Teraz jest 29 mar 2024 1:59:45




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Efekt piszczenia przy pracy czytnika 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2011 23:40:40
Posty: 11
eCzytnik: Onyx Boox X61s
Post Efekt piszczenia przy pracy czytnika
Wydzielone z wątku o X61S bo dotyczy wszystkich czytników.

Otrzymalem dzisiaj swojego x61s no i... Czy da sie jakos wyeliminowac efekt tzw "piszczenia" przy pracy ? Przy przerzucaniu stron itp. ? Czy kolejny soft to w jakis sposob wyeliminuje ? Chociaz nie sadze by to byla wina oprogramowania. Czy jest to wada ktora sie nadaje na serwis i jestes podczas naprawy to wyeliminowac ?


10 gru 2011 23:47:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 sie 2011 3:38:06
Posty: 68
eCzytnik: iPAQ rx1950, SGS i9000, Boox X61S
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
o piszczeniu przy przerzucaniu stron było, ale oficjalna odpowiedź się nie pojawiła... też bym z chęcią się dowiedział co dokładnie powoduje to piszczenie w niektórych egzemplarzach... co ciekawe ten problem dotyczy części czytników wszystkich producentów, np. kilku posiadaczy Kindle DX ne pewnym popularnym forum też narzekało na piszczenie... teoretycznie czytniki nie powinny wydawać słyszalnych dźwięków, Amazon uznaje reklamacje w takich przypadkach... mój X61S też "piszczy" przy przerzucaniu stron, ale przestało mi to jakoś specjalnie przeszkadzać...


11 gru 2011 4:30:44
Zobacz profil
Post Re: Czytnik BOOX z serii X61S
Z tym "piszczeniem" to bardzo subiektywna sprawa.

Każdy przetwornik ekranu e-ink (we wszystkich czytnikach, również naszych) wydaje piszcząco-ćwierkający dźwięk, jednak jest on bardzo cichy - słyszalny z odległości kilku centymetrów do ekranu. Wydobywa się on tylko w momencie odświeżania zawartości ekranu (czyli np. podczas przewracania strony tekstu).
W rezultacie nie jest on słyszalny w normalnych warunkach (szum tła) a jedynie dopiero po przyłożeniu ucha do czytnika.
Ponieważ ten dźwięk ma dość wysokie rejestry, zdarza się czasami, w wyjątkowo cichym miejscu, lub gdy mamy wyjątkowo wrażliwe ucho, że usłyszymy go podczas czytania (niektórzy nie słyszą go w ogóle). To jest sytuacja normalna - "ten typ ekranu tak ma" ;)

Może się zdarzyć również przypadek szczególny, że któryś egzemplarz ekranu może wydawać głośniejszy dźwięk, który przebija się przez tło i wyjątkowo jest mocno słyszalny. Niestety nie jest to wtedy wada, którą możemy naprawić na miejscu - Jeśli się zdarzy taki egzemplarz, to wędruje on do producenta celem wymiany przetwornika ekranu.


12 gru 2011 14:06:11
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lis 2011 23:40:40
Posty: 11
eCzytnik: Onyx Boox X61s
Post Re: Efekt piszczenia przy pracy czytnika
Pytanie jak zakwalifikowac czy to jest wersja glosniejsza czy nie ?


14 gru 2011 2:06:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2011 10:15:57
Posty: 85
eCzytnik: Onyx Boox 60 | Kindle Touch
Post Re: Efekt piszczenia przy pracy czytnika
Mój A60 też piszczy, ale dowiedziałem się o tym dopiero po przeczytaniu tego wątku i przyłożenia ucha do ekranu podczas odświeżania ekranu :)


14 gru 2011 19:38:49
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Efekt piszczenia przy pracy czytnika
maxiop napisał(a):
Pytanie jak zakwalifikowac czy to jest wersja glosniejsza czy nie ?
Może porównać z innym czytnikiem ? Albo spotkać się z innym właścicielem czytnika i razem porównać...

_________________
W Obrazek też ;)


14 gru 2011 22:39:57
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Efekt piszczenia przy pracy czytnika
Ale jaja, nie zdawałem sobie z tego sprawy, też dopiero dzisiaj przyłożyłem Kindle do ucha i coś słychać. :)

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


14 gru 2011 23:32:01
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 gru 2011 9:48:19
Posty: 14
eCzytnik: onyx boox A60
Post Re: Efekt piszczenia przy pracy czytnika
to tak jak ja tylko ja w book-sie :lol:


08 sty 2012 15:34:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 sie 2008 14:20:50
Posty: 131
eCzytnik: Boox X61S
Post Re: Efekt piszczenia przy pracy czytnika
A ja słyszałem mojego X61S od początku (od 4 dni ;)). Ale uznałem, że to normalne: słyszę ładowanie baterii w laptopie, szczoteczkę do zębów w trybie oczekiwania, zasilacz wyłączonej drukarki - albo mam pecha do urządzeń, albo talent do słyszenia płynącego prądu ;).


08 sty 2012 17:44:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lip 2011 18:32:51
Posty: 28
eCzytnik: onyx M90
Post Re: Efekt piszczenia przy pracy czytnika
Co do piszczenia, to w przypadku mojego M90 nie jest to piszczenie, tylko dźwięk bardziej przypominający przesypujący się piasek, czy najbardziej chrobot głowic w starym typie twardego dysku. I na pewno nie było tego słychać na początku. Pojawiło się nagle, po kilku ładowaniach i mniej więcej 2 tygodniach użytkowania.
Być może piszczenie, po przyłożeniu ucha do ekranu, też jest/było słyszalne, ale wcześniej nie zwróciłem na nie uwagi (nie przykładałem ucha) a obecnie ten dźwięk zagłuszany jest przez wspomniany "chrobot głowic". Booxy nie mają chyba twardych dysków jako pamięci wewnętrznej? ;)
I jest to dźwięk na tyle głośny, że w nocy w cichym pokoju "przewracanie kartek" bez problemu słyszę wyraźnie nie tylko ja ale i osoba śpiąca 0,5 metra dalej.


08 sty 2012 20:38:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2010 12:20:21
Posty: 20
eCzytnik: Onyx Boox 60
Post Re: Efekt piszczenia przy pracy czytnika
@grzmot
albo mniej niż 20 lat i jeszcze słyszysz te częstotliwości ;)


09 sty 2012 8:16:55
Zobacz profil
Post Re: Efekt piszczenia przy pracy czytnika
marwoj napisał(a):
w przypadku mojego M90 nie jest to piszczenie, tylko dźwięk bardziej przypominający przesypujący się piasek, czy najbardziej chrobot głowic w starym typie twardego dysku. I na pewno nie było tego słychać na początku. Pojawiło się nagle, po kilku ładowaniach i mniej więcej 2 tygodniach użytkowania.
(...)
I jest to dźwięk na tyle głośny, że w nocy w cichym pokoju "przewracanie kartek" bez problemu słyszę wyraźnie nie tylko ja ale i osoba śpiąca 0,5 metra dalej.

Wygląda to trochę nienormalnie - jeśli ten efekt jest uporczywy lub się zwiększa, proszę o kontakt z naszym serwisem i opisanie problemu.


09 sty 2012 16:53:44
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: