Teraz jest 24 kwi 2024 16:11:51




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 454 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 31  Następna strona
BOOX A62S Evolution 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lis 2012 15:54:34
Posty: 86
eCzytnik: Cybook Odyssey HD Frontligh
Post Re: BOOX A62S Evolution
wygląda na to, że to coolreader jest tak niestabilny, że powoduje dużą ilość zawieszeń... ja właśnie czekam na odpowiedź z serwisu artatech bo od poniedziałku testują mój czytnik pod tym kątem


06 gru 2012 11:24:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lis 2012 15:47:35
Posty: 7
Post Re: BOOX A62S Evolution
niestety czytnik zawiesił się gdy korzystałem FBR, marecki6, a czy CR u ciebie też się tak dziwnie zachowuje czy tylko u mnie


06 gru 2012 14:40:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lis 2012 13:57:40
Posty: 89
eCzytnik: onyx a62s / onyx c65 AG
Post Re: BOOX A62S Evolution
CR u mnie zachowywał sie podobnie, z tym że ja raczej nie korzystam z pełnego ekranu - wole wiedziec której strony szukac po zawieszeniu się Evo.


06 gru 2012 14:48:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lis 2012 15:54:34
Posty: 86
eCzytnik: Cybook Odyssey HD Frontligh
Post Re: BOOX A62S Evolution
u mnie było chyba tak samo ale ja również wole mieć podgląd numeru strony ... niestety nie mam jak teraz zweryfikować bo czytnik leży w serwisie


06 gru 2012 15:01:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lis 2012 15:47:35
Posty: 7
Post Re: BOOX A62S Evolution
dlatego właśnie podoba mi się CR bo przy pełnym ekranie w górnym prawym rogu wyświetlany jest licznik stron


06 gru 2012 23:54:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2012 0:28:05
Posty: 4
Post Re: BOOX A62S Evolution
czy zdarzyło się komuś, że po kolejnym cudnym zawieszeniu już nawet zresetować nie można?


07 gru 2012 18:05:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 paź 2012 7:25:49
Posty: 11
eCzytnik: Onyx Boox A62S
Post Re: BOOX A62S Evolution
Aż takiego megazwisu nie miałem. Niestety czytnik jest strasznie czuły na stan baterii. Wystarczy że jest lekko rozładowana i zaczyna zwisać. Ja go po prostu częściej ładuje i wtedy nie ma z nim żadnych problemów.


07 gru 2012 20:44:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lis 2012 15:54:34
Posty: 86
eCzytnik: Cybook Odyssey HD Frontligh
Post Re: BOOX A62S Evolution
ja wczoraj dostałem informację z serwisu, że wymieniają mój czytnik na nowy egzemplarz ale na pytanie co mu dolegało otrzymałem tylko informacje, że wymieniają na nowy w ramach procedury DOE i tyle ... zawiozłem go z baterią 50% ale później twierdzili, że podobno bateria była rozładowana co jest mało możliwe bo czytnik używałem ledwo przez 5 dni czytając około godzinę dziennie więc mało prawdopodobne, że udało się rozładować baterię do zera no chyba że była uszkodzona ... nie mniej wychodzi na to, że czytnik faktycznie jest czuły na stan baterii... boję się tylko, że wieczne doładowywanie baterii może znacząco wpłynąć na jej wytrzymałość



Gudi
Mi zdarzyło się tak dwa razy, że nie mogłem go włączyć - za pierwszym razem po kilku próbach sam się włączył, drugi raz był w serwisie jak próbowali go przy mnie uruchomić i skończyło się na resecie ale żeby reset nie dawał efektu to się nie zdarzyło ... coś czuję, że czeka cię serwis


08 gru 2012 9:52:41
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2009 12:40:18
Posty: 8
Post Re: BOOX A62S Evolution
Od wczoraj testuję ten model (to zresztą mój pierwszy e-czytnik) i muszę potwierdzić, że ma tendencję do zwisów, niestety. Zawiesza mi się często wkrótce po uruchomieniu, po automatycznym wczytaniu ostatnio przeglądanego e-booka (wielostronicowy ePub). Reset pomaga.

Mam przy okazji pytanie. Która z preinstalowanych na urządzeniu aplikacji domyślnie czyta pliki MOBI, bo jeszcze nie udało mi się tego odgadnąć?

Aha, zauważyłem też, że sprzęt ma czasem problemy z otwarciem niektórych plików ePub, przy użyciu zarówno FBReadera, jak i CoolReadera. Takie problematyczne pliki Calibre'uję na MOBI i problem wydaje się znikać.

Mimo powyższych uwag urządzenie mi się podoba.


08 gru 2012 22:42:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 gru 2012 0:28:05
Posty: 4
Post Re: BOOX A62S Evolution
marecki6, a długo czekałeś na rozwiązanie sprawy w serwisie? już mi tęskno do czytania, a przy szeleście tradycyjnej książki nie daję rady uśpić dziecka chociażby...


08 gru 2012 23:07:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lis 2012 15:54:34
Posty: 86
eCzytnik: Cybook Odyssey HD Frontligh
Post Re: BOOX A62S Evolution
w zasadzie 5 dni ... sprzęt oddałem w poniedziałek w środę się upomniałem i w piątek dostałem info, że wysyłają nowy egzemplarz


09 gru 2012 11:38:52
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: BOOX A62S Evolution
Gudi - generalnie naprawa trwa zwykle dzień lub dwa + czas przesyłki czyli kolejne trzy - cztery dni. Czasem jak awaria jest powazniejsza, lub po prostu mamy wolne, weekend czy pechowo skończyły się części (nikt nie trzyma duzo drogich komponentów) to moze potrwać dłużej. Podobnie jak wymieniają czytnik na nowy - bo przeprowadzają dodatkowe testy, które muszą parę dni potrwać. Znajomy najdłużej czekał półtorej tygodnia - ale miał pecha i trafił na "długi weekend" :D

Generalnie zwykle jak kurier odbierze w Poniedziałek to zwykle w Czwartek - Piątek mamy czytnik spowrotem.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


10 gru 2012 9:01:05
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: BOOX A62S Evolution
Rhavir napisał(a):
Czasem jak awaria jest powazniejsza, lub po prostu mamy wolne (pokreślenie moje - t3d), weekend czy pechowo skończyły się części (nikt nie trzyma duzo drogich komponentów) to moze potrwać dłużej.

To Ty pracujesz w serwisie onyksa?

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


10 gru 2012 12:55:27
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2012 3:00:07
Posty: 5
eCzytnik: A62s
Post Re: BOOX A62S Evolution
Czytnik strasznie się wiesza, szczególnie gdy bateria nie jest naładowana w 100%. Najgorsze, że jak się już zawiesi, to nie pamięta ostatnio otwartej strony... nie muszę chyba mówić jak męczące jest szukanie, nawet po kilka razy pod rząd, ostatnio czytanego fragmentu tekstu. Mam nadzieję, że niedługo wyjdzie jakaś poprawka rozwiązująca problem stabilności systemu. Poza tym czytnik jest ok :)

Z mniejszych wad:
-Odtwarzacz muzyki jako taki oraz to, że nie da się otworzyć słownika w czasie czytania i słuchania jednocześnie.
-Książki otwierane w Cool Readerze nie pojawiają się na liście ostatnio czytanych.
-Czytnik strasznie dusi się na plikach pdf pomimo, że ma dość szybki procesor (choć chyba jest to ogólna wada formatu i oprogramowania Adobe nawet na PC - na marginesie polecam Foxit Reader ;) ).
-przeglądarka plików .doc jest w zasadzie do niczego i czytanie dokumentów za jej pomocą jest praktycznie niemożliwe.
-po czasowym wyłączeniu prawie za każdym razem potrzebny był reset, przynajmniej do czasu całkowitego wyłączenia tej funkcji :D
-brak kalibracji czułości piórka, które czasem jest za czułe.

Myślę, że jedna dobra łatka rozwiąże większość problemów z oprogramowaniem, bo sprzętowo A62s jest bez zarzutu (no może poza uginającym się ekranem w dolnym lewym rogu - w serwisie stwierdzili, że wszystkie tak mają).


11 gru 2012 3:54:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2012 14:05:10
Posty: 1
eCzytnik: Prestigio Per3562B
Post Re: BOOX A62S Evolution
Żałuję, że kupiłem ten czytnik zanim pojawiły się pierwsze komentarze sugerujące występowanie problemu ciągłych zawieszeń sprzętu. Faktycznie urządzenie bardzo niestabilne, a najbardziej prawdopodobną przyczyną tych wszystkich epizodów z ciągłymi resetami urządzenia wydaje się być nierozwiązany problem zarządzania energią. Przy pełnym naładowaniu baterii wszystko działa w miarę normalnie, ale już niewielki spadek poziomu energii sprawia, że czytnik "wiesza" się przy każdej możliwej operacji, nawet bezpośrednio po resecie i załadowaniu systemu (sic!). Wtedy nie można korzystać z czytnika w ogóle!!! Zastanawiającym pozostaje, jak takie urządzenie, w dodatku z tak niedopracowanym softem w ogóle mogło trafić do dystrybucji? To jakaś kpina z Klientów, czy co? Wszyscy "nabici" w Onyxa czekają na zajęcie stanowiska w tej kwestii przez serwis Arta Tech z Wrocławia!


11 gru 2012 14:15:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 454 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 31  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: