Teraz jest 21 cze 2019 0:17:25

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 148 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Onyx Boox C65S Classic. Warto? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

eCzytnik: Onyx Boox C65S Classic
Post Re: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
@Adam.Kaczmarek.ArtaTech - Widzę, że maketing wyssany został z mlekiem matki.
Sformułowania jak mantra w koło to samo.

Podsumowanie:

Informuję, że nie Fimie, nie Panu decydować jak mam używać czytnika, jest funkcjonalność, mam prawo wgrać do niego i 500 książek i mam mieć prosty i czytelny dostęp do każdej z nich, czy to przez wyszukiwanie, czy sortowanie w odpowiedni sposób, a nie wszystko do gara.
Odniosę się jeszcze tylko do nazewnictwa. Ten model powinien mieć nazwę "Ultra BASIC", a nie classic. Klasyczny czytnik ma pełną funkcjonalność, a nie okrojoną ponad wszelkie normy.

Patrząc po ilości wpisów, a szczególnie liczby osób wpisujących się w tym dziale, popularność jest duża, ale i zwrotów cała masa (mój jest jednym z nich).

Co do ekranu, to zapewniam, że nie jest to taki duży rarytas jak Wam się wydaje, a Chińczycy mają takich czytników na tony za marne grosze z funkcjonalnością o lata świetlne od tego złomu.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w obrocie tym czytnikiem.

01 lis 2014 23:06:00
ArtaTech.pl

eCzytnik: inkBOOK
fiskomp napisał(a):
@Adam.Kaczmarek.ArtaTech - Widzę, że maketing wyssany został z mlekiem matki.
Sformułowania jak mantra w koło to samo.

Podsumowanie:

Informuję, że nie Fimie, nie Panu decydować jak mam używać czytnika, jest funkcjonalność, mam prawo wgrać do niego i 500 książek i mam mieć prosty i czytelny dostęp do każdej z nich, czy to przez wyszukiwanie, czy sortowanie w odpowiedni sposób, a nie wszystko do gara.
Odniosę się jeszcze tylko do nazewnictwa. Ten model powinien mieć nazwę "Ultra BASIC", a nie classic. Klasyczny czytnik ma pełną funkcjonalność, a nie okrojoną ponad wszelkie normy.

Patrząc po ilości wpisów, a szczególnie liczby osób wpisujących się w tym dziale, popularność jest duża, ale i zwrotów cała masa (mój jest jednym z nich).

Co do ekranu, to zapewniam, że nie jest to taki duży rarytas jak Wam się wydaje, a Chińczycy mają takich czytników na tony za marne grosze z funkcjonalnością o lata świetlne od tego złomu.

Pozdrawiam i życzę powodzenia w obrocie tym czytnikiem.

Nie bardzo wiem, do którego wpisu się teraz pan odnosi, ale oczywiście to Klient decyduje jak chce wykorzystywać produkt. Nigdzie nie pisałem i nie narzucałem idei jak Klienci mają go używać. Wolność wyboru i użytkowania.

Przypomnę tylko, że zamysł producenta przy Onyx BOOX Classic był taki, aby urządzenie służyło do zwykłego czytania e-booków. Okazuje się, że niewiele osób wykorzystuje zakładki, adnotacje, słowniki, wyszukiwarkę czy nawet Wi-Fi. Dzwonią do nas klienci, którzy są ze sprzętu zadowoleni. Wrzucają e-booka (lub ktoś z rodziny wrzuca go na Midiapolis Drive do pobrania) do Biblioteki i zaczynają czytać. I to im wystarcza całkowicie.

Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli.

02 lis 2014 11:16:48
Zobacz profil WWW
Użytkownik

eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Aż dziw bierze, że zadowoleni nabywcy Onyx C65S znajdują czas by oderwać się od lektury i dać upust swojemu zadowoleniu na infolinii Artatechu, blokując linię dla tych mnije zadowolonych.
Przykładowy telefon:
"Dzień Dobry, tu Jarząbek, chciałem powiedzieć, że nowy Onyx C65S jest bardzo znakomity, zwisów właściwie nie ma, ma wszystko co potrzeba, pozostając przy tym klasycznie prostym czytnikiem i w ogółu nic mu nie brakuje. Łubu dubu, łubu dubu, niech żyje nam dystrybutor Onyxa, niech żyje nam. Tu mówiłem ja - Jarząbek Wacław."

Ja rozumiem pewien niedosyt niektórych Onyx Booxa C65S Clasic, bo Onyx to marka kojarząca się z pierdylionem funkcji, sporych możliwości wyboru, za cenę stabilności i przewidywalności. Usunięcie dźwięku, TTS - jestem w stanie zrozumieć, okrojenie z pozostałych funkcjonalności, nawet jeśli nie wszyscy użytkownicy z nich korzystają, trudno inaczej określić jak "kastracją".
Był taki czytnik Txtr Beagle, który prostotą lub prostactwem przewyższał wspomnianego wyżej Onyxa, ale kariery nie zrobił.

Skoro producent miał celować w prostotę, to w jakim celu dorzucał taką funkcję jak newsreader, potrzebny chyba tylko po to, by sprawdzić, czy działa.

02 lis 2014 13:41:16
Zobacz profil WWW
Użytkownik

to ja sie wypowiem bo kupiłem ten czytnik jakieś półtora miesiąca temu.
Jest to mój pierwszy czytnik aczkolwiek miałem doczynienia przez jakiś tam czas z kindlem.

I co? I to ze jest to PROSTY czytnik. Nie mam z nim praktycznie żadnych problemów. Po prostu czytam i już. Książki wgrywam zwyczajnie po kablu i tyle. Jak przeczytam to usuwam z czytnika. Owszem obsługa mogła by być wygodniejsza (w porównaniu z kindlem) ale z drugiej strony czytam epub, mobi, doce i rtf bez żadnej konwersji. Nawet pdfy wyglądają w miare dobrze podczas gdy w kindlu trzeba sie było albo napocić albo pogodzić z koszmarnym wyglądem niekórych plików po konwersji.

Wiadomo ze niektórzy konsumenci mają skłonności do dawana upustu pieniactwa na forum publicznym ale nie sadziłem ze moge być zadowolony z zakupu takiego gó..na jak ten czytnik :D
Po przeczytaniu tego wątku na pewno bym go odrzucił w przedbiegach a tu prosze. Nie czytałem, kupiłem, używam i na dodatek jestem zadowolony. :D

Na pewno mają do wyboru kindla a tego onyxa zdecydował bym sie po raz drugi na onyxa.

03 lis 2014 14:20:59
Użytkownik

eCzytnik: Kindle 7 Touch
pikuś napisał(a):
to ja sie wypowiem bo kupiłem ten czytnik jakieś półtora miesiąca temu.
Jest to mój pierwszy czytnik aczkolwiek miałem doczynienia przez jakiś tam czas z kindlem.

I co? I to ze jest to PROSTY czytnik. Nie mam z nim praktycznie żadnych problemów. Po prostu czytam i już. Książki wgrywam zwyczajnie po kablu i tyle. Jak przeczytam to usuwam z czytnika. Owszem obsługa mogła by być wygodniejsza (w porównaniu z kindlem) ale z drugiej strony czytam epub, mobi, doce i rtf bez żadnej konwersji. Nawet pdfy wyglądają w miare dobrze podczas gdy w kindlu trzeba sie było albo napocić albo pogodzić z koszmarnym wyglądem niekórych plików po konwersji.

Wiadomo ze niektórzy konsumenci mają skłonności do dawana upustu pieniactwa na forum publicznym ale nie sadziłem ze moge być zadowolony z zakupu takiego gó..na jak ten czytnik :D
Po przeczytaniu tego wątku na pewno bym go odrzucił w przedbiegach a tu prosze. Nie czytałem, kupiłem, używam i na dodatek jestem zadowolony. :D

Na pewno mają do wyboru kindla a tego onyxa zdecydował bym sie po raz drugi na onyxa.

To doskonała wiadomość!

03 lis 2014 14:44:08
Użytkownik

eCzytnik: onyx boox
Hej .Mam pytanie...kupiłam ten czytnik. Na stronie producenta i na opakowaniu jest napisane, że ma być 4 gb pamięci wewnętrznej a w czytniku jest napisane, że pamięć wewnętrzna "całkowita pojemność"- 2,11 GB. Jeszcze nic nie wrzucałam na czytnik.O co tu chodzi?

21 lis 2014 0:27:38
Użytkownik

eCzytnik: Onyx c65 Storia
YouAndI napisał(a):
Hej .Mam pytanie...kupiłam ten czytnik. Na stronie producenta i na opakowaniu jest napisane, że ma być 4 gb pamięci wewnętrznej a w czytniku jest napisane, że pamięć wewnętrzna "całkowita pojemność"- 2,11 GB. Jeszcze nic nie wrzucałam na czytnik.O co tu chodzi?

post108303.html#p108303

21 lis 2014 8:09:18
Użytkownik

eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Resztę chyba zajmuje system, to nic niezwykłego.

21 lis 2014 20:55:25
Zobacz profil WWW
Użytkownik

eCzytnik: onyx boox
Dziękuję za informację i szybką odpowiedź:)

22 lis 2014 11:34:21
ArtaTech.pl

eCzytnik: Onyx Boox
Dokładnie tak, część pamięci wewnętrznej jest rarezerwowana dla systemu.

24 lis 2014 8:31:46
Użytkownik

eCzytnik: Onyx C65 Classic
Post Re: Odp: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
Pytanie do "ojca prowadzącego" - czy już wiadomo kiedy możemy spodziewać się aktualizacji softu?

24 lis 2014 15:25:33
ArtaTech.pl

Adam lub ja damy znać za pośrednictwem forum, jak tylko będziemy mieć jakieś wieści w temacie aktualizacji dla Classica.

25 lis 2014 11:34:24
Użytkownik

eCzytnik: Onyx C65 Classic
Post Re: Odp: Onyx Boox C65S Classic. Warto?
Super. Z niecierpliwością czekam na update'a. Co prawda ja jakoś daję sobie radę z dosyć pokrętną logiką interfejsu, ale nieco starszy domowy użytkownik ma z tym spore problemy. A przecież miało być tak prosto i logicznie...

25 lis 2014 16:01:13
Użytkownik

No i super.

Wczoraj przy podłączaniu do kompa zaczął mi wariować ekran po czym połowa ekrany przestała działać działał. Wysłałem foto do serwisu i mi odpisali iż uszkodzenie mechaniczne. I mają mnie w dupie.

Czytnik przez jakieś 2 tygodnie leżał na półce. LEZAŁ.
Jedyne co sie z nim działo to mogły na nim leżeć ksiażki na płasko. Żame albumy, encyklopedie czy tomiska po kilka kilo. Zwykłe lekkie w cienkiej oprawie. Nawet je zważyłem - 1200g. (Michio Kaku - umysł przyszłości). Ewentualnie najnowsza Achaja 700g.
Poprostu to bedziwie sie potrafi zepsuć leżenia na półce, lub od tego ze sie położy na nim ksiażkę. A serwis umywa ręcę.

Sie nacieszyłem...
A jeszcze przed zakupem sie zastanawiałem czemu ludzie tak polecają kindle pomimo niby gorszych parametrów i funkcjonalności.
Myslałem ze fanboye ect.
Ale jednak chyba przyznaje im racje - jest spora różnica pomiędzy mieć czytnik a nie mieć czytnika.

człowiek sie uczy na błędach.

12 sty 2015 14:26:51
ArtaTech.pl

@pikuś
Serwisanci, dosłownie przed chwilą, pokazali mi zdjęcie tego czytnika. Ekran jest ewidentnie zbity.
Proponuję w grafikę Google wpisać frazę ''broken e ink screen'', lub też wrzucic tu na forum zdjęcie czytnika i użytkownicy również zweryfikują rodzaj uszkodzenia.

Pozdrawiam
Miłosz

12 sty 2015 15:42:56
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 148 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona