Teraz jest 22 lip 2018 6:12:57

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 458 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Następna strona
BOOX A62S Evolution 
Autor Wiadomość
Użytkownik

eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: BOOX A62S Evolution
Taniej raczej nie kupisz - chyba, że w promocji. Etui z "pseudo ekologicznej" skóry :) to wydatek rzędu 70 - 80 zł. Za prawdziwą skórę to ponad 100 zl. To samo dotyczy porządnych etui z kodrury, ceny powyżej 100 zł.

21 kwi 2013 5:56:14
Użytkownik

eCzytnik: Boox A62S Evolution
Hej! Ja już długo mam tego booxa i działa po aktualizacji bez zarzutu.
Nie o tym chciałem...
Możecie polecić, według Was, najlepszą lampkę pasującą do naszego modelu czytnika? Najlepiej taką do 40 zeta, no momentami do 60, ale za to musi być super wypas. Oczywiście najważniejsze dla mnie w niej to jasność (czytaj: noc, nie noc, niech ekran dalej będzie biały) i oszczędność ba(k)terii (czytaj: ma starczyć na przeczytanie całej Trylogii w nocy pod kocem), żeby też nie była za ciężka (nie chcę być podobny do Pudziana tylko dla tego że lubię czytać).

23 kwi 2013 17:55:30
Użytkownik

eCzytnik: BOOX A62S Evolution
Ja mam MB MiniFlex z EMPIKu za 9,99 - wytrzymuje 8 godz ciągłego czytania(2 baterie CR 2032) i jestem bardzo zadowolona. Ta cena była na promocji...poszukaj, może jeszcze gdzieś jest.

23 kwi 2013 21:09:47
Użytkownik

eCzytnik: Onyx BOOX A62S, Thalia OYO Sipix II
Jestem chyba najbardziej pechowym właścicielem A62S (panie i panowie z ArtaTech już mnie kojarzą ;) ) A przy tym jestem zadowolony.
Kupiłem Booxa w marcu. Wybrałem go, bo do siedziby ArtaTech mam 15 minut na piechotę z pracy, więc stwierdziłem, że w razie "wu" będę ich nawiedzał. Wykrakałem...
Dwa dni po zakupie czytnik mi zwisł na Sudoku. Nie reagował na reset, podłączenie na noc pod ładowarkę od nawigacji nic nie dało. Zapalała mu się niebieska diodka przy próbie włączenia i tyle było jego aktywności.
Nawiedziłem więc ArtaTech. Panowie stwierdzili, że dziwne, pierwszy raz coś takiego mają. Serwis potwierdził, że czytnik jest martwy i dostałem nowy.
Tydzień później mój nowy czytnik mi upadł. Z niewielkiej wysokości, w futerale, ale pół wyświetlacza zrobiło się czarne. Spacerek do ArtaTechu z nastawieniem, że za naprawę zapłacę. Miałem szczęście - wyświetlacz nie pękł tylko uszkodził się jakoś inaczej. Dostałem nowy wyświetlacz. Pokłony dla ArtaTechu.
Na drugi dzień byłem w ArtaTechu spowrotem, bo Boox zwisł na Sudoku identycznie jak ten pierwszy. Pan stwierdził, że to na pewno przez to, że go ładowałem za słabą ładowarką i nie naładowałem po odebraniu z serwisu. Nawet się ze mną założył, że jak to nie bateria to mi da ładowarkę gratis. No cóż, w ten sposób mam już trzeciego Booxa i ładowarkę :mrgreen:

Podsumowując: czytnik jest świetny o ile działa (trochę boję się włączać Sudoku ;)). Przeczytałem na nim "już" prawie 3 dosyć pokaźne książki. Żadnego dyskomfortu nie ma w stosunku do papierowych książek, wygodne powiększanie czcionki, a przerzucanie strony przyciskiem jedną jest dużo łatwiejsze, niż przewrócenie kartki. Jak to mówią - do trzech razy sztuka, mam nadzieję, że ten egzemplarz już ze mną zostanie - bo mi się podoba! Wielki ukłon w stronę ArtaTechu, macie wzorowe podejście do klienta.
Jeśli mam się czepiać: algorytm dzielenia wyrazów jest nieco głupi, potrafi np. rozdzielić rz. Przy samym czytniku przydałby się jakiś uchwyt na smyczkę do rysika (w najnowszym egzemplarzu w rysiku jest otwór do przewleczenia jakiejś zawieszki - bardzo dobrze, bo wyciągnięcie rysika w etui jest ciężkie) - ale to raczej do producenta uwaga... Ze dwa razy data zresetowała mi się na 1.01.1970. Sudoku głupieje, jeśli w trakcie rozgrywki wyjdziemy i wrócimy (zamiast "małych" cyferek wstawia "duże"). Instrukcja w PDF na czytniku jest po angielsku - polską trzeba ze strony producenta ściągnąć. Czyli w sumie same głupoty.

29 kwi 2013 12:28:18
Użytkownik

eCzytnik: Onyx Boox a62s Evolution
Miał ktoś z was taki problem jak ja? :D

Chodzi mianowicie o soft po aktualizacji, zauważyłem, że często podczas czytania czy nawet buszowania po menu pojawia się na ekranie kontrolka głośności bez mojego udziału :D nie naciskam na klawisze głośności a ikonka potrafi wyskoczyc po kilka raz pod rząd co jest baaaaardzo irytujące. Proszę o odpowiedź :D

03 maja 2013 19:27:44
Użytkownik

eCzytnik: jeszcze celuloza :)
Wielka prośba do użytkowników tego modelu - podzielcie się wrażeniami z użytkowania słowników w trakcie czytania tekstu. To dla mnie w sumie najważniejsza cecha czytnika, a nie mogę znaleźć konkretnych informacji.

Interesują mnie następujące sprawy:
1. Czy we wszystkich formatach można korzystać ze słownika (nie chodzi mi o format słownika, tylko o format czytanego tekstu, z poziomu którego wywołujemy słownik)? Ktoś pisał tu, że w epub nie bardzo działa.
2. Czy można zaznaczać słowo do tłumaczenia przy pomocy klawiszy czy tylko przez podwójne puknięcie? I czy to podwójne puknięcie nie jest "mylone" przez czytnik z komendą przewrócenia strony, jeśli wyraz jest na brzegu ekranu? Ktoś tu pisał, że miał taki problem w CoolReaderze.
3. Jaka jest szybkość działania słownika? Długo trzeba czekać od zaznaczenia do pojawienia się definicji? I jak właściwie się ona pojawia - jako osobne okienko czy w inny sposób? Nie znalazłem żadnych zdjęć czy filmów, które by to obrazowały.

Będę wdzięczny za wszelkie info. Noszę się z zamiarem kupienia A62S, ale muszę się upewnić, co do kilku cech - to ma być mój pierwszy czytnik i nie chcę zaliczyć falstartu.

Pozdrawiam Wszystkich.

12 maja 2013 9:29:04
Użytkownik

eCzytnik: Onyx Boox A62S Evolution
Witam.
Przekopałem się przez forum , ale nie znalazłem konkretnej informacji . Oto mój problem . Dzisiaj zakupiłem urządzenko. Oczywiście się nie odpaliło . Podłączyłem do ładowania . Ładuje się już prawie 5 godzin i nadal nie można go odpalić . Podświetlone jest tylko na niebiesko środkowe kółko "OK" .
Ktoś miał taki problem? Czy wada urządzenia ? Czy jeszcze czekać bo jeszcze się ładuje ?
Będę wdzięczny za info.
Pozdrawiam.

12 maja 2013 17:31:44
SwiatCzytnikow.pl

eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Po 5 godzinach powinien się na pewno odpalać. Długie przytrzymanie przycisku zasilania nie skutkuje?

13 maja 2013 14:55:36
Zobacz profil WWW
Użytkownik

eCzytnik: Onyx Boox A62S
Witajcie :)

od dzisiaj stałam się posiadaczką modelu a62s :) i mam jedno pytanie...
czy u Was, tak jak u mnie, przy każdym klikaniu ekran mryga na czarno -> biało i dopiero się coś ładuje? Zastanawiam się czy to normalne, czy może to jakaś wada, albo mam coś źle ustawione w ustawieniach :?

20 maja 2013 18:32:02
Użytkownik

eCzytnik: Onyx BOOX M92
Cytuj:
(...) przy każdym klikaniu ekran mryga na czarno -> biało i dopiero się coś ładuje? Zastanawiam się czy to normalne, czy może to jakaś wada (...)

"It's not a bug, it's a feature".

A dokładniej "feature" żółwiego, pełnego odrysowywania ekranu E-Ink. Mój typ też tak ma; w menu domyślnie przy zmianie stanu, a podczas czytania możesz ustawić np. co 3 strony w opcjach. Hm, gdybym miał dodatkowo podświetlenie - hipnoza pewna :D

20 maja 2013 21:07:08
Użytkownik

eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Jest to NORMALNY objaw - ekrany typu EInk - składają się z maleńkich kasułek wypełnionych Białymi i Czarnymi kulkami zalanymi cieczą. W zalezności od polaryzacji CZarne lub Biale sa na wierzchu.

CO WIECEJ po ustaniu zasilania "kulki" POZOSTAJĄ - ale przy zmianie tekstu część kulek pozostaje - i powstają "duchy" czyli "reszti" poprzedniego obrazu/tekstu - aby temu zapobiec co jakiś czas ekran MUSI być odświerzony - przez przejście cyklu Czarny - Biały.

Można ustawić CO ILE to następuje ale ZAWSZE i w KAŻDYM czytniku z ekranem EInk to wystepuje. Kindle, Kobo, PocketBook, Oyo i reszta EInk'owców też tak ma.

Proponuję ustawić odświerzanie co 5 lub 7 - a po za tym można się przyzwyczaić. :D :D

21 maja 2013 19:37:18
Użytkownik

eCzytnik: A62S
Witajcie,

Mam od niedawna A62S Evo i w związku z tym kilka pytań.
Po pierwsze okazalo się, że jestem jednym z tych szczęśliwców, którym działa WiFi - mimo, że nie miało go być. Przeczytałem jednak w tym wątku, że niektórzy mają oprogramowanie do czytania RSS na swoich czytnikach po upgradzie systemu. U mnie - mimo, że jest to wersja 1.8.20130111 - tej aplikacji brak. Czy można jakoś "dograć" tą aplikację do systemu? Odczyt stron WWW, mimo, że działa jest dość mozolny dla klasycznych stron, dla wersji mobilnych jest lepiej, ale nie wszystkie strony mają tą opcję. RSS byłby bardziej wygodny.

Drugie pytanie dotyczy IVONY:
Zauważyłem, że w pewnych momentach podczas czytania tekstu następuje krótki trzask - ma to miejsce zwłaszcza podczas przerwy występującej przy "myślniku", jak również podczas zmiany strony. Czy jest to taki urok tego syntezatora mowy? Czy można to jakoś wyeliminować?

27 maja 2013 18:38:50
Użytkownik

eCzytnik: Onyx A62s
A ja mam pytanie do Panów z Arta-Tech. Czy można zareklamować łuszczącą się farbę na rysiku? Wiem, że może to i szczegół, ale irytuje mnie czarny czytnik z odstającym białym piórkiem na tylnej obudowie. Szkoda, że został wykonany z białego plastiku i pomalowany czarną (słabo trzymającą się) farbą. Dodam, że czytnik jest w moim posiadaniu od 6 dni (oczywiście kupiony jako nowy). Dodam, że cena też jest zaporowa w przypadku kupna nowego rysika (60 zł na znanym portalu aukcyjnym).

29 maja 2013 10:29:58
Użytkownik

eCzytnik: Onyx BOOX A62S
Omaa Kaan napisał(a):
Wielka prośba do użytkowników tego modelu - podzielcie się wrażeniami z użytkowania słowników w trakcie czytania tekstu. To dla mnie w sumie najważniejsza cecha czytnika, a nie mogę znaleźć konkretnych informacji.

Interesują mnie następujące sprawy:
1. Czy we wszystkich formatach można korzystać ze słownika (nie chodzi mi o format słownika, tylko o format czytanego tekstu, z poziomu którego wywołujemy słownik)? Ktoś pisał tu, że w epub nie bardzo działa.
2. Czy można zaznaczać słowo do tłumaczenia przy pomocy klawiszy czy tylko przez podwójne puknięcie? I czy to podwójne puknięcie nie jest "mylone" przez czytnik z komendą przewrócenia strony, jeśli wyraz jest na brzegu ekranu? Ktoś tu pisał, że miał taki problem w CoolReaderze.
3. Jaka jest szybkość działania słownika? Długo trzeba czekać od zaznaczenia do pojawienia się definicji? I jak właściwie się ona pojawia - jako osobne okienko czy w inny sposób? Nie znalazłem żadnych zdjęć czy filmów, które by to obrazowały.

Będę wdzięczny za wszelkie info. Noszę się z zamiarem kupienia A62S, ale muszę się upewnić, co do kilku cech - to ma być mój pierwszy czytnik i nie chcę zaliczyć falstartu.

Pozdrawiam Wszystkich.

ad.1 - ja korzystam ze słownika zarówno przy czytaniu w formacie epub jak i pdf i nie miałam dotąd problemów z otwarciem w nich słownika; otwieram słownik wchodząc w opcje - Narzędzia - wyszukaj w słowniku. Otwiera się osobne okienko zajmujące około 1/4 strony, i już można zaznaczać słowa do tłumaczenia;

ad.2 - po uruchomieniu słownika można zaznaczać zarówno "pukając" dane słowo jak i przeciągając po nim od pierwszej do ostatniej litery. Możemy także poznać znaczenie niewiadomego nam słowa w samej definicji w słowniku - wystarczy je dwa razy "puknąć :)
Używam do zaznaczania rysika - nie udało mi się jakoś zaznaczyć tekstu korzystając z klawiszy :/
Co do przerzucania stron w trakcie korzystania ze słownika - jeżeli słownik mam otwarty to na koleją stronę mogę przejść używając klawiszy (rysik tylko zaznacza słowa - nie zmienia mi stron), jeżeli chcę do tego użyć rysika muszę zamknąć słownik - inaczej u mnie nie chce działać...

ad.3 - szybkośc działania słownika zależy trochę od stopnia naładowania baterii :) im pełniejsza tym sprawniej wyszukuje, ale nie zauważyłam żeby to jakoś znacząco wpływało na jakość użytkowania.

29 maja 2013 20:45:49
Użytkownik

eCzytnik: Onyx BOOX A62S, Thalia OYO Sipix II
Dziadek64 napisał(a):
Witam.
Przekopałem się przez forum , ale nie znalazłem konkretnej informacji . Oto mój problem . Dzisiaj zakupiłem urządzenko. Oczywiście się nie odpaliło . Podłączyłem do ładowania . Ładuje się już prawie 5 godzin i nadal nie można go odpalić . Podświetlone jest tylko na niebiesko środkowe kółko "OK" .
Ktoś miał taki problem? Czy wada urządzenia ? Czy jeszcze czekać bo jeszcze się ładuje ?
Będę wdzięczny za info.
Pozdrawiam.

Nie chcę krakać, ale u mnie przy takich objawach się skończyło wymianą czytnika.

03 cze 2013 19:34:45
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 458 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31  Następna strona