Teraz jest 29 mar 2024 0:07:02




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Język angielski - za trudny dla firmy Onyx ;) 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 11 paź 2012 14:25:13
Posty: 6
eCzytnik: Onyx Boox M92
Post Język angielski - za trudny dla firmy Onyx ;)
Jak zapewne wielu z Was wiadomo, język angielski, choć stosunkowo łatwy do opanowania, miewa i pułapki. Należą do nich fałszywi przyjaciele, pośród których znajdują się słowa "actual" i "actually", oznaczające bynajmniej nie "aktualny" i "aktualnie", tylko "rzeczywisty/faktyczny" i "w rzeczywistości/faktycznie...". To samo tyczy się słowa "aktualizacja". Jeżeli chcemy powiedzieć o aktualizacji programu/systemu/czego-tam-jeszcze, to po angielsku powiemy o "update" i "updating".

Znajomość fałszywych przyjaciół to podstawa, jeżeli ktoś się zabiera za tłumaczenia czegokolwiek i nie chce przy tym narozrabiać.

Traf chciał, że ja interfejsy we wszystkich moich urządzeniach mam po angielsku (bo lubię mieć kontakt z językami obcymi na co dzień, bo nie zawsze producentowi skądinąd dobrego programu się chce robić interfejs wielojęzyczny etc.). Skutkiem czego w moim M92 od początku ustawiłem "lengłidża".

No i przy uruchamianiu "Cloud Service" (czy będzie w nim obsługa SkyDrive?) wyskakuje jaki komunikat? Na początku jest nieźle - "Checking for updates". A potem...
"Actualization for application has been found (...)"
"Error occurred during actualization process."

Raczej nie podejrzewam o to Chińczyków, bo w chińskim raczej trudno o wyrazy brzmiące podobnie do "actual" i "actually", więc podejrzenia siłą rzeczy kierują się w stronę jakiegoś Europejczyka... :twisted:

Summa summarum: Mesje Robercie z ArtaTech, poprawcież to, bo wstyd!
I proszę stosownie pacnąć tego wybitnego tłumacza w dyńkę.

_________________
"Gdy uświadomimy sobie, że wszyscy jesteśmy pomyleni, to tajemnice znikają, a życie staje się zrozumiałe"
Mark Twain


15 gru 2012 17:46:52
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron