Teraz jest 24 lut 2018 16:41:36

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 368 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna strona
Onyx BOOX C67 AfterGlow 2 
Autor Wiadomość
Użytkownik

eCzytnik: AG 2
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Jeśli mogę to chciałabym wszystkim popsuć dzisiaj nastrój :P

Pierwsze:
Zgłosiłam chińczykom, że nie działa zapisywanie na external SD. Jak zwykle, od razu dostałam odpowiedź, ale podobną do tej od Artatech, czyli trzeba kliknąć tu i tu i będzie zapisywało na karcie SD.

Pokazali to na obrazkach i pliku .apk, więc uznałam, że może tu jest jakiś trik. Zorganizowałam plik. apk dla używanej przeze mnie aplikacji, która na tablecie z Androidem zapisuje się na SD i postąpiłam zgodnie z instrukcją. Efekt był wiadomy i znany - zapisało na SD, ale SD internal, czyli to, co znamy wszyscy.

Odpowiedziałam im, że super tylko że to zapisuje na internal SD, a nie external SD (podkreśliłam po raz drugi, o czym mówię: external SD - tej, którą wkłada się samemu i możne mieć ją do 32 GB).

I co? Trzeci dzień brak odpowiedzi...

Drugie:
Pisałam wcześniej, że bateria zeszła 8%. To był jednak chwyt marketingowy czystego systemu ;) Po wgraniu ebooków, programów Aldiko i Pocket (ustawieniu, aby nic sam nie synchronizował), wyłączeniu internetu itp. bateria przez całą noc ze 100% zeszła do 20%, czyli nic się nie zmieniło. Procesy chodzące w tle to tylko te systemowe.

09 wrz 2015 12:00:51
Użytkownik

eCzytnik: Kindle Touch, Kindle Voyage
Zrootuj urządzenie i zmień punkty montowania dla external SD na ten gdzie domyślnie jest internal SD. To rozwiąże problem.

09 wrz 2015 13:04:12
Użytkownik

eCzytnik: AG 2
athame, mam zrootowany i mam zmienione. Nie działa.

Jeśli jest ktoś na forum, komu działa pełne zapisywanie na external SD, to proszę niech się odezwie, bo wszyscy chętnie się na pewno dowiemy, co trzeba zrobić.

Zaznaczam, że mówię o pełnym zapisie/przenoszeniu, a nie kombinowaniu przez root w połączeniu z aplikacją link2sd i że przenosi "niektóre rzeczy", "czasami" lub "nie wszystko", bo tak to mam, ale nie satysfakcjonuje mnie taka ciągła i niepewna sytuacja.

Kupując urządzenie miałam informację z opisu producenta i dystrybutora, że ta funkcja działa i jeden z powodów, dla których wybrałam właśnie AG2 była możliwość dołożenia karty, żeby się nie ograniczać. Wiem, jak to powinno działać, bo mam tablet z Androidem i kartą wiec nikt mi nie wmówi, że to, co mam obecnie, to tak ma być i powinnam się cieszyć, że jak trochę pokombinuję i to coś tam przeniesie.

Dystrybutor (przepraszam, teraz już były dystrybutor) i producent jak już wiemy, mają głęboko gdzieś tę sytuację.

09 wrz 2015 15:02:40
Użytkownik

eCzytnik: Kindle Touch, Kindle Voyage
Jeśli zablokujesz montowanie internal SD przy starcie i dla pewności uruchomisz czytnik ponownie to nie ma siły - musi zapisywać na external SD. Prawdopodobnie punkt montowania nie jest brany pod uwagę, a UUID, co komplikuje sprawę.

09 wrz 2015 15:07:35
Użytkownik

eCzytnik: Onyx AG2, nook STG, Kobo Glo HD
Mam pytanko czy ktoś wie gdzie dorwać taką okładkę na czytnik jak na tym filmiku??

Ps. Swoją drogą Ruscy mają fajne wydanie tego czytnika

10 wrz 2015 9:43:03
Użytkownik

eCzytnik: Onyx AfterGlow, Kindle PW2
PrzemSS napisał(a):
Ps. Swoją drogą Ruscy mają fajne wydanie tego czytnika

I ładowarkę w standardzie.

10 wrz 2015 10:00:37
Użytkownik

eCzytnik: Onyx Boox C67ML AG2
Nie wiem, gdzie dostać akurat tą. Sprzedawana u nas natomiast (Higaard) jest bardzo podobna i jakość też bez zarzutu (sam używam). Tyle, że z dostępnością już nie jest najlepiej. Widzę, że jeszcze w Saturnie mają na stanie... 80 zł wysyłkowo.

10 wrz 2015 12:25:17
Użytkownik

bulek, Mam tę o której piszesz. Powiedz mi jak długo ją masz? Mi po 9 miesiącach użytkowania odpadły te cieniutki "boki" okładki, które są zrobione z gumy. Możliwe, że to przez intensywne użytkowanie (mój czytnik codziennie przemierza 10km w plecaku do pracy i z powrotem), ale chciałbym wiedzieć jak sprawa wygląda u Ciebie? :)
Pozdrawiam

10 wrz 2015 13:16:03
Użytkownik

Wiesz co... dopiero jak napisałeś zauważyłem, że tam jakieś "cieniutkie boki" są :). U mnie trzymają się bez zarzutu, ale tak samo jak ty moge to zwalić na stosunkowo delikatne używanie. Przez 8 miesięcy może z 5 razy w dłuższą podróż zabrałem. Poza tymi przypadkami po prostu w domu jest użytkowany.

Ostatnio edytowano 11 wrz 2015 9:28:00 przez bulek, łącznie edytowano 1 raz

10 wrz 2015 14:02:20
Użytkownik

eCzytnik: BOOX i62
U mnie zaczęło odłazić po 6 miesiącach. Czytnik prawie cały czas na biurku albo pod łóżkiem.

11 wrz 2015 7:48:24
Użytkownik

Mój AfterGlow 2 wyzionął dzisiaj ducha... Ekran przestał działać. Po opisaniu problemu, serwis napisał że prawdopodobnie pękła matryca. Nie chciało mi się wysyłać do serwisu więc sam się upewniłem. (Czytnik zaliczył glebe ale byl caly czas w etui- niestety nie pomogło - a spadł z łóżka z wysokości 70cm). Nie wiem czy będe się bawił w wymianę matrycy. Nawet trochę się ciesze bo już napewno rozstane się z firmą Onyx na zawsze. Teraz może KOBO albo Kindle. Poniżej zdjęcie uszkodzenia.
Obrazek

14 wrz 2015 18:33:09
Użytkownik

eCzytnik: Onyx C65 & T68, inkBOOK
Na moim AG (też w etui) niedawno dziecko usiadło w autobusie, ekran przestał działać, wystarczyło tylko jedno pękniecie w poprzek ekranu, ale nie ma sensu wymieniać.
Kobo H2O jest wyśmienity, Kindle PW2/3 wiadomo - może jeszcze Tolino... Ale rzuć chociaż okiem gdzieś też na inkBOOK-a i "pomacaj" go dla porównania, może Ci się spodoba. Wiem, że ryzykuję obicie, ale ekran Carta jest sporo lepszy od tego co w AG2, a możliwości i oprogramowanie dają radę, naprawdę 8)

14 wrz 2015 19:16:27
Zobacz profil WWW
Użytkownik

athame, Tak wiem, od czytnika oczekuje tylko tego aby świetnie się na nim czytało. Mój pierwszy czytnik to był Nook st glowlight i byłem nim zachwycony, ale bardzo łatwo rysowała się powłoka podświetlająca, a tym Onyx'em to chyba chciałem się uszczęśliwić na siłe (skusił mnie android). airs, Sprawdzę InkBooka, również w dotyku, teraz nie kupie niczego na łapu capu. Sprawdzę wszystkie opcje. (Dobrze, że pracuje w bibliotece więc nie będę narzekał na brak czegoś do czytania). Narazie skłaniam się do Kobo Glo HD, tylko tym razem poczekam na recenzje i opinie użytkowników (AG 2 kupiłem odrazu po premierze).

14 wrz 2015 19:52:55
Użytkownik

eCzytnik: Onyx C65 & T68, inkBOOK
Kobo Glo HD to jest klasa. Myślę, że biorąc pod uwagę wygląd zewnętrzny, to najładniejszy, choć nie wiem czemu trzymają się tej błyszczącej obramówki między obudową a ekranem, której refleksy czasem rozpraszają.
Ogólnie, całościowo, gdyby AfterGlow 2 był z ekranem Carta, to inkBOOK byłby pomiędzy nim a tym nowym Kobo (pomijając wyższą rozdzielczość tego ostatniego, co nie jest bez znaczenia).
Mając już doświadczenie z czytnikami, trzeba się zastanowić, jaką wagę mają fizyczne klawisze, karta SD, polski język interfejsu czy inne różnice. Dla niektórych istotne może być Legimi...

BTW, też pracuję w bibliotece i to sporej ;)

14 wrz 2015 21:39:14
Zobacz profil WWW
Użytkownik

W zeszłym tygodniu w sklepie leżały obok siebie AG2 ze starej dostawy i inkBook. Nie wiem, czy to kwestia oświetlenia była, czy coś innego, ale... praktycznie nie widziałem różnicy. Na prawdę bardzo chciałem ją zobaczyć, bo nigdy carty nie widziałem, a myślałem, że może szybciej niż później czytnik zmienię. Wyłączyłem doświetlenie. Czcionkę w AG2 ustawiłem jak w swoim egzemplarzu, na inkBooku starałem się podobnie. No nic, pomyślałem, że mi się z wiekiem wzrok stępił, ale spytałem syna (21 lat), czy widzi jakąś różnicę i czy któryś jest kontrastowy bardziej, albo wyraźniejszy. Powiedział, że widzi, ale nie umie określić jaką, a nawet nie umie powiedzieć, czy wybrałby pierwszy, czy drugi patrząc jedynie na czytelność tekstu.

Może miałem wygórowane wyobrażenia... myślałem, że carta będzie jakaś taka "bielsza" i tekst będzie się wyraźniej na niej odznaczał. Może AG2 miał tego pearla wyśrubowanego, bo na jakość wyświetlacza narzekać nie mogę, a może inkBook ma tą cartę średniej jakości.

14 wrz 2015 22:08:52
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 368 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Następna strona