Teraz jest 28 mar 2024 13:07:57




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Czcionka 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2009 22:03:28
Posty: 12
Post Czcionka
Wgrałem do Onyxa kilka polecanych czcionek, ale żadna z nich nie wyświetla poprawnie wyrazów w języku włoskim. Literki z akcentami, jak np w però, così itd. są zastępowane dziwnymi znakami. Warum? WHY? Perché ?


17 lut 2013 12:04:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2009 22:03:28
Posty: 12
Post Re: Czcionka
Sprecyzuję, że dotyczy to moich tekstów zapisanych w RTF. Pliki PDF czy RTF, pobrane z włoskich źródeł wyświetlane są poprawnie.


17 lut 2013 13:35:08
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Czcionka
Źle ustawiona czcionka domyślna? I jakim programem otwierasz RTF'y? Proponiję je spakować do ZIP'a i wtedy są traktowane jako FB2 i otwierane FBReaderem lub CoolReaderem.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


17 lut 2013 14:16:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2009 22:03:28
Posty: 12
Post Re: Czcionka
Właśnie w ustawianiu przeglądarek są wymienione tylko 4 rodzaje plików (RTF nie ma). Szukałem jakiejś rozbudowanej instrukcji do M92, bo ta firmowa mówi w zasadzie tylko jak włączyć i wyłączyć.

Zip przez co jest czytany? Parę dni temu spakowałem, ale nie otworzył się.

Generalnie te czytniki to wielka kaszana. Pracują jak żółwie, a ekrany to technologia sprzed 40 lat:) W dodatku jak się zawiesi (tak jak teraz), to trzeba czekać, aż się bateria rozładuje. Szczęście w nieszczęściu, że to tylko parę dni, a nie miesiąc jak piszą hura-optymistycznie w instrukcji.

Dzięki


17 lut 2013 17:15:55
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2008 19:31:20
Posty: 190
eCzytnik: Bebook V5,Boox 60, BOOX i62E,C65AG
Post Re: Czcionka
peregrinus napisał(a):

Generalnie te czytniki to wielka kaszana. Pracują jak żółwie, a ekrany to technologia sprzed 40 lat:) W dodatku jak się zawiesi (tak jak teraz), to trzeba czekać, aż się bateria rozładuje. Szczęście w nieszczęściu, że to tylko parę dni, a nie miesiąc jak piszą hura-optymistycznie w instrukcji.


Na wszystko przyjdzie czas, przed Kolegą jeszcze sporo "niezapomnianych" chwil z Onyxem w dłoni :mrgreen:
Wyroby Onyxa powinny być wręcz zalecane jako uzupełnienie np. terapii kontroli gniewu.
Uczą pokory, cierpliwości, samokontroli, i bezustannie przypominają właścicielowi że"wszystko to marność a proch", są jak niewolnik szepczący zza pleców rzymskiemu triumfatorowi wprost do ucha: "jestes tylko człowiekiem" :!: ... a wszystko to już za kilkaset złotych ... 8)

f.

_________________
Nie wahaj się ! Kup BOOX'a ! Kształtuj charakter, bo trza być twardy landsknecht, a nie mientka ninja !


17 lut 2013 18:30:58
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Czcionka
Peregrinus - "bierzesz" RTF'a i za pomocą programu np. WinZip, 7Zip czy WinRar - pakujesz do archiwum ZIP. Jeden RTF w jednym archiwum.

Tak spakowany RTF jest widziany w Ustawieniach jako plik FB2 :D i w Ustawieniach można ustawić otwieranie za pomocą FBReader lub CoolReader.

Musisz TYLKO uważać bo pakując na przykład WinRar'em - STANDARDOWYM formatem jest RAR - trzeba "ręcznie" wybraż ZIP.
Archiwa ZIP generowane przez WinRAR są na 100% czytane - sam "przerobiłem wszystkie DOC/DOCX na RTF i spakowałem. I nie ma kłopotu.

Jak by coś wyślij mi plik - ja go spakuję i ci odeslę - będziesz mógł sprawdzić.

Swoją drogą M92 NIE MA przycisku Reset? Bo mi czytnik powiesił się może 3 - 4 razy od początku i zawsze wystarczyło uzyć Reset'u.
Może mam farta - zreszta nie tylko ja, bo sporo znajomych osób uzytkuje Boox'y i też nie mają problemów - ja skolei miałem kłopoty z Kindle - zawsze gdy go miałem zawsze miałem duże problemy. :D Może to zwykła zlośliwość żeczy martwych lub "garbate" szczęście. :D

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


17 lut 2013 23:19:49
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2009 22:03:28
Posty: 12
Post Re: Czcionka
Dzięki za odpowiedź. Rzeczywiście po spakowaniu do ZIP wszystkie wyrazy wyświetlane są poprawnie. Cóż, trzeba krok po kroczku pakować.

Jeśli zaś chodzi o zawieszanie się, to próbowałem resetu "miękkiego", "twardego", z podłączeniem do komputera i bez ładowania = skutek zerowy. Sam odwiesił się, jak już mu się znudziło to kręcenie w kółko bez celu.

Pozdrawiam


18 lut 2013 11:27:44
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 gru 2009 12:37:57
Posty: 77
eCzytnik: Kobo Aura H20
Post Re: Czcionka
peregrinus napisał(a):
Pracują jak żółwie, a ekrany to technologia sprzed 40 lat:)


40 lat temu były ekrany e-ink? To chyba w jakiejś alternatywnej rzeczywistości? BTW - być może dla Twoich potrzeb lepszym wyborem byłby po prostu tablet. Czytnik jest przede wszystkim do czytania, a nie np. buszowania po internecie.

peregrinus napisał(a):
W dodatku jak się zawiesi (tak jak teraz), to trzeba czekać, aż się bateria rozładuje.


Nie ma twardego resetu? Jeśli "coś się kręci", to chyba czytnik się nie powiesił...

peregrinus napisał(a):
Szczęście w nieszczęściu, że to tylko parę dni, a nie miesiąc jak piszą hura-optymistycznie w instrukcji.


Kluczem jest przede wszystkim nie czas, tylko ilość przerzuconych stron (czyli "mignięć" ekranu e-ink). Jeśli zdołasz zrobić te kilka tysięcy stron w kilka dni...


18 lut 2013 13:35:14
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Czcionka
Peregrinus - w każdym z programów masz opcję, która umożliwia spakowanie wielu plików na raz do osobnych archiwów. W WinRAR zaznaczasz "ptaszka" :D przy :
Umieść Każdy Plik w Osobnym Archiwum

Wybierasz wszystkie RTF'y - zaznaczasz ta opcję i masz kazdy plik w osobnym ZIP'ie - co więcej - jelsi jak ja Masz nazwę pliku w postaci Autor - Tytul to i archiwum ma taką nazwę. Prościzna. :D

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


18 lut 2013 22:17:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 lut 2013 15:15:28
Posty: 4
eCzytnik: Onyx I62HD AG, C65 AG
Post Re: Czcionka
Witam.
Czy w i62hd AG jest możliwość zmiany (powiększenia) czcionki w spisie treści (tym otwieranym przyciskiem: "spis treści" lub "Contents") czytanej książki?
Zmiana czcionki domyślnej, w spisie treści nie wprowadza żadnych zmian.
Pisałem w tej sprawie do ArtaTech ale nie otrzymałem odpowiedzi.
Pozdrawiam


05 mar 2013 11:38:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron