Teraz jest 28 mar 2024 10:58:49




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 454 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31  Następna strona
BOOX A62S Evolution 
Autor Wiadomość
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: BOOX A62S Evolution
Jeśli koniecznie chcesz mieć PDF - to musisz go wygenerować POPRAWNIE. Niestety większość progamów nie potrafi tego - Word ma dość słaby moduł odpowiadajacy za PDF'y. Pozostaje Ci niestety profesjonalny i drogi soft lub jego wersja "demonstracyjna" :D :D

DOC /DOCX też nie jest najszczęśliwszym formatem - jeśli masz dużo różnego i skomplikowanego "formatowania" to też są problemy. Wynika to z tego, że Microsoft nie bardzo ujawnia dane dotyczące formatu DOC/DOCX.

Na twoim miejscu spróbował bym z RTF - jak pisałem - po jego spakowaniu do ZIP - można użyć CoolReader lub FBReader - wybór dokonujemy wybierająć program dla FB2. Bo spakowany ZIP'em RTF jest widziany jako FB2.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


30 cze 2013 16:01:58
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 cze 2013 17:56:43
Posty: 3
eCzytnik: Onyx Boox A62S
Post Re: BOOX A62S Evolution
Właśnie sprawdziłem proponowane opcje.
Dopiero CoolReader dał radę. FBReader odczytał mi tabelkę jako zwykly tekst i zmieszał wiersze. Wielkie dzięki.

Widzę jednak, że ten cool reader widzi w opcjach czcionkę times new roman (którą wgrałem). Jednak gdy ją zaznaczam, to mi jej nie "wgrywa". Nie jest to jakaś wielka szkoda, ale mam pytanie - czy windowsowe czcionki (z katalogu windows\fonts) nie powinny pasować do tych odtwarzaczy (cool reader, pdf reader etc.)? Czy też czcionki są robione jakoś specjalnie pod te ebookowe odtwarzacze? Gdzie mógłbym szukać czcionek do odtwarzaczy onyxa?

Pozdrawiam, i jeszcze raz dzięki ze konstruktywne propozycje :)
Cytuj:
Jeśli koniecznie chcesz mieć PDF - to musisz go wygenerować POPRAWNIE. Niestety większość progamów nie potrafi tego - Word ma dość słaby moduł odpowiadajacy za PDF'y.

ps. a jakie byłyby to programy? pytam z racji chęci ogólnej orientacji w problemie. Bo na powaznie to na pdfie mi ostatecznie nie zalezy ;) tylko na skutecznym i szybkim rozwiazaniu


30 cze 2013 17:41:23
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: BOOX A62S Evolution
Każda czcionka w formacie TTF - czyli większość "Windowsowych" będzie dzialać. Ja osobiście uważam, że Times New Roman - jest dość kiepska :D na ekranach EInk ale to kwestia gustu :D rozumiem, że sa tacy którym się podoba.
Znajdż na forum dział poświęcony wgrywaniu czcionek - Znajdziesz tam gotowe paczki i co ważne instrukcję jak wgrywać.
Ja polecam Ci Apolonię 500 - specialnie przygotowana dla ekranów EInk - wersja Apolonii - całkowicie polskiej czcionki opracowanej z uwzględnieniem specyfiki języka polskiego.

Co do softu - przykładowo opragramowanie Adobe - ale niestety ceny sa mocno zaporowe. O ile mamy prosty tekst to zwykle nie ma problemów - te zaczynają się przy skomplikowanych tekstach.

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


30 cze 2013 21:08:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2012 22:44:15
Posty: 12
Post Re: BOOX A62S Evolution
Spróbuj wygenerować pdf'a za pomocą drukarki (np. programem Bullzip pdf printer).


30 cze 2013 22:16:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lip 2013 15:03:00
Posty: 2
Post Re: BOOX A62S Evolution
Witam.
Dzisiaj stałam się posiadaczką czytnika, jednak zaraz po podłączeniu go do komputera w celu naładowania, czytnik zawiesił się. Nie mogę zaktualizować oprogramowania, ponieważ urządzenie nie zostało nawet zainstalowane - od razu się zawiesiło. Nie pomaga resetowanie, może robię to źle - spróbowałam szpilką, tak jak było w instrukcji, nic się nie stało. Od godziny na ekranie wyświetlony mam obrazek, że czytnik jest podłączony, jednak komputer nie umie go zidentyfikować, a po odłączeniu nic się nie dzieje. Wyłączyć urządzenia też nie mogę.


15 lip 2013 15:06:40
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lis 2012 13:50:11
Posty: 269
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: BOOX A62S Evolution
Proszę podłączyć czytnik do ładowania, zresetować (najlepiej użyć rozprostowanego spinacza) i zostawić na minimum cztery godziny (trzeba też pamiętać, żeby komputer nie przeszedł w stan uśpienia). Po tym czasie czytnik powinien wystartować. Jeśli jednak czytnik nadal będzie protestować, prosiłbym o kontakt z serwisem poprzez serwis@artatech.pl.

_________________
www.booxsource.com www.onyx-ereader.pl


16 lip 2013 7:35:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 lip 2013 15:03:00
Posty: 2
Post Re: BOOX A62S Evolution
Wczoraj tak zrobiłam i rzeczywiście, po jakimś czasie zrestartował, jednak dzisiaj znowu się zawiesił. Czy mam więc odczekiwać cztery godziny po każdym zawieszeniu? Jest jakaś inna opcja na usunięcie wady (oprócz zmiany czytnika)?


16 lip 2013 8:39:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 sie 2013 16:52:21
Posty: 1
eCzytnik: Onyx BOOX A62S Evolution
Post Re: BOOX A62S Evolution
Mam problem, a mianowicie zgubił mi się rysik do czytnika, zapasowego nie było w zestawie. Muszę go zakupić tylko nigdzie nie mogę znaleźć zastępczego rysika. Przeglądnęłam wiele stron łącznie ze sklepami onyx boox, znalazłam tylko zastępcze do innych modeli. Prosiłabym o jakieś linki czy informacje gdzie można go zakupić, albo czy można od kogoś odkupić.


15 sie 2013 17:02:29
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lis 2012 13:50:11
Posty: 269
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: BOOX A62S Evolution
Rysiki dostepne są na naszym profilu allegro: http://www.allegro.pl/piorko-rysik-onyx ... 15246.html

_________________
www.booxsource.com www.onyx-ereader.pl


21 sie 2013 10:07:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 kwi 2013 11:13:06
Posty: 7
eCzytnik: Onyx Boox A62S
Post Re: BOOX A62S Evolution
Zauważyłem że Onyx Boox A62S w stanie czuwania bardzo szybko zużywa energię, pomimo że w tym czasie nie wykonuje żadnej pracy. Tak się zastanawiam czy jeżeli zamiast trybu czuwania pozostawiać czytnik w normalnym stanie (czyli nigdy nie przechodź w tryb czuwania i nie wyłączaj się), czy przy takim rozwiązaniu czytnik będzie mniej zużywał energii?
Czy ktoś z Was może przetestował takie rozwiązanie?

Na co tak naprawdę jest zużywana energia w czasie trybu czuwania (czy macie jakieś wiarygodne źródło wiedzy na temat zarządzania energią w Booxach)?
Bateria jest sprawa (przetestowałem ją puszczając sjady co 1 sekundę, wyświetla ponad 10.000 stron na pełnej baterii).


17 paź 2013 19:32:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lut 2014 17:08:14
Posty: 2
eCzytnik: onyx boox
Post Re: BOOX A62S Evolution
witam, ciężko jest się przebić przez 30 stron wątku temu chciałabym się spytać czy zainstalowanie aktualizacji pomoże zneutralizować, albo przynajmniej zminimalizować częstość zawieszania się czytnika, gdyż ciągły restart jest tak uciążliwy, że aż odechciewa się czytania i używania go.


03 lut 2014 17:12:10
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05 lis 2012 13:50:11
Posty: 269
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: BOOX A62S Evolution
Zdecydowanie. Wystarczyło zerknąć na naszą stronę www.onyx-ereader.pl. W zakładce wsparcie\aktualizacje\A62S znajduje się update. Najpierw należy zainstalować łatkę (22.11.2012), a po niej firmware z 24.11.2012.

Po zainstalowaniu nowego oprogramowania urządzenie powinno działać stabilnie.

_________________
www.booxsource.com www.onyx-ereader.pl


04 lut 2014 8:33:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lut 2014 17:08:14
Posty: 2
eCzytnik: onyx boox
Post Re: BOOX A62S Evolution
własnie chodzi mi o to "powinno". powinno nie koniecznie znaczy musi. Aczkolwiek wczoraj wszystko zrobiłam i na razie śmiga. poczekam aż bateria lekko spadnie co się będzie dziać dalej.
Dzieki za odp.


04 lut 2014 13:45:17
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 mar 2013 12:53:13
Posty: 3
eCzytnik: Onyx BOOX A62S, Thalia OYO Sipix II
Post Re: BOOX A62S Evolution
booxowny napisał(a):
Zauważyłem że Onyx Boox A62S w stanie czuwania bardzo szybko zużywa energię

Co masz na myśli pisząc "bardzo szybko"? Mój w uśpieniu wytrzymuje ponad tydzień. A zużywa zapewne na podtrzymanie stanu pamięci.

edit: update z dzisiaj: 3 tygodnie uśpienia (dostałem w ręce trochę papierowych książek), zostały 2 kreski baterii. Po jednym wieczorze czytania spadło do 1 kreski.


10 lut 2014 15:33:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 lut 2014 20:52:55
Posty: 3
eCzytnik: BOOX A62S
Post Re: BOOX A62S Evolution
Witam, i od razu proszę o pomoc. Pierwszy problem jaki ostatnio zauważyłam, to że nie włącza się wygaszacz ekranu. Zostawiłam czytnik na ponad godzinę i gdy powróciłam na ekranie nadal była ostatnia czytana strona. Myślę, że problem jest z zegarem, ponieważ godzina na dole ekranu też się nie zmieniła. Czas aktualizuje się dopiero po przejściu do następnej strony. Zainstalowałam nową aktualizację czytnika ale problem pozostał. Czy mogę jakoś to naprawić?


25 lut 2014 20:59:25
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 454 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: