Teraz jest 21 sie 2018 6:45:38

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
C67S 
Autor Wiadomość
Użytkownik

eCzytnik: Kindle Voyage
Post Re: Odp: C67S
johh napisał(a):
kindle na chwilę obecna nie jest sprzedawany na rynek polski

Co to za brednie. Wszystkie Kindle (z wyjątkiem Voyage) licząc od Keyboard są sprzedawane bezpośrednio do Polski. A potem niczego nie trzeba przystosowywać. To nie Onyx, gdzie zanim zaczniesz czytać to musisz cośtam ustawiać, coś doinstalowywać...

24 sie 2015 14:12:11
Użytkownik

eCzytnik: Boox i62, Lbook 3 , Boox M92
athame napisał(a):
johh napisał(a):
kindle na chwilę obecna nie jest sprzedawany na rynek polski

Co to za brednie. Wszystkie Kindle (z wyjątkiem Voyage) licząc od Keyboard są sprzedawane bezpośrednio do Polski. A potem niczego nie trzeba przystosowywać. To nie Onyx, gdzie zanim zaczniesz czytać to musisz cośtam ustawiać, coś doinstalowywać...

Od kiedy amazon ma sklep polski ? To ze pośrednik lub nawet amazon sprzeda ci czytnik nie oznacza że jest on przeznaczony na rynek polski.
Jasne że ci działa od razu po włączeniu - dostęp do sklepu amazonu;) Wręcz powiedziałbym że onyx czy pocketbook po włączenie są gotowe doczytania bez dodatkowych konfiguracji. Proponowałbym jednak na przyszłość merytoryczne argumenty a nie inwektywy.

Ostatnio edytowano 24 sie 2015 19:57:57 przez johh, łącznie edytowano 1 raz

24 sie 2015 19:41:07
Użytkownik

Post Re: C67S
Nie tylko amazon.com sprzeda do Polski, ale też polskie księgarnie nie tylko sprzedają książki na Kindle, ale też mają bezpośrednią wysyłkę do chmury, więc wygoda użytkowania jest na najwyższym poziomie. Obecnie tylko PB może się z tym równać.

24 sie 2015 20:05:07
Użytkownik

eCzytnik: T68 Lynx, PB Touch Lux3
athame napisał(a):
Nie tylko amazon.com sprzeda do Polski, ale też polskie księgarnie nie tylko sprzedają książki na Kindle, ale też mają bezpośrednią wysyłkę do chmury, więc wygoda użytkowania jest na najwyższym poziomie. Obecnie tylko PB może się z tym równać.

Co mi po tej usłudze, skoro i tak większość książek musisz przepuścić przez calibre, żeby podział wyrazów był właściwy. Dla mnie rozwiązaniem jest właśnie czytnik, na którym mogę zainstalować lepiej do tego przygotowane programy do czytania.

25 sie 2015 8:01:04
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Calibre nie używam i nie polecam. Koniec też u mnie z kupowaniem byle czego. Jak e-book nie ma dzielenia wyrazów fabrycznie (czytaj: przygotowany jest niechlujnie) to rezygnuję z zakupu.

Kiedy czytnik używa zasadniczo jednego formatu, to każdą książkę można dokładnie przetestować (to że "redaktorowi" się nie chce to inna sprawa). Jak formatów jest wiele, a do tego specyfikacja dopuszcza różne odstępstwa, to nie sposób dopilnować by e-book wyglądał optymalnie na dowolnym czytniku.

25 sie 2015 9:31:45
Użytkownik

eCzytnik: C67S
Mam już zapakowany do odesłania, ale jeszcze spróbuję potrzymać go na ładowarce od telefonu, bo od mojego akurat pasuje. Bardzo dziękuję wszystkim za zaangażowanie się w sprawę mojego czytnika.Pozdrawiam serdecznie.

25 sie 2015 17:06:29
Użytkownik

eCzytnik: Boox i62, Lbook 3 , Boox M92
athame napisał(a):
Calibre nie używam i nie polecam. Koniec też u mnie z kupowaniem byle czego. Jak e-book nie ma dzielenia wyrazów fabrycznie (czytaj: przygotowany jest niechlujnie) to rezygnuję z zakupu.

Zależy do czego się używa calibre, to przede wszystkim program do katalogowania ebooków, konwersja to jedna z funkconalności.
Tak z ciekawości ciekawe co zrobisz jak amazon powie stop dla wlasnych ebook-ów w chmurze amazona ?

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

25 sie 2015 20:49:42
Użytkownik

eCzytnik: Onyx Boox C67ML AG2
Nowy soft from Onyx Int: http://www.onyx-international.com/index ... 67s-v1-7-3

02 wrz 2015 9:29:52
ArtaTech.pl

eCzytnik: inkBOOK
Szanowni Państwo, drodzy Klienci

Firma ONYX International udostępniła wczoraj aktualizację oprogramowania dla czytnika BOOX C67S Classic. Niestety, z racji zakończenia współpracy, nie mieliśmy możliwości weryfikacji nowej wersji oprogramowania przed jego premierą. Została ona przygotowana samodzielnie przez ONYX International.

Prosimy Państwa o wstrzymanie się z aktualizacją czytników do czasu, aż w pełni ocenimy jego funkcjonalność i sprawdzimy, czy producent nie zablokował możliwości powrotu do poprzedniej wersji oprogramowania. Może to być kluczowe, ponieważ wyniki wstępnych testów wewnętrznych pokazują, że firmware oznaczone jako 1.7.3 może generować problemy z obsługą czytników:

- zmianie uległa konfiguracja fizycznych przycisków sterujących, powodując konflikty przy korzystaniu z głównych funkcji urządzenia
- spadła responsywność i operatywność urządzenia

ONYX International w nowym oprogramowaniu zablokował również dostęp do kilku kluczowych usług, m.in.: dysku internetowego Midiapolis Drive wraz z wygodną wysyłką plików oraz usługi do czytania treści z Internetu Midiapolis News Reader.

O wynikach naszych wewnętrznych testów nowej wersji oprogramowania (1.7.3) poinformujemy Państwa niezwłocznie po ich zakończeniu. Prosimy Państwa o daleko posuniętą rozwagę, również w przypadku udostępnienia przez ONYX International aktualizacji dla innych modeli czytników.

Z poważaniem
Zarząd i współpracownicy firmy Arta Tech,
Właściciela marek InkBOOK, InkWATCH oraz Midiapolis

03 wrz 2015 10:15:45
Zobacz profil WWW
ArtaTech.pl

eCzytnik: inkBOOK
Szanowni Państwo, drodzy Klienci

Przeprowadziliśmy pierwsze wewnętrzne testy aktualizacji oprogramowania v1.7.3 dla czytnika BOOX (C67S) Classic. Naszym zdaniem nowa wersja oprogramowania udostępnionego przez firmę ONYX International, w znacznym stopniu negatywnie wpływa na komfort korzystania z czytnika.

Dział testów Arta Tech wykrył szereg zmian w oprogramowaniu, które z perspektywy polskiego użytkownika są wręcz szkodliwe. Jak już wcześniej informowaliśmy, ONYX International zablokował dostęp do usług Arta Tech. Tłumaczenie interfejsu pozostawia wiele do życzenia, a z klawiatury systemowej zniknęło wsparcie dla polskich znaków diakrytycznych.

Stąd też zdecydowanie odradzamy aktualizację firmware do v1.7.3 w czytniku BOOX (C67S) Classic. Tym bardziej, że powrót do poprzedniej wersji oprogramowania (downgrade) wymaga znacznej wiedzy technicznej ze strony użytkownika lub kontaktu z serwisem.

Wstępna lista problemów związanych z aktualizacją v1.7.3 dla czytnika BOOX (C67S) Classic:
- mocno kłopotliwa nawigacja ze względu na zmianę konfiguracji przycisków sterujących. Bardzo niekorzystna dla użytkowników, gdyż trzeba się uczyć na nowo obsługi czytnika,
- usunięcie wsparcia odczytu dla zabezpieczonych ebooków (DRM),
- pogorszenie jakości tłumaczenia polskiego menu, brak polskich znaków diakrytycznych oraz strefy czasowej dla Polski,
- usunięcie i brak dostępu do dysku internetowego Midiapolis Drive wraz z wygodną wysyłką plików do chmury,
- usunięcie i brak usługi do czytania treści z Internetu Midiapolis News Reader,
- pojawienie się aplikacji m.in. Google Play, z których jednak w praktyce nie można korzystać (brak ekranu dotykowego),
- pojawienie się wsparcia dla czytania głosowego (TTS), pomimo braku gniazda słuchawkowego w urządzeniu (funkcja nie jest wspierana),
- ostatnio dodane pozycje nie są widoczne po podłączeniu karty SD z książkami. Skanowanie metadanych jest utrudnione (nie działa automatycznie).

Nasze wewnętrze testy wciąż trwają. W kolejnej fazie skupimy się m.in.: na czasie pracy baterii. O wynikach testów poinformujemy Państwa niezwłocznie po ich zakończeniu. Prosimy Państwa o daleko posuniętą rozwagę, również w przypadku udostępnienia przez ONYX International aktualizacji dla innych modeli czytników.

Z poważaniem
Zarząd i współpracownicy firmy Arta Tech
Właściciela marek inkBOOK. inkWATCH oraz Midiapolis

08 wrz 2015 9:33:53
Zobacz profil WWW
Użytkownik

eCzytnik: Nook ST, PB 613
Rozumiem, ze jesteście w konflikcie z Onyxem i to, że usunęli Wasz produkt - Midiapolis to jest dla Was negatywne.
Mnie natomiast interesuje jak w ogóle można wrócić do niższego oprogramowania - tego Waszego, gdzie go udostępniacie, bo nie widzę systemu wsparcia dla tego czytnika, ba w ogóle nie ma go na waszych stronach.
On po prostu nie istnieje - taka enigma (mowa o Onyx Boox C67s).
Dwa - skoro ten czytnik jest "classic" to dlaczego nie ma w nim podstawowych funkcji jak wybór czcionki czy interlinii?
Jest OReader jako najlepszy chyba program do czytania, ale wykastrowany z tych i innych nawet podstawowych ustawień.
Po co go w ogóle zamieszczacie w takim razie.
I czy skoro jest on przeznaczony dla ekranów niedotykowych to czy można go zastąpić samemu wersja pełną lub dograć po prostu AllReader dla e-ink?
W nowym firmware od Onyxa jest właśnie możliwość instalacji aplikacji i to jest strzał w dziesiątkę, bo to jest czytnik, a brakuje w nim najważniejszego, czyli dobrego programu do czytania - AllReader czy pełny Oreader.
Inne rzeczy - apki mnie nie interesują, ale skoro nie ma tego najważniejszego to sorry, ale to nie jest czytnik na jakimkolwiek poziomie.

08 wrz 2015 10:10:18
Użytkownik

eCzytnik: C67S
Dzień dobry. Bardzo dziękuję za zainteresowanie moim problemem. Wykorzystałam rady, ale niestety nic to nie pomogło, a dzisiaj okazało się, że nie mogło pomóc, bo wada była widocznie ewidentna. Wysłałam czytnik do magazynu w Sochaczewie 2 tygodnie temu, jako rękojmę sprzedającego czyli Empiku. Dzisiaj dostałam esm że reklamacja została rozpatrzona pozytywnie i dostanę wkrótce przesyłkę z nowym czytnikiem i zwrot kosztów odesłania wadliwego produktu. Jestem szczęśliwa i mam nadzieję że nowy czytnik okaże się bezawaryjny. Pozdrawiam. :D

20 paź 2015 11:48:51
Użytkownik

eCzytnik: Kindle 3 Wi-Fi
@tps4
Instalowales może aplikacje Kindle na tym czytniku?
I co zainstalować w zamian za oryginalne aplikacje? Bo classic classiciem, ale wykastrowanie wszystkiego z czytnika to jakaś masakra, zmusilem sie do przeczytania jednej ksiazki i strasznie zaluje, ze kupilem go seniorce w prezencie, moglem inwestowac w kindla ;/

27 paź 2015 20:27:36
Użytkownik

Koniol napisał(a):

A to tam można cokolwiek instalować?

27 paź 2015 20:31:10
Użytkownik

eCzytnik: Nook ST, PB 613
Koniol napisał(a):
@tps4
I co zainstalować w zamian za oryginalne aplikacje? Bo classic classiciem, ale wykastrowanie wszystkiego z czytnika to jakaś masakra, zmusilem sie do przeczytania jednej ksiazki i strasznie zaluje, ze kupilem go seniorce w prezencie, moglem inwestowac w kindla ;/

Nie instalowałem, bo na razie nie zmieniałem softu, a na fabrycznym nic się nie da.
Jak chcesz zaryzykować to wgrywaj ten od Onyx-International i instaluj, choć wtedy ja bym w pierwszej kolejności jakiegoś coolreadera czy allreadera zainstalował by dało się w końcu poustawiać.

27 paź 2015 21:25:47
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 49 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona