Teraz jest 16 kwi 2024 23:43:28




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 358 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 24  Następna strona
Onyx BOOX C67 AfterGlow 2 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 17 gru 2014 20:21:48
Posty: 41
eCzytnik: Kindle PW2
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Z ciekawością obserwuję ten wątek, poprawią coś czy nie?...
Oddałam swojego AG2 na niezgodność towaru z umową, odebrałam właśnie pieniądze.
Mnie zabrakło cierpliwości, żeby czekać na poprawki. Ale trzymam kciuki za pozostałych :)
Pozdrawiam.

t3d: więcej o tym zwrocie w wydzielonym wątku: topic14999.html


13 sty 2015 19:01:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sty 2015 19:15:06
Posty: 112
eCzytnik: Onyx Boox C67ML AG2
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Patrząc na szybkość wypuszczania poprawek dla AG1 w stosunku do wersji międzynarodowej, to nie robiłbym sobie większych nadziei.

Małe pytanie dla tych, którzy jeszcze nie oddali do sklepu :). Zaznaczyłem u siebie, że podświetlenie nie ma być włączane po wybudzeniu. Kiedy go wybudzam, czy włączam podświetlenie zawsze jest włączone. W pewnym sensie, bo jest włączone na najniższym możliwym poziomie. Potem gdy wcisnę dolny przycisk na dłużej podświetlenie się wyłącza, po następnym wciśnięciu podświetlenie włącza się, ale na zdefiniowanym przeze mnie poziomie (ok. 30%). Czy u was też niezależnie od ustawień podświetlenie się włącza po wybudzeniu (trzeba się przyjrzeć czasami, bo to najniższy poziom)?


14 sty 2015 11:05:25
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06 maja 2012 4:38:17
Posty: 8
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
bulek napisał(a):
Czy u was też niezależnie od ustawień podświetlenie się włącza po wybudzeniu (trzeba się przyjrzeć czasami, bo to najniższy poziom)?

Niestety tak, nie da się tego zmienić, próbowałem na różne sposoby.


17 sty 2015 5:01:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 sty 2015 21:03:40
Posty: 2
eCzytnik: AG2
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Witam,

Afterglow 2 to mój pierwszy czytnik i nie wiem, czy mój problem to normalne "zachowanie" tego sprzętu, czy coś jest nie tak - przy zmianie strony książki, wejściu w jakąś inną książkę, wejściu w ustawienia, generalnie przy każdej zmianie ekran mruga kilka razy. Nie jest to po prostu mrugnięcie - zmiana widoku, tylko zmiania się widok i ekran mruga kilka razy i dopiero jest tak, jak ma być. Trochę to meczące. Może mam jakieś odświeżanie ustawione nie tak, jak trzeba, bo to własnie wyglada tak, jakby kilka razy po rząd się odświeżało.


18 sty 2015 21:10:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sty 2015 13:32:30
Posty: 22
eCzytnik: AG 2
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
elllmi, obejrzyj filmy na YouTube z użytkowania czytnika, np. ten: https://www.youtube.com/watch?v=tcPZpJWQlnQ i porównaj to z zachowaniem swojego czytnika.

Na początku użytkowania AG2 też byłam zaskoczona działaniem ekranu i miganiem, bo porównywałam do tradycyjnego ekranu w tablecie i telefonie.

Być może miganie, o którym piszesz, to jest normalne zachowanie ekranów typu e-ink. Obejrzyj powyższy filmik i daj znać.


19 sty 2015 12:33:03
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Filmik bardzo dobrze pokazuje działanie onyxów. Mam podobne doświadczenia z C65 (choć wolniejsze) i z T68.
Widać na nim co jakiś czas pełne odświeżanie ekranu, w standardowym ustawieniu co 5 stron dla aplikacji systemowych. Pokazuje nawigację po PDF-ach, tryb reflow. Także obsługa plików zabezpieczonych DRM. Również widać pracę z innymi aplikacjami do czytania na Androida (Kindle, Kobo, itd), kończąc na przeglądarce internetowej.
Szkoda, że taki filmik wcześniej nie powstał, z przykładami w łacińskich tekstach ;)

_________________
W Obrazek też ;)


Ostatnio edytowano 20 sty 2015 20:12:35 przez airs, łącznie edytowano 1 raz



19 sty 2015 17:11:24
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 sty 2015 21:03:40
Posty: 2
eCzytnik: AG2
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
dziekuję bardzo za odpowiedź, to jest dokładnie to, o co mi chodziło; byłam pewna, że coś jest nie tak :::? muszę się przyzwyczaić w takim razie


20 sty 2015 19:20:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 18 kwi 2013 13:20:11
Posty: 29
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Jest coś czego nie rozumiem. Gdy wchodzę w bibliotekę i dłużej przytrzymam na danej książce pokazują mi się opcje, klikam w właściwości i wyświetla mi się okienko z właściwościami, czyli tak jak być powinno. Tylko dlaczego w tych właściwościach uzupełnione są tylko: tytuł, autor i etykiety.. a pozostałe okienka są puste? Głownie interesuje mnie dlaczego nie wyświetla się nic w polu: opis i serie (metadane w książkach mam uzupełnione w Calibre), po mimo iż są te "pola" wyszczególnione w okienku.

Zastanawiam się czy to wina konkretnej książki czy raczej czytnika? Da się coś z tym zrobić, aby wyświetlało się to poprawnie bez doinstalowywania dodatkowych aplikacji do czytania ?

Nie potrzebuje w sumie innych programów bo dobrze czyta mi się systemowym, tylko drażni mnie to strasznie jak np wrzucę cykl/serię książek np 15 i nie mam jak sprawdzić która część jest 1, 2 czy 14. Muszę się posiłkować komputerem albo gdzieś sobie zapisać jak czytać, w jakiej kolejności, to mocno irytujące.


22 sty 2015 18:37:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 gru 2014 23:37:00
Posty: 5
eCzytnik: Onyx AfterGlow 2
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Instrukcja do Onyx AfterGlow 2 w końcu jest. Może też będzie dostępna aktualizacja rozwiązująca problemy z baterią i dotykiem? Najlepiej jakby ktoś z firmy Arta-Tech uspokoił i potwierdzi, że nad tym trwają pracę ;)
Jak dla mnie, niech to będzie nawet za miesiąc czy 2, ale niech będzie.


23 sty 2015 21:17:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2014 14:27:37
Posty: 102
eCzytnik: OnyxAG2, nookSTG, KoboGHD, Oasis 3
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
tuber, aktualizacja z wesją oprogramowania 1.6.5 juz jest przeczytaj wątek "After glow 2 bateria i sklep". Gościu wysłał czytnik do serwisu zeby naprawili mu problem z szybko rozladowujaca sie baterię, a oni wgrali mu aktualizacje. Czyli juz jest po testach. Niewiem tylko dlaczego jej jej nie uudostępnili dla wszystkich. Czy ktoś z ArtaTech mógłby się wypowiedzieć, kiedy udostępnią aktualizacje dla wszystkich a nie tylko dla czytników wysyłanych do serwisu?


23 sty 2015 21:31:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sty 2015 19:15:06
Posty: 112
eCzytnik: Onyx Boox C67ML AG2
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
PrzemSS, wiesz co... ja też mam 1.6.5 u siebie (tyle, że kompilacja z listopada) i jak widzisz dalej narzekam na forum :). To ja już nie mam nawet na co czekać... buuuu... :?


23 sty 2015 22:11:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sty 2015 19:15:06
Posty: 112
eCzytnik: Onyx Boox C67ML AG2
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
tuber napisał(a):
Instrukcja do Onyx AfterGlow 2 w końcu jest.

No to przynajmniej problem baterii został rozwiązany dzięki nowej instrukcji. Z listy zalet czytnika usunięto całkowicie wzmianki o 8 tygodniach i zostawiono jedynie zapis, o tym, że posiada "inteligentne zarządzanie energią".


24 sty 2015 1:57:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 gru 2014 20:21:48
Posty: 41
eCzytnik: Kindle PW2
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Tylko, że tym samym ukręcili sobie bat na własny tyłek, bo publicznie przyznali się do tego, że wszystkich kupujących oszukali. 8 tygodni na jednym ładowaniu było bajką od samego początku..
Ale sprawiedliwości stało się zadość przy okazji, bo dali zawiedzionym klientom niezłą broń do ręki w walce o swoje prawa. Zawsze twierdziłam, że klamstwo ma krótkie nóżki..
PrzemSS - właśnie usiadłam do komputera, jeśli nic mi nie wypadnie, to podeślę w końcu to obiecane pismo.
Pozdrawiam.


24 sty 2015 12:45:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 sty 2015 19:15:06
Posty: 112
eCzytnik: Onyx Boox C67ML AG2
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
W nowej instrukcji znalazłem jeszcze ciekawszą informację:

*Uwaga, tryb uśpienia nie zwiększa oszczędności energii w czytniku (odpowiednie optymalizacje są aktywne w czasie zwykłej pracy, czytania). Aby maksymalnie zwiększyć wydajność baterii wyłącz urządzenie, gdy z niego nie korzystasz*

Muszę przyznać, że wiele razy na innych forach (może i na tym też) widziałem wskazówki w rodzaju "ja nie wyłączam swojego czytnika, a jedynie usypiam, bo to niewiele wpływa na zużycie baterii, a czytnik włącza się dużo szybciej". Zastanawiam się więc, czy to dotyczy tylko czytników, które nie są oparte o Androida? Czy Android sam w sobie "coś robi" w uśpieniu w tle? Czy może w AG2 Android wcale nie przechodzi w stan uśpienia de facto, a jedynie ma blokadę ekranu? ArtTech wyraźnie twierdzi, że sens stosowania uśpienia jest jedynie w celu chwilowego zablokowania ekranu. Zresztą w opcjach mam wyraźnie pozycję "Wygaszanie ekranu", więc nie wiem o jakim "uśpieniu" mówi instrukcja.

Tak, czy inaczej widzę, że muszę zmienić swój plan zasilania. Mogę całkiem zrezygnować z wygaszania ekranu (bo to nie wpływa na oszczędność energii), a wyraźnie powinienem włączyć automatyczne wyłączanie.


24 sty 2015 19:08:04
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 wrz 2014 11:08:57
Posty: 88
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: inkBOOK
Post Re: Onyx BOOX C67 AfterGlow 2
Dla wszystkich użytkowników Onyx BOOX AfterGlow 2:

Pojawiła się aktualizacja, którą można już pobrać bezpośrednio poprzez urządzenie przez Wi-Fi.

Najważniejsze zmiany, to:

    Usprawnione zarządzanie energią,
    Zaktualizowana aplikacja Sklep,
    Poprawione zaznaczanie tekstu,
    Poprawione tłumaczenia,
    Zaktualizowane aplikacje Midiapolis Drive i News.

Zachęcamy do aktualizacji.

_________________
inkBOOKS - sklep z ebookami, audiobookami, e-prasą oraz czytnikami e-booków inkBOOK


26 sty 2015 15:15:39
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 358 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 24  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron