Teraz jest 28 mar 2024 13:25:10




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
konfiguracja wifi w m92 
Autor Wiadomość
Post Re: konfiguracja wifi w m92
aisthetikos napisał(a):
Problem w tym, że teraz za każdym razem łącząc się z siecią muszę od nowa ręcznie wpisać SSID i hasło, bo czytnik nie pamięta tej wtórnej konfiguracji. I to jest bardzo uciążliwe.

Czy kontaktował się Pan w tej sprawie z serwisem? Powinni mieć jakiś sposób na to.
A jeśli to takie skomplikowane, to w ostateczności można "sflashować" czytnik ponownie i wszystko będzie "na czysto".


15 maja 2012 14:49:21
Użytkownik

Dołączył(a): 08 kwi 2012 15:57:40
Posty: 25
eCzytnik: pocketbook
Post Re: konfiguracja wifi w m92
Z serwisem się nie kontaktowałem. No może faktycznie warto spróbować.
A jeżeli chodzi o "sflashowanie" czytnika, cokolwiek to oznacza (podejrzewam że chodzi o przywrócenie do pierwotnego stanu), to może i to byłoby rozwiązanie. Tylko, że wtedy pewnie znikną mi wszystkie odręcznie poczynione notatki w książkach, a to byłaby strata z którą trudno byłoby mi się pogodzić.


15 maja 2012 15:04:00
Zobacz profil
Post Re: konfiguracja wifi w m92
Tak - tego typu wgranie systemu od nowa, przywraca czytnik do stanu pierwotnego.

Odręczne notatki w książkach są przechowywane w odrębnych plikach i jeśli są istotne, można sobie zrobić ich kopię bezpieczeństwa.


15 maja 2012 15:22:29
Użytkownik

Dołączył(a): 08 kwi 2012 15:57:40
Posty: 25
eCzytnik: pocketbook
Post Re: konfiguracja wifi w m92
A w jaki sposób można zrobić taką kopię bezpieczeństwa? Co musiałby skopiować?
I w jaki sposób robi się to przywracanie czytnika?


15 maja 2012 17:50:46
Zobacz profil
Post Re: konfiguracja wifi w m92
Odręczne szkice na książce są przechowywane w ukrytym (w linuxie) podkatalogu ".onyx" w katalogu w którym znajduje się dana książka. Podkatalog ten i pliki zawarte w środku są widoczne bez problemu dla systemu Windows.
Plik ze szkicem ma nazwę "nazwa_pliku_książki.sketch" i można go kopiować (w podkatalogu .onyx) razem z książką.

Przywracanie czytnika (flash) polega na kompletnym wyczyszczeniu całego obszaru pamięci wewnętrznej, ponownym założeniu struktury wewnętrznej i umieszczeniu czystej bazy użytkownika wraz z systemem. Pamięć wewnętrzna dostępna dla użytkownika jest również czyszczona.


18 maja 2012 11:30:15
Użytkownik

Dołączył(a): 08 kwi 2012 15:57:40
Posty: 25
eCzytnik: pocketbook
Post Re: konfiguracja wifi w m92
Więc zrobiłem wszystko tak jak w instrukcji. Zrobiłem tego całego flasha. I dalej jest lipa.
A może po prostu mój czytnik jest jakiś zaczarowany :shock:


21 maja 2012 17:16:40
Zobacz profil
Post Re: konfiguracja wifi w m92
aisthetikos napisał(a):
Zrobiłem tego całego flasha. I dalej jest lipa.

Ten "flash" pamięci czytnika można zrobić tylko specjalnym oprogramowaniem w serwisie (przy czytniku podłączonym do komputera).
Czy serwis nie zaproponował jakiejś prostszej metody usunięcia wpisanych do konfiguracji danych sieci bezprzewodowej?


22 maja 2012 15:30:47
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: