage (cellphone internal total storage) is partitioned into several partitions. One partition works as the SD card. This SD card mostly be called “Internal storage”, “User accessible space” by Onyx. The feature that we mentioned, is to install the applications into this internal SD card.

Maybe in previous email my words were inaccurate description to make you misunderstanding. sorry for that, please subject to the above explain. TKS


Ręce mi opadły.

Na dobicie: Pamiętacie, jaki był taki wpis w logach zmian w 1.7.3 na stronie w wersji ogólnej i w wersji dla użytkowników Artatech? (kopia Google jeszcze to pamięta, pamiątkowo nawet zrobiłam zrzut ekranu). Przypomnę:
Cytuj:
Added new features
1. APP can be installed to SD card
2. Third-party APP can be installed to user partition of the system storage


Co mamy teraz?

Z opisu poprawek na tej stronie zniknął już wpis:
Cytuj:
1. APP can be installed to SD card


16 wrz 2015 14:39:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2012 16:05:11
Posty: 137
eCzytnik: Boox i62, Lbook 3 , Boox M92
Post Re: Odp: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Jeśli mam być szczery to ja tutaj nie widzę żadnej nowości a onyx dał ciała. Jedyna nowość to zmiana w interfejsie pozwalająca przenieść już podczas instalacji apki ( nie używane przy korzystaniu ze sklepu play ) część aplikacji do pamięci flash.


16 wrz 2015 15:25:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sty 2015 13:32:30
Posty: 22
eCzytnik: AG 2
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Drugorzędna jest sprawa czy można czy nie można zapisać na external, bo mając zrootowanego Androida można wiele. Wiem, że jeśli oddam to w chłopakom w mojej pracy to na pewno mi to zrobią (moje korpo robi oprogramowanie dla dużych firm, ja pracuję w kadrach).

Dla mnie bulwersujące jest, że:
- nie każdy użytkownik ma czas, wiedzę i ochotę, żeby rootować czytnik i próbować naprawić coś, co producent i dystrybutor twierdzą, że jest i działa,
- najpierw obsługa pisze, że to jest nowość i na pewno działa, a potem mówi, że... nigdy nie mówiliśmy, że taka funkcja jest (sic!) i dodatkowo usuwają wpisy dotyczące tej funkcji (a pamiętacie jak Artatech usuwał ze swojej strony informację o wytrzymałości baterii do 8 tygodni?).

Poprzednim wpisem chciałam pokazać, że nie ma co liczyć, że Onyx to lepsza firma niż Artatech. Robią tak samo i dobrze o tym pamiętać, jeśli liczycie na jakieś dalsze aktualizację albo rozwiązania problemów.


16 wrz 2015 16:10:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 maja 2012 16:05:11
Posty: 137
eCzytnik: Boox i62, Lbook 3 , Boox M92
Post Re: Odp: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
To prawda co piszesz dlatego bardziej liczę na to , że to android i dzięki temu support będzie przynajmniej na część oprogramowania utrzymywaną przez zewn. programistów a sądzę że jeszcze przez jakiś czas aktualizacje do czytnika będą wychodzić.


16 wrz 2015 18:33:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 30 mar 2015 11:46:55
Posty: 4
eCzytnik: AfterGlow 2 C67
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Witam

Mam od pewnego czasu dziwny problem po przerzucić strony zostaje mu delikatna poświata poprzedniej strony. Czy macie podobnie czy to tylko u mnie?

Pozdr.

Romek

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka


22 paź 2015 8:33:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 kwi 2013 13:20:11
Posty: 29
Post Re: C67S
18 sie 2015 17:45:29

Arta Tech napisał(a):
Szanowni Państwo, drodzy Klienci

Aktualizacja oprogramowania dla czytnika BOOX AfterGlow 2 została udostępniona przez producenta, firmę ONYX International. Niestety, w związku z zakończeniem współpracy pomiędzy Arta Tech oraz ONYX International, nie mieliśmy możliwości zapoznać się wcześniej z udostępnioną aktualizacją. Producent przygotował ją samodzielnie, na własną rękę, bez konsultacji z nami. Jako firma odpowiedzialna ze wsparcie serwisowe dla w/w modelu czytnika, prosimy o tymczasowe wstrzymanie się z pobieraniem aktualizacji.

Na ten moment wiemy już, że po wgraniu aktualizacji użytkownicy tracą dostęp do kluczowych usług m.in. księgarni z polskimi e-bookami BOOXSource.com czy dysku internetowego Midiapolis Drive wraz z wygodną wysyłką plików, usługę do czytania treści z internetu Midiapolis News Reader. Producent usunął również słowniki (quickDic).

W tej chwili oceniamy funkcjonalność aktualizacji oraz sprawdzamy, czy producent nie zablokował możliwości powrotu do poprzedniej wersji oprogramowania. O wynikach naszych wewnętrznych testów poinformujemy Państwa niezwłocznie po ich zakończeniu.

Prosimy Państwa o daleko posuniętą rozwagę, również w przypadku udostępnienia przez ONYX International aktualizacji dla innych modeli czytników.

Z poważaniem
Zarząd i współpracownicy firmy Arta Tech,
Właściciela marek InkBOOK, InkWATCH oraz Midiapolis


Post z sierpnia! Mamy już grudzień i co ? Doczekamy się w końcu ? Ja nadal pamiętam i czekam !


08 gru 2015 21:22:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 358 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: