Teraz jest 28 mar 2024 11:42:20




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 384 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 26  Następna strona
BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Zrobić aktualizację ;)

_________________
W Obrazek też ;)


21 lip 2014 15:46:00
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 mar 2013 21:42:40
Posty: 62
eCzytnik: Onyx c65 Storia
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Aktualizację da się zrobić tylko przez wi-fi czy w jakiś sposób ręcznie też? Nie mam w domu dostępu do wi-fi.

p.s.
Ok już znalazłem odpowiedź, że można też na piechotę przez kartę sd. Ok zobaczymy.


21 lip 2014 16:00:52
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 mar 2013 21:42:40
Posty: 62
eCzytnik: Onyx c65 Storia
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Hmm, ile powinna trwać taka aktualizacja? Wrzuciłem plik update.zip na kartę SD, czytnik wykrył aktualizację, dałem instaluj i wisi już od 30 min na oknie "Aktualizacja oprogramowania. Sprawdzanie paczki aktualizacji. To może potrwać kilka minut..."

edit.

W bólach udało się zaktualizować czytnik. Po 30 minutach czekania włączył się wygaszacz, kliknąłem żeby go wybudzić, wyglądało że anulowałem aktualizację po czym sam się zrestartował i pasek postępu aktualizacji stanął na 30% i stał kolejne 15 min. W końcu ruszył i się udało. Już myślałem, że będzie porażka.


21 lip 2014 17:28:55
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 mar 2013 21:42:40
Posty: 62
eCzytnik: Onyx c65 Storia
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Eh to znowu ja z kolejnym problemem :(
Do czytania używam Onyx reader. Przy prawej krawędzi czytnika pojawia się denerwująca, zachodząca na tekst numeracja stron. Jak to wyłączyć? Jeśli za to odpowiada opcja "stronicowanie" to chyba mam jakiegoś buga bo nie można tego wyłączyć. Po odznaczeniu opcja sama się włącza.


21 lip 2014 21:34:12
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
@Fafrocel: Dopóki ktoś się nie wypowie pod Twoim postem, możesz go edytować - nie trzeba zakładać kolejnych nowych postów, jeden po drugim.

Aktualizację najlepiej zrobić z pamięci wewnętrznej - jest szybsza niż karty SD.

OnyxReader jest pochodną AdobeMobileReader i w nim zawsze występuje w plikach epub ta numeracja stron z boku, która czasem przesłania literę z tekstu (aby nie przesłaniała, można zwiększyć margines). Nie ma dostępnej opcji wyłączenia tej numeracji - są za to lepsze programy do obsługi epub: FBReader, CoolReader, AlReader i in. OnyxReader jest jedynym systemowym programem do plików PDF i obsługi epub z DRM, jest również, ze względu na specyfikę działania, najwolniejszy ze wszystkich.
Używam go tylko wtedy, gdy nie mam innego wyjścia ;)

_________________
W Obrazek też ;)


22 lip 2014 0:11:19
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 mar 2013 21:42:40
Posty: 62
eCzytnik: Onyx c65 Storia
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Przepraszam za trzy posty po kolej. To zła wiadomość, że nie da się wyłączyć tej numeracji. Sam preparuje sobie epuby ze stylami css, osadzonymi czcionkami i i poza Onyxreaderem pozostałe programy wbudowane niestety nie wyświetlają prawidłowo. Sprawdzę jeszcze Alreadera ale jeśli działa tak samo jak wersja na PC to będzie podobnie. :(


22 lip 2014 5:21:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lip 2014 21:58:29
Posty: 3
Lokalizacja: Bochnia
eCzytnik: Onyx Boox c65
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
A czy to normalne, że dotyk nie do końca działa na stronie głównej i w menu, tzn. przewijać ekranu się nie da. Tylko w e-booku?


27 lip 2014 9:46:33
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Da się, tylko wymaga trochę wprawy, bo tam są dwa ekrany (środkowy i dolny) i fokus musi przeskoczyć na obszar, który chcemy przesunąć.
Najłatwiej się przesuwa, jeśli zaczyna się ruch od miejsca pomiędzy ikonkami/okładkami.
Przyznam się, że na początku sprawiało mi to kłopot, ale nauczyłem się, a czasem z lenistwa patrzę gdzie jest ten fokus i przesuwam bocznymi klawiszami ;)

_________________
W Obrazek też ;)


27 lip 2014 12:16:07
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lip 2014 21:58:29
Posty: 3
Lokalizacja: Bochnia
eCzytnik: Onyx Boox c65
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Czyli to nie wina mojego egzemplarza, tylko dotyk jest walnięty
PS. próbowałem jak piszesz i nic :(


27 lip 2014 21:03:06
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Na innych ekranach (aplikacje, pliki, biblioteka...) dotyk Ci działa ? To i tu powinien działać.

_________________
W Obrazek też ;)


28 lip 2014 13:53:34
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lip 2014 21:58:29
Posty: 3
Lokalizacja: Bochnia
eCzytnik: Onyx Boox c65
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Raz zadziałał, na kilkanaście prób robionych identycznie. W bibliotece też nie działa. Właściwie przewijanie ekranu działa tylko w książce i tam nie trzeba przesuwać palcem, tylko dotknąć ekranu z prawej, bądź lewej strony.


28 lip 2014 19:09:38
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lis 2012 13:50:11
Posty: 269
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Sugerowałbym kontakt z serwisem, poprzez serwis@artatech.pl

Pozdrawiam
Miłosz

_________________
www.booxsource.com www.onyx-ereader.pl


29 lip 2014 11:07:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 mar 2012 2:33:22
Posty: 8
eCzytnik: onyx boox 60
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
gdzie sprawdzić stan naładowania?
na ile wystarcza wam bateria?
Jak długo się ładuje?
Czy to normalne, że po 24 godzinach ładowania wskaźnik baterii nie dochodzi do pełna?

pozdrawiam


02 sie 2014 8:14:52
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Stan naładowania, oprócz graficznego symbolu, jest m.in. w: Ustawienia -> O nas -> O urządzeniu -> Informacje o urządzeniu.
Bateria mnie osobiście wystarcza na 7-9 dni (ale wiadomo to zależy od intensywności i rodzaju używanych funkcji).

Czas ładowania to 2-3 godziny, zależy od źródła. Zauważyłem, że jeśli podłączę czytnik do zbyt silnej ładowarki, to nie ładuje się do pełna (max.86-92%) - najlepiej mi się ładuje na ładowarce dającej <=1A lub z portu USB w komputrze/notebooku.

_________________
W Obrazek też ;)


02 sie 2014 13:15:13
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 wrz 2014 15:49:46
Posty: 14
eCzytnik: C65 AG
Post Re: BOOX C65 - wrażenia starego czytnikomaniaka
Cześć wszystkim,

od około 3 tygodni jestem posiadaczem C65 AfterGlow. Niestety, co skłoniło mnie do rejestracji, cieszyłem się czytnikiem całe dwa dni (do czasu przyjazdu kuriera, który mi zabrał czytnik na reklamację). Ale po kolei.

Swój czytnik kupiłem w sklepie Electro.pl 19 sierpnia tego roku. Po otrzymaniu przesyłki, naładowaniu sprzętu, skonfigurowaniu, od razu oddałem się lekturze. Zrobiło się ciemno, włączyłem podświetlanie (testowałem wcześniej czy działa, ale dopiero po zmroku można je najlepiej ocenić). Jakież było moje zdziwienie, gdy zauważyłem usterkę omawianą już w tym temacie, a mianowicie warstwy rozpraszającej światło.
Obrazek
Na zdjęciu wada jest przy literze "z" w napisie "Czytane".


Bez większej złości, bo cóż - zdarza się - piszę w tej sprawie do electro.pl. Szczegółowo opisałem o co chodzi, zostałem poproszony o dosłanie zdjęć, co też uczyniłem, po czym przyjechał kurier i sprzęt zabrał. Zaznaczam, że zgłaszając usterkę napisałem wyraźnie, że z uwagi, że czytnik tę wadę miał już w momencie kupna, a nie ujawniła się ona dopiero w czasie użytkowania, uzasadniona jest wymiana na nowy.

Mijały dni, dostałem informację z Electro.pl, że aby ocenić zasadność mojej reklamacji, sprzęt zostanie odesłany do serwisu producenta na diagnozę. Mijały dni, dziś dostaję wiadomość z Electro.pl:
Cytuj:
W nawiązaniu do zgłoszonej reklamacji Czytnik e-Booków ONYX C65 HD AfterGlow informuję, że uzyskała ona status niezasadnej, produkt jest sprawny zgłaszana usterka nie została potwierdzona przez serwis.

Urządzenie zostanie 11.09. – czwartek, odesłane w stanie niezmienionym.

Decyzją serwisu po konsultacjach z producentem uznano, że w Państwa przypadku ilość 1 piksela jest dopuszczalna i nie wpływa ona na użytkowanie urządzenia.


Teraz pojawia się pytanie: czy awaria jedynej funkcjonalności, która odróżnia ten czytnik od dużo tańszego, w pozostałych parametrach identycznego, a zatem podświetlenia, nie jest wadą DUŻĄ, a nie tak jak mi się stara wmówić "nie wpływa na użytkowanie urządzenia"? Wpływa i to bardzo, gdyż nocą ta kropka potrafi zasłonić część tekstu.

Podniosłem ten argument w dalszej korespondencji z Electro.pl. Nie dostałem jeszcze odpowiedzi.

Co radzicie zrobić? Napiszę jeszcze bezpośrednio do serwisu, jednak chcę rozważyć wszystkie dostępne możliwości, w tym prawne, gdyż sprzęt do najtańszych nie należy.
Czy z uwagi na to, że czytnik przez większość czasu leżał w serwisie (sam miałem go 5 dni kalendarzowych), wydłuża się termin zwrotu sprzętu bez podania przyczyny (wg aktualnych przepisów 10 dni)?

Gdzie jeszcze mogę interweniować? Zadymę na facebookach i w portalach opiniujących, jeśli sprawa nie zostanie rozwiązana po mojej myśli, zrobię bez skrupułów. Ale po co? Chcę po prostu móc korzystać z naprawdę fajnego sprzętu.
Liczę też, że obecność przedstawicieli serwisu na tym forum poprawi obsługę reklamacyjną...

Pozdrawiam


11 wrz 2014 16:08:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 384 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 26  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron