Teraz jest 28 mar 2024 21:23:57




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Drobne problemy z M90 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 07 mar 2012 21:42:50
Posty: 4
eCzytnik: Onyx M90
Post Drobne problemy z M90
Mam następujące dwa mini problemy z moim Onyxem M90:

1) Nie mogę znaleźć znaku "?" na wirtualnej klawiaturze - problem ogólnie trywialny czytnik nie jest przecież maszyną do pisania, ale przestaje być trywialny gdy trzeba wpisać hasło do autoryzacji dostępu Wi-Fi a w haśle jest znak "?"

2) puste strony w PDF po wybudzeniu czytnika ze stanu uśpienia - zauważyłem dziwną prawidłowość po uśpieniu czytnika podczas pracy z PDFem i wybudzeniu po przewinięciu kilku kartek pojawiają się puste strony, wyjście z PDFa i ponowne jego załadowanie rozwiązuje sprawę, ale jest trochę uciążliwe. Generalnie używam czytnika do pracy z pdfami "naukowymi/technicznymi", które są dość obszerne i bogate w grafikę, nie wiem czy ten problem występuję z innymi formatami (nie testowałem).

Będę wdzięczny za pomoc.

PS. Czy planowany jest rozwój oprogramowania tak aby obsługiwane były pliki OpenOffice'a?


07 mar 2012 21:57:48
Zobacz profil
Post Re: Drobne problemy z M90
jakubzm napisał(a):
1) Nie mogę znaleźć znaku "?" na wirtualnej klawiaturze - problem ogólnie trywialny czytnik nie jest przecież maszyną do pisania, ale przestaje być trywialny gdy trzeba wpisać hasło do autoryzacji dostępu Wi-Fi a w haśle jest znak "?"
Niektóre znaki specjalne są "przykryte" przez polskie litery, aby uzyskać do nich dostęp, wystarczy przełączyć język klawiatury na angielski (jest też rosyjski i in. ;) )

jakubzm napisał(a):
2) puste strony w PDF po wybudzeniu czytnika ze stanu uśpienia - zauważyłem dziwną prawidłowość po uśpieniu czytnika podczas pracy z PDFem i wybudzeniu po przewinięciu kilku kartek pojawiają się puste strony, wyjście z PDFa i ponowne jego załadowanie rozwiązuje sprawę, ale jest trochę uciążliwe. Generalnie używam czytnika do pracy z pdfami "naukowymi/technicznymi", które są dość obszerne i bogate w grafikę, nie wiem czy ten problem występuję z innymi formatami (nie testowałem).
W momencie uśpienia czytnika, odmontowywana jest karta SD (dla oszczędzenia baterii), widocznie przy otwartych takich plikach, oprogramowanie nie radzi sobie z ponownym otwarciem po wybudzeniu i doczytywaniem.
W testach jest nowa wersja oprogramowania (1.7) dla M90, a tymczasowym rozwiązaniem może być skopiowanie sprawiających kłopot plików do pamięci wewnętrznej czytnika (Biblioteka), lub wydłużenie czasu do zadziałania uśpienia.


08 mar 2012 13:49:52
Użytkownik

Dołączył(a): 07 mar 2012 21:42:50
Posty: 4
eCzytnik: Onyx M90
Post Re: Drobne problemy z M90
Bardzo dziękuję za szybką i wyczerpującą odpowiedź. Bardzo podoba mi się sposób obsługi klienta przez dział wsparcia Onyxa :D tak trzymać.


08 mar 2012 16:12:10
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: