Teraz jest 28 mar 2024 17:27:39




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Onyx BOOX C65 C67 T68 Tips&Tricks 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx BOOX T68 i C65 Tips&Tricks
Ee tam, ja myślę, że ogólnie jest dobrze po wyjęciu Onyxa z pudełka pod tym względem. A po zajrzeniu do opcji może być jeszcze lepiej. Wszystko jest po polsku (w przeciwieństwie do wspomnianych) i jest ogrom możliwości.

To co nie jest dobrze "out of the box" to w/g mnie:
- dzielenie wyrazów ustawione w/g rosyjskich reguł w CoolReaderze i OReaderze, zamiast polskich
- brak polskiej instrukcji obsługi wgranej do pamięci czytnika i dostępnej na pierwszym ekranie - dostępna na stronie dystrybutora:
http://onyx-ereader.pl/pl/instrukcje-android
- brak "masywnej" czcionki szeryfowej, do wybrania w programie do czytania (jest bezszeryfowa, czyli Roboto)
- brak widoczności w bibliotece dokumentów w formacie ODT (OpenOffice), a są obsługiwane i trzeba się do nich dobierać poprzez "pamięć wewnętrzną" (marginalna sprawa, bo nie jest to format stricte "ebookowy")
Jeszcze może i to, że zdarzają się egzemplarze z wadami (chyba jak w każdym sprzęcie) i warto się przyjrzeć czytnikowi w trakcie zakupu, lub w wypadku kupna przez internet zaraz zrobić zwrot, gdy coś nie gra. Ale, nawet jeśli od razu nie stwierdzi się czegoś, lub ujawni się z czasem to jest 2 lata polskiej gwarancji dystrybutora (w tym rok "door to door" przez kuriera).

A jak ktoś chce poświęcić ustawieniom czytnika więcej czasu i wydobyć z niego różne inne, niestandardowe funkcjonalności to polecam spojrzeć na stronę: http://blog.the-ebook-reader.com/2014/0 ... ide-video/
Są tam opisy, zdjęcia i video pokazujące użycie innych aplikacji łącznie ze zmianą launchera, rootowaniem i innymi androidowymi "fjuczerami".

_________________
W Obrazek też ;)


02 lis 2014 20:47:58
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 mar 2013 21:42:40
Posty: 62
eCzytnik: Onyx c65 Storia
Post Re: Onyx BOOX T68 i C65 Tips&Tricks
Gdyby tylko AlReader czytał wbudowane style i czcionki w epub... eh się rozmarzyłem.


02 lis 2014 22:18:52
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx BOOX T68 i C65 Tips&Tricks
Fafrocel napisał(a):
Gdyby tylko AlReader czytał wbudowane style i czcionki w epub... eh się rozmarzyłem.
Czytałem gdzieś, że Alan planuje nad tym pomyśleć... zobaczymy.

Chcę uzupełnić sprawę CoolReadera, który w czytnikach Onyx był w zmodyfikowanej wersji 3.1.1-5. W nowych wersjach oprogramowania nie ma go już. Z jednej strony umożliwia to instalację najnowszej oryginalnej wersji od autora, a z drugiej trochę szkoda tej integracji, jaką miał (ujednolicone menu, regulacja doświetlenia, okładki i postęp czytania na stronie głównej czytnika).
W pierwszym poście zamieściłem linka do pobrania ostatniej istniejącej wersji CoolReadera zintegrowanego z systemem booxów. Nie jest jednak tak różowo - zanim Chińczycy zakończyli prace nad nim, coś tam zmieniali i ta ostatnia wersja CR nie z każdą wersją firmware dobrze współpracuje.

Dlatego podam linki do trzech najświeższych wersji programu CoolReader, trzeba sobie wypróbować, która z nich będzie najodpowiedniejsza (u mnie wydaje się, że ta środkowa (2), najlepiej działa):
1. CoolReader-v311-5-OnyxRelease(140610).apk
2. CoolReader-v311-5-OnyxRelease(140626).apk
3. CoolReader-v311-5-OnyxRelease(140720).apk

Jedna pochodzi z systemu dla C65, a dwie z T68, ale można je instalować na dowolnym modelu i wersji (najwyżej któraś z funkcji, przy której dłubali Chińczycy nie będzie działać poprawnie, ale sam program u mnie działa stabilnie).

_________________
W Obrazek też ;)


12 lis 2014 11:39:04
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 30 kwi 2014 10:14:28
Posty: 56
Lokalizacja: Kielce
eCzytnik: Onyx AfterGlow, Kindle PW2
Post Re: Onyx BOOX T68 i C65 Tips&Tricks
airs napisał(a):
Część II: Wyraźniejszy i bardziej kontrastowy tekst.
Część I na początku wątku.
(...)

Serdeczne dzięki za tak obszerny opis. Pobawiłem się tymi ustawieniami w długi weekend i rzeczywiście są efekty.


12 lis 2014 12:35:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 paź 2014 11:08:41
Posty: 38
eCzytnik: Onyx Boox After Glow
Post Re: Onyx BOOX T68 i C65 Tips&Tricks
Czy ktoś może na jakiś sposób na w miarę wygodnie przeglądanie forum internetowego w AfterGlow. Przez przeglądarkę jest trochę kiepsko, zwłaszcza tego forum, gdzie tło jest ciemne. Próbowałem jakąś starą wersję Tapatalk 1.13.5 i niby się instaluje, ale nie mogę wejść w żadne forum, ani się zalogować na swoje konto. Nowsze wersje Tapatalk są na andka 4.0 + więc nie do użycia na AG. Może jest jakaś inna aplikacja do przeglądania forum, lub ktoś ma wersję tapatalk'a która działa dobrze na androidzie 2.3.1

Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


14 lis 2014 15:54:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Onyx BOOX T68 i C65 Tips&Tricks
Możesz sobie zdefiniować jasne tło w ustawieniach swojego konta. Przynajmniej dla tego forum. Ja tak mam i na czytnikach (po zalogowaniu) bangla całkiem całkiem.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


14 lis 2014 15:56:55
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 paź 2014 11:08:41
Posty: 38
eCzytnik: Onyx Boox After Glow
Post Re: Onyx BOOX T68 i C65 Tips&Tricks
Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić czy pogorszenie jakości wyświetlania liter po zmianie strony to normalny objaw dla ekranów e-ink, czy tak jest tylko w Onyx Boox AfterGlow. Tzn. chodzi o to że po zmianie strony litery stają się nie w pełni czarne, tylko mają jasne przebarwienia. Oczywiście po odświeżeniu litery są idealne, ale po zmianie strony od razu "druk" staje się miejscami wyblakły. A co ciekawe po kolejnych zmianach stron ta wyblakłość "druku" pojawia się w różnych miejscach - np. po 1. zmianie strony wyblakłe litery są na górze ekranu (reszta jest ok.), po 2 zmianie strony z kolei wyblakły jest dół (góra jest ok), potem czasami np góra jest wyblakła, a kilka linijek poniżej jest grubszych niż reszta tekstu. Mogę oczywiście ustawić odświeżanie co stronę, ale chyba to zwiększa zużycie baterii i w nowych ekranach Pearl nie ma takiej potrzeby. Trochę mnie to irytuje, bo zastosowałem wszystkie wskazówki co do ustawień Onyxa z tego wątku (nowe czcionki, korekcja gamma itp) a wciąż dobry widok strony mam tylko po pełnym odświeżeniu. Jest to mój pierwszy czytnik i zastanawiam się czy dokonałem dobrego wyboru. Wcześniej miałem w ręku tyko chwilę jakiegoś Kindla i zmieniłem strony i "druk" wyglądał tak samo dobrze po kilku zmianach stron bez odświeżania.
Bardzo proszę o jakieś wyjaśnienie w tym temacie.


17 lis 2014 23:57:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Onyx BOOX T68 i C65 Tips&Tricks
W którymś PocketBook też był problem z wyblakłymi literami, więc Onyx nie ma patentu na ten feler.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


18 lis 2014 7:14:26
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx BOOX T68 i C65 Tips&Tricks
@Alcek: Jak zwykle złośliwie się wymądrzasz.

To przypadłość ulepszonych ekranów - lepszych od Pearla, z przyspieszonym odświeżaniem i zwiększonym kontrastem. Na etapie pośrednim, przed modelem z technologią Carta, e-ink wyeliminował duchy, które pozostawały na białej powierzchni po poprzedniej zawartości ekranu (szare cienie poprzednich liter) - niestety odbywało się to za cenę pojawienia się jasnych "duchów" na czarnym, "zadrukowanym" obszarze, co skutkuje pewnym pogorszeniem jakości i gładkości czarnych elementów. Cały czas mowa o szybkim (niepełnym) odświeżeniu ekranu.
Różne modele czytników, różnych producentów, które mają zamontowane ekrany z tych serii (lepszych od Pearla a gorszych od Carta) borykają się z tym zjawiskiem.
Przykładowe zdjęcia tego efektu można zobaczyć w wątku o C65:
post108942.html#p108942 (i sąsiednie posty)
Ten efekt (cienie, czy drobne ubytki na czarnych obszarach) nie występuje w modelu T68 Lynx.

Natomiast blaknięcie części obszaru tekstu (góra, środek, czy dół) to raczej przypadłość programu, którego się używa do czytania i jego sposobu zapisywania ekranu, może wersji oprogramowania lub pliku waveform obsługującego daną serię ekranów... Wydaje mi się, że widziałem kiedyś taki efekt w którymś programie. Jakiego programu używasz do czytania ? Może spróbuj innego i sprawdź aktualizację oprogramowania, czy masz najnowsze ?
Tak nie powinno być i jeśli efekt występuje w każdym programie, należało by zwrócić się do serwisu.

_________________
W Obrazek też ;)


18 lis 2014 10:44:56
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 paź 2014 11:08:41
Posty: 38
eCzytnik: Onyx Boox After Glow
Post Re: Onyx BOOX T68 i C65 Tips&Tricks
Dzięki airs za wyjaśnienie - jak zawsze kompetentne i wyczerpujące. To jest dokładnie taki efekt jaki odpisałeś, tzn. ubytki czarnego koloru w literach. Da się z tym żyć, ale mi trochę to przeszkadza, zwłaszcza przy czytaniu wieczorem i w nocy przy podświetleniu. A jeśli chodzi o te nierówności w intensywności i grubości tekstu, to występuje to a AlReaderze, ostatnia wersja e-ink. Właśnie sprawdziłem teraz i coś takiego nie występuje w Cool Readerze czy i pozostałych programach w Onyxie. Więc to pewnie wina AlReadera, a szkoda bo to najwygodniejszy program jaki używałem. Ciekawi mnie czy te nierówności występują tylko u mnie, może któraś z opcji poprawny czcionki coś psuje. A wersję softu mam najnowszą.


Wysłane z mojego GT-N7100 przy użyciu Tapatalka


18 lis 2014 11:16:37
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx BOOX T68 i C65 Tips&Tricks
U mnie w AlReaderze (v 1.551011) takich problemów nie mam.
Stawiam na którąś z opcji dostrajania - czcionki (Optymalizacja rozpraszająca albo Optymalizacja subpikselowa tekstu - obie mam wyłączone), że może coś psuć. Bo Hinting nie działa w Androidzie 2.3. Trzeba te opcje (pojedynczo) zmieniać i przy którejś efekt zniknie.

_________________
W Obrazek też ;)


18 lis 2014 11:27:57
Zobacz profil WWW
Post Re: Onyx BOOX T68 i C65 Tips&Tricks
Nie wydaje mi się, aby pełne odświeżanie ekranu co stronę miało jakiś znaczący wpływ na zużycie energii.

Moim zboczeniem jest że nie toleruję żadnych "farfocli" na ekranie i przy co stronicowym odświeżaniu bateria wystarcza mi na ok. 3 tygodnie czytania, co wg. mnie jest wartością do przyjęcia.


18 lis 2014 13:04:34
Użytkownik

Dołączył(a): 12 mar 2012 22:58:56
Posty: 12
eCzytnik: Kindle 3 3G, Onyx T68
Post Re: Onyx BOOX T68 i C65 Tips&Tricks
Jest może opcja w Onyx Neo Readerze żeby był wyświetlany dolny pasek pokazujący stronę itp, a schowany górny Androidowy pasek statusu? Teoretycznie w menu są dwie opcje "Włącz pasek statusu", ale zmiana jednej powoduje automatyczną zmianę drugiej.

Ewentualnie - jeżeli tak się nie da - to czy można przejść do wybranej strony w inny sposób niż klikając na dolnym pasku statusu? Szczerze mówiąc to właśnie o tę funkcjonalność chodzi mi najbardziej :)


21 lis 2014 14:51:44
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Onyx BOOX T68 i C65 Tips&Tricks
Haz111 napisał(a):
Jest może opcja w Onyx Neo Readerze żeby był wyświetlany dolny pasek pokazujący stronę itp, a schowany górny Androidowy pasek statusu? Teoretycznie w menu są dwie opcje "Włącz pasek statusu", ale zmiana jednej powoduje automatyczną zmianę drugiej.
To jest błąd w NeoReaderze, który został już naprawiony (każdy z pasków można osobno włączać/wyłączać) - niestety ta naprawiona wersja NeoReadera jeszcze nie jest ujęta w oprogramowaniu dla Lynxa, a nie da się tego programu zaktualizować osobno. Trzeba czekać, aż dystrybutor wypuści nową aktualizację, lub zainstalować sobie oprogramowanie systemowe z forum mobileread.com (w tamtym z kolei nie ma IVONY i czytnik przedstawia się jako T68 a nie Lynx).

Haz111 napisał(a):
Ewentualnie - jeżeli tak się nie da - to czy można przejść do wybranej strony w inny sposób niż klikając na dolnym pasku statusu? Szczerze mówiąc to właśnie o tę funkcjonalność chodzi mi najbardziej :)
Nie znam innego sposobu na przejście do wybranej strony w NeoReaderze, niż wskazanie palcem cyfry stron (sam dół po lewej) przy włączonym dolnym pasku postępu (reader status bar).

_________________
W Obrazek też ;)


21 lis 2014 16:33:28
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2012 13:57:40
Posty: 89
eCzytnik: onyx a62s / onyx c65 AG
Post Re: Onyx BOOX T68 i C65 Tips&Tricks
Airis, czy w najnowszym sofcie do AG1 finalnie działa jakaś chmura? (jak tak to jaka?) Bo widziałam sprzeczne opinie.


22 lis 2014 15:07:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: