Teraz jest 29 mar 2024 14:18:21




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Dlaczego FB reader nie czyta oryginalnych książek w epub? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 30 sty 2012 17:41:30
Posty: 38
Post Dlaczego FB reader nie czyta oryginalnych książek w epub?
Ostatnio kupiłem trzy książki w trzech różnych księgarniach internetowych. Pobrałem wersje epub i mobi.

W przypadku dwóch książek FBReader pokazuje tylko pustą stronę z oznaczeniem 1/1 i na tym koniec. Format mobi tych książek czyta dobrze. W CoolReader otwierają się poprawnie - ale CR osobiście nie lubię.

Trzecia z książek nie ma polskich liter.

Próbowałem konwersji w Calibre ale nie umiem zrobić jej tak aby zachować spis treści przypisy itd. Poza tym wydać pieniądze a potem i tak przerabiać to bez sensu.
Z góry dziękuję,
Rafał
ps. Mam i62 biały z softem do Espresso


14 sie 2013 22:50:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lut 2012 22:22:55
Posty: 94
eCzytnik: Onyx SHIT I62
Post Re: Dlaczego FB reader nie czyta oryginalnych książek w epub
Bo Onyx jest dostarczony ze starą wersją FBreader, który nie obsługuje rozbudowanych struktur ebooków (trzeba je splaszczyć i bawić sie w konwersje), a Coolreader dali też niedoprawcowanego. Po prostu gówno na calej linii.
Ale ostatnio pojawił się poprawiony Coolreader od Macnuts i jest jednym słowem ZAJEBISTY :) Mówię to ja, radzio27, jeden z największych marud na Artatech i Onyxa na tym forum.
programy-i-dodatki-f175/popawiony-cool-reader-na-i62e-i-podobne-t13683.html
Ja go cały czas jeszcze testuję, ale to co zrobił autor jest po prostu niesamowite :) W końcu wrzucam książkę na czytnik bezpośrednio z księgarni i od razu czytam, no i na nowo polubiłem swoje czytadło ;)


15 sie 2013 10:52:11
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: